banner
banner

شبکه روشنایی بیت کوین توضیح داده شده: جوانب مثبت و منفی

تقریبا هر کسی که علاقه شدیدی به ارز رمزپایه دارد می داند که یکی از بزرگترین مشکلات اکثر پروژه های بلاکچین مربوط به عدم مقیاس پذیری است.. بیت کوین, محبوب ترین و با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده تاکنون ، برای مقیاس پذیری بیگانه نیست زیرا همچنان با حجم زیادی از معاملات روزانه دست و پنجه نرم می کند.

مدتی قبل تصور می شد که یک فناوری به نام شهادت تفکیک شده (SegWit) قادر به حل بسیاری از مشکلات مقیاس پذیری شبکه Bitcoin است. با این حال ، همانطور که زمان ثابت شد ، SegWit برای مقابله موثر با چنین کار ماموت بسیار محدود بود. دقیقاً به همین دلیل است شبکه رعد و برق, یک پروتکل پرداخت “لایه دوم” هوشمند ، در 6 دسامبر 2017 راه اندازی شد.

شبکه رعد و برق چیست?

به زبان ساده ، شبکه صاعقه در واقع کمک به بیت کوین برای افزایش توانایی خود در مقیاس گذاری و کنترل حجم معاملات بزرگتر است ، در حالی که هنوز ساختار خود را بدون تغییر حفظ کرده است. در حالیکه هزینه معاملات را تا حد ممکن پایین نگه دارید ، شبکه رعد و برق به افراد امکان می دهد تا پرداخت ها را تقریباً بلافاصله ارسال و دریافت کنند.

در حقیقت ، شبکه رعد و برق چیزی بیش از یک سیستم قراردادهای هوشمند نیست. این در بالای بلاکچین اصلی Bitcoin ساخته شده است و امکان پرداخت سریع و ارزان بین دو طرف درگیر را فراهم می کند.

رعد و برق

چگونه کار می کند?

برای درک بهتر نحوه کار شبکه لایتنینگ ، توجه به این نکته مهم است که سیستم از چندین مرحله برای رسیدن به نتیجه درک شده استفاده می کند.

برای عملکرد آن ، نیاز به راه اندازی کیف پول چند امضایی توسط حداقل یکی از طرف های درگیر است. سپس آدرس کیف پول در کنار ترازنامه در بلاک چین عمومی بیت کوین ذخیره می شود. این ترازنامه ثابت می کند که چه مقدار از دارایی شامل چه کسی است.

از این پس ، دو طرف می توانند تعداد معاملات نامحدودی را انجام دهند بدون اینکه هرگز اطلاعات ذخیره شده در بلاکچین را درخواست کنند. با انجام هر معامله ، هر دو طرف ترازنامه را اصلاح می کنند تا به درستی نشان دهند که کیف پول چه مقدار ارز را در اختیار دارد و به چه کسی تعلق دارد. به طور خلاصه ، فرستنده و گیرنده می توانند معاملات خود را مستقیماً انجام دهند.

به جای اینکه در بلاکچین بارگذاری شود ، این ترازنامه به روز شده توسط هر دو طرف نگهداری می شود. اگر کانال پرداخت بسته باشد ، هر دو طرف از ترازنامه تنظیم شده برای پرداخت سهم خود از کیف پول استفاده می کنند. بنابراین ، شبکه اصلی بیت کوین برای پردازش معاملات بزرگ استفاده می شود در حالی که شبکه رعد و برق مسئول رسیدگی به معاملات خرد است.

به کاربران امکان معامله با هر کاربر دیگری که از طریق چند رایانه به شبکه متصل است ، داده می شود. فقط چند گره برای اتصال همه افراد در شبکه لازم است.

رعد و برق 2

جوانب مثبت و منفی شبکه رعد و برق:

جوانب مثبت:

با کمک شبکه رعد و برق ، نه تنها معاملات سریع تر هستند ، بلکه پرداخت های جزئی نیز امکان پذیر است. پرداخت ها ، هرچند اندک ، فوراً تسویه می شوند. این بیشتر به بیت کوین کمک می کند تا به یک ارز رمزنگاری محبوب تر و یک روش پرداخت با استقبال گسترده تری تبدیل شود.

یکی دیگر از مزایای مهم این واقعیت است که شبکه لایتنینگ هزینه ها را کاهش می دهد. اگرچه این یک چیز بسیار خوب است ، اما ممکن است برای آینده بیت کوین نیز کمی بد باشد. بیت کوین هنوز دارای پاداش استخراج است ، اما با گذشت زمان ، در نهایت نقطه ای حاصل می شود که هزینه ها تنها پاداش باقی مانده باشد. می توان ادعا کرد که پایداری شبکه بیت کوین در واقع براساس کارمزد است.

یکی دیگر از مزایای بزرگ شبکه Lightning این واقعیت است که باعث حفظ حریم خصوصی کلی بیت کوین می شود. معاملات ناشناس و رمزگذاری شده هستند و فقط پس از بسته شدن کانال های پرداخت و پرداخت موجودی به هر دو طرف ، در بلاک چین ذخیره می شوند.

موارد منفی:

مانند همه موارد ، شبکه رعد و برق کامل نیست ، از این رو ، محدودیت هایی وجود دارد.

از آنجایی که این سیستم برای رسیدگی به معاملات کوچک و متوسط ​​طراحی شده است ، برای پرداخت با هزینه های زیاد مجهز نیست. موضوع مهم دیگر تمرکز است. برخی از کارشناسان رمزنگاری بر این باورند که این نوع شبکه در واقع ممکن است تمرکز در مراکز پرداخت را تشویق کند ، روندی کاملاً مشابه مرکز سازی ماینر.

شبکه رعد و برق از پرداخت های آفلاین پشتیبانی نمی کند. وقتی صحبت از ارتباطات همتا می شود ، وضعیت مشابهی است. اگر یکی از همتایان واکنش نشان ندهد ، ممکن است کاربران مجبور شوند ساعتها منتظر بمانند تا دوباره بتوانند از بودجه خود پول بگیرند.

اشکال دیگر مربوط به کاربرپسندی سیستم است. بنابراین ، برنامه هایی که با لایتنینگ اجرا می شوند دقیقاً در دسترس تازه کارها نیستند. سرانجام ، از آنجا که هنوز یک پروژه نسبتاً جدید است و شبکه در همه شرایط روز آزمایش نشده است ، باید دید که در آینده چقدر خوب کنار خواهد آمد.

در حالی که مفهوم مدیریت معاملات خارج از زنجیره قابل ستایش است ، اما نکته منفی این واقعیت است که این معاملات از طریق کانال اصلی ردیابی نمی شوند که در نهایت ممکن است منجر به برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی شود.

نتیجه

شبکه Lightning بدون شک تحول بسیار مهمی برای تکامل آینده بیت کوین است. به نظر می رسد یک راه حل بسیار مطلوب برای حل مشکلات مقیاس پذیری و ازدحام بی پایان Bitcoin است. با این حال ، بدون سهم منفی آن حاصل نمی شود.

البته ، این پروژه در دوره بعدی شاهد پیشرفت هایی خواهد بود. اگر این فناوری در طول سال خود را کارآمد نشان دهد ، شکی نیست که شبکه Lightning می تواند انقلابی در نحوه استفاده از بیت کوین توسط افراد و م institutionsسسات مالی مهم از سراسر جهان ایجاد کند..

هنوز هم باید دید که آیا این راه حل برای بیت کوین به اندازه کافی توانایی دارد یا خیر ، و جالب است که ببینید آیا با برنامه شاهد تفکیک شده (SegWit) ایمان دارد؟.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me