banner
banner

STO در مقابل Crowdfunding ، ICOs و IEOs – رهبران اندیشه

سرمایه گذاری گسترده و ICO آ گام که در سیر تکاملی از سرمایه، پایتخت بازارها

مخفف ICO به اختصار “عرضه اولیه سکه” است. اما این روش از روش بودجه سرمایه اندک ناشی می شود که به سرمایه گذاری جمعی معروف است.

در سال 2009 یک شرکت آمریکایی به نام Kickstarter برای ترویج و تسهیل بودجه ایده ها و محصولات خلاقانه امروز راه اندازی شده و با موفقیت ادامه می یابد. ایده این است که برخی از کالاهایی را که یک تیم خلاق متعهد به توسعه یا تولید انبوه و تحویل حامیان خود هستند ، پیش فروش کند. این رویه از زمان شروع کار هیچ پایه قانونی مشخصی نداشت. تنها سه سال بعد بود ، در سال 2012 ، قانون ایالات متحده اصلاح شد تا با تصویب قانون Jumpstart Startups Our Business (JOBS) شیوه جدید دسترسی آسان به سرمایه های کوچک را تنظیم کند [mfn]https://www.sec.gov/spotlight/jobs-act.shtml[/ mfn].

به طور مشابه ، پدیده ICO از جامعه رمزنگاری در حال رشد ظاهر شد. اولین ICO به طور گسترده پذیرفته شده است که پروژه Blockchain Mastercoin در سال 2013 است. این خود را به عنوان اولین پرونده سرمایه گذاری جمعی رمزنگاری متمایز می کند. ایده این بود که یک سکه / رمز بلاکچین را به عنوان خدماتی که تیم متعهد به توسعه آن در آینده بود ، پیش فروش کنید. برای خرید علاقه به این پروژه ، شخص قادر به پرداخت ارز رمزنگاری شده بیت کوین بود. ناگهان تمرین جدیدی متولد شد.

مورد جدیدی برای ارزهای رمزپایه جعل شد و به سرعت شروع به آشکار شدن کرد. تا سال 2017 ، نه تنها بسیاری از ارزهای رمزپایه جدید ظهور کردند ، بلکه صدها پروژه ICO وجود داشت,

پیش فروش خدمات آنها ، اغلب ، اما نه به طور انحصاری ، برنامه های تجاری مبتنی بر بلاکچین. در واقع ، جمع آوری بودجه به روش محدودتر هدف اصلی این عمل بود. فروش نشانه ای به عنوان علاقه به پروژه که دارای نوعی کاربرد یا نمایندگی است. از این رو عبارت جدید – رمز سودمندی.

با تعريف ، سرمايه گذاري در رمز سودمندي ناخوشايند (به طور معمول Ethereum EIP-20 ، همچنین به عنوان سازگار با ERC-20 نيز شناخته مي شود) تعهدات قانوني بسيار ضعيفي داشت ، فقط مواردي را كه نهاد صادر كننده وعده داده است. این سرمایه گذاری نه خرید سهام و نه وام بود ، بلکه یک کمک داوطلبانه بود. جاذبه نقدینگی تقریباً فوری توکن تازه ضرب شده بود. پس از عرضه اولیه ، بازار ثانویه ای متلاطم توسعه یافت و ورود و خروج آسان را به همه شرکت کنندگان ارائه داد. فروش یک علامت فروش قول یک سرویس هنوز موجود نیست ، بی شباهت به سن اکتشافات سفرهای دریایی طولانی.

به همین ترتیب ، ابتدای قرن هفدهم اولین سهام سهام دائمی را معرفی کرد ، جایی که سرمایه گذاری در سهام نیازی به بازگشت ندارد ، اما می تواند در بورس اوراق بهادار معامله شود. [mfn]https://en.wikipedia.org/wiki/East_India_Company[/ mfn]

روش سرمایه گذاری رمزنگاری در موجی از پروژه های ICO شکل گرفت که در سال 2017 به اوج خود رسید. بنابراین بسیاری از استارت آپ ها و ایده های کاغذ سفید بیشتر بودجه می گیرند. بیشتر آنها پروژه های واقعی بودند. بعضی ها سیب بدی بودند. اما جذاب ترین جنبه ICO بازده سرمایه گذاری بود. طبق یک منبع ، بازده بازگشت سرمایه بیش از 10 برابر بود ، حتی اگر در سال 2017 هم برنده ها و هم بازندگان سرمایه گذاری کرده باشید. کل صنعت تحت فشار شدید رو به بالا بود ، با علاقه شدید بخش نهادی. چنین بازدهی در شرایط عادی تجارت بی سابقه است. ثروت ساخته شد و از دست رفت.

سال 2017-2018 با گسترش هیاهوی ICO به تاریخ پیوست. این اتفاق با چندین واقعه مهم که همزمان اتفاق افتاد به اوج خود رسید. یکی از آنها فورک بلاکچین بیت کوین و شیرجه بینی بعدی با بیشترین ارزش ارز رمزنگاری شده بود. وقایع قابل توجه دیگری نیز وجود داشت که همزمان شده و در کاهش کلی قیمت نقش داشتند.

ارزش بازار دارایی های رمزنگاری از اوج به پایین ، گاه ناگهان کاهش می یافت و بعداً به تدریج از بیش از 800 دلار به کمی بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافت. زمستان به اصطلاح رمزنگاری آغاز شده بود. علاقه جمعی تلخ و شیرین کاهش یافت و فاصله ای فوری با همه چیزهایی که رمزنگاری در پی داشت ، رخ داد. نمودار زیر را ببینید. [mfn]https://coinmarketcap.com/charts/[/ mfn]

STO در مقابل Crowdfunding ، ICOs & amp؛ IEOs - رهبران اندیشه

IEO اولیه تبادل ارائه

به طور مشابه فهرست صرافی Slack و Spotify ، برخی ICO ها وجود دارند که مستقیماً در مبادلات رمزها لیست شده اند. از این طریق پروژه ها می توانند از پایگاه مشتری معاملات توکن برای نمایش مستقیم پروژه های خود ، بدون تبلیغ فعالانه پیشنهاد از طریق کانال های بازاریابی دیگر ، که اغلب بی اثر هستند ، استفاده کنند. این امر باعث شده است که بسیاری از اماکن معاملات توکن اقدام به صدور IEO های توکن سودمند از طرف توزیع کنندگان راه اندازی کنند..

برای مشارکت کنندگان ، لیست مبادله با دانستن اینکه یک صرافی معتبر ، مانند آن ، قابلیت اطمینان ، امنیت و بررسی را اضافه می کند بینانس قبل از ذکر یک پروژه ناشناخته ، دقت لازم را انجام داده اند. در واقع ، برای توکن های سودمند IEO ممکن است راهی مطمئن ، اگر نه ارزان برای جلب اعتماد جامعه باشد. با این وجود هنوز مشخص نیست که اگر لیست های اولیه در بازه زمانی طولانی تری ادامه پیدا کنند و چه الزامات نظارتی ممکن است برای الزامات لیست اعمال شود. این نیز قطعه ای از تاریخ در حال ساخت است.

این قسمت 3 از سری 5 قسمت است.

برای قسمت 1 اینجا را کلیک کنید

برای قسمت 2 اینجا را کلیک کنید

برای قسمت 4 اینجا را کلیک کنید

برای قسمت 5 اینجا را کلیک کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me