banner
banner

آیا به عنوان پشتیبانی از دویندل ، آیا ترازو شعله ور می شود؟

Libra: گرفتار ترس و خشم

هنگامی که برای اولین بار اعلام شد ، شرکت تابعه فیس بوک ، کالیبرا ، و رمز دیجیتالی آن ، Libra ، به آینده ای روشن برای دارایی های دیجیتال اشاره کردند.

با این وجود ، از همان زمان ، کالیبرا و دو نشانه پیشنهادی آن جز ترس و خصومت با چیزی روبرو نشده اند – بسیاری از آنها قابل توجیه است.

علی رغم یک پرونده قضایی و کاهش سطح پشتیبانی ، افرادی که پشت این پروژه هستند همچنان قاطع هستند که آنها را به نتیجه می رسانند. گرچه ممکن است این احمقانه به نظر برسد ، اما در ابتدا به خاطر سپردن قدرتی که شرکت تنظیم کننده کل فعالیت انجام می دهد مهم است. صادقانه بگویم ، فیس بوک توانایی مالی و نفوذی در تحقق این امر به تنهایی دارد.

از دست دادن پشتیبانی

همانطور که گفته شد ، از زمان اعلام پروژه خود ، فیس بوک و شرکت تابعه آن ، کالیبرا ، چند ماه آشفته را تجربه کرده اند. در نتیجه بررسی های مستمر نسبت به پروژه توسط مقامات دولتی در سراسر جهان ، اکنون شاهد عقب نشینی حداقل 6 نفر از حامیان اصلی پروژه هستیم.

در زیر تعدادی از بیانیه هایی است که توسط برخی از کسانی که از پروژه خارج شده اند به رسانه های خبری مانند CoinDesk ، Financial Times و موارد دیگر صادر شده است..

 • پی پال
 • “ما همچنان از آرمانهای Libra حمایت می کنیم و منتظر ادامه گفتگو در مورد راه های همکاری مشترک در آینده هستیم. فیس بوک یک شریک استراتژیک قدیمی و ارزشمند برای PayPal بوده است و ما در ظرفیت های مختلف با فیس بوک همکاری و پشتیبانی خواهیم کرد. “
 • مستر کارت
  • “MasterCard تصمیم گرفته است که در حال حاضر به عضوی از انجمن Libra تبدیل نشود. ما همچنان بر استراتژی خود و تلاشهای چشمگیر خود برای امکان ورود مالی در سراسر جهان متمرکز هستیم. ما اعتقاد داریم که مزایای بالقوه ای در چنین ابتکاراتی وجود دارد و به تلاشهای Libra ادامه می دهیم.
  • ویزا
   • ویزا تصمیم گرفته است که در حال حاضر به انجمن Libra نپیوندد. ما به ارزیابی خود ادامه خواهیم داد و تصمیم نهایی ما توسط تعدادی از فاکتورها تعیین خواهد شد ، از جمله توانایی انجمن در برآورده سازی کامل همه انتظارات نظارتی لازم ارزش پرداخت دیجیتالی امن به تعداد بیشتری از مردم و مکانها ، به ویژه در بازارهای در حال ظهور و در حال توسعه.
   • راه راه
    • “Stripe از پروژه هایی پشتیبانی می کند که هدف آنها دسترسی بیشتر تجارت آنلاین برای مردم در سراسر جهان است. ترازو این پتانسیل را دارد. ما پیشرفت آن را از نزدیک دنبال خواهیم کرد و در مرحله بعد برای همکاری با انجمن ترازو باز خواهیم ماند. “
    • ای بی
     • “ما به چشم انداز انجمن ترازو بسیار احترام می گذاریم. با این حال ، eBay تصمیم گرفته است که به عنوان یک عضو موسس جلو نرود … این بار ، ما بر روی ارائه تجربه مدیریت شده eBay برای مشتریان خود متمرکز شده ایم. “
     • علی رغم از دست دادن این بازیکنان بزرگ ، کالیبرا با پشتیبانی تعداد زیادی از افراد مانند Coinbase ، Uber ، Spotify و موارد دیگر به خوبی پشتیبانی می کند. آیا این شرکت ها و دیگران نیز از این الگو پیروی می کنند و کشتی را رها می کنند?

      نقض قوانین علامت تجاری

      اخیراً اعلام شده وضعیت پیچیده بیشتر Calibra و دو نشانه آن است طرح دعوی در دادگاه علیه شرکت.

      جریان ، یک ارائه دهنده خدمات مالی مستقر در نیویورک ، دادخواست نقض علامت تجاری را مطرح کرده است. به طور دقیق تر ، این شرکت معتقد است که فیس بوک از مارک تجاری آنها کپی گرفته و از آن برای اهداف خود استفاده کرده است. تصاویر زیر نمادهای مورد استفاده هر شرکت را نشان می دهد ، با شباهت های واضح قابل مشاهده است.

      آیا به عنوان پشتیبانی از دویندل ، آیا ترازو شعله ور می شود؟

      در حالی که این وضعیت هنوز در روزهای ابتدایی خود قرار دارد ، کاری جز پیچیده شدن شرایط پیچیده پیش رو نخواهد داشت. زمان نشان خواهد داد که به طور کلی این نقض احتمالی علامت تجاری چه تاثیری بر دوام کالیبرا دارد.

      کالیبرا

      یک شرکت تابعه از فیس بوک ، کالیبرا ، در سال 2019 راه اندازی شد. این پروژه ساخته شده است تا به عنوان یک کیف پول دیجیتال برای پشتیبانی از Libra կայուն است به عنوان یک ارز نهایی جهانی عمل کند.

      برای نگاهی دقیق تر به پروژه و دو علامتی که بر روی آن بنا شده ، مقاله زیر را بخوانید.

      Calibra – محصولی از فیس بوک ، ساخته شده در دو علامت

      در سایر خبرها

      در طی چند ماه گذشته ، ما چندین تحول مربوط به کالیبرا و نشانه های مربوطه آنها را پوشش داده ایم. ما همچنان ادامه خواهیم یافت که اوضاع آشفته خواهد شد. در حال حاضر ، در اینجا یک نگاه کوتاه به پیشرفت پذیرش تجربه شده توسط پروژه داریم.

      SEC دیدن فشار برای برچسب زدن Libra به عنوان یک رمز امنیتی

      مقامات از طریق Facebook و Stablecoin ، Libra وزن می گیرند

      آیا Facebook Subsidiary ، Calibra ، چراغ روز را مشاهده می کند?

      Mike Owergreen Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me