banner
banner

جفت ارز چیست؟

در معاملات فارکس ، شما همزمان ارز را با ارز دیگر مبادله می کنید. این طبیعت بازار است. خیلی ساده ، یک جفت ارزی دو ارز است که با ارزش یک ارز بیان شده در ارز دیگر “جفت” می شوند.

از طریق این مقاله به بررسی دقیق عناصر یک جفت ارزی ، معنای اعداد و انواع مختلف جفت ارز خواهیم پرداخت که بدون تردید هنگام معامله در بازار فارکس با آنها روبرو خواهید شد. این باید شما را به درک خوبی از جفت ارزهای مختلف موجود و همچنین ممکن است که بخواهید تجارت کنید ، تبدیل کند.

اصول جفت ارز

همانطور که گفته شد ، تجارت فارکس مبادله همزمان دو ارز است. کاری که یک جفت ارزی در ابتدایی ترین عملکردها انجام می دهد ، ترکیب این تجارت دو ارز در یک ابزار یا دارایی است. بیایید نگاهی دقیق به چگونگی این اتفاق بیندازیم:

دو عنصر مورد نیاز برای تشکیل یک جفت ارزی یک ارز پایه و یک ارز مظنه است. ارز پایه اولین نام کوتاه شده ارز است که مشاهده خواهید کرد و ارز پیشنهادی دوم است.

به عنوان مثال ، اگر جفت ارز EUR / USD را در نظر بگیریم ، یورو ارز پایه است و دلار آمریکا ارز پیشنهادی است. به همین ترتیب اگر مثال دیگری از USD / CAD را در نظر بگیریم ، دلار آمریکا واحد پول پایه است در حالی که دلار کانادا ارز پیشنهادی است. این اولین مرجع مهم در کمک به درک جفت ارز است.

عددی که مشاهده می کنید نشان دهنده میزان ارز پیشنهادی برای خرید یک واحد ارز پایه است. با گسترش مثال ما و استفاده از نرخ امروز ، اگر EUR / USD = 1.12 را مشاهده کنیم ، می دانیم که برای خرید 1 یورو (ارز پایه) 1.12 دلار (ارز پیشنهادی) هزینه می شود. به همین ترتیب USD / CAD = 1.35 به ما نشان می دهد که خرید $ 1 USD هزینه آن 1.35 دلار CAD است.

بنابراین ، در مثال های ذکر شده در بالا ، می توانید ببینید که چگونه دو ارز با هم ترکیب شده و برای معامله از طریق یک جفت ارز آماده هستند.

انواع مختلف جفت ارز

اگر شروع به تجارت با هر کارگزار فارکس کنید ، معمولاً سه اصطلاح یا دسته اصلی را در مورد جفت ارز می شنوید. اینها جفتهای اصلی ، جفتهای جزئی (یا ضربدری) و جفتهای عجیب و غریب هستند. در اینجا نگاهی دقیق تر به هر دسته از جفت ارز وجود دارد.

جفت ارز اصلی

در مجموع هفت جفت ارز وجود دارد که به عنوان جفت اصلی در نظر گرفته می شوند. اینها همه در یک طرف دلار آمریکا را تشکیل می دهند و عبارتند از EUR / USD ، USD / JPY ، GBP / USD ، USD / CHF ، USD / CAD ، AUD / USD و NZD / USD.

این جفت ها نه تنها بیشتر ارزها و اقتصادهای مهم دنیا را نشان می دهند بلکه معامله گرترین جفت ارزهای بازار هستند. این بدان معناست که آنها بیشتر اوقات حرکت می کنند ، هرچند شاید به سرعت سایر جفت ارزها نیست و معمولاً فرصتهای زیادی برای مشارکت در معاملات این جفتها در هر زمان از روز وجود دارد. با توجه به حجم بالای معاملات این جفت ارز ، هزینه هایی مانند نرخ ارز فارکس نیز می توانند کمتر باشند.

جفت ارزهای جزئی

جفت ارزهای جزئی آنهایی هستند که دلار آمریکا در یک طرف جفت وجود ندارد ، اما به طور معمول یکی از ارزهای اصلی دیگر مانند EUR ، GBP یا JPY در یک طرف جفت وجود دارد..

این جفت های ارزی را می توان به عنوان کراس یا جفت ارز متقابل نیز شناخت. در حالی که آنها به اندازه جفت های اصلی خرید و فروش نمی شوند ، کارگزاران برتر معمولاً انتخاب زیادی از جفت های جزئی را انجام می دهند که هنوز هم به طور مداوم در طول روز معامله می شوند. برخی از نمونه های ارزهای فرعی محبوب شامل EUR / GBP ، AUD / JPY و GBP / CAD هستند.

این جفت ارزهای جزئی ممکن است کمی بی ثبات تر از یک جفت ارز اصلی باشند و هزینه معاملات از نظر نرخ ارز فارکس مطمئناً می تواند کمی بیشتر باشد. با این اوصاف ، آنها هنوز هم برای اکثر معامله گران فارکس گزینه ای پر فروش و محبوب هستند.

جفت ارزهای عجیب و غریب

دسته سوم جفت ارزی که در ارائه مشاهده خواهید کرد ، جفت عجیب و غریب است. این جفت ها معمولاً از یک واحد پولی اصلی تشکیل می شود که با یک واحد پول در اقتصاد در حال ظهور جفت می شود. نمونه هایی در اینجا ممکن است شامل USD / RUB ، USD / PLN ، USD / HKD و بسیاری دیگر باشد.

این نوع جفت ارزی عجیب و غریب همیشه برای تجارت در دسترس نیست ، اگرچه برخی از دلالان ممکن است مجموعه ای از آنها را حمل کنند. این جفت ها به طور کلی کمی کمتر از جفت های عمده یا فرعی معامله می شوند. این می تواند به این معنی باشد که گسترش در برخی موارد بسیار بیشتر است. این جفت ها همچنین می توانند به طور قابل توجهی نوسان بیشتری نسبت به سایر جفت های ارزی داشته باشند ، بنابراین این نکته ای است که هنگام معامله باید به خاطر داشته باشید.

کدام جفت ارز را باید تجارت کنید?

هنگامی که شما در حال معامله هستید ، این انتخابی است که ممکن است بسته به انتخاب جفت ارزی که کارگزار شما تصمیم به ارائه آن دارد ، مجبور شوید آن را انتخاب کنید. در نهایت ، این انتخاب به خود شما بستگی دارد ، اگرچه هنگام معامله در هر دسته مختلف از جفت ارزها باید چند نکته اساسی را یادداشت کنید..

اولین مورد هزینه تجارت است. همانطور که ذکر شد ، خواهید فهمید که هزینه معاملات یک جفت ارز اصلی عموماً بسیار کمتر از یک جفت عجیب و غریب و کمی کمتر از یک جفت جزئی است. اگر این هزینه نگران کننده است ، حتماً آن را در معاملات خود لحاظ کنید و همیشه قبل از اینکه معامله خود را انجام دهید ، اسپرد را دو بار بررسی کنید. به عنوان یک نقطه مورد علاقه ، جفت ارز EUR / USD بیشترین جفت ارز در بازار معامله می شود و بسته به کارگزار شما اغلب کمترین نرخ اسپرد را ارائه می دهد.

دومین توجهی که باید انجام دهید این است که به نوسانات بازار فکر کنید. به طور معمول ، جفت ارزهای معاملاتی کمتر و به ویژه ارزهای عجیب و غریب می توانند از نوسانات ناگهانی و شدید رنج ببرند. این امر تا حدی به دلیل حجم کمتر معامله می شود ، اما بخشی نیز به دلیل حساسیت ارزها در بازارهای نوظهور در هنگام بحث در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me