banner
banner

ابرا 300 هزار دلار تلاش مشترک SEC و CFTC برای «مبادله امنیتی» جریمه کرد

در تلاش مشترک کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، برنامه تجارت ارز رمزنگاری Abra و شریک آن ، Plutus Technologies ، 300000 دلار جریمه شده اند. در مجموع دو جریمه 150،000 دلاری را نشان می دهد که هر كدام به CFTC و SEC پرداخت می شود.

این جریمه ها توسط دو نهاد نظارتی به دلیل “ارائه و فروش مبادله مبتنی بر امنیت به سرمایه گذاران خرده فروشی بدون ثبت نام و به دلیل عدم انجام معاملات آن مبادله در یک صرافی ملی ثبت شده” اعمال شده اند. برای اطلاعات بیشتر می توانید سفارش CFTC و سفارش SEC.

یک جدول زمانی کوتاه

در حالی که مواردی وجود دارد که شرکت ها به شدت قوانین را نقض می کنند ، وضعیت ابر و پلوتوس به همین سادگی نیست.

این مسئله در اصل بیش از یک سال پیش ، هنگامی که ابرا برای اولین بار در رقابت با SEC قرار گرفت ، بوجود آمد. در آن زمان ، ابرا به مشتریان خود پیشنهاد “قرار گرفتن مصنوعی” در اوراق بهادار مستقر در ایالات متحده را داد. این امر با فراهم آوردن دسترسی مشتریان به سرمایه گذاری در قالب قراردادی که تقلید از اوراق بهادار را انجام داد ، بدون خرید واقعی دارایی اصلی.

در نتیجه ارائه این سرویس ، چندین رویداد رخ داد.

  • SEC سرویس تعویض امنیتی Abra را مغایر با مقررات می داند
  • بعد از سرویس دهی به سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده ، ابرا تعویض امنیت را تعطیل می کند
  • ابرا عملیات مختلف را به فیلیپین منتقل می کند
  • سرویس های مبادله امنیتی با دسترسی به سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده مجدداً راه اندازی می شوند.

متأسفانه برای ابر و پلوتوس ، تنظیم كنندگان احساس كردند كه قطع خدمات برای سرمایه گذاران آمریكایی و انتقال بخشی از فعالیت های آنها به فیلیپین كافی نیست. مشخص شد که بسیاری از جنبه های طراحی و عملیاتی این سرویس همچنان در ایالات متحده اتفاق می افتد و این امر تابع مقررات ایالات متحده است.

نمایندگان CFTC و SEC در این باره نظر دادند. آنها در مورد چگونگی وجود قوانین ، با وجود محدودیت های سرمایه گذاران ، صحبت کردند.

دانیل مایکل ، رئیس بخش ابزارهای پیچیده بخش اجرایی SEC ، اظهار داشت,

“مشاغل نمی توانند شرایط ثبت نام طراحی شده برای ارائه اطلاعات لازم به سرمایه گذاران برای ارزیابی معاملات اوراق بهادار را نادیده بگیرند … بعلاوه ، مشاغلی که ساختار و مبادله مبتنی بر امنیت را انجام می دهند ، صرفاً با معامله در درجه اول با سرمایه گذاران خرده فروشی غیرآمریکایی و تنظیم در حالی که بخشهای مهم تجارت خود را در ایالات متحده انجام می دهید ، یک نهاد خارجی را به عنوان یک طرف مقابل عمل کنید. ” 

اتهامات

در حالی که هر دو CFTC و SEC در صدور این جریمه ها نقش داشتند ، احکام آنها مستقل بود. در هر حالت ، ابرا و پلوتوس توانستند جریمه را بپردازند ، بدون آنکه هیچگونه تخلفی در این زمینه پذیرفته شود. موارد زیر یافته های نهادهای نظارتی بود.

CFTC – ابر / پلوتوس با نقض “… ورود به مبادله غیرقانونی مبادله خارج از ارز در دارایی های دیجیتال و ارز خارجی با مشتریان ایالات متحده و خارج از کشور و تخلفات ثبت شده”.

SEC – ابر / پلوتوس با نقض “… مقررات قانون اوراق بهادار فدرال در مورد پیشنهادات ثبت نشده و فروش مبادله های مبتنی بر امنیت و الزام به انجام معاملات مبادله خاص در یک صرافی ملی ثبت شده”.

پول برای پس انداز

تقریباً دو ماه پیش ، ما بنیاد توسعه ستارگان (SDF) از سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری به آبرا گزارش دادیم. این حرکت در آن زمان توجه ما را به خود جلب کرد ، زیرا این پتانسیل را به وجود آورد که ابر بتواند سرانجام به دنیای پول های ثابت و اوراق بهادار دیجیتال راه یابد. SDF به این نوع سرمایه گذاری ها علاقه نشان داده است ، همانطور که از طریق سرمایه گذاری مشابه قبلی در سیستم عامل رمز امنیتی ، DSTOQ مشهود است..

با این جریمه ، به نظر می رسد که ابر در تمام مدت با اوراق بهادار معامله کرده است – حتی اگر آنها متوجه این موضوع نباشند.

علیرغم اینکه مجبور به پرداخت جریمه هایی است که امروز در اینجا بحث شد ، بعید به نظر می رسد که مرحله ای مرحله ای انجام شود. بین سرمایه گذاری فوق الذکر از SDF و دیگران ، ابرا از زمان ایجاد تاکنون 45 میلیون دلار در شمال جمع کرده است.

ابرا

در سال 2015 تاسیس شد, ابرا یک برنامه سرمایه گذاری با ارز رمزنگاری شده است که از Mountain View ، کالیفرنیا واقع شده است. از زمان راه اندازی ، ابرا تبدیل به یک بستر محبوب برای سرمایه گذاران شده است. این دسترسی و پشتیبانی تجاری را برای دارایی های دیجیتالی فراهم می کند.

مدیر عامل & پایه گذار, بیل بارهیدت, در حال حاضر بر عملیات شرکت نظارت می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me