banner
banner

Michael Albanese ، مدیر عامل شرکت Tradewind Markets – سری مصاحبه ها

Michael Albanese مدیر عامل شرکت بازارهای Tradewind. مایکل با بیش از 20 سال فعالیت در صنعت ، قبلاً چندین سمت رهبری در JP Morgan داشت ، از جمله رئیس جهانی آژانس مدیریت وثیقه ، رئیس جهانی ترخیص اوراق بهادار ، و رئیس تجارت معتمد ژاپن ، بانک ها ، دلالان دلال ، مدیران دارایی ، شرکت ها را قادر می سازد ، و بیمه گران برای مدیریت موثر توافق نامه های خرید مجدد وثیقه ، وام های اوراق بهادار و معاملات مشتقات. مایکل در زیرساخت های بازار در بازارهای اوراق بهادار ، کارگزاری آنلاین و رهبری مشاغل پیچیده تجربه دارد.

Tradewind Markets یک بستر دیجیتالی برای فلزات گرانبها ساخته است. آنها تجارت ، مدیریت زنجیره تامین ، تسویه حساب و نگهداری این دارایی ها را تسهیل می کنند.

آیا می توانید داستان پیدایش بازارهای Tradewind و نحوه خروج آن از IEX را با ما در میان بگذارید؟?

بازارهای Tradewind به عنوان یک شرکت از طریق سرمایه گذاران (IEX) ، تنها مبادله ای که منافع کل اکوسیستم تجاری را از سرمایه گذاران گرفته تا کارگزاران گرفته تا شرکت های دولتی همسو می کند. Tradewind به عنوان یک مفهوم با هدف بهبود نحوه عملکرد بازار فلزات گرانبها آغاز شد و به سرعت مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت اسپروت, یک مدیر سرمایه گذاری جهانی متخصص در سرمایه گذاری در فلزات گرانبها و دارایی های واقعی. با پشتیبانی سهامداران با علاقه به بهبود بازارها و مجهز به یک تیم قوی از کارمندان ، Tradewind قصد دارد فناوری ای را ایجاد کند که امکان کنترل دیجیتالی فلز فیزیکی را فراهم می کند..

در سال 2018 ، Tradewind VaultChain ™ Gold و Silver را به عنوان راهی برای سهولت ، صرفه اقتصادی و امنیت بیشتر برای خرید ، فروش ، نگهداری ، تسویه حساب و مالکیت دیجیتال فلزات گرانبها ایجاد کرد. طلا یا نقره خریداری شده از طریق VaultChain at در ضرابخانه سلطنتی کانادا نگهداری می شود و عنوان مالکیت مشخص آن بر روی دفتر توزیع شده منعکس شده است. خریداران و فروشندگان فلزات گرانبها قادر به خرید این دارایی ها از طریق شبکه فروشندگان Tradewind هستند.

روابط مingسس ما با IEX ، Sprott و بسیاری از سهامداران ما به ما در بهبود عملکرد بازار فلزات بسیار کمک کرده است. ما همچنان به کمک به کلیه بخشهای اکوسیستم فلزات گرانبها – تولیدکنندگان ، بانکها ، فروشندگان ، پالایشگاه ها و سرمایه گذاران – کمک می کنیم تا از یک بازار امن تر و مقرون به صرفه بهره مند شوند.

شما کار خارق العاده ای داشته اید که اخیراً رئیس جهانی مدیریت وثیقه آژانس در جی پی مورگان بوده اید. در مورد Tradewind Markets چه چیزی شما را ترغیب کرد که به عنوان مدیر عامل شرکت کنید?

در طول کار خود در بانکداری ، من به بازارهای اوراق بهادار و مدیریت وثیقه ، مدیریت مشاغلی که امکان معامله ، تسویه ، استقراض و وام اوراق بهادار را در سطح جهانی – بدون توجه به موقعیت فیزیکی این اوراق بهادار – معطوف می کردم. موسساتی مانند بانک ها و مدیران دارایی قادر به استفاده از این اوراق به عنوان وثیقه برای اهداف مالی بدون جابجایی فیزیکی آنها بودند ، که به نوبه خود به سرمایه گذاری کسب و کار آنها ، دستیابی به یک توافق تجاری امن و انتقال ارزش در جغرافیاها کمک کرد..

وقتی سایر کلاس های دارایی را بررسی کردم ، فهمیدم که درسهایی وجود دارد که بازارهای فلزات می توانند از بازار اوراق بهادار یاد بگیرند – هم از موفقیت و هم از شکست. زیرساخت های بازار فلزات گرانبها برای تسویه معاملات و انتقال ارزش ، منسوخ و وابسته به حرکت فیزیکی هستند. تسویه اغلب به حمل فلز فیزیکی نیاز دارد – و مراکز تجارت جهانی برای تکمیل معاملات به قالبهای مختلف طلا نیاز دارند. بازار فلزات فاقد مکانیسم مرکزی تأمین منبع ، نگهداری سوابق مالکیت تغییرناپذیر و بسیج فلزات به عنوان وثیقه در صورت نیاز بیشتر است. نتیجه یک روش پر هزینه تر ، با اطمینان کمتر از تجارت ، تهویه و استقرار فلز به عنوان وثیقه است.

به عنوان مثال ، طلا پتانسیل فوق العاده ای برای کار به عنوان یک دارایی وثیقه موثر دارد. اما به دلیل عدم شفافیت قیمت ، طلا به عنوان دارایی مایع با کیفیت بالا (HQLA) واجد شرایط نیست – داشتن طلا برای برخی از م institutionsسسات خاص را هزینه می کند و مالکیت آن را به سایر سرمایه گذاران نهادی ممنوع می کند. داده های بهتر ، شفافیت بیشتر قیمت و سوابق امن مالکیت به طلا تبدیل می شود تا یک دارایی قابل قبول تر برای سرمایه گذاری و وثیقه باشد.

خبر خوب این است که طرحی وجود دارد که به بازارهای اوراق بهادار در طی سالها کمک کرده است و هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوانیم این را در بازارهای طلا اعمال کنیم.

داشتن کالاهای دیجیتالی برای سرمایه گذاران چه مزایایی دارد?

این روزها دیجیتالی کردن دارایی ها نسبتاً آسان است. ارزش واقعی از ترکیب رقمی سازی با ساختارهای قانونی ، داده ها و اطمینان از مالکیت حاصل می شود که به طرف مقابل راحت می دهد. با دیجیتالی کردن یک دارایی ، اطمینان از سابقه مالکیت تغییرناپذیر و افزایش شفافیت قیمت ، بازار مزایای زیادی کسب می کند.

این مزایا شامل موارد زیر است:

  • افزایش اطمینان از حل و فصل با از بین بردن نیاز به حمل و نقل فیزیکی طلا از مرزها ، ذوب شدن در قالب های مختلف و تحویل به طاق های فیزیکی خاص. در واقع ، در مارس سال جاری ، به دلیل اینکه شرکت های پالایشگاهی و شرکت های هواپیمایی به دلیل COVID-19 فعالیت خود را محدود کردند ، تسویه برخی از قراردادها دور از انتظار بود.
  • با پذیرش طلا به عنوان وثیقه ، هزینه های مالی کاهش می یابد. بانک ها ، کارگزاران و مدیران دارایی می توانند راحت تر در برابر موقعیت های خود وام بگیرند ، درست مانند آنچه که در بازارهای بازپرداخت سهام و اوراق بهادار در سمت اوراق بهادار انجام می دهند. در واقع ، در بسیاری از موارد طلا از قبل بعنوان وثیقه برای معاملات خاص مشتقات مجاز است. اما از آنجا که استقرار آن تاکنون از نظر عملیاتی دشوار بوده است ، از طلا در این معاملات کم استفاده می شود. دیجیتالی سازی می تواند آن را تغییر دهد.
  • فرصت های بیشتر برای موسسات برای داشتن طلا. با افزایش شفافیت قیمت و اطمینان از تسویه ، طلا می تواند به سرمایه گذاری واجد شرایط برای شرکت های بیمه و UCITS اروپا تبدیل شود که امروز مجاز به داشتن طلا نیستند.
  • هزینه کمتری ، زیرا مراکز معاملات و تجارت طلا در سطح جهان با یکدیگر همکاری بیشتری دارند. ما این را در بازارهای اوراق بهادار اروپا دیده ایم ، اما این سطح از همکاری تاکنون بازارهای طلا را کاملاً دور زده است.
  • روندهای طلا و داده های قیمت شفاف و منظم در دسترس.

شما طرفدار بزرگ طلای اخلاقی هستید ، چگونه Tradewind Markets طلای خود را با مسئولیت پذیری تهیه می کند و بلاکچین برای نظارت بر زنجیره تأمین آن چگونه استفاده می شود?

در حالی که تقاضای زیادی برای شفافیت در زنجیره تامین فلزات وجود دارد, 63٪ از مدیران صندوق “فقدان داده های پایدار با کیفیت و سازگار” را به عنوان بزرگترین مانع سرمایه گذاری برای حاکمیت محیط زیست ، اجتماعی و شرکتی (ESG) ذکر کنید. Tradewind این مسئله را با ORIGINS ، یک راه حل قابل ردیابی زنجیره تامین که به شرکت ها کمک می کند با ارائه اطلاعات دقیق زنجیره تأمین در مورد منشا طلا و نقره آن ، به اصول معدن طلای مسئول شورای جهانی طلا پایبند باشند ، پرداخته است. با ارائه داده های منشأ ، از جمله محل معدن ، تاریخ حمل و نقل و لیستی از گواهینامه ها یا استانداردهایی که منبع از آنها پیروی می کند ، فعالان بازار می توانند فلزات گرانبها را از منابع معتبر خریداری و بفروشند و منشا مواد را در سراسر زنجیره تأیید تأیید کنند..

در حال حاضر طلا و نقره عرضه می شود ، آیا برنامه هایی برای عرضه پالادیوم ، پلاتین یا کالاهای دیگر در آینده وجود دارد?

بدون سوال ، چندین فرصت برای دیجیتالی کردن کالاها فراتر از طلا وجود دارد. ما در حال حاضر نقره را به شکل دیجیتال ارائه می دهیم و بازارهای کالاهای دیگر را نیز فعالانه ارزیابی می کنیم.

رویکرد ما این بوده است که وقت خود را بر حل مهمترین مشکلات زیرساخت بازار متمرکز کنیم – و این در حال حاضر به معنای طلا است. ما به جای انتظار برای دستیابی به اجماع کامل صنعت در مورد زمان ، چگونگی و با چه سرعتی برای حل مشکل ، با زیر مجموعه معناداری از فعالان بازار کار خود را آغاز کرده ایم. طرحی که به بازارهای اوراق بهادار و مشتقات در طی دهه گذشته کمک کرده است ، می تواند در مورد طلا اعمال شود – و دستیابی به مزایا سالها طول نمی کشد.

شما در مورد چگونگی نمایش COVID-19 مسائل صنعت با سیستم قدیمی فعلی صحبت کرده اید. برخی از این مسائل چیست و برخی از راه حل ها?

این بیماری همه گیر قطعاً شکاف های عمده زیرساخت های بازار طلا را آشکار کرد.

لندن مرکز بزرگی برای تجارت طلا است ، در حالی که نیویورک مرکزی برای محافظت از آن معاملات است. در ماه مارس ، به دلیل جابجایی قیمت COVID-19 ، لازم بود که طرفین معاملات آتی NY خود را تسویه کنند. با این حال ، بازار نیویورک به طلا در قالب های بسیار خاص ، متفاوت از آنهایی که به طور معمول در لندن یا شانگهای معامله می شوند ، نیاز دارد. بنابراین ، برای تسویه معاملات ، طرفین نیاز به تصفیه میله های طلا ، ارسال آنها به NY و انتقال آنها در خزانه های مناسب تا پایان مهلت تسویه حساب داشتند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این روند دشوارتر شد زیرا شرکتهای هواپیمایی پروازها را محدود کردند و پالایشگاهها سرعت کار را در سراسر همه گیر کاهش دادند.

قیمت طلا در نیویورک نسبت به طلای قابل مقایسه در لندن افزایش یافت و با توجه به عدم اطمینان تسویه حساب ، زیان های محافظتی را ایجاد کرد. واضح است که اکنون زمان آن است که تجدید نظر کنیم که چگونه طلا در مراکز تجاری مختلف بدون در نظر گرفتن مکان فیزیکی ، قالب و منطقه زمانی مستقر می شود.

آیا می توانید در مورد گزینه های مختلف فلزات گرانبها که به سرمایه گذاران ارائه می شود بحث کنید?

از آنجا که بازار فلزات گرانبها از نظر جسمی تقاضای زیادی دارد ، فرایندهای دیجیتال در واقع امروز گزینه های زیادی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. پیش از این ، سرمایه گذاران مجبور به خرید طلا و ذخیره آن در یک مکان امن بودند. امروز ، سرمایه گذاران می توانند طلا را به صورت دیجیتال ، کسری خریداری کرده و از فلزات خود استفاده کنند تا بازدهی کسب کنند.

در حال حاضر ، بازار فلزات پراکنده است و فاقد سوابق اصلی مالکیت است – که باعث می شود وام ، وام دهی و استقرار طلا به عنوان وثیقه دشوار شود. Tradewind’s VaultChain ™ ، اولین محصول طلا و نقره دیجیتال ما ، به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با استفاده از سوابق دیجیتال ، طلا را به صورت دیجیتالی خریداری و صاحب شوند. این روش مالکیت نیاز به ذخیره شخصی ، امنیت ، بیمه ، حمل و نقل و نگهداری طلا را از بین می برد و در عوض برای این فرآیندها به موسسه ای ، در مورد ما ، ضرابخانه سلطنتی کانادا متکی است..

VaultChain ™ Gold همچنین به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا طلا را با مقادیر کسری کوچکتر از یک اونس ، واحد استاندارد طلا ، خریداری کنند. اجازه دادن به سرمایه گذاران برای خرید دقیق تر طلا باعث می شود که بازار فلزات گرانبها بیشتر شبیه بازار اوراق بهادار باشد.

برخی از شرکت ها آنچه را که به عنوان نشانه های طلا شناخته می شود ایجاد کرده اند: دارایی های دیجیتال با پشتیبانی طلای فیزیکی که هدف آنها متصل کردن قیمت ها به ارزش بازار طلا است..

از آنجا که هر روش به طور فزاینده ای دیجیتالی است ، سرمایه گذاران توانایی دستیابی به داده های زنجیره تأمین را دارند که قبلاً نمی توانستند به آنها دسترسی پیدا کنند مانند اطلاعات تأمین منابع ، معادن خاص ، موقعیت جغرافیایی و مدل های حاکم بر ESG که معدن به آنها پایبند است. از طریق Tradewind’s ORIGINS ، یک راه حل برای ردیابی زنجیره تامین ، می توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

آیا مشتری ها می توانند طلا را تحویل فیزیکی دهند و آیا محدودیت های جغرافیایی برای این کار وجود دارد?

مشتریان Tradewind می توانند تحویل فیزیکی طلا را از طریق نمایندگی های مجاز خود درخواست کنند ، همان چیزی که سرمایه گذاران می توانند انواع مختلف اوراق بهادار را از طریق کارگزاران درخواست کنند. مالکیت طلای دیجیتال همچنین به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از مزایای مشابه سرمایه گذاری در طلای فیزیکی از جمله کسب فیزیکی فلز برخوردار شوند. این یک ویژگی است که احتمالاً مورد توجه طرفین طرف مقابل خواهد بود که ممکن است لازم باشد توانایی تصرف در دارایی های خود را به صورت فیزیکی نشان دهند.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Tradewind Markets به اشتراک بگذارید?  

بازار فلزات گرانبها برای تغییر رسیده است و ما یک طرح اولیه داریم که می تواند ما را در آنجا راهنمایی کند. وقتی امروز فناوری مناسبی وجود دارد نیازی نیست منتظر اجماع از بازار باشیم. در Tradewind ، ما برنامه های جسورانه – در عین حال عملی و قابل دستیابی – داریم که به بازارهای طلا زیرساخت های لازم را برای ایمن تر ، مقاوم تر بودن و مقرون به صرفه تر کردن.

با تشکر از شما برای مصاحبه عالی ، خوانندگانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستند باید از آنها بازدید کنند بازارهای Tradewind.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me