banner
banner

درسهایی از Crypto-Tsunami

نویسنده اصلیدیوید وایزبرگر

همانطور که سال 2018 به پایان رسیده است ، تعداد زیادی از نظرات پیش بینی و “سال بررسی” وجود دارد. در سراسر این مقالات ، چیزهای زیادی در مورد لاشه باقی مانده توسط سونامی رمزنگاری نوشته شده است ، جایی که رمزنگاری در سال 2017 به ارتفاعات شهابی رسید ، و پس از آن یک بازار خرس وحشی در سال 2018 انجام شد. در سال 2017 ما شاهد داستان های ثروت باور نکردنی و پیش بینی های تغییر جهان هستیم فن آوری ها در سال 2018 ، ما شاهد داستان های مثبت و منفی بودیم. از جنبه مثبت ، فرزندخواندگی همچنان در حال افزایش است و بسیاری از اسامی خانوارها از برنامه های خود برای ورود به بازار خبر داده اند. در همین زمان ، گزارش های زیادی در مورد اقدامات نظارتی ، موارد کلاهبرداری و البته نتایج فاجعه بار سرمایه گذاری های بی احتیاط انجام شده توسط سرمایه گذاران گزارش شده است..

یکی از مهمترین درسهایی که صنعت باید بیاموزد این است که دلایل زیادی در مورد بسیاری از داستانهای منفی وجود دارد ، از جمله حرص و آز زیاد ، تقلب و دستکاری در بازار سازمان یافته که اتفاق افتاده است. پیش زمینه غیر مالی بسیاری از شرکت کنندگان به ایجاد فرهنگی کمک می کرد که “هشدار خطر” قابل قبول تلقی می شد ، در حالی که در همان زمان ، کسانی که بیشتر بازارهای رمزنگاری را اداره می کردند ، تجربه کمی با اصول بازار مالی مانند بهترین اجرا یا بازارهای عادلانه و منظم داشتند. با این زمینه ، بازار رمزنگاری به سرعت توسعه یافت زیرا جذابیت یک فن آوری جدید باعث تحریک تصورات سرمایه گذاران شد ، در نتیجه یک چرخه تسریع طمع و ترس به وجود آمد.

2017–2018 از بسیاری جهات کاملاً شبیه حباب dotcom 1990 بود. علاوه بر یک فناوری جدید که نوید اخلال در بسیاری از صنایع را می دهد ، افزایش سریع قیمت دارایی های اصلی و حرکات حتی بیشتر قیمت در میان دارایی های کوچکتر را شامل می شود. در حقیقت ، بسیاری از رفتارها در بازار ICO شباهت زیادی به داستانهای بازار سهام خارج از بورس (OTC) داشت ، مانند آنچه در فیلم “گرگ وال استریت” روایت شده است. (درک این شباهت برای نهادهای نظارتی مهم است ؛ داشتن اوراق بهادار در هزاران مورد در دهه 1990 از سرمایه گذاران محافظت نمی کرد ، بنابراین احمقانه است اگر تصور کنیم که این امر مانع ایجاد یک چیز در دیوان ICO شده است. کلاهبرداری جرم است و لازم است مجازات شود ، اما دلیل کمی برای خفه کردن یک صنعت نوپا هنگام انجام این کار وجود دارد)

برای قرار دادن همه این موارد ، می خواهم 4 درس مهم آموخته شده در سال گذشته را همراه با دیدگاه ما برجسته کنم:

  • تقاضای سرمایه گذاری عظیمی از مردم جهان برای فناوری های مرحله اولیه وجود دارد
  • برای سرمایه گذاران ، پول آسان یک آهنگ آژیر است
  • $ $ جذب فرصت طلبان می شود ، که به نوبه خود ، یک پاسخ نظارتی را به خود جلب می کند
  • اصول اساسی بازارهای مالی را نباید نادیده گرفت

بیایید هر یک از اینها را به ترتیب بررسی کنیم:

تقاضای عمومی گسترده ای برای سرمایه گذاری در فناوری اولیه وجود دارد: همانطور که رئیس SEC SEC مشاهده کرد ، بازارهای سرمایه مشکل عمده ای در جذب شرکت های جدید دولتی دارند. تعداد شرکت های ذکر شده از سال 1997 به نصف کاهش یافته است, در حالی که میزان سرمایه تزریق شده از شرکت های خصوصی و صندوق های سرمایه گذاری خصوصی به شرکت های خصوصی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این ترکیب به طور م preventثر مانع از سرمایه گذاری منفرد سرمایه گذاران در مراحل اولیه سرمایه گذاری در بازارهای سهام شده است. بنابراین ، جای تعجب نیست که ، با ارائه توانایی سرمایه گذاری در پروژه های بلاکچین بالقوه با ارزش ، بسیاری از سرمایه گذاران این فرصت را پیدا کردند. علی رغم توصیف اساسی ایده ها ، اغلب بدون برنامه های تجاری واقعی یا محصولات عملیاتی ، شرکت ها توانستند میلیاردها دلار سرمایه جمع کنند.

در عین حال ، ماهیت جهانی این پیشنهادات ، شمشیری دو لبه برای بازارهای سرمایه در ایالات متحده است. از یک طرف ، ساختار بازار دارایی های دیجیتال نوید کارآیی قابل توجهی برای ارتباط بهتر سرمایه گذاران و کارآفرینان در سراسر جهان را می دهد. نکته مهم این است که اگر تنظیم کنندگان ما بیش از حد تهاجمی باشند ، آمریکا می تواند عقب بماند. به جای اینکه بار دیگر ، سرمایه گذاری در مراحل اولیه در ایالات متحده به استان انحصاری سرمایه داران خطرپذیر ارائه شود ، نهادهای نظارتی و صنعت باید در جهت افشای قوانین و ضوابط بهتر که حقوق سرمایه گذار را تضمین می کند ، کار کنند..

سرمایه گذاران باید نسبت به پول آسان محتاط باشند: همانطور که گفته می شود ، اگر چیزی خیلی درست به نظر می رسد درست باشد ، احتمالاً اینگونه است … آواز آژیر بازار ICO سرمایه گذاران علاقه مند به انجام سرمایه گذاری های بلند مدت و بالقوه را برای تغییر زندگی و همچنین کسانی که به دنبال یک پول سریع هستند ، جذب کرد . با این وجود ، دو تفاوت عمده بین VCs که در بازار سرمایه گذاری در مراحل اولیه قرار گرفته بود و پدیده ICO وجود داشت. اول ، و مهمترین ، سرمایه گذاران منفرد مورد هدف ICO نمی توانند دقت کافی را داشته باشند و یا از نوع حمایت از سرمایه گذاران شرکت های VC بخواهند. (این ، تا حدی توضیح می دهد که چرا ICO به دلیل جمع آوری پول در میان بنیانگذاران بسیار محبوب بوده اند). این بنیان گذاران به دلیل تفاوت دوم قادر به کنار آمدن با این مسئله بودند: بسیاری از پروژه ها قادر بودند قول نقدینگی فوری را به دلیل رمزگذاری “مبادلات” رمزگذاری شده در توکن ها و معاملات آن بدهند. این امر به میزان قابل توجهی به جذابیت این دارایی ها افزود و به موفقیت در تاکتیک های فروش فشار بالا کمک کرد. من قبلاً گفتم که این یادآور حباب اینترنت است ، زیرا فروش ICO کاملاً مشابه تاکتیکهای فروشندگان سهام “خارج از بویلر” بود. این دارایی ها همچنین نقدینگی فوری داشتند و قیمت هایی را در ورق های صورتی نشان می دادند که اغلب افزایش قیمت شهاب سنگی را نشان می دادند. توانایی نشان دادن ثروت اندوزی سرمایه گذاران اولیه ، م componentلفه اصلی جذابیت این دارایی ها بود. متأسفانه ، وقتی موسیقی متوقف شد ، بیشتر سرمایه گذاران ضرر کردند.

در اینجا عبرت این است که با سرمایه گذاری های مرحله اولیه (یعنی بدون محصولات و درآمد واقعی) باید یکسان رفتار کرد ، خواه “اوراق بهادار” باشد یا نه. به جای قوانین منسوخ شده که نمی توانند مانع این مشکل شوند ، شرکت هایی که چنین دارایی هایی را کنترل می کنند و کسانی که آنها را می فروشند باید همه موارد مهم را برای فروش فاش کنند ، طبق دستورالعمل های دقیق مناسب بودن مشتری نگه داشته شوند و باید قوانین دقیق در مورد کلاهبرداری اعمال شود.

وقتی پول زیادی در میان باشد ، تقلب به دنبال خواهد داشت: این با توجه به ماهیت انسان کاملاً واضح است ، اما مهم است که به خاطر بسپارید. تنها دلیلی که من این را به عنوان یک درس جداگانه تشخیص دادم یادآوری است که ما نباید کل فناوری را کنار بگذاریم زیرا این کلاهبرداران را به خود جلب کرده است. هر زمان فناوری وجود دارد که به نظر می رسد می تواند تحول آفرین باشد ، چه اینترنت ، بیوتکنولوژی ژنتیک ، دستیابی به موفقیت در انرژی یا بلاک چین ، ترکیبی از شرکت های قانونی و کلاهبرداران را به خود جلب می کند. شرم آور است که این اتفاق می افتد ، و برای مدتی کل صنعت را لکه دار می کند ، اما به نظر می رسد که این امر نیز اجتناب ناپذیر است.

وقتی کلاهبرداری بیداد می کند ، تنظیم کننده ها واکنش نشان می دهند: همانطور که روز به شب شب اطمینان می یابد ، وقتی مردم مورد کلاهبرداری قرار می گیرند ، نهادهای نظارتی سعی می کنند کاری انجام دهند تا از وقوع آن در آینده جلوگیری کنند. بعضی اوقات این قوانین منطقی است و بعضی اوقات اینگونه نیست ، بنابراین کلید اصلی صنایع قانونی این است که به جای مخالفت با نهادهای نظارتی کار کنند & شکایت. گرچه نوش دارو نیست ، اما بهترین مرحله معمولاً نوعی همکاری در صنعت و خودتنظیمی است. خبر خوب این است که به نظر می رسد همان چیزی است که با رمزنگاری اتفاق می افتد.

بازارهای مالی به دلایل مهم تکامل یافته اند و بازارهای رمزنگاری باید آنها را در آغوش بگیرند: همه داستانهای منفی به این دلیل اتفاق افتاد که بسیاری از متولدین و فن آوران اولیه که نوآوری رمزنگاری را انجام می دادند ، دانش کمی در مورد نحوه فعالیت بازارهای مالی داشتند و اعتقادات اساسی دارند که با اصول اساسی تأیید شده برای حمایت از سرمایه گذار ، کشف قیمت و بهترین اجرا در تضاد است.

حمایت از سرمایه گذاران – بازارهای مالی مدرن با قوانینی تکامل یافته اند که سعی در اطمینان از منصفانه بودن بازارها و محافظت از سرمایه گذاران در برابر تلاش های بی پروا برای استفاده از آنها دارند. این موارد از قوانین مناسب بودن مشتری گرفته تا افشای مالی اجباری ، تا قوانین ساختار بازار که دسترسی عادلانه را تضمین می کنند ، متغیر است. در رمزنگاری ، بسیاری از صادرکنندگان و مدل های بازار وجود دارند که ، به عمد ، این اصول را نادیده می گیرند. صادرکنندگان و مشاوران آنها که “سرمایه غیر رقیق کننده” را دنبال می کنند این موضوع را تجسم می بخشند ، اما مفهوم تخلیه هشدار فراتر می رود. مبادلاتی وجود دارد که هستند عمدا از دستکاری در بازار آنها بی اطلاع است, و دیگران که کارمندان متهم شده اند که در این فعالیت شریک بوده اندities دیگران اظهارات علنی کرده اند که دستکاری موضوع آنها نیست. بعلاوه ، SEC روشن کرده است که اصلاح این وضعیت و ایجاد فرهنگ انطباق پیش شرط لازم برای تأیید ETF بیت کوین است. تمام آنچه گفته شد ، موسسات معمولاً از بازارهایی كه احساس می كنند در برابر آنها تقلب شده است ، خودداری می كنند و تنها راه متقاعد كردن بازارهای عادلانه ، رعایت یك قانون مشخص است.

کشف قیمت / بهترین اجرا – بازارهای مالی مدرن بر این فرض استوار هستند که همه شرکت کنندگان از قیمت دارایی ها اطلاع دارند و چنین قیمت هایی به صورت منصفانه و به صورت شفاف تعیین می شوند. در نتیجه ، کشف قیمت هدف اصلی بازارها است ، در حالی که مفهوم بهترین اجرا (به این معناست که مشتریان در هنگام معامله باید انتظار واقعی از دریافت بهترین قیمت داشته باشند) برای اعتماد سرمایه گذاران به بازار ضروری است. با این وجود برای به حداکثر رساندن کشف قیمت ، نیاز به تعامل مشتری یا حداقل داشتن اطلاعاتی درباره قیمت در بازارهای دیگر است. با این حال ، بازارهای رمزنگاری از روی هدف چند پاره شده اند. در حالی که بازارهای نظیر به نظیر بدون قیمت گذاری تلفیقی ساخته می شوند ، مبادلات غالب قیمت های موجود در سایر نقاط را نادیده می گیرند. در همین حال ، وب سایت های معروف رمزنگاری معمولاً در قیمت هایی که گزارش می دهند ، به دلیل داشتن میانگین قیمت از حوزه های قضایی که با حق بیمه معامله می کنند یا قیمت های مبتنی بر ارزهای مختلف تأمین مالی ، مرتباً اشتباه هستند. بنابراین ، آنچه لازم است ، فیدهای تلفیقی قیمت است ، مانند CoinRoutes که همه جا و معتبر می شوند.

در نتیجه ، افراط در بازارهای رمزنگاری طی دو سال گذشته باید زنگ خطری برای صنعت و نهادهای نظارتی باشد که سعی در اصلاح آن دارند. درک نحوه عملکرد بازارهای مالی و استفاده از انواع فن آوری ها و قوانینی که از سرمایه گذاران محافظت می کند در حالی که یکپارچگی بازار را بهبود می بخشد دقیقاً همان چیزی است که بازارهای رمزنگاری به آن نیاز دارند. با توجه به پتانسیل دارایی های دیجیتال برای بهبود سیستم بانکی و بازارهای سرمایه که به کارآفرینان در سراسر جهان امکان ارتباط با سرمایه را می دهد ، این باید یک گام حیاتی به جلو باشد.

بازنشر شده از: https://medium.com/@daveweisberger_91857/lessons-from-the-crypto-tsunami-1dfe0ba8cedf

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me