banner
banner

معامله گران بیت کوین با ادامه روند ناپایدار بازارهای سنتی ، فرصت خرید را مشاهده می کنند: Market Watch Weekly 3 / 16-3 / 22

در طی هفته گذشته قیمت دارایی های مالی دوباره برگشت اما ثبات پیدا نکرد. وقتی دولت های بیشتری اقدامات بی سابقه ای را برای جلوگیری از ویروس کرونا ، از جمله ، آغاز کردند ، آشوب مالی ادامه یافت ممنوعیت سفر و شهر خاموش شدن.

سهام بیت کوین و ایالات متحده علائم جدا شدن را نشان می دهند

پس از مشاهده کمترین رکورد در دو هفته گذشته, سهام پنجشنبه ، 18 مارس ، بعد از یک سری پاسخ از بانک فدرال رزرو ایالات متحده ، بالاتر بسته شد. بیت کوین (BTC) سریعترین کلاس دارایی در این هفته بود.

گرچه همبستگی 90 روزه بیت کوین (BTC) با S&شاخص P 500 به یک رسید بالاترین زمان هفته گذشته ، به تدریج از یکدیگر جدا شده است (نمودار زیر را ببینید) توقف معاملات در سهام ایالات متحده در 16 مارس. در مقایسه با سهام ، بیت کوین یک نسبتاً کاهش و جهش سریعتر نشان می دهد.

Gold vs OKEx BTC Index vs S&P 500 قیمت ساعتی. منبع: Tradingview

بیت کوین روز پنجشنبه به بالاترین قیمت در روز دوشنبه رسید و در جمعه ، 20 مارس ، قبل از یک تغییر مجدد ، به بالاترین سطح بالغ بر 6،948 دلار رسید. روند کلی به وضوح بهتر از سایر طبقات دارایی است.

شاخص قیمت OKEx BTC تقریباً 60 درصد از پایین ترین سطح 1290 تا 12 مارس یعنی 3890 دلار برگشت و در حال حاضر دقیقاً زیر 6000 دلار معامله می شود. بازیابی بیت کوین همچنین به تقویت altcoins کمک کرده است. در برخی از ارزهای رمزنگاری شده از جمله BCH و BSV طی 7 روز گذشته بیش از 15 درصد افزایش یافته است.

قیمت شاخص OKEX BTC. منبع: OKEx

مشخصات فنی سیگنال خرید را نشان می دهد

میانگین متحرک 200 هفته ای روند بسیار مهمی در تاریخ قیمت بیت کوین است. بیت کوین در هر چرخه عمده بازار به پایین ترین میانگین متحرک رسیده است. نقشه گرمایی رنگ زیر براساس درصد افزایش آن میانگین متحرک 200 هفته ای است.

نقشه حرارتی میانگین متحرک 200 هفته ای منبع: lookintobitcoin.com

از نظر تاریخی ، هنگامی که نقاط نارنجی و قرمز در نقشه گرما ظاهر می شوند ، بازار داغ می شود. وقتی نقاط بنفش ظاهر می شوند ، قیمت نزدیک به این خط مهم است که از لحاظ تاریخی زمان مناسبی برای خرید بوده است.

افزایش نرخ بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک 200 هفته پس از سقوط ناگهانی در 12 تا 13 مارس نیز نشان می دهد که این روند روند هنوز یک سطح مهم حمایت است. با این حال ، ما هرگز مورد واژگونی شکل V را در نقشه گرما مشاهده نکرده ایم. به احتمال زیاد ، پس از نزدیک شدن سریع به میانگین متحرک 200 هفته ای ، یک پایین منحنی بلند مدت خواهیم دید.

براساس داده های دریافت شده ، “هودلرهای” بلند مدت این روزها بیت کوین می خرند شیشه گره. معیار “تغییر موقعیت خالص هودلر” تغییر موقعیت ماهانه سرمایه گذاران بلند مدت را نشان می دهد. وقتی متریک در منطقه سبز است ، به این معنی است که هودلرها شروع به جمع آوری بیت کوین می کنند.

تغییر موقعیت خالص هودلر. منبع: شیشه گره & تحقیقات طاقت فرسا

احساسات معکوس بالقوه قیمت است

ترس از رمزنگاری & شاخص طمع همچنین پس از چشمک زدن به منطقه “ترس شدید” ، یک فرصت خرید بالقوه را نشان می دهد. با توجه به شاخص:

بازارهای رمزنگاری بر اساس شاخص از 9 مارس در “ترس شدید” معامله شده اند. پس از سقوط بازار 12 تا 13 مارس ، این شاخص به پایین ترین سطح از آگوست 2019 رسید.

علاوه بر این ، با توجه به یک پست وبلاگ از Chainalysis در 18 مارس منتشر شد ، بیشترین مقدار BTC اضافی که به مبادلات می رسد فروخته شده است و به نظر می رسد بدترین عرضه بیش از حد در حال حاضر به پایان رسیده است.

ترس از رمزنگاری & شاخص طمع طی 1 سال گذشته. منبع: جایگزین. من

ما می توانیم از داده های تجارت OKEx برای یافتن احساسات کوتاه مدت در بازار استفاده کنیم. نسبت طولانی / کوتاه BTC – که نسبت کاربران با موقعیت خالص نسبت به موقعیت کوتاه نسبت به مدت کوتاه را نشان می دهد – در ابتدای این هفته نزدیک به 1.0 باقی مانده است.

این نسبت در روز جمعه ، 20 مارس با یک افت سریع روبرو شد و در حال حاضر به 0.87 رسیده است. تعداد کاربران با موقعیت کوتاه هنوز هم بیشتر از longs نیست. دامنه فعلی “نسبت طولانی / کوتاه BTC” نشان می دهد که فعالان بازار همچنان در مورد قیمت بیت کوین در آینده نزدیک خوشبین نیستند.

نسبت طولانی / کوتاه BTC 3 / 15-3 / 22. منبع: داده های معاملات مشتقات OKEx

علاوه بر این ، نرخ وام حاشیه ای BTC OKEx – که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به مقدار USDT برای مدت زمان مشخص را نشان می دهد – در آخر هفته گذشته از کمترین سطح تاریخی 0.1 به دست آمد.

این نسبت به 0.3 رسیده است ، که نشان می دهد موقعیت های کوتاه مدت در بازار اعطای وام مسلط هستند. تعداد زیاد این نسبت از نظر تاریخی زمان معکوس را نشان می دهد.

نسبت وام دهی BTC 3 / 15-3 / 22. منبع: داده های معاملات بازار OKEx

پیش بینی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت هنوز هم دشوار است ، اگرچه داده های متعدد نشان می دهد که ممکن است زمان مناسبی برای جمع آوری ارز رمزپایه باشد ، همانطور که در بالا بحث شد. بازارهای مالی سنتی امروز 23 مارس پس از زنگ باز با آزمونهای مستمر روبرو می شوند.

بیت کوین ممکن است نشانه هایی از جدا شدن سهام ایالات متحده را نشان داده باشد ، اما فوراً کشیدن یک شمعدان مستقل دشوار است.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx را دنبال کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me