banner
banner

سرمایه گذاری در Monero (XMR) – همه آنچه باید بدانید

مونرو (XMR) یکی از اولین سکه های حفظ حریم خصوصی در جهان بود. این ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد پیشگام فناوری های متعددی برای انجام این وظیفه مهم بود. امروزه حفظ حریم خصوصی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. در نتیجه ، مونرو همچنین یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه روی کره زمین است.

مونرو چیست?

Monero پاسخ رمزپایه به عدم حفظ حریم خصوصی بیت کوین است. مدت ها بود که مردم معتقد بودند معاملات بیت کوین ناشناس است. امروزه ، اکثر مردم می فهمند که اینطور نیست. در حقیقت ، ابزارها و خدماتی که می توان از آنها استفاده کرد ، انبوه است نقاب زدن شخصی که پشت معاملات خاص بیت کوین قرار دارد.

مونرو رویکرد متفاوتی به بازار دارد. این سکه حریم خصوصی را جز. اصلی خود قرار می دهد. این استراتژی همچنان Monero را به عنوان سکه برتر هر کسی که به دنبال حفظ حریم خصوصی خود در این بخش است ، تبدیل می کند. در حقیقت ، پروتکل های ناشناس سازی موجود در مونرو آنقدر م effectiveثر است که مردم اغلب از آنها برای کمک به سرقت مالکیت خود بر سایر ارزهای رمزپایه نیز استفاده می کنند.

رمزنگاری پیشرفته

Monero با استفاده از توابع پیشرفته رمزنگاری اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند شما را به یک معامله رمزنگاری Monero مرتبط کند. جالب اینجاست که این فناوری بلاکچین Monero را قادر می سازد تا معاملات را به روشی ارسال و دریافت کند که داده ها را مستقیماً برای تماشاگران نشان ندهد. به یاد داشته باشید ، بلاکچین Monero’s تحت نظارت در زمان واقعی مشابه بیت کوین از طریق بلاک کاوشگران قرار دارد.

پنجره معاملاتی Binance Monero

بینانس پنجره تجارت مونرو

توسعه دهندگان Monero از طریق ادغام پروتکل های پیشرفته قابلیت انعطاف پذیری قادر به انجام این کار مهم بودند. قابلیت انعطاف پذیری یک ویژگی مهم در اکثر ارزهای رمزپایه است. قابلیت انعطاف پذیری توانایی مبادله کالا یا دارایی با سایر کالاهای منفرد یا دارایی های همان نوع است.

به عنوان مثال ، بیشتر کالاها مانند روغن ، گندم یا طلا قابل خرید هستند. اگر شما 1000 گالن روغن داشتید ، این بدان معنا نیست که شما باید گالن دقیقی را که در اصل نگه داشته اید دریافت کنید. شما فقط باید همان مقدار روغن را دریافت کنید زیرا مقدار آن دقیقاً برابر است. از اهمیت اساسی ، پول نقد قابل انعطاف است ، این همان چیزی است که ردیابی معاملات نقدی در دنیای واقعی را بسیار دشوار می کند.

قابلیت لذت واقعی

مونرو می گیرد قابلیت انعطاف پذیری یک قدم جلوتر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا شامل نوعی شناسایی مارک مانند شماره سریال است. این داده ها به دولت ها و سایر اشخاص ذینفع اجازه می دهد تا تاریخ یک لایحه خاص را در اصل ردیابی کنند. تا زمانی که سازمان شماره سریال را قبل از معامله یادداشت می کند ، آنها می توانند دقیق بودن یادداشت ها را در تاریخ بعد تأیید کنند.

در مونرو ، قابلیت انعطاف پذیری یک گام فراتر می رود. هیچ راهی برای تعیین اینکه Monero در چه معامله ای انجام شده وجود ندارد. شماره سریال وجود ندارد و همه معاملات تحت ناشناس ماندن شدید قرار می گیرند. به این ترتیب ، مونرو سطح جدیدی از حریم خصوصی را که قبلاً غیرقابل تصور بود ، در اختیار جهانیان قرار می دهد.

تاریخچه مونرو

تاریخچه Monero از سال 2012 آغاز می شود. در این زمان ، مفهوم سکه های حریم خصوصی تازه وارد بازار شده بود. مردم دریافتند که “در اقتصاد دیجیتال ، حریم خصوصی برابر با آزادی است”. به همین ترتیب ، سفر مونرو با یک پروژه متفاوت آغاز می شود که به آن معروف شده است Bytecoin.

Bytecoin

Bytecoin به چند دلیل انقلابی بود. در وهله اول ، این اولین ارز دیجیتالی بود که با استفاده از فناوری به نام CryptoNote. CryptoNote چندین کلید را در یک معامله واحد ترکیب کرد تا تعیین اینکه چه کسی چه کسی را کجا فرستاده است دشوارتر شود. مفهوم گروه بندی کلیدهای عمومی در آن زمان اصلاً شنیده نشده بود. امروزه ، فناوری CryptoNote ستون فقرات بسیاری از ارزهای رمزپایه مبتنی بر حریم خصوصی در بازار است..

در حالی که مفهوم Bytecoin یک موفقیت بزرگ بود ، جنبه های دیگری از استراتژی راه اندازی سکه وجود داشت که چندان هم پیش نرفت. به طور خاص ، اختلافاتی بین توسعه دهندگان در مورد توزیع اولیه سکه وجود داشت. در پایان ، Bytecoin 80٪ از سکه های خود را هنگام راه اندازی صادر کرد. این تصمیم اردوگاه Bytecoin را شکافت و منجر به ایجاد سکه دیگری برای حفظ حریم خصوصی شد – Bitmonero.

در کل ، پروژه Bitmonero شامل هفت توسعه دهنده سطح بالای بلاکچین بود. از این هفت ، تنها دو هویت آنها برای عموم شناخته شده است. توسعه دهنده اصلی این پروژه Riccardo Spagni است (FluffyPony) تیم توسعه همچنین مشتاق مدت طولانی رمزنگاری دیوید لاتاپی بود. اندکی پس از راه اندازی پلت فرم جدید ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند “Bit” را از عنوان حذف کنند و به سادگی “Monero” را به عنوان نام پروژه استفاده کنند. قابل توجه است که مونرو در اسپرانتو به معنی “سکه” است.

مونرو چگونه کار می کند

Monero یک بلاکچین منبع باز بدون مجوز است. این پلتفرم به دلیل توانایی به روزرسانی مستمر فناوری خود ، می تواند خصوصی باقی بماند. جالب اینجاست که نرم افزار Monero’s هر شش ماه به روز می شود. به این ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند پیشرفت های رمزنگاری را معرفی کنند. در اینجا برخی از فناوری هایی که Monero را بسیار عالی می کند آورده شده است:

امضاهای حلقه ای

امضاهای حلقه ای پیشرفت انقلابی در بی هویتی رمزنگاری است. این پروتکل امضای دیجیتال فرستنده را با امضای سایر کاربران ترکیب می کند. این سیستم به هر گروه معاملاتی 10 امضا اضافه می کند. سپس تمام امضاها قبل از ورود رسمی آنها به بلاکچین مخلوط می شوند.

قابل ذکر است ، مفهوم Ring Signatures همچنان در حال تکامل است. در گذشته ، توسعه دهندگان با تغییر تعداد امضاهای درگیر در این فرآیند مخلوط کردن ، آزمایش کردند. حتی یک دوره زمانی مختصر وجود داشت که کاربران می توانستند تعیین کنند که چند امضا به صورت معامله ای مخلوط شود.

آدرسهای خفا

یکی دیگر از فناوری های اصلی مونرو ، Stealth Addresses است. این پروتکل یک آدرس را منتشر می کند که به طور خودکار برای هر معامله چندین حساب یکبار مصرف ایجاد می کند. سپس ، کیف پول کاربر برای رمزگذاری بلاکچین برای شناسایی هرگونه معامله مرتبط با وجود آن ، به رمز عبوری معروف به کلید مشاهده مراجعه می کند..

RingCT

در سال 2017 ، تیم توسعه دهنده Monero فناوری دیگری را برای تغییر بازی به نام RingCT (معاملات محرمانه Ring) معرفی کرد. این برنامه نویسی میزان دقیق مبادله کاربران XMR در معاملات را قبل از اینکه برای بررسی در بلاکچین در دسترس باشند پنهان می کند. برای رسیدن به این هدف ، پروتکل ورودی و خروجی متعددی را به یک معامله وارد می کند. این سه فناوری وقتی با آدرسهای Stealth و Ring Signatures ترکیب می شوند ، ردیابی Monero را تقریباً غیرممکن می کند.

مقیاس پذیری پویا

یکی دیگر از مزایای بزرگ Monero که به بازار می آورد مقیاس پذیری نامحدود است. مقیاس پذیری توانایی یک ارز برای مدیریت تعداد بیشتری از کاربران در آینده است. در گذشته ، بیت کوین با مقیاس مقیاس پذیری روبرو بود که باعث تأخیر شبکه و افزایش فوق العاده کارمزد شد. به دلایل زیادی بیت کوین در آن زمان قادر به تأمین خواسته های مقیاس پذیری نبود. در درجه اول ، این فقط می تواند بلوک از تراکنش های حداکثر 1 مگابایتی را مدیریت کند.

برعکس ، Monero هیچ اندازه بلوک از پیش تعیین شده ای ندارد. ماینرها می توانند تعیین کنند که چه تعداد از معاملات مورد تایید آنها است. با این حال ، اخیراً ، توسعه دهندگان سیستم جریمه پاداش بلوک را ارائه داده اند. این پنالتی اندازه متوسط ​​100 بلوک آخر را در نظر می گیرد. اگر بلوک بعدی از این کل بزرگتر باشد ، مجازات پاداش استخراج آن بلوک را کاهش می دهد. هدف این استراتژی این است که گره ها را از ورود هرزنامه به بلاکچین منصرف کند.

CryptoNight

CryptoNite انقلابی در نحوه مشارکت ماینرها در بازار ایجاد می کند. برخلاف بیت کوین ، ASIC (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) کاربرد چندانی ندارد. نکته قابل توجه اینکه Monero می تواند با استفاده از CPU و GPU با سودآوری استخراج شود. مکانیسم اجماع CryptoNight از تمرکز در بخش معدن جلوگیری می کند. به این ترتیب ، Monero این امکان را دارد که در آینده غیرمتمرکزتر از بیت کوین باشد.

چند کلید

Monero برای عملکرد ناشناس شبکه خود از ترکیبی از کلیدها استفاده می کند. به طور خاص ، مونرو یک کلید نمایش عمومی ، یک کلید نمایش خصوصی و هر دو کلید هزینه عمومی و خصوصی معرفی می کند. از کلیدهای خصوصی هزینه برای ایجاد معاملات خروجی استفاده می شود. در حالی که ، کلیدهای مشاهده خصوصی به کاربران امکان می دهد زنجیره بلوک را بررسی کنند تا تأیید کنند که بودجه خود را دریافت کرده اند. برای تأیید امضا و کلید عمومی مخفی کاری خود به کلید عمومی هزینه نیز نیاز خواهید داشت.

کل تأمین XMR

در حال حاضر ، 17،669،037 XMR در گردش است. برخلاف اکثر ارزهای رمزپایه ، هیچ تأمین از قبل تعیین شده Monero وجود ندارد. در عوض ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند در سال اول 87.7٪ از کل سکه ها را افزایش دهند. هر سال بعد این درصد کاهش می یابد. با این نرخ فعلی ، 115 سال دیگر طول می کشد تا مونرو عرضه فعلی خود را دو برابر کند.

XMR از طریق CoinMarketCap

XMR از طریق CoinMarketCap

نحوه خرید Monero (XMR)

با تشکر از نقش برجسته XMR در بازار رمزنگاری ، آسان است که به راحتی برخی از آنها را تحت کنترل خود درآورید. اولین کاری که باید انجام دهید ثبت نام از صرافی معتبری است که XMR را معامله می کند. بینانس بزرگترین صرافی جهان است و آنها جفت های معاملاتی XMR را در طیف گسترده ای ارائه می دهند. برای ورود به صرافی Binance باید هویت خود را تأیید کنید.

پس از پایان ثبت نام ، مرحله بعدی تأمین اعتبار حساب خود است. انجام این کار آسان است پس از اتصال کارت بانکی یا کارت بدهی خود به سیستم عامل. اکنون می توانید ارز فیات خود را به ارز رمزپایه تبدیل کنید. بیت کوین ارز پیشنهادی برای خرید و فروش است زیرا همیشه برای هر ارز رمزپایه جفت معاملاتی BTC وجود دارد. اکنون که BTC دارید ، می توانید تجارت را برای XMR انتخاب کنید و در عرض چند ثانیه ، XMR خود را در کیف پول مبادله خود دریافت می کنید.

سرمایه گذاری در Monero (XMR) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Monero (XMR) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Monero (XMR) - همه آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

نحوه ذخیره Monero (XMR)

اگر می خواهید یک سرمایه گذاری عمده در XMR انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از Monero (XMR) پشتیبانی می کنند.

سکه های حریم خصوصی

مونرو به جهانیان اهمیت سکه های حریم خصوصی را نشان داد. در نتیجه ، به جرقه انفجار سکه حفظ حریم خصوصی کمک کرد. قابل توجه است ، بیش از 63 وجود دارد ناهمسان سکه های حریم خصوصی امروز برای خرید و فروش در بازار موجود است. به طور چشمگیری ، این پروژه ها بیش از 2 میلیارد دلار ارزش دارند.

عکس العمل سکه حریم خصوصی

همانطور که انتظار داشتید ، همه از مفهوم معاملات خصوصی استفاده نمی کنند. به تازگی ، سازمان امور مالیاتی میلیون ها دلار صرف توسعه کرده است سیستم های برای کمک به شناسایی این افراد اخیرا ارسال کردن در وب سایت رسمی قرارداد دولت نشان می دهد که بخش تحقیقات جنایی (CID) از IRS به دنبال استخدام چندین پیمانکار خصوصی برای شفافیت بیشتر در معاملات سکه های حریم خصوصی است.

مونرو نیز در مناطق دیگر جهان گرما گرفته است. هفته گذشته ، نهادهای نظارتی روسیه اعلام کرد راه اندازی موفقیت آمیز نمونه اولیه سیستم ردیابی بلاکچین که می تواند پروتکل های امنیتی Monero و DASH را باز کند. نهادهای نظارتی ادعا کردند که این نرم افزار برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و سایر فعالیت های غیرقانونی ضروری است.

مونرو در آینده

با وجود این واقعیت که دولت ها طرفداران زیادی در معاملات ناشناس ندارند ، هنوز یک قرعه کشی بزرگ برای این ارز رمزپایه وجود دارد. سه هفته پیش ، در مصاحبه با پیتر مک کورمیک, مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ فاش كرد كه مقررات نظارتی آمریكا از فهرست XMR مبادلات جلوگیری كردند. آرمسترانگ ذکر کرد که سایر مبادلات غیر مستقر در ایالات متحده مانند Binance سکه را با موفقیت ارائه می دهند.

در هر صنعت ، بستری وجود دارد که نیازهای کاربر را برطرف می کند و آن را بالاتر از سایر نگرانی ها قرار می دهد. در صنعت رمزنگاری ، آن سکه XMR است. مونرو همچنان روشی ایمن و ناشناس برای محافظت از حریم خصوصی در اختیار جهانیان قرار می دهد ، حتی اگر قدرت های جهان در غیر این صورت داشته باشند. به این ترتیب ، Monero خطرات واقعی را متحمل می شود تا آزادی بیشتری در اختیار کاربران خود قرار دهد و برای این کار ، آنها شایسته تشکر هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me