banner
banner

همانطور که اصول SushiSwap در میان ادغام با yearn.finance بهبود می یابد ، ممکن است ارزش آن کم شود

در تاریخ 1 دسامبر ، پلتفرم مالی غیرمتمرکز سالانه است اعلام کرد ادغام با SushiSwap ، یک مبادله غیرمتمرکز. این مشارکت – آخرین مورد از پنج مورد – ضمن توسعه تمرکز بر توسعه اکوسیستم بازار ساز خودکار ، منابع توسعه این دو پروژه را ادغام خواهد کرد. علاوه بر این ، SushiSwap با همکاری yearn.finance Deriswap را تکمیل و راه اندازی می کند.

با پشتیبانی این ادغام ، قیمت SUSHI بسیار شدید انجام شد – از 1.60 دلار در روز اعلام به 2.50 دلار تا 7 دسامبر افزایش یافت.

OKEx Insights با انجام برخی تحلیل های اساسی ، نگاه عمیق تری به معنای این ادغام برای قیمت های SUSHI دارد.

تاریخچه مختصری از SushiSwap

SushiSwap به عنوان کپی برداری از Uniswap ، صرافی اصلی غیرمتمرکز ، در ماه اوت آغاز شد. در آن زمان ، با ارائه مشوق های استخراج نقدینگی به صورت SUSHI – که به عنوان اولین حمله خون آشام SushiSwap به Uniswap شناخته می شود ، نقدینگی زیادی را به خود جلب کرد..

کم و بیش ایجاد SushiSwap ، Uniswap را مجبور به راه اندازی رمز مدیریت خود ، UNI ، و شروع یک برنامه پاداش استخراج نقدینگی کرد – که منجر به کاهش قابل توجه نقدینگی SushiSwap تا اواسط سپتامبر شد.

با این حال ، ضد حمله Uniswap باعث از بین رفتن SushiSwap نشد. مورد اخیر چندین اصلاحات حکومتی ایجاد کرده است که اصول بهبود را فراهم می کند. در 20 سپتامبر ، SushiSwap سخت پوش کل عرضه آن با 250 میلیون نشان و قرار دادن یک دوره شش ماهه قفل برای دو سوم پاداش استخراج آن در تلاش برای کاهش فشار فروش کوتاه مدت. علاوه بر این ، SushiSwap مدل کسب و کار Uniswap را اجرا کرد – یعنی توزیع یک ششم هزینه های دریافت کننده آن ، یا 0.05٪ از کل حجم معاملات ، به سهامداران xSUSHI (به عنوان مثال ، منبع نقدینگی SushiBar SushiSwap).

در 16 نوامبر ، مشوق های Uniswap پایان یافت. در همان زمان ، SushiSwap حمله دوم خون آشام را با تأمین منابع نقدینگی دقیقاً مشابه Uniswap انجام داد – فقط با افزایش جوایز. در نتیجه ، SUSHI پس از یک رکود طولانی مدت دوباره صعودی خود را به دست آورد. در نیم ماه منتهی به 9 نوامبر قیمت ها سه برابر شده است.

پس از اعلام ادغام در دسامبر ، قیمت SUSHI مجدداً به 2.50 دلار افزایش یافت – به بالاترین قیمت خود از اواسط سپتامبر ، درست قبل از اینکه Uniswap نشانه های UNI را از بین ببرد و برنامه استخراج نقدینگی خود را آغاز کند ،.

قیمت SUSHI فراز و نشیب های مختلفی را پشت سر گذاشته و اکنون به جایی رسیده است که در اواسط سپتامبر قرار داشت. منبع: مسدود کردن

TVL SushiSwap در حال رشد است ، اما حجم Uniswap غالب است

امروز حجم نقدینگی و معاملات SushiSwap به اندازه Uniswap نیست ، اما همچنان یکی از بازیگران اصلی در بخش مبادلات غیرمتمرکز است. ارزش کل آن قفل شده به 967 میلیون دلار رسیده است – شبیه به منحنی استخر عمده نقدینگی – اما هنوز 430 میلیون دلار از TVL Uniswap فاصله دارد.

Uniswap پس از پایان مشوق های استخراج نقدینگی ، با کاهش قابل توجه نقدینگی روبرو شد ، در حالی که SushiSwap روند صعودی خود را در TVL حفظ کرد. منبع: مسدود کردن

Uniswap همچنان بر حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز غالب است. این به دلیل تقاضای دم طولانی آن از نشانه های کوچک و پایگاه کاربری مستقر است. حجم معاملات هفت روزه Uniswap به 2.4 میلیارد دلار رسیده است و طبق داده های Dune Analytics 60.8٪ از حجم کل را تشکیل می دهد..

از طرف دیگر ، SushiSwap در هفت روز گذشته 566 میلیون دلار جذب کرد – رتبه دوم.

Uniswap همچنان بر حجم معاملات DEX غالب است ، اما SushiSwap مقام دوم را به خود اختصاص داده است. منبع: Dune Analytics

اگرچه در مقایسه دو DEX ، هنوز فاصله زیادی در حجم معاملات وجود دارد ، نقدینگی SushiSwap در استخرهای خاص از آن Uniswap پیشی گرفته است. به عنوان مثال ، استخر WBTC-ETH SushiSwap در حال حاضر 243 میلیون دلار نقدینگی دارد – رقمی که 30٪ بیشتر از Uniswap است. بهبود نقدینگی می تواند باعث کاهش اسپید معاملات شود. این به نوبه خود می تواند حجم معاملات را افزایش دهد.

SushiSwap در حال حاضر از نظر نقدینگی در استخرهای خاص دارای مزیت است. منبع: مسدود کردن

SushiSwap پیشرفت های اساسی را نشان می دهد

تعداد دارندگان SUSHI در زنجیره به بالاترین رقم همیشگی 217،000 رسیده است. با ورود به دسامبر ، نرخ رشد این تعداد نشانه های شتاب را نشان داده است. این تصویب گسترده تر SUSHI بیانگر اعتماد به نفس در بازار است.

تعداد آدرسهای SUSHI از اواسط سپتامبر در حال افزایش است ، که نشانگر پذیرش گسترده تر است. منبع: مسدود کردن

قیمت SUSHI قبل از ماه اکتبر به طور قابل توجهی کاهش یافته بود. با این حال ، قیمت پس از ماه نوامبر چهار برابر شد. هنگام بررسی تعداد آدرس های سودآور ، می بینیم که بسیاری از دارندگان فعلی SUSHI آن را در ماه گذشته با قیمت های پایین خریداری کرده اند. آخرین باری که قیمت نزدیک به 2.30 دلار معامله شد ، که در اواسط سپتامبر بود ، فقط تقریباً 8٪ آدرس ها در موقعیت سود قرار داشتند. این تعداد از آن زمان به طرز چشمگیری افزایش یافته و به 45 درصد رسیده است. این اثر پول سازی ممکن است معامله گران خرده فروشی بیشتری را به سمت SUSHI جذب کند.

تعداد آدرسهای سودآور SUSHI به طرز چشمگیری افزایش یافته است. منبع: مسدود کردن

در اوایل ماه نوامبر جریان عمده ای از SUSHI از مبادلات وجود داشت – نشانه قدرتمند بودن دارندگان. این برعکس اوایل ماه سپتامبر است که جریان عظیم مبادلات به سرعت قیمت را پایین آورد.

خروج پس از ماه نوامبر نشان می دهد که دارندگان در آینده SUSHI صعودی هستند. منبع: مسدود کردن

با این حال ، هنگام بررسی مانده های توکن ، تعداد معامله گران DEX با تعداد معامله گران در صرافی های متمرکز تفاوت قابل ملاحظه ای دارد – این بدان معنی است که قدرت قیمت گذاری SUSHI با دومی باقی مانده است.

کل عرضه بورسی SUSHI 53 درصد است. منبع: نانسن

بازار SushiSwap هنوز تحت سلطه نهنگ ها است

در حال حاضر ، بزرگترین نقطه ضعف SushiSwap ممکن است کمبود کاربران خرده فروشی باشد. Uniswap هنوز در جذب پروژه ها و کاربران طولانی مدت رقیبی ندارد. تعداد معامله گران بیش از 20 برابر SushiSwap است.

از طرف دیگر ، SushiSwap در حال بهبود است. در مقایسه با داده های 14 نوامبر ، SushiSwap با سرعت بسیار بیشتری نسبت به Uniswap در حال رشد است. با این حال ، عرضه Uniswap V3 در آینده احتمالاً این تجربه را کاربر پسندتر می کند – بنابراین همچنان به جذب معامله گران خرده فروشی و پروژه های طولانی مدت.

پایگاه Uniswap نسبت به SushiSwap دارای پایگاه کاربری گسترده تری است. منبع: منبع: دبانک

پتانسیل پیوستن SushiSwap به yearn.finance

برای SushiSwap ، نقدینگی و حجم معاملات از اهمیت بالایی برخوردار است. همکاری با yearn.finance ممکن است بیشتر هر دو را فراهم کند.

در آینده نزدیک ، مبادله YFI ، رمز حکمرانی yearn.finance ، از SushiSwap استفاده خواهد کرد. Yearn.finance به ایجاد طاقهای xSushi کمک خواهد کرد که منجر به بازدهی بیشتر برای سهامداران SUSHI خواهد شد. در همین حال ، Keep3r.network مبادله بدون گاز را برای معاملات SushiSwap از طریق Metawallet فراهم می کند.

علاوه بر این ، SushiSwap قصد دارد یک بازار وام / وام به نام BentoBox راه اندازی کند. این نوع خدمات معمولاً از ETH ، USDT ، USDC یا WBTC به عنوان وثیقه استفاده می کند. در آینده ، با این حال ، بازار وام های SushiSwap ممکن است از بودجه خود در استخرهای استخراج به عنوان وثیقه استفاده کند یا با Cream Finance ادغام شود تا خدمات وام برای انواع توکن ها را ارائه دهد. پروتکل جلد نیز اضافه خواهد کرد امکان پذیری بیمه استخرهای نقدینگی SushiSwap.

BentoBox چندین ویژگی جدید را یکپارچه کرده است. منبع: توییتر /AndreCronjeTech

این ابتکارات ممکن است عملکرد بیشتری به SushiSwap بدهد. به همین ترتیب ، ادغام yearn.finance به طور بالقوه برتری بازار سرمایه SushiSwap را افزایش می دهد.

ارزیابی SushiSwap

مطابق با CoinGecko, سرمایه SushiSwap در حدود 280 میلیون دلار است. از آنجایی که تعداد کل توکن ها را به 250 میلیون عدد رسانده است ، سرمایه بازار کاملاً رقیق آن در رتبه 18 ، با 540 میلیون دلار قرار دارد.

در مقایسه ، سقف بازار Uniswap حدود 730 میلیون دلار است که FDV آن 3.4 میلیارد دلار است. منحنی بازار 10 میلیون دلار است اما FDV آن بیش از 2 میلیارد دلار است. بازار بالانسر 130 میلیون دلار با FDV 1.3 میلیارد دلار فروش دارد. از منظر طولانی مدت ، SUSHI تحت فشارهای صدور رمز جدید است ، که برای دارندگان رمز مثبت است.

SushiSwap تقریباً 83 میلیون دلار درآمد سالانه داشت – که پنج ششم یا تقریبا 70 میلیون دلار به تأمین کنندگان نقدینگی اختصاص یافت. یک ششم دیگر یعنی 14 میلیون دلار به سهامداران xSUSHI اختصاص داده شد.

SushiSwap در حال حاضر سالانه 83 میلیون دلار درآمد دارد که یک ششم آن به سهامداران xSUSHI توزیع می شود. منبع: پایانه Token

تقسیم درآمد 83 میلیون دلاری آن بر 165.5 میلیون دلار (به عنوان مثال ، میزان عرضه فعلی SUSHI) ارزش سود هر سهم 0.50 دلار را به دست می آورد. با تقسیم قیمت فعلی به ازای هر نمره 2.30 دلار بر قیمت هر سهم نسبت قیمت به درآمد 4.6 بدست می آید.

اگر درآمد 14 میلیون دلاری توزیع شده برای سهامداران xSUSHI را در معادله قرار دهیم ، یک نسبت قیمت به درآمد 27 بدست خواهیم آورد. اگر مبلغ رمز ارزشی کاملاً رقیق شده را در معادله قرار دهیم ، نسبت قیمت به درآمد 41 خواهد بود. این نسبت قیمت به درآمد با توجه به نرخ رشد و پتانسیل آن از لحاظ عینی برجسته است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me