banner
banner

بانک ذخیره هند به دادخواست رای دادگاه عالی در مورد ارزهای واقعی

خیلی سریع نیست

در اوایل این هفته ، دادگاه عالی هند موجی در دنیای ارزهای رمزپایه ایجاد کرد ، زیرا آنها ممنوعیت پتو را که توسط بانک ذخیره هند برای صنعت اعمال شده بود لغو کردند..

در حالی که بسیاری از آنها به سرعت این تصمیم را جشن گرفتند – با مبادلات مختلف ارزهای رمزنگاری شده بلافاصله خدمات را مجدداً بازگرداندند – مهم است که باید انتظارات را کنترل کرد.

خبرگزاری های هند گزارش می دهند که بانک مرکزی هند از تصمیم دیوان عالی کشور رضایت ندارد. به همین ترتیب ، آنها به امید بازگرداندن ممنوعیت خود ، برای بررسی این تصمیم ثبت نام می کنند.

تغییر RBI ممنوعیت

ممنوعیت اولیه برای اولین بار در اواسط سال 2018 توسط RBI اعمال شد. در زمان ممنوعیت ، RBI خاطرنشان کرد که پس از هشدارهای متعدد به مردم در مورد خطرات مرتبط با ارزهای مجازی اعلام شده است. در زیر گزیده ای مختصر از ممنوعیت آنهاست که دامنه دسترسی به آن را روشن می کند.

“… تصمیم گرفته شده است که ، با اثر فوری ، نهادهای تحت نظارت بانک ذخیره نباید در VC ها معامله کنند یا خدمات را برای تسهیل هر شخص یا نهادی در معامله یا حل و فصل VC انجام دهند. از جمله این خدمات می توان به حفظ حساب ، ثبت ، معامله ، تسویه ، تسویه ، دادن وام در برابر رمزهای مجازی ، پذیرفتن آنها به عنوان وثیقه ، افتتاح حساب مبادلات مربوط به آنها و انتقال / دریافت پول در حساب های مربوط به خرید / فروش دستگاه های کنترل VC اشاره کرد. “

تصمیم برای تغییر هر چند بر روی عوامل مختلفی گرفته شد ، اما به چند نکته اساسی رسید:

  • ممنوعیت کامل “متناسب” با خطرهای ادعا شده توسط RBI نبود
  • RBI قادر به اثبات تحمل صدمه ای توسط بانک های تحت نظارت نبود
  • RBI برای تنظیم ، نه منع است

هنگام بررسی اسناد و مدارک اخیر دادگاه پیرامون تصمیم آنها ، جالب است بدانید که تأکید زیادی در دادرسی از تصمیمات مشابه قبلی پارلمان اتحادیه اروپا بود. نقل قول زیر از پارلمان اتحادیه اروپا به عنوان یک استدلال مورد استفاده قرار گرفت:

ما طرفدار ممنوعیت های رایج ارزهای رمزپایه نیستیم یا تعامل بین تجارت ارزهای رمزپایه و بخش مالی رسمی به طور کلی را تحریم نمی کنیم ، مانند موردی که در چین اتفاق افتاده است. به نظر ما این خیلی دور خواهد بود. تا زمانی که محافظت های خوبی برای محافظت از بخش مالی رسمی و بیشتر در کل جامعه به عنوان یک قانون وجود داشته باشد ، مانند قوانین مبارزه با پولشویی ، تأمین مالی تروریسم ، فرار مالیاتی و شاید مجموعه قوانین جامع تری با هدف حمایت از کاربران قانونی مصرف کنندگان عادی و سرمایه گذاران) ، باید کافی باشد. “

هنگامی که همه گفته و انجام شد ، دادگاه عالی هند متوجه شد که این ممنوعیت “… به دلیل تناسب کنار گذاشته شود”.

1.3 میلیارد

هند با بیش از 1.3 میلیارد نفر جمعیت ، بیش از 17٪ از کل نژاد بشر را نشان می دهد – گردن و گردن آن را در کنار چین قرار می دهد ، به عنوان پرجمعیت ترین کشور زمین.

اینکه تصمیم دادگاه عالی هند را “مثبت” بخوانیم ، کم لطفی است. گرچه ممکن است اثرات آن یک شبه دیده نشود ، دنیای ارزهای رمزپایه از طریق هجوم بالقوه گسترده شرکت کنندگان بسیار سود می برد.

از جنگل بیرون نیست

فراتر از RBI که به جنگ صلیبی خود ادامه می دهد تا ممنوعیت قبلی خود را برای ارزهای رمزپایه حفظ کند ، یک مانع بزرگ همچنان وجود دارد. در سال 2019 به بیرون درز کرد که لایحه ای برای بررسی در هند با عنوان onممنوعیت ارز رمزنگاری شده & تنظیم صورتحساب رسمی ارز دیجیتال‘.

اگرچه این موضوع هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، اما این امکان را دارد که دنیای ارزهای رمزپایه تازه آزاد شده را نابود کند. با درگیری ملت های مختلف در سراسر جهان برای ایجاد و ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) ، شاید آخرین مورد را هنوز ندیده باشیم.

در سایر خبرها

شاید در تصمیم گیری برای لغو ممنوعیت RBI ، ارزیابی اخیر ، پیشرفت اخیر پیرامون تنظیم مقررات ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان باشد. کره جنوبی یکی از این نمونه هاست. از روز اول ارزهای رمزپایه دسیسه های کره جنوبی را تسخیر کرده اند. برخلاف رویکرد RBI ، کشور تصمیم گرفته است به جای ممنوع کردن ، ارزهای رمزپایه و ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی آنها را تنظیم کند.

چارچوب کره جنوبی عبور می کند

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me