banner
banner

قیمت بیت کوین پس از چهار هفته متوالی سود مثبت را تجربه می کند

قیمت BTC روز گذشته با افزایش تمایل به گرمای بازار بیش از 10،000 دلار کاهش یافت – در اینجا تحلیل ما از سقوط است.

تصویر سقوط قیمت بیت کوین

دیروز ، 22 فوریه ، بیت کوین تحت تأثیر عوامل مختلف بیش از 10000 USDT سقوط کرد و طبق یک نرخ OKEx BTC 18 درصد از بالاترین 58،318 USDT عصر یکشنبه به پایین ترین سطح 47،668 USDT سقوط کرد. این افت درست پس از آن بود که رهبر بازار چهارمین هفته متوالی رشد خود را مشاهده کرد.

در آنچه دیگر شد "دوشنبه سیاه" در بازار ارزهای رمزنگاری شده ، شرایط مشابه 11 ژانویه بود. خزانه داری آمریکا در ابتدای هفته همچنان به فروش می رسد و باعث افزایش بازده می شود. سپس افزایش بازده اوراق بهادار بر بورس فشار آورد ، جایی که شاهد نزدیک شدن شاخص Nasdaq در نزدیک به چهار ماه بودیم ، سهام اپل 3 درصد کاهش یافت و سهام تسلا روز دوشنبه بیش از 8 درصد افت کرد.

بازده خزانه داری اوج های مارس را بازیافت و روند صعودی دارایی های پر خطر را کاهش داد. منبع: CNBC

با خروج از رفتار بازار در 11 ژانویه ، قیمت طلا دیروز سقوط نکرد و در عوض ، بیشترین قیمت را در طی هفت هفته به دست آورد. قیمت نفت خام نیز در بالاترین سطح 13 ماهه قرار گرفت و این واقعیت را نشان می دهد که سرمایه گذاران در افزایش انتظارات تورمی شروع به قیمت گذاری می کنند. از آنجا که سرمایه بازار بیت کوین در چند ماه گذشته همچنان در حال افزایش است ، ارتباط آن با نرخ بهره و اقتصاد کلان حتی بیشتر شده است.

علاوه بر این ، وزیر خزانه داری ایالات متحده ، جانت یلون هشدار داد دیروز که بیت کوین یک دارایی بسیار حدس و گمان است و یک "بسیار ناکارآمد" راهی برای انجام معاملات پولی. سخنان وی بازار ارزهای رمزنگاری شده را نیز تحت فشار قرار داده است.

ضربه بزرگی به تعقیب کنندگان صعودی

قبل از سقوط ناگهانی روز دوشنبه ، بیت کوین در ماه فوریه به بازدهی بیش از 80٪ در ماه رسیده بود و ارزش بازار کل آن از مرز 1 تریلیون دلار فراتر رفت. اخبار مختلف از جمله خرید عمده تسلا برای BTC ، پیشنهاد بدهی MicroStrategy برای خرید بیت کوین بیشتر و راه اندازی اولین ETF بیت کوین در آمریکای شمالی ، رهبر این بازار شده است..

احساسات بازار به وضوح بیش از حد گرم شده بود ، که در نرخ های تأمین مالی که برای مدت زمان طولانی حدود 0.1٪ متغیر بود ، و بازدهی بالای 19 میلیارد دلار سود باز در 21 فوریه منعکس شد. این چرخه رویداد محور کار را برای بازار برای صعود آلی بالا برود ، و زمینه اصلاح را فراهم کند.

سود باز BTC در 21 فوریه رکورد 19 میلیارد دلار را ثبت کرد. منبع: Bybt.com

افت دیروز همچنین منجر به وحشت فروش در Coinbase شد و این صرافی بیشترین حق بیمه منفی خود را به دلیل عدم خرید در دفتر سفارش داشت. حق بیمه Coinbase در پایین فروش منفی 1020 دلار در فروش روز گذشته ، به ازای هر داده از پایین CryptoQuant.

علاوه بر این ، از منظر تجزیه و تحلیل فنی ، حرکت صعودی به دنبال آخرین بالاترین حد خود ، فرسودگی را نشان داد ، زیرا شاخص شاخص مقاومت نسبی واگرایی نزولی متوالی را در نمودارهای 1 ساعته و 4 ساعته منتشر کرد. این زمانی اتفاق می افتد که RSI یک پیام ارسال کند "خرید بیش از حد" خواندن – در پاسخ به پایین ترین قیمت ها – که مطابقت با قرائت از اوج های بالاتر است.

قیمت بیت کوین واگرایی نزولی متوالی را در نمودار 1 ساعته مشاهده کرد. منبع: OKEx

اصلاحات شدید دیروز رکورد دیگری را برای تصفیه در بازار مشتقات به ثبت رساند. بیت کوین به تنهایی شاهد نابودی موقعیت های 3.64 میلیارد دلاری در مبادلات بود که از موقعیت های منحل شده در 10 ژانویه و 2/1 میلیارد دلار در 3 ژانویه فراتر رفت..

تصفیه ها در دوشنبه دیگر به یک رکورد دیگر رسید. منبع: بایت

واکنش های بازار به کاهش قیمت BTC

سقوط قیمت رمزنگاری روز گذشته با واکنش های جالبی در بازار روبرو شد. در مرحله اول ، افزایش نرخ ارز یوان چین به USDT افزایش یافت. طبق داده های معاملات OKEx ، حق بیمه USDT در بازار P2P دیروز از منفی به مثبت تبدیل شد و برای مدت کوتاهی به 1.76٪ رسید. این رقم نشان می دهد که بسیاری از معامله گران به دنبال خرید USDT برای اضافه کردن حاشیه به موقعیت های خود بودند.

حق بیمه یوان چین به USDT در بازار P2P به 1.76٪ رسید. منبع: OKEx

اتریوم و اکوسیستم آن نیز تحت تأثیر افت قرار گرفت. قیمت اتر (ETH) در پایین ترین نقطه خود 21.68 درصد کاهش یافت. مطابق با داده های OKLink, حجم معاملات 24 ساعته مبادلات غیرمتمرکز در شبکه Ethereum تا زمان نوشتن این مقاله به بالاترین رکورد 5.09 میلیارد دلار رسیده است. بیشترین حجم 24 ساعته ، 1.87 میلیارد دلار ، در Uniswap و پس از آن 1.2 میلیارد دلار در SushiSwap مشاهده شد.

تعداد زیادی از تأمین کنندگان نقدینگی که سعی در برداشتن وجوه خود برای جلوگیری از ضررهای ناگهانی و پر کردن حاشیه وام گیرندگان زنجیره ای برای جلوگیری از انحلال دارند ، باعث افزایش هزینه های بنزین – هزینه استفاده از شبکه Ethereum – به 1000 گیگابایت سطح ، برای هر ردیاب گاز Ethereum.

این بدان معناست که هزینه حذف نقدینگی Uniswap دیروز تقریبا 300 دلار بوده است. حتی در چنین شرایط گران قیمت زنجیره ای ، ارزش کل Uniswap در 24 ساعت گذشته 10.8٪ کاهش یافته و TVL SushiSwap 8.8٪ کاهش یافته است. سایر سیستم عامل های پیشرو در زمینه وام ، کامپوند و ساز همچنین 8٪ کاهش در TVL را تجربه کردند. این وضعیت بار دیگر نیاز فوری به ارتقا sc مقیاس پذیری در شبکه Ethereum را نشان می دهد.

حجم معاملات در DEX طی 24 ساعت گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. منبع: OKLink

اصول بیت کوین هنوز در بازی است

با نگاه به جلو ، هجوم موسسات به بازار ارزهای رمزپایه همچنان عامل مهمی برای تثبیت قیمت بیت کوین است. نوسانات قابل توجه قیمت در بیت کوین به عنوان یک دارایی جایگزین در حال ظهور همچنان در این مرحله اجتناب ناپذیر است ، اما رشد تعداد دارندگان BTC و کانال های خرید پشتیبانی از قیمت را فراهم می کند.

در حال حاضر ، ارز رمزپایه برتر همچنان به تغییر در شاخص های اقتصاد کلان وابسته است. این هفته ، بازار بر سخنرانی رئیس فدرال رزرو جروم پاول در جلسات استماع سنا و مجلس تمرکز خواهد کرد. بازارها نگرانند که آیا استراتژی dovish بانک فدرال می تواند پایدار باشد و اینکه آیا افزایش عملکرد خزانه داری ایالات متحده خطری برای بهبود اقتصادی است.

در میان مدت ، دور جدیدی از محرک های مالی گسترده در حال نزدیک شدن است. انتظار می رود سنا بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری جدید را برای رئیس جمهور بایدن تا 14 مارس ارسال کند. عرضه فراوان فیات در نتیجه یک عامل مطلوب برای افزایش قیمت دارایی های پر خطر است..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me