banner
banner

دسترسی جهانی به بازار: قدرت قراردادهای مالی غیرمتمرکز

خلاصه ای از دهمین میزگرد OKExDeFi ، با حضور هارت لامبورگ ، بنیانگذار UMA

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای مالی غیرمتمرکز است. برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری میزگرد مجازی جدید #OKExDeFi را با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت DeFi ، بینش و برنامه های آینده خود بحث کند..

در این میزگرد ، جی با هارت لامبور ، از بنیانگذاران UMA ، مصاحبه می کند. در سال 2013 ، لامبور با همکاری Openfolio ، یک پلت فرم ردیابی امور مالی شخصی که در سال 2017 توسط یک شرکت برنامه ریزی مالی خریداری شد ، همکاری کرد. او اکنون تیمی از محققان قرارداد مالی و طراحی سخنور را در UMA هدایت می کند.

در اینجا موارد مهم برجسته از میزگرد.

جی: به نظر من UMA زیرساختی برای ایجاد قراردادهای مالی در Ethereum به نظر می رسد. الگوهای قرارداد مالی برای سفارشی کردن محصولات مختلف مالی در یک زنجیره چگونه کار می کنند?

هارت: بنابراین ، اگر به طور کلی به محصولات مالی فکر می کنید – من تقریباً در هر قرارداد مالی خارج از کشور به عنوان یک قرارداد نگاه می کنم – امروز ، در دنیای فیات ، می گویم که همه آنها تقریباً مانند قراردادهای حقوقی هستند. تقریباً هر محصولی از این طریق به نظر می رسد. بنابراین ، اگر این بیمه باشد ، بدیهی است که این قرارداد بین شما و ارائه دهنده بیمه شماست ، جایی که در صورت برخی از حوادث ، بازپرداخت می کنید. اگر صندوق پرچین هستید و نوعی مبادله یا معاملات مشتقه انجام می دهید ، بدیهی است که قراردادی بین شما و طرف مقابل برای پرداخت مالی پرداخت شده است. حتی برای شخصی که دارای یک حساب کارگزاری است ، من می گویم که حساب کارگزاری حسابی است که سهام را از طرف کاربر خود نگهداری می کند ، و یک توافق نامه حقوقی بین این فرد و آن حساب کارگزاری وجود دارد که می گوید آنها دارای حقوق مالکیت آن دسته هستند سهام.

بنابراین ، آنچه که ما واقعاً در DeFi سعی در انجام آن داریم بازنویسی این قراردادها است تا در زنجیره بلوکی اجرا شود و در زیرساخت های قانونی نیز اجرا نشود. روش دیگر تفکر درباره آن این است که آنها به صورت ناشناس اجرا می شوند – و بنابراین ، من قادر به شکایت از شخص طرف دیگر قراردادم نیستم تا آنها را وادار به انجام کاری کنم که من می خواهم. آنها توسط برنامه مشوق های اقتصادی پشت این قراردادها اجرا می شوند تا افراد کاری را که می خواهند انجام دهند. بنابراین ، واقعاً ، ما به دنبال انجام کار UMA هستیم که تلاش می کند انجام دهد – به عنوان مثال ، تلاش می کند زیرساختی ایجاد کند تا ساخت این قراردادهای مالی آسان باشد ، با ساختارهای تشویقی مناسب که شرکت کنندگان قرارداد را مجبور به انجام از لحاظ قرارداد آنها به دلیل منافع اقتصادی آنها است.

جی: همه در مورد معرفی دارایی های دنیای واقعی در رمزگذاری بی اعتماد در بلاکچین صحبت می کنند. آیا UMA نیز همین کار را می کند – و آیا می توانید به راحتی سازوکار پشت آن را توضیح دهید?

هارت: مردم مدتی است که در مورد توکن سازی دارایی در دنیای واقعی صحبت می کنند. من به هر دو روش به سوالات شما پاسخ خواهم داد – اینکه چگونه می توانید از UMA برای ایجاد دارایی در دنیای واقعی استفاده کنید و همچنین ، به طور جداگانه ، فکر می کنیم مردم چه علاقه ای به این نوع دارایی دارند.

برای شروع با نحوه انجام این کار ، بیایید از طلا مثال بزنیم. بگویید می خواهید نشانه ای ایجاد کنید که طلا را ردیابی کند. یک نشانه مصنوعی در واقع طلا نیست. این یک قرارداد مالی است که هدف آن آینه سازی قیمت طلا است. روشی که می توانید برای انجام این کار از سیستم UMA استفاده کنید ، ایجاد قراردادی است که در بسیاری از ساختارها مشابه عملکرد قراردادهای MakerDAO به نظر می رسد. اگر می خواهم یک رمز طلای مصنوعی ایجاد کنم ، می توانم ادامه بدهم و یک دسته از وثیقه های قرارداد را قفل کنم. بگذارید بگوییم طلا در حال حاضر 1000 دلار است. من می توانم 120 – – بنابراین ، 1200 دلار – یا بیشتر بگذارم. برای مثال ، USDT را در یک قرارداد هوشمند قرار دادم و می توانم یک قرارداد طلای مصنوعی ضرب کنم و به عنوان حامی رمز ، الزامات من این است که نسبت وثیقه را در 120٪ یا بیشتر حفظ کنم. سپس این توکن طلا را می توانم به عنوان یک علامت ERC-20 که یک اونس طلا را نشان می دهد بفروشم و معامله کنم – و چون من حامی توکن هستم ، سازنده این رمز این وثیقه اضافی را همیشه حفظ خواهد کرد. اگر قصد خرید این رمز طلا را دارید ، می دانید که همیشه حداقل مقدار مناسب دلار که طلا ارزش آن را دارد ، پشتیبانی می شود. رونق! ما رمز طلای مصنوعی خود را دریافت کرده ایم – و شما می توانید این کار را با هر کاری انجام دهید ، و شما می توانید با استفاده از این چارچوب بی قیمتی که ما داریم ، که دارای حداقل تماس های اوراکل و حداقل سربار برای ایجاد واقعی این نوع دارایی است ، بسیار کارآمد این کار را انجام دهید..

سوال دوم – از نظر “آیا کاربران این را می خواهند؟” – در واقع من کمتر متقاعد شده ام که کاربران خواهان دارایی های واقعی در یک بلاکچین هستند. زیرساخت های ما برای ایجاد آنها به زیبایی کار می کنند ، اما باید بگویم که اکثر کاربران رمزنگاری امروز چیزهای مربوط به رمزنگاری یا رمزنگاری را می خواهند. من مطمئن نیستم که بازار هنوز به اندازه کافی توسعه یافته است تا جایی که کاربران به دارایی های واقعی علاقه مند هستند. من دوست دارم اینجا اشتباه ثابت شود اما من فقط فکر می کنم ، با نگاه کردن به نوع چیزهایی که به نظر می رسد مردم علاقه مند هستند ، آنها علاقه بیشتری به ایجاد محصولات مرتبط با رمزنگاری یا پایدار سکه ها دارند تا طلای مصنوعی.

جی: CeFi و DeFi – از نظر شما بهترین رابطه باید چه رابطه ای باشد؟ پیشنهاد می کنید OKEx برای تسهیل فضای DeFi بیشتر کار کند?

هارت: نظر شخصی من این است که DeFi باید زیرساخت باشد. DeFi باید مانند لوله کشی و ابزاری باشد که برای ایجاد محصولات مالی و قراردادهای مالی برای نوع جدید نوآوری ها استفاده می شود.

صرافی هایی مانند OKEx با این جنبه ها نوآوری و تعامل داشته اند. شما به مارک OKEx و تجربه و پایگاه کاربری آن اعتماد دارید. شما بچه ها توزیع دارید. شما کاربران دارید نوآوری های موجود در این پلتفرم در واقع مشتریان هستند. آنها می خواهند بتوانند به مکانی که به آنها اعتماد دارند بروند و به همه این محصولات و خدمات طبیعی دسترسی داشته باشند.

جی: بله ، دقیقاً. من فکر می کنم بیشتر شبیه پلی بین دو بعد است. یک بعد DeFi است و بعد دیگر دنیای واقعی است. این یک شکاف است و OKEx به عنوان CeFi وارد می شود تا شکاف را برطرف کند.

هارت: آره تشبیه منطقی است زیرا در امور مالی سنتی ، شما زیرساخت دارید. به ETF یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک و نوع زیرساخت هایی که برای حمایت از این صندوق ها وجود دارد ، فکر کنید. شما مدیران دارایی هستید که در واقع سازنده این محصولات مالی هستید. Blackrock تمام این برنامه ها را ایجاد می کند اما در واقع نمی توانید ETF را مستقیماً از Blackrock خریداری کنید. در عوض شما این ETF ها را از مبادله ، Fidelity ، کارگزاران یا Robinhood خریداری می کنید. این کارگزاران در انتهای بازار کار می کنند. من فکر می کنم که این الگو بسیار خوب کار می کند و همچنین می بینم که این نوع الگوها واقعاً مقیاس DeFi را دارند.

می دانید ، ممکن است برخی از افراد در DeFi در این مورد با من اختلاف نظر داشته باشند ، اما من فکر می کنم استفاده از مبادلات به عنوان دروازه ای برای رفع این شکافی که شما در مورد آن صحبت می کنید ، و استفاده از DeFi به عنوان زیرساخت برای ایجاد همه این محصولات به نظر من یک مسیر منطقی به جلو در فضا.

این مصاحبه برای شفافیت ویرایش و متراکم شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و DeFi به کانالهای ما بپیوندید:

جی هائو ، مدیرعامل OKEx

OKEx رسمی

اعتبار به مهمان میزگرد #OKExDeFi ما:

هارت لامبور ، بنیانگذار مشترکUMA

https://twitter.com/hal2001

https://www.linkedin.com/in/hartlambur/

UMA

https://twitter.com/umaprotocol

https://www.linkedin.com/company/umaproject/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me