banner
banner

فراتر از قیمت Bitcoin: مبانی رشد قابل توجه بین نصف شدن را نشان می دهد

بیت کوین (BTC) وقتی صحبت از آن می شود شبیه هیچ دارایی دیگری در جهان نیست اعتیاد به مواد مخدره قطبی, تاییدیه های مشاهیر, پوشش رسانه ای, چالش های نظارتی و عملکرد در دهه گذشته. گرچه این موضوع سالهاست که به عنوان یک موضوع بسیار بحث شده باقی مانده است ، توجهی که به آن می شود همیشه منجر به وقایع مهم مانند رویدادهای هفته گذشته می شود نصف کردن.

یک اقدام خودتنظیم که در کد Bitcoin وجود دارد ، پاداش بلوک “نصف کردن” میزان انتشار بیت کوین های جدید را تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می دهد. سومین رویداد از این دست حدود ساعت 19:23 به وقت محلی UTC تنظیم شده است در 11 مه 2020.

نصف شدن به عنوان یک نقطه عطف اساسی

حتی اگر بسیاری از رهبران صنعت معتقدند که بیت کوین و فناوری زیربنایی آن می توانند تغییر دنیا, در میان انجمن ، تثبیت قیمت دارایی دیجیتال وجود دارد. این ، به نوبه خود ، به گمانه زنی ها و بی ثباتی هایی که بیت کوین به خاطر آن معروف شده است ، دامن می زند.

اهداف و پیش بینی های کوتاه مدت قیمت ، کنار بگذارید ، ارزش واقعی بیت کوین ، کارشناسان جر و بحث, توانایی آن در نگه داشتن و انتقال ارزش در سراسر جهان به روشی انعطاف پذیر ، شفاف و قابل اعتماد است. ارزش آن نیز از کمبود داخلی آن ناشی می شود ، که در نتیجه عرضه محدود و سرعت انتشار به طور منظم کند می شود.

برای این منظور ، نصف شدن یک نقطه عطف اساسی اساسی است ، میزان انتشار را کاهش می دهد و کمبود Bitcoin را افزایش می دهد ، که تأثیر آن در تحلیلگر ارزیابی می شود اجرای PlanB از مدل سهام به جریان.

در حالی که نصف کردن وقایع به طور گسترده ای صورت گرفته است بحث شده و در مورد تأثیر آنها بر قیمت بیت کوین و پیش بینی های آینده, بررسی مبانی ارز رایج دیجیتال بین دو نیمه گذشته می تواند چشم انداز وسیع تری از رشد آن در طول زمان را ارائه دهد.

علاقه جهانی به بیت کوین رشد x8 را تجربه کرد

طی دهه گذشته ، بیت کوین از شبکه تاریک ظهور کرده است تا حضور خود را در مقیاس جهانی احساس کند. طبق داده های Google Trends ، علاقه به بیت کوین با گذشت زمان افزایش یافته است ، با قله های پراکنده افزایش قابل توجه قیمت ، مانند نمونه در دسامبر 2017.

Bitcoin bitcoinاصطلاح جستجوگر بیت کوین با گذشت زمان. منبع: Google Trends

از زمان نصف شدن قبلی ، در 9 جولای 2016 ، علاقه به بیت کوین تقریباً 8 برابر شده است. گرچه این یک معیار مشخص از نظر رشد نیست ، اما نشان دهنده افزایش پذیرش و شناسایی ارز دیجیتال در سراسر جهان است.

تعداد آدرسهای موجود در مانده صفر به 30 میلیون رسید

با توجه به ماهیت ناشناس کیف پول های بیت کوین (و سهولت ایجاد آنها) ، شناخت دقیق تعداد “کاربران” موجود بیت کوین به معنای سنتی این اصطلاح تقریباً غیرممکن است. با این حال ، یکی از نزدیکترین معیارهای جایگزین ، تعداد آدرسهای BTC موجودی غیر صفر است.

این عدد نشان دهنده آدرس هایی است که خالی نیستند و حداقل یک ساتوشی ، کوچکترین واحد بیت کوین (0.00000001 BTC) را در خود جای داده اند..

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، در زمان نصف شدن دوم ، تعداد کل آدرس های غیر صفر تقریباً 9 میلیون آدرس بود. از آن زمان بیش از سه برابر رشد کرده و از 30 میلیون عبور کرده است.

کل آدرسهای btc غیر صفرتعداد آدرسهای BTC غیر صفر. منبع: شیشه گره

اگرچه این رقم کاربران منحصر به فرد را نشان نمی دهد ، اما نشان دهنده افزایش قابل توجه تعداد آنها از آخرین نصف شدن است.

آدرسهای فعال روزانه بیش از دو برابر شده است

یکی دیگر از معیارهای متمرکز بر زنجیره ای که منعکس کننده استفاده از بیت کوین است ، تعداد آدرسهای فعال روزانه است.

این شماره نشان دهنده آدرسهای منحصر به فرد فعال در شبکه به عنوان فرستنده یا گیرنده است و معیاری برای سودمندی شبکه و در نتیجه ارزش آن است..

کیف پول فعال btcآدرسهای فعال روزانه بیت کوین. منبع: مساری

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، تعداد آدرسهای فعال روزانه بین دو نیمه گذشته بیش از دو برابر شده است. در زمان دومین نصف سازی 434000 بود و در سومین زمان تقریبا 1 میلیون بود.

در مقایسه با اوج دسامبر 2017 ، 1.29 میلیون ، تعداد آدرسهای فعال روزانه در این شبکه در 11 مه 22 درصد کاهش یافته است ، حتی اگر تفاوت قیمت بیش از 50 درصد باشد.

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این تعداد در حوادث کلیدی و حرکات بازار مانند کاهش نصف به اوج خود می رسد. رشد آن به صورت روزمره بسیار پایدارتر است ، همانطور که در نسخه مقیاس نمودار نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار ورود به سیستم کیف پول فعال btcآدرسهای فعال روزانه بیت کوین در مقیاس ورود به سیستم. منبع: مساری

تعداد معاملات بیش از 70٪

هر بلوک جدید اضافه شده به بلاکچین بیت کوین شامل معاملات بین کاربران است – تعداد تراکنش های موفق در شبکه در مقایسه با دوره های مختلف می تواند رشد استفاده و سودمندی را نشان دهد.

طبق نمودار زیر ، در روز دوم نصف شدن ، تعداد کل معاملات موفق 182،000 معامله بود. این تعداد با بیش از 70 درصد افزایش به 312،000 رویداد سوم در هفته گذشته رسید.

تعداد روزانه بیت کوین txnتعداد معاملات روزانه شبکه بیت کوین. منبع: مساری

حجم معاملات بیش از 1.5 میلیارد دلار در روز

متغیر از معیار تعداد معاملات مشاهده شده در بالا ، معیار حجم نشان دهنده ارزش کل (به دلار) معاملات در بلاکچین بیت کوین در یک روز مشخص است.

هرچه میزان صدا بیشتر باشد ، مقدار بیشتری با استفاده از بیت کوین منتقل می شود و این یک معیار قابل اعتماد برای رشد و قدردانی شبکه در طول زمان است.

حجم معاملات روزانه btcحجم معاملات بیت کوین (دلار آمریکا). منبع: Blockchain.com

در حالی که کل حجم معاملات در زمان نصف شدن دوم 142 میلیون دلار بود ، برای سومین رقم 1.69 میلیارد دلار بود که بیش از 1095 درصد افزایش داشت.

هش ریت شبکه 7،874٪ افزایش یافته است

هسته اصلی هر شبکه بلاکچین ، از جمله بیت کوین ، امنیت و تغییرناپذیری آن است ، اطمینان از سوابق معاملاتی قابل اعتماد و غیر قابل تغییر.

هش ریت بیت کوین قدرت محاسباتی اختصاص یافته به شبکه را نشان می دهد و ارتباط مستقیمی با امنیت آن دارد.

هرچه میزان هش ریت بالاتر باشد ، حمله به بلاکچین هزینه بیشتری دارد (نگاه کنید به: 51 درصد حمله می کند) و بلوک ها و معاملات جدید را تغییر می دهد.

هش ریت شبکه بیت کوینهش ریت بیت کوین. منبع: مساری

هش ریت بیت کوین در بین دو نیمه گذشته به طور قابل توجهی رشد کرده است ، از 1.58 میلیون تراش در ثانیه (ثانیه در ثانیه) در 9 ژوئیه 2016 ، به 126 میلیون THH در ثانیه در 11 مه 2020 – بیش از 7874 درصد افزایش.

با هشدار فعلی ، نظری هزینه حمله شبکه بیت کوین بیش از 344،000 دلار در ساعت است ، در مقایسه با 11،500 دلار در ساعت و 6454 دلار در ساعت برای Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin SV (BSV) به ترتیب.

رشد هش ریت (و امنیتی که از آن برخوردار است) بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت جایگزین قابل اعتماد برای انتقال ارزش های بزرگ ارائه می دهد.

رشد شبکه باعث افزایش قیمت می شود

با توجه به بسیاری از حساب ها ، “ارزش واقعی” یک BTC از نظر عملکردی وابسته به شبکه ای است که در آن فعالیت می کند. شبکه Bitcoin دلیل این است که با وجود معرفی دارایی ها و رمزهای دیجیتالی بهبود یافته و پیشرفته از نظر فناوری ، ارز رایج دیجیتال است و به همین ترتیب باقی مانده است..

جدا از محبوبیت بیت کوین ، معیارهای برجسته شده در بالا معیارهایی برای رشد ، سودمندی و امنیت شبکه بیت کوین است. این ویژگی ها برای وجود و بقای آن حیاتی هستند – برای تعیین اینکه آیا در دراز مدت ، بیت کوین یک شانس واقعی در پذیرش جهانی دارد. در حالی که این ارقام درجات مختلفی از رشد را در طول زمان منعکس می کند ، اینکه آیا ارزیابی قیمت مشخصی را از نظر ارزهای دیگر (مانند دلار آمریکا) توجیه می کنند یا نه ، بحث دیگری است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me