banner
banner

نهنگها و معدنچیان BTC در Q4 2020 به استنباط داده های زنجیره ای به خریداران نهادی فروخته شده اند

نگاهی به داده های موجود در سال گذشته برای بررسی مشارکت نهادی در بازار BTC

نوشته شده توسط OKEx Insights | طراحی شده توسط Catallact 

در ماه مه سال 2020 ، سرمایه گذار مشهور کلان ، پل تودور جونز فاش کرد که وی در حال خرید BTC به عنوان پرچین در برابر تورم فیات ناشی از بانک مرکزی است. وی همچنین گفت که ارز رمزنگاری شده برتر یادآور طلا در دهه 1970 است.

اظهارات جونز ، در آن زمان ، موجی از گمانه زنی ها را از سوی تحلیلگران صنعت مبنی بر شروع سرمایه گذاری سرمایه گذاران نهادی به بازار BTC آغاز کرد. OKEx Insights دریافت که این مورد در سپتامبر سال 2020 اتفاق می افتد ، جایی که ما با استفاده از داده های زنجیره ای Catallact کشف کردیم که موسسات واقعاً از جونز پیروی می کنند. از آن زمان ، این صنعت آموخته است كه شركت هوش تجاری MicroStrategy مبالغ زیادی BTC را در كنار خریدهای م institutionalسسه از شركت بیمه عمر متقابل ماساچوست خریداری كرده است..

با آغاز سال 2021 با افزایش آشکار منافع نهادی ، OKEx Insights یک بار دیگر از داده های زنجیره ای Catallact استفاده کرده است تا به عمق روایت خرید موسسات برای خرید BTC بپردازد. با این حال ، به طور خاص ، ما می خواستیم بفهمیم چه کسی در آخرین مسابقه گاو نر در سال 2020 فروش داشته است.

این چیزی است که ما فهمیدیم.

یادداشتی درباره نحوه تفسیر داده های زنجیره ای

قبل از شروع ، ابتدا نحوه تفسیر داده های زنجیره ای را روشن کنیم.

این گزارش مبتنی بر تحقیق است ، اما داده های زنجیره ای نمی توانند همه چیز را به ما بگویند. بدین ترتیب ، تحلیلگران همیشه باید هنگام نتیجه گیری احتیاط کنند – و برای نتیجه گیری باید مقدار معینی حدس و گمان وجود داشته باشد.

به عنوان مثال ، در حالی که هدف ما بررسی سرمایه گذاری نهادی برای BTC است ، ما نمی توانیم از معاملات بزرگ زنجیره ای BTC برای تمیز تمیز بین خرید و فروش استفاده کنیم. ما همچنین نمی توانیم معاملات جمع شده را از مبادلات اصلی ارزهای رمزنگاری شده حذف کنیم ، درست مثل اینکه همیشه نمی توانیم توجه داشته باشیم که کدام حرکت ها از سوی م institutionsسسات یا صندوق های تامینی انجام می شود. با وجود این ، ما هنوز قادر به مشاهدات دقیق و ارائه نتایج فرضی هستیم.

علاوه بر این ، داده های مورد بررسی ما در دسامبر سال 2020 به پایان می رسد. به همین ترتیب ، در سال 2021 فعالیتی در نظر گرفته نمی شود – هرچند که با گذشت زمان بیشتر ممکن است در سال جدید عمیق تر شویم..

برای خواندن تحقیقات قبلی OKEx Insights با Catallact – که نیمه اول سال 2020 ، سقوط COVID و نتیجه آخرین تجمع سهموی BTC را پوشش می دهد – این پیوند را دنبال کنید.

با افزایش معاملات در اندازه نهاد ، BTC سهموی شد

برای شروع ، بیایید ابتدا نگاهی به درصد ارزش کل معاملات بیش از 1000 BTC در زنجیره بیندازیم – که ممکن است ما آن را محکم طبقه بندی کنیم که خارج از محدوده سرمایه گذاران و بازرگانان خرده فروشی است. با این کار ، دو نکته بلافاصله آشکار می شوند:

  1. درصد معاملات درون زنجیره ای بیش از 1000 BTC از کمی بیش از 5٪ در پایان ژوئن 2020 به بالای 45٪ در سپتامبر 2020 افزایش یافت.
  2. درصد معاملات درون زنجیره ای بیش از 1000 BTC از اواخر ژوئن 2020 هرگز به عقب نگاه نکرده است – از زمانی که 45٪ در سپتامبر 2020 به پایان رسیده است ، در یک محدوده کلی بین 30٪ و 40٪ باقی مانده است.

نتیجه ای که ما می توانیم از این داده های زنجیره ای بگیریم این است که سرمایه گذاران نهادی پس از اعلام ورود پل تودور جونز به فضای BTC واقعاً جمع شدند – و با پایان یافتن سال 2020 آنها متوقف نشدند.

علاوه بر این ، ما می توانیم فرض کنیم که موسسات در انتهای پیشنهادات و خرید مقادیر زیادی BTC – در مقایسه با فروش – بودند ، زیرا قیمت ارز رمزپایه پیشرو در کل Q4 2020 به طرز سهموی افزایش یافت..

درصد معاملات بزرگ زنجیره ای BTC در نیمه دوم سال 2020 به طور قابل توجهی افزایش یافت و تا پایان سال بالا بود. منبع: Catallact

نقشه حرارت فرکانس مقدار معامله BTC همچنین نتیجه گیری می کند که سرمایه گذاران بزرگ موسسه با افزایش تقاضا برای دارایی دیجیتال اصلی ، قیمت BTC را بالاتر می برند.

نقشه حرارتی فرکانس مقدار معامله BTC همچنین نشان می دهد که تعداد حرکات بزرگ در قسمت دوم سال 2020 افزایش یافته است. منبع: Catallact

خریدهای سازمانی تأیید شده با داده های زنجیره ای همزمان است

اگرچه باید هنگام نتیجه گیری از این نوع داده ها بر روی داده های زنجیره ای دقت کرد ، خوشبختانه خریدهای نهادی قابل تأیید و قابل دسترسی عمومی برای بررسی دقیق داده ها داریم..

برای مبتدیان ، به طور قطع می دانیم که هوش تجاری ، نرم افزار تلفن همراه و شرکت خدمات مبتنی بر ابر MicroStrategy سال گذشته مبالغ زیادی را به BTC سرمایه گذاری کرده است. در آگوست سال 2020 ، این شرکت 21000 سکه را به قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد. این همزمان است با افزایش معاملات بزرگ در نمودارهای فوق.

در سال 2020 چندین خرید دیگر از MicroStrategy انجام شد. در تاریخ 5 دسامبر ، این شرکت 2574 BTC را به قیمت 50 میلیون دلار با قیمت متوسط ​​19،427 دلار برای هر سکه خریداری کرد. در اواخر همان ماه ، در 22 دسامبر ، 29،646 سکه دیگر به قیمت 650 میلیون دلار با قیمت متوسط ​​تقریباً 21،925 دلار خریداری کرد.

علاوه بر این ، شرکت بیمه زندگی متقابل ماساچوست در دسامبر 100 میلیون دلار در BTC سرمایه گذاری کرد – این نشانه آن است که سرمایه گذاران بیشتر در آن زمان وارد بازار می شوند.

با این پس زمینه اخبار ، می توانیم با خیال راحت نتیجه گیری کنیم که در بالا آمدیم – یعنی بازیگران بزرگی از ماه مه 2020 وارد بازار BTC شده اند و معاملات بزرگ قابل مشاهده در بازار بیش از خرید بوده است – تا حد زیادی صحیح است.

حجم BTC زنجیره ای در نیمه دوم سال 2020 افزایش یافت

با نگاهی به حجم روزانه BTC در مناطق مختلف زمانی با زنجیره معاملاتی ، در پاییز نیز شاهد افزایش چشمگیر هستیم. به ویژه دو یافته برجسته است:

  1. حجم زنجیره ای در ایالات متحده ، اروپا و آسیا در اواخر آگوست سال 2020 افزایش یافت ، قبل از اینکه در سپتامبر 2020 و اکتبر 2020 به بالاترین میزان خود برسد.
  2. حجم های زنجیره ای پس از ابتدا در اوت سال 2020 به طور مداوم بالا بود.

از آنجا که حجم BTC های زنجیره ای افزایش یافته و به طور مداوم بالا بود ، ممکن است نتیجه بگیریم که منافع نهادی در پاییز سال گذشته جنبش جدی پیدا کرده است – منجر به افزایش قیمت ارز رمزپایه به بالاترین سطح.

حجم BTC زنجیره ای در Q3 و Q4 2020 در سطح جهانی افزایش یافته است. منبع: Catallact

دارندگان بلند مدت که به عنوان BTC فروخته می شوند ، اوج های جدیدی را در همه زمان ها تعیین می کنند

وقتی سن سکه های معامله شده در بلاکچین بیت کوین را از ابتدای سپتامبر 2020 تا پایان دسامبر 2020 بررسی می کنیم ، می بینیم که متوسط ​​سن سکه های موجود در بلوک ها در اکتبر 2020 افزایش یافته و در پایان سال بالاتر است.

جالبتر از همه ، قیمت BTC در اواسط دسامبر بالاتر رفت ، اما میانگین سن سکه های معامله شده در بلاکچین بیت کوین نسبتاً ثابت باقی ماند. این به ما امکان می دهد سه نتیجه گیری اصلی کنیم:

  1. دارندگان طولانی مدت BTC – که برخی ممکن است با آنها تماس بگیرند "نهنگ های OG" – فروخته شده به BTC به بالاترین سطح جدید در همه زمان ها.
  2. ممکن است استنباط کنیم که موجودی دارندگان درازمدت شروع به کاهش کرد – حداقل تا حدودی – با افزایش قیمت BTC.
  3. از آنجا که ما معتقدیم سرمایه گذاران نهادی در مناقصه کتاب های سفارش بوده اند ، بنابراین ممکن است استنتاج کنیم که دارندگان طولانی مدت BTC به خریدهای سازمانی فروخته می شوند.

این نتیجه گیری همچنین توسط تحقیقات قبلی انجام شده توسط OKEx Insights با همکاری شرکت داده بلاکچین Kaiko پشتیبانی می شود. گزارش قبلی ما نشان داد که معامله گران بزرگ و نهنگ ها سود خود را در حوالی بالاترین رقم قبلی BTC در حدود 20،000 دلار در پاییز امسال آغاز کردند و خریداران نهادی در اواخر ماه نوامبر سکه های خود را جمع کردند.

میانگین سن سکه های منتقل شده در بلاکچین بیت کوین با افزایش قیمت BTC افزایش یافت. منبع: Catallact

این یکی از روایت های فعلی در صنعت ارزهای رمزنگاری شده را تقویت می کند در حالی که به این سوال پاسخ می دهید "که می فروخت" در پایان سال 2020 – یعنی همان "نهنگ های OG" و استخراج کنندگان BTC که به خریداران سازمانی فروختند.

نتیجه گیری: داده های زنجیره ای تصویر BTC’s 2020 را نشان می دهد

سال 2020 یک سال بی سابقه و وحشی برای ارز رمزنگاری پیشرو بود.

ما شاهد کاهش BTC در ماه مارس در OKEx به پایین 3،792 USDT بودیم – که ، همانطور که از تحقیقات قبلی ما با Catallact می دانیم ، سرمایه گذاران خرده فروشی را با وحشت مرتبط با COVID به لرزه درآورد. آن سرمایه گذاران سپس در ماه می در حالی که BTC در برابر 10،000 دلار در مبادلات جهانی مبارزه کرد ، رویکرد انتظار و دیدن را در پیش گرفتند.

در همین حال ، بزرگترین بازیکنان در بازار BTC کارهایی غیر از انتظار و دیدن انجام می دادند. در عوض ، داده های زنجیره ای استنباط کردند که آنها در طول تابستان به شدت افزایش می یابند با این انتظار که ارزش BTC در بلندمدت افزایش یابد – که مطمئناً در نهایت یک شرط بندی برنده بود.

همانطور که قیمت BTC در ماه اکتبر روند سهموی خود را آغاز کرد ، در کنار خریدهای سازمانی از MicroStrategy و Grayscale ، داده های زنجیره ای افزایش قابل توجهی در معاملات اندازه نهادی را نشان می دهد – به این معنی است که بازیکنان بزرگتر شروع به جمع شدن.

در حالی که طرف عرضه BTC نتوانست تقاضای سازمانی را تأمین کند ، زیرا ارز رمزپایه پیشرو در کشف قیمت قرار گرفت ، ظاهرا سکه های فروخته شده هم از دارندگان بلند مدت و هم از استخراج کنندگان بیت کوین تهیه شده اند. به عبارت دیگر ، بیت کوین های مدارس قدیمی برخی از کیف های قدیمی خود را با کیسه های بسیار بزرگ جدید برای پر کردن به خریداران نهادی جدید فروختند – خوب یا بد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me