banner
banner

Yearn.finance پیشنهاد داد و ستد بین توسعه آینده و ایدئولوژی Bitcoin است

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

تصویر DeFi Digest

فشار فروشندگان در این هفته نیز ادامه داشت و امور مالی غیرمتمرکز نیز مصون نبودند. ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi در 21 ژانویه به 21،92 میلیارد دلار کاهش یافت ، اگرچه طی سه روز گذشته ضرر دوباره به دست آورد تا در زمان مطبوعات به 25.81 میلیارد دلار برسد.

علاوه بر این ، تا زمان تنظیم این گزارش ، متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز 11٪ کاهش یافته و در حدود 1.79 میلیارد دلار است. Uniswap با داشتن 41٪ سهم از بازار به رهبری خود در بین DEX ادامه داد.

حجم کل وام در حوزه وام دهی DeFi نیز 4٪ کاهش یافت زیرا کامپوند سلطه بازار خود را در این بخش با 48٪ سهم حفظ کرد. منحنی رهبری خود را به عنوان بزرگترین گروه نقدینگی حفظ کرد – افزایش 17 درصدی هفتگی ، با ارزش کل 1،32 میلیارد دلار.

متوسط ​​حجم معاملات هفتگی DEX با کاهش چشمگیری روبرو شد. منبع: DeFi Pulse و DeBank

اشتراک ایدئولوژی عرضه ثابت بیت کوین

بعد از بحث و گفتگو در مورد پیشنهاد بودجه اخیر در رابطه با ضرب توکن های YFI ، یک هفته پر تلاطم برای جمع کننده عملکرد DeFi بوده است. این استدلال مبادله ای بین چشم انداز اصلی پروتکل و توسعه آینده آن است.

Yearn.finance است مجموعه ای از محصولات DeFi که جمع آوری وام ، تولید بازده و بیمه را در بلاک چین Ethereum فراهم می کند. این پروتکل دارای یک رمز حکمرانی ، YFI است و به طور کلی فلسفه عرضه مشابه بیت کوین را با تعیین کل عرضه در 30000 توکن ، بدون هیچ گونه جوایز قبلی ، تخصیص تیم یا بنیانگذار ، به اشتراک گذاشته است. این کمبود YFI منجر به بازگشت عظیم 35،000٪ در هفته اول لیست خود در Uniswap شد.

در سپتامبر 2020 ، بنیانگذار Yearn.finance آندره کرونژ پیشنهاد شده جلوگیری از صدور YFI در آینده با تعیین محدودیت 30000 توکن. با این وجود ، پیشنهاد به تصویب نرسید – علی رغم این واقعیت که این پیشنهاد بود به دست آورد بیش از 90٪ تأیید به گفته توسعه دهنده Yearn "تراکئوپتریکس," Cronje یک پیشنهاد رسمی yEarn Improvement یا YIP برای عرضه توکن YFI ارائه نداده است. وجود داشت بدون رأی لازم الاجرا برای سوزاندن کلیدهای ضرب YFI. در نتیجه ، در حال حاضر هیچ محدودیتی در مورد میزان کل عرضه YFI وجود ندارد.

حفظ توسعه دهندگان Yearn

هنگامی که جامعه Yearn در مورد توسعه آینده پروتکل بحث و گفتگو کرد ، بحث در مورد عرضه کل YFI بار دیگر بر روی میز بحث شد. عضو انجمن "yfi_lit" ابراز نگرانی در مورد حفظ توسعه دهندگان Yearn و پیشنهاد شده ضرب 1000 نشانه YFI برای ایجاد انگیزه در توسعه. با این حال ، 60٪ از رای دهندگان مخالف این پیشنهاد بودند.

به نظر می رسد جامعه Yearn در مورد پاداش دادن به توسعه دهندگان از طریق پیشنهاد YIP-56 اجماعی ایجاد کرده است – Buyback و Build Yearn. دوبله شده "عزیزم" این پیشنهاد YFI جدید را ایجاد نمی کند و دو هدف اساسی دارد:

  1. جایزه های سهام YFI را با بازخرید YFI جایگزین کنید
  2. طاق حاکمیت YFI را بازنشسته کنید

افراد پشت این پیشنهاد معتقدند که عملکرد سالانه کم YFI ، آن را برای دارندگان غیر رقابتی کرده است. این می تواند دارندگان YFI را از شرکت در حاکمیت منصرف کند. اگر این پیشنهاد به تصویب برسد ، بازپرداخت های YFI به نفع هر دارنده YFI است – به جای فقط کسانی که رمزهای مدیریت را در اختیار دارند. افزایش سرمایه از طریق بازپرداخت YFI می تواند کمتر از درآمد سود سهام از طریق دریافت پاداش مالیات دریافت کند. علاوه بر این ، بازنشستگی طاق حاکمیت به کاربران امکان می دهد در حاکمیت مشارکت کنند – حتی اگر YFI خود را در استخرهای نقدینگی در پروتکل های دیگر DeFi تأمین کنند..

پیشنهاد با گذشت بیش از 99٪ تأیید.

ضرب و شتم YFI جدید

در 22 ژانویه ، یازده توسعه دهنده اصلی و اعضای جامعه یک برنامه را مطرح کردند پیشنهاد نامیده می شود "بودجه آینده یارن" در تلاش برای استخراج 6،666 YFI – یک سوم آن به مشارکت کنندگان اصلی تعلق می گیرد که دو سوم آن در خزانه داری اداره می شود که توسط جامعه Yearn اداره می شود.

تیم Yearn بر این باور بودند که آخرین پیشنهاد بودجه چشم انداز پیشنهاد BABY را تلفیق می کند در حالی که هنوز همکاران اصلی را حفظ می کند. آنها اذعان کردند که بسته های پاداش به توسعه دهندگان رقابتی نیستند و برخی از همکاران توسط تیم های پروژه های دیگر شکار می شوند. به طور خاص ، Yearn.finance فقط 500000 دلار خزانه داری عملیاتی داشت و صفر نشان به تیم اختصاص یافته بود – رقابت با رقبایی مانند Uniswap و Compound تقریباً غیرممکن است.

پروتکل ها اندازه خزانه داری (دلار آمریکا)) نشانه های اختصاص یافته به تیم ها (USD)
سال مالی 500000 دلار 0
از او صرف نظر کنید 2 میلیارد پوند 4 میلیارد پوند
ترکیب 176 میلیون پوند 580 میلیون پوند

Yearn.finance به دلیل محدودیت منابع خزانه داری و عدم اختصاص توکن به تیم ها ، در حفظ استعداد خود تلاش کرده است. منبع: Yearn.finance

برای حفظ توسعه دهندگان اصلی ، تیم Yearn اظهار داشت که ضرب کردن تنها راه مناسب برای پر کردن شکاف بین پروتکل و رقبا است. پس از جمع آوری بازخورد از انجمن Yearn ، تیم تصمیم گرفت که 20 ~ افزایش حداقل مبلغ مناسب برای ارائه یک برنامه رقابتی برای حفظ برنامه نویس است. به همین ترتیب ، آنها نعناع فوق الذکر را 6،666 YFI – 22٪ از کل عرضه فعلی را پیشنهاد دادند.

یک کارگروه جبران خسارت برای نهایی کردن بسته های جبران خسارت و شرایط واگذاری برای توسعه دهندگان واجد شرایط تشکیل می شود. گروه کاری همچنین مسئول جذب اعضای جدید خواهد بود.

در همین حال ، وجوه موجود در خزانه داری در موارد مختلف استفاده استفاده می شود – مانند مشوق های کمک مالی آینده ، برنامه های استخراج نقدینگی و ادغام پروتکل. علاوه بر این ، YFI ضرب شده می تواند از هزینه های جاری تنظیم شده در پشتیبانی کند YIP-54.

یک جامعه جذاب Yearn

در حالی که جامعه Yearn به طور كلی با آخرین پیشنهاد بودجه موافقت كرد ، آنها نظرات متفاوتی در مورد مقدار ضرب و شتم YFI و نسبت YFI اختصاص یافته به تیم اصلی توسعه دهنده داشتند. در زمان نگارش این مقاله ، پیشنهاد 70٪ تأیید شده است و انتظار می رود رای گیری رسمی از طریق ابزار حاکمیت انجام شود.

در حالی که پیشنهادهای اخیر پیرامون ضرب و شتم YFI بحث های گستاخانه ای را برانگیخته است ، تیم اصلی Yearn تا حد زیادی از تعامل جامعه ابراز خرسندی کرده است. کرونژ اظهار داشت اوایل این هفته در یک توییت مبنی بر تماشای این بحث ها جذاب بوده است و وی معتقد است که این یک نمونه جامع از حاکمیت جامعه است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me