banner
banner

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) – بروزرسانی توسعه

در حالی که جهان به طور روزافزونی به دیجیتال تبدیل می شود ، شاهد هستیم که دولت های مختلف در سراسر جهان در زمینه تولید ارزهای دیجیتال سخت تلاش می کنند. این همتایان دیجیتال ارز FIAT هر کشور که اغلب به عنوان “ارزهای دیجیتال بانک مرکزی” یا “CBDC” شناخته می شوند ، مزایای مختلفی دارند.

امروز ، نگاهی گذرا به برخی از پیشرفت های اخیر کشورهایی که در توسعه CBDC پیشرو هستند ، انجام می شود.

باهاما

دلار ماسه ای نام نوعی جوجه تیغی است که به راحتی در آبهای گرم نزدیک خط استوا یافت می شود. نام این موجودات به دلیل شکل ظاهری ، شبیه سکه ای است که از شن ساخته شده است. به همین ترتیب ، مناسب است که باهاما CBDC آینده خود را به عنوان “دلار شن” ​​ایجاد کند.

پروژه دلار ماسه ای اغلب تحت الشعاع پیشرفت های انجام شده در یوان دیجیتال قرار می گیرد – به هر حال مورد دوم ، محصول دومین اقتصاد بزرگ جهان است. در واقع ، دلار ماسه یکی از اولین CBDC ها بود که منتشر شد. در حالی که فقط در محدوده مرزهای خود استفاده می شود ، مقامات بانک مرکزی باهاما اخیراً دست به کار شده اند نشان داد که به زودی می تواند در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که چین ممکن است تحت الشعاع پیشرفت باهاما با دادرسی عمومی CBDC خود باشد ، اعتقاد بر این است که دلار ماسه سرانجام تبدیل به اولین فروش رسمی در مقیاس جهانی خواهد شد.

کانادا

تا به امروز ، کانادا رویکرد ترسناک تری نسبت به بیشتر CBDC ها داشته است. در حالی که کشورهای دیگر قبلاً CBDC را راهی برای پیشرفت قلمداد کرده اند ، کانادا تصمیم گرفته است صبر کند و ببیند که این پروژه ها چگونه کار می کنند.

“بانک کانادا درگیر یک برنامه تحقیقاتی گسترده برای تجزیه و تحلیل خطرات و فرصت های این تحولات جدید است. بخش اصلی این برنامه چارچوب نظارت بر پول و پرداخت و برنامه ریزی احتمالی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. این یک برنامه با اهمیت عمده اجتماعی است و ما را ملزم می کند تا زمینه جدیدی ایجاد کنیم. “

اگرچه بانک کانادا اعلام کرده است که با فرا رسیدن زمان آماده شدن برای CBDC آماده خواهد شد ، اما به نظر می رسد تحقیقات خود را در مورد استفاده از آنها افزایش می دهد. این اخیراً آشکار شد ، همانطور که آگهی های استخدام در معرض دید عموم قرار گرفتند ، و به دنبال اقتصاددان کاملاً مسلط به بلاکچین بودند تا تحقیقات خود را راه بیندازد.

چین

بدون شک ، چین یکی از رهبران در توسعه CBDC است. CBDC چین که یوان دیجیتال لقب گرفته ، قبلاً وارد مرحله آزمایش عمومی شده است.

در این آزمون ، اواسط ماه اکتبر ، بانک مردم چین 10 میلیون یوان دیجیتال (1.5 میلیون دلار آمریکا) را به صورت قرعه کشی به ساکنان شنژن توزیع کرد. در این آزمون ، هزاران بازرگان محلی توانایی پذیرش یوان دیجیتال تازه توزیع شده را داشتند. زود گزارش ها واکنش متفاوتی را نشان می دهد ، در حالی که کاربران نظرسنجی عدم راحتی ، انگیزه و زمان نامناسب را به عنوان مسائل مربوط به یوان دیجیتال ذکر کرده اند.

اگرچه این ممکن است به سادگی یک مرحله آزمایش باشد و یک شروع رسمی نباشد ، اما به وضوح نشان می دهد که چین در رابطه با CBDC در خط مقدم توسعه است.

روسیه

همه کشورها ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را از سر نیاز ، بلکه به دلیل ضرورت ایجاد نمی کنند. یکی از ترس های مرتبط با CBDC توانایی بالقوه برای کمک به کشورها برای تحریم های مالی تحمیل شده است. همانطور که بانک روسیه است ، این ترس توسط خود روسیه بیشتر مورد اعتماد قرار گرفت گزارش شده به صراحت این پتانسیل را دلیل توسعه روبل دیجیتال ذکر کرده اند.

اگرچه روسیه تصمیم نهایی در مورد انتشار یا عدم انتشار CBDC اتخاذ نکرده است ، اما به نظر می رسد به طور فزاینده ای چنین خواهد شد. در حال حاضر ، انتظار می رود یک CBDC روسی به عنوان یک پایدارپایه بیت کوین مورد حمایت دولت ، با هر روبل دیجیتال با روبل سنتی ساخته شود..

بسته بندی CBDC

اگر در طی چند ماه گذشته یک نکته روشن شده باشد ، این است که CBDC ها دیگر امکان پذیر نیستند ، اکنون به طور فعال توسط دولت های سراسر جهان در حال توسعه هستند. طی چند سال آینده ، به احتمال زیاد شاهد چند مورد از این ارزها در “گردش” خواهیم بود. در نتیجه ، بزرگترین اقتصاد جهان (ایالات متحده) باید آماده شود ، زیرا این CBDC ها پتانسیل را دارند که بقیه اعتماد جهان را به دلار آمریکا کاهش دهند – موضع اخیر مشترک توسط دویچه بانک.

“تصویب CBDC در روابط مهم تجاری دو جانبه می تواند برتری دلار در بازار مالی جهانی را از بین ببرد.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me