banner
banner

دیو هاجسون ، CIO برای گروه NEM و مدیرعامل NEM Ventures – سری مصاحبه

دیو به عنوان مدیر ارشد سرمایه گذاری خدمت می کند گروه NEM و مدیرعامل مشارکت های NEM, جایی که نقش وی شامل مدیریت سرمایه گذاری گروهی ، تجزیه و تحلیل حوزه قضایی ، ایجاد مشارکت و طراحی ساختار شرکت است. 

دیو 15 سال مشاوره در اندازه های مختلف سازمان ها ، سازمان های دولتی و سازمان های غیردولتی در زمینه پروژه های فناوری تجربه دارد و از اولین برنامه های بزرگ سازمانی از طریق برنامه های تصویب خود ، هدایت کننده برنامه و برنامه های اولیه بود..

چه زمانی برای اولین بار با ارزهای رمزپایه و / یا اوراق بهادار دیجیتال درگیر شدید?

من چند سال پیش برای اولین بار به بلاکچین و رمزنگاری علاقه مند شدم ، اما از سال 2016 به طور حرفه ای درگیر شدم زیرا در بخشی از پروژه ای که به دنبال ایجاد یک سیستم تسویه حساب موازی برای مصرف انرژی بود ، شرکت کردم. این پروژه همچنین به دنبال بالا بردن رمز امنیتی بود و ما مراحل شروع راه اندازی STO را در زمان تملك شركت طی كردیم. در نتیجه ، درگیری من با بلاکچین ، رمزنگاری و اوراق بهادار دیجیتال تا حد زیادی موازی بود.

آیا می توانید با توضیح اینکه بلاکچین NEM چیست و چگونه خود را از بلاک چین های دیگر متمایز می کند شروع کنید?

NEM یک بلاکچین اصلاح شده Proof-of-Stake (PoS) است که از ابتدا نوشته شده و نسخه 1 ، که ما از آن به عنوان NIS1 یاد می کنیم ، از سال 2015 در زنجیره عمومی اجرا می شود. در آن زمان ، NIS1 یکی از زنجیره های قبلی PoS بود ، و همچنین یکی از اولین کسانی که از چندین امضای زنجیره ای پشتیبانی می کند. NEM NIS1 برای موارد استفاده از ردیابی کالاهای لوکس ، ردیابی زنجیره تامین ، رسانه های اجتماعی ، تحقیقات سلول های بنیادی و اخیراً برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در لیتوانی ، اهرم داده شده است. ما با بودن یکی از زنجیره های قدیمی ، بدون کمبود وقت ، دارایی از دست رفته ، هک سطح پروتکل و با پرورش تجربه و جامعه دوستانه ، خود را متمایز می کنیم. کیتهای توسعه نرم افزار (SDK) که به توسعه دهندگان سازنده تجربه آشنایی را ارائه می دهد ، از این زنجیره به راحتی استفاده می کند. در سطح عملی ، این بدان معنی است که زمان رفتن به بازار اکثر شرکتها سریعتر است زیرا محتوای اختصاصی بسیار کمی برای جذب وجود دارد.

آیا می توانید NEM Ventures و نوع سرمایه گذاری هایی که به طور کلی انجام می شود را توصیف کنید?

به عنوان بازوی سرمایه گذاری خطرناک, مشارکت های NEM در شرکتهایی سرمایه گذاری می کند که از فناوری NEM بهره می گیرند و یا به نوعی اکوسیستم و / یا سیستم عامل های NEM را گسترش می دهند. این سرمایه گذاری ها به نمایندگی از اکوسیستم و جامعه NEM انجام می شود. ما تمایل داریم که بر روی سرمایه گذاری در پروژه های مرحله اولیه از دوره های A سری ، با مخلوطی از شرکت ها که مستقیماً بر روی این فناوری کار می کنند ، استفاده می کنند ، آن را به روش های ابتکاری یا به عنوان یک شریک اکوسیستم به طور کلی استفاده می کنند. ما از شرکت ها می خواهیم که یک برنامه تجاری واقعی داشته باشند و احتمال دستیابی به اعتماد به نفس مالی را داشته باشند ، اما این تنها معیار پیشنهادی ما نیست.

یکی از جدیدترین محصولات NEM Symbol است که یک بلاک چین ترکیبی است و به طور خاص با ذهنیت شرکت ها ساخته شده است. آیا می توانید توضیح دهید که Symbol چیست و چرا شرکت ها باید توجه کنند?

توسعه دهندگان زنجیره عمومی فعلی (NIS1) ما را از ابتدا ساخته اند و مدت 5.5 سال است که با مجموعه ویژگی های پیشرفته در حال اجرا است. این تیم آموخته ها را از این فرآیند ، پیشرفت در صنعت و ایده های مجموعه ویژگی ها به دست آورد و همه آنها را برای توسعه زنجیره دوم ما ، Symbol ترکیب کرد. Symbol یک زنجیره جدید است که از ابتدا ساخته شده است تا بتواند برای اهداف مختلف ایمن ، مقیاس پذیر ، غیر متمرکز و قابل استفاده باشد.

این فناوری می تواند به عنوان یک زنجیره خصوصی یا عمومی به کار گرفته شود و امکان مبادله زنجیره متقابل سطح پروتکل بین دولتی و خصوصی را فراهم می کند ، اما همچنین از طریق یک نوع معامله خاص به Ethereum (ETH) و بیت کوین (BTC) امکان پذیر است. این زنجیره از قراردادهای هوشمند چند زنجیره ای (چند سطح) ، دلهره انگیز مانند معاملات کل و پیوندی پشتیبانی می کند ، این قابلیت را برای ایجاد نام مستعار رمزها و حسابها با نامهای کاربرپسند ایجاد کرده است. همچنین دارای پشتیبانی سطح پروتکل از رمزهای امنیتی از طریق ترکیبی از محدودیت حساب و توکن ، نقش های قابل تفویض برای مدیریت رمز و فراداده مبتنی بر حساب.

Symbol از نظر سازمانی جذاب است زیرا می توان همزمان از خصوصی و برخی کاربردهای عمومی این فناوری استفاده کرد ، در حالی که از راه حلی استفاده می شود که برای پشتیبانی از آن مدل طراحی شده است. همچنین توسط تیمی ایجاد شده است که این زنجیره را از ابتدا نوشت و تجربه آن را از یک محصول آزمایش شده با نبرد با قدمت بیش از 5 سال داشت. این واقعیت که NEM در این فضا تاسیس شده است ، انتقال مکالمه با شرکت ها از قوی و قابل اعتماد بودن Symbol تا چگونگی استفاده از فناوری منبع باز برای اهداف تجاری خود را آسان می کند. در عین حال ، محصول و جامعه منبع باز ما نیز به روشی همزیستی سود می برند. این یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد است و رقبای نسبتاً کمی در فضای بلاکچین سازمانی وجود دارند که همه این جعبه ها را علامت بزنند.

اولین رمزهای امنیتی که در بلاکچین Symbol راه اندازی می شود ، مربوط به صندوق بوربن است. آیا می توانید به سرعت ما را از طریق این صندوق بررسی کنید?

صندوق دیجیتال ویسکی کنتاکی اساساً مالکیت یک محصول تولیدی ویسکی خوب کنتاکی بوربن است که به مرور ارزش خود را نشان می دهد. این صندوق از طریق دارایی دیجیتال (رمز امنیتی) مالکیت چندین طرف را از طریق دموکراتیک می کند که بر اساس Symbol ساخته خواهد شد. این صندوق تعدادی بشکه تولید ، ذخیره ، نگهداری و تجارت آن بشکه ها را تا زمان تولید بطری و فروش خریداری می کند ، که می تواند بالاتر از هزینه خرید تولید باشد ، سپس محصول را بطری و بفروشد و برگرداند دستاوردها.

به دلیل اندازه و ارزش تولید تولید و همچنین هزینه و زمان ذخیره سازی ، این بازار خاص معمولاً فقط در معرض دید سرمایه گذاران بزرگ است. از قضا با توجه به موضوع موردنظر ، این یک بازار بسیار ناشایست است. به طور کلی مالکیت کسری کمتر از هر بشکه امکان پذیر نیست و همچنین تجارت آن تا زمان بلوغ امکان پذیر نیست. در نتیجه ، این صندوق فرصت بزرگی را برای سرمایه گذاران و علاقه مندان به ویسکی فراهم می کند.

یکی از محصولات تازه راه اندازی شده LBCOIN است که به عنوان اولین سکه جمع آوری دیجیتال مبتنی بر بلاک چین شناخته می شود. می توانید توضیحات بیشتری در مورد این پروژه بدهید?

LBCoin این پروژه از بانک مرکزی لیتوانی است و توسط SuperHow? و بر روی NEM NIS1 ساخته شده است. این بزرگداشت استقلال لیتوانی است و اولین قدم مهم به سمت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را نشان می دهد.

مفهوم اساسی این است که بانک در حال صدور سکه قابل جمع آوری است که به صورت زنجیره ای صادر و قابل معامله است. مرحله اول صدور مجموعه ای از نشانه های قابل جمع آوری در زنجیره عمومی فعلی ما است. علاقمندان با خرید و فروش آنها کمی وقت خواهند داشت تا یک مجموعه کامل را جمع آوری کنند و هنگامی که مجموعه کامل را دارند ، می توانند یک سکه قابل جمع آوری ادعا کنند.

یکی از خدمات جدیدی که ارائه خواهد شد NEM Ignite است که یک برنامه از نوع جوجه کشی است. آیا می توانید در مورد انتظارات ما از این موضوع بحث کنید?

تیم ما دریافته است که ایده های بسیار خوبی در فضای بلاکچین وجود دارد ، اما گاهی اوقات کاملاً توسعه نیافته اند تا جایی که بتوانند سرمایه گذاری کنند. برخی از پروژه ها از نظر تجاری قابل دوام هستند ، اما برای رسیدن به آنجا به کمی حمایت و مربیگری نیاز دارند ، مانند دستگاه های جوجه کشی در صنایع دیگر. NEM روشن کردن پاسخ ما به این است – ما یک سرمایه گذاری مالی اندک انجام می دهیم و از افراد و شرکای مختلف در اکوسیستم وقت می خواهیم که این پروژه ها را از طریق مراحل اولیه راه اندازی راهنمایی کنیم ، به آنها کمک می کند تا برای دوره های اولیه سرمایه گذاری خود آماده شوند.

NEM Ignite در مارس 2020 اعلام شد و در آن زمان انتظار داشتیم همگروهی را باز کنیم. با این حال ، با استفاده از کوید و فضای اقتصادی و سرمایه گذاری مرتبط ، ما به سرعت انتظار نمی رود. بیشتر تمرکز ما روی راه اندازی موفقیت آمیز Symbol و تعهدات پیرامون توسعه آن است. ما در حال حاضر یک گروه آزمایشی بتا از یک پروژه داریم که بسیار هیجان زده هستیم و انتظار داریم در هفته های آینده اعلام کنیم. ما انتظار داریم NEM Ignite به طور گسترده تری بازگشایی شود زیرا اقتصاد یکنواخت می شود.

بزرگترین مانع رشد اوراق بهادار دیجیتال را چه می دانید؟?

من این را دو برابر می بینم:

  • مقررات – مقررات در مراحل مختلف در حوزه های قضایی وجود دارد و در برخی موارد نامشخص است. در حالی که به طور کلی در مسیر درست حرکت می کند ، اما مانند همیشه به آرامی حرکت می کند. این مقررات در اصل برای رویکردهای مختلف فناوری نوشته شده اند و به مرور زمان باید به روز شوند تا مواردی مانند لیست های مرزی و تجارت یا دسترسی سرمایه گذاران خرده فروشی که می توانند حافظ دارایی های دیجیتال باشند ، فراهم شود. به طور کلی ، مقررات یک بازیگر اصلی در رشد فضای دارایی های دیجیتال است و در ماه ها و سال های آینده بسیار مهم خواهد بود..
  • زیر ساخت – ضربه زدن به اثر موانع نظارتی بدان معنی است که ما در مراحل نوپای زیرساخت های اوراق بهادار دیجیتال هستیم. ما استانداردهای بین المللی مشترکی بین مبادلات تنظیم شده و متولیان نداریم ، به عنوان مثال ، رویکردهای استاندارد AML / KYC نداریم. این کمبود زیرساخت های مشترک حل خواهد شد و ما در حال حاضر شاهد شروع پیشرفت هستیم ، اما این در حال حاضر همچنان مانعی برای رشد است.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید درباره NEM یا NEM Ventures به اشتراک بگذارید?

من توصیه می کنم ما را دنبال کنید توییتر و LinkedIn برای به روز نگه داشتن در مورد تمام اطلاعیه های ما پایین خط لوله. منتهی به راه اندازی Symbol یک دوره هیجان انگیز برای اکوسیستم NEM است ، و اکنون ما بیش از هر زمان دیگری از هر کسی استقبال کرده و درگیر آن هستیم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me