banner
banner

مبارزات بیت کوین با احساسات خرس ، امیدهای فصلی Alt Season: هفتگی تماشای بازار

هفته گذشته دیدم بیت کوین (BTC)) از حدود 10000 دلار به پایین 8،700 دلار سقوط می کند که یک کاهش است تحریک شده توسط یک UTXO از فوریه 2009 (بیش از 11 سال پیش) در زنجیره ای صرف شده است. پس از دو تلاش ناموفق برای بازپس گیری 9200 دلار در آخر هفته ، BTC در حال حاضر حدود 8،800 دلار معامله می کند قیمت شاخص OKEx BTC.

اقدام قیمت بیت کوین منجر به از دست دادن 9.92 درصد در طول هفته شد ، و ایجاد یک الگوی فرو بردن نزولی در نمودار هفتگی ، نشان می دهد فروشندگان از خریداران پیشی گرفته اند. در حالی که اتریوم (ETH), Bitcoin SV (BSV) و Litecoin (LTC) تلفات بسیار کمتری به ترتیب با 2.77- ، 85/2 – و 4/3 – درصد داشت, Bitcoin Cash (BCH) بازدهی هفتگی -6.83 درصد را نشان داد.

رمزنگاری هفتگی برمی گرددبازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی 5/11 – 5/17. منبع: TradingView

فصل آلت ممکن است در گوشه و کنار نباشد

از آنجا که اتریوم حرکت صعودی خود را در مقابل بیت کوین نشان داد ، آلت کوین های کوچک با روابط تاریخی قوی با Ethereum نیز تجمع کردند. با توجه به اطلاعات از MVIS, شاخص کلاهبرداری کوچک در ماه مه عملکرد بهتری نسبت به سایر شاخص ها داشت و تاکنون 12.29 درصد بازده داشته است.

علاوه بر این ، با توجه به شاخص تسلط بر بازار BTC ، از 67 درصد به 65 درصد پس از نصف کاهش یافت CoinGecko, و OmiseGo (OMG) پمپاژ کردن در اواسط هفته ، امید به فصل آلت ظاهر شد. با این حال ، OMG ، که به دلیل آن افزایش یافته بود راه اندازی در Coinbase Pro ، بین اوج اواسط هفته و جلسه معاملات امروز نزدیک به 30 درصد کاهش یافت. حرکت به جلو ، اگر بیت کوین نتواند به عقب برگردد و بیش از 9000 دلار باقی بماند ، دنبال کردن یک روند صعودی پایدار برای altcoins بسیار دشوار خواهد بود..

شاخص MVISبازده هفتگی BTC در برابر شاخص کلاهک کوچک / متوسط ​​/ بزرگ (داده ها از 25 مه). منبع: MVIS

هفته گذشته فعالیت Bitcoin On-Chain کاهش یافت

از ساعت 2 بامداد به وقت محلی UTC در تاریخ 25 مه ، میزان هش ریت شبکه بیت کوین در حدود 91.18 EH / s بود که 14.05 EH / s کمتر از سطح متوسط ​​هفته گذشته بود اوکلینک داده ها. جدا از کاهش درآمد حاصل از نصف کردن, خاموش شدن ماشین آلات معدن در مقیاس بزرگ به دلیل فصل سیل در منطقه جنوب غربی چین را می توان ناشی از این کاهش در هش ریت دانست.

در همین حال ، تعداد کل آدرس های فعال در شبکه بین 18 مه و 24 مه نیز 1.84 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است ، در حالی که تعداد کل معاملات 10.39 درصد در مدت مشابه کاهش یافته است.

کمترین نسبت بلند / کوتاه در ماه مه

بیت کوین طی هفته گذشته نشانه های ضعف و احساسات نزولی را نشان داد ، همانطور که در مقاله خود اشاره کردیم جمعه های آینده بخش. نگاه كردن داده های تجارت OKEx, نسبت طولانی / کوتاه برای اولین بار در ماه جاری زیر 0.85 در حال اجرا است و سناریوی نزولی را تأیید می کند.

Open Interest (OI) اما یکشنبه بعد از ظهر افزایش یافت و از 550 میلیون قرارداد به بالاتر از 620 میلیون رسید. علاوه بر این ، حق بیمه Quarterly Future دوباره در قلمرو منفی قرار دارد و این نشان می دهد که فعالان بازار دیگر نسبت به حرکت قیمت های میان مدت خوشبین نیستند. حق بیمه منفی در هنگام نوشتن مقاله بیش از 30 دلار افزایش یافته است.

نسبت طولانی / کوتاه BTCنسبت طولانی / کوتاه BTC. منبع: OKEx

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز وجود داشته باشد تا تعادل برقرار شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

ممکن است BTC کانال در حال افزایش را از دست داده باشد

در حالی که شاخص های داده های معاملات آتی علائم نزولی را نشان داده اند ، قیمت BTC با افت در زیر کانال صعودی نشان داده شده در نمودار زیر ، احساس منفی را منعکس می کند. این همچنین اولین باری است که BTC به زیر میانگین متحرک 30 روزه سقوط می کند ، که از 2 آوریل به عنوان یک پشتیبانی مهم باقی مانده است.

اگر BTC در کوتاه مدت نتواند بالاتر از محدوده 8900 تا 9000 دلاری خود را بازیابی کند ، ممکن است یک حرکت رو به پایین دیگری برای آزمایش پشتیبانی 8550 دلار مشاهده کنیم. در همین حال ، OKEx BTC آینده ماهانه در تاریخ 29 مه منقضی می شود و ممکن است شاهد افزایش نوسانات به سمت انقضا باشیم.

قیمت BTC / USDنمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me