banner
banner

Sia – فضای ذخیره سازی توزیع شده

سیا کیست?

در سال 2015 توسط سحابی ها راه اندازی شد, سیا با هدف ایجاد مجدد ذخیره سازی ابر دفتر مرکزی آنها در بوستون بودجه آنها توسط شرکتهایی مانند Raptors Group ، Fenbushi Capital ، First Star Ventures و INBlockchain تأمین می شود..

Sia کاملاً به بلاکچین اعتقاد دارد و از یک ساختار سکه ترکیبی برای دستیابی به هدف خود برای تبدیل شدن به “لایه ذخیره سازی ستون فقرات در اینترنت” استفاده می کند.

مشکل چیه?

انسان ها احتکار کننده دیجیتال هستند. ما روزانه بیش از 2.5 کوینتیلیون بایت داده ایجاد می کنیم – و این تعداد در حال رشد است. این انباشت داده ها با داشتن این سوال که “کجا آنها را ذخیره می کنیم؟” یک مشکل اساسی ایجاد می کند

در حالی که فناوری جدید به ما توانایی حمل ترابایت داده را در جیب ما داده است ، بسیاری از افراد و شرکت ها کاملاً به ذخیره سازی ابر متکی هستند. متأسفانه ، ذخیره سازی ابری کاری گران است. مزارع سرور که برای کارکرد چنین سرویس هایی مورد نیاز هستند بسیار پر مصرف هستند و به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند.

Sia - فضای ذخیره سازی توزیع شده

پلت فرم جمع آوری داده ها DOMO عادت های ایجاد ما را جزئیات می دهد.

اگرچه ممکن است مردم معتقد باشند که ذخیره سازی ابری ارزان است زیرا شرکت هایی در آنجا هستند که آن را به صورت رایگان ارائه می دهند ، اما مصرف کنندگان هنوز هم از راه های غیرمستقیم هزینه می کنند. این ممکن است از طریق افزایش تبلیغات ، تورم هزینه های سایر خدمات و غیره باشد.

جدا از این ، مسلما بزرگترین نگرانی راه حلهای ذخیره سازی فعلی ما سانسور است. هنگام استفاده از فضای ذخیره سازی ابری ، میزبانهای سرور اغلب توانایی فیلتر کردن ، ارزیابی ، گزارش یا سانسور اطلاعات را دارند.

در عصری که به طور منظم نقض حریم خصوصی رخ می دهد و افراد تحت رسانه های فیلتر شده قرار می گیرند ، باید راه حلی ارائه شود.

چگونه سیا آن را حل خواهد کرد?

این تیم در Sia در صدد حل تمام مشکلاتی است که ما اخیراً برطرف کردیم. آنها تشخیص می دهند که این یک مشکل یک شبه نیست و درک می کنند که هدف اصلی آنها برای تبدیل شدن به ستون فقرات ذخیره سازی اینترنت یک هدف بلند مدت است.

برای دستیابی به این هدف ، Sia در حال ترکیب فضای ذخیره سازی ابری و فناوری بلاکچین است. با انجام این کار ، آنها قادر به ایجاد یک شبکه ذخیره سازی ابر غیرمتمرکز هستند. این شرکت به جای تکیه بر یک نقطه ذخیره سازی متمرکز ، مانند مزرعه سرور ، از بلاکچین برای تکیه بر فضای سخت افزار استفاده نشده دستگاه های مختلف استفاده خواهد کرد. این بدان معناست که داده های 50 گیگابایتی که روی تلفن همراه شما بلااستفاده نشسته است ممکن است همراه با میلیون ها دستگاه دیگر برای تشکیل یک شبکه ابری استفاده شود. در حالی که کل فرآیند با استفاده از قراردادهای هوشمند محقق خواهد شد ، SIA برای جلب شرکت کنندگان در شبکه خود به یک ساختار چند علامتی روی آورده است.

نشانه ها

  • SiaCoins – اولین نشانه آنها به SiaCoin معروف است. این یک رمز سودمند است که به عنوان ارز درون پلتفرمی مورد استفاده قرار می گیرد. برای پاداش دادن به کسانی که فضای سخت بلا استفاده خود را قرض می دهند و به کسانی که داده های خود را در شبکه ذخیره می کنند مورد استفاده قرار می گیرد..
  • SiaFunds – این یک رمز امنیتی است. این بدان معناست که هر یک از نشانه ها یک سهم از سهام واحد در شرکت را نشان می دهد. هر بار که کاربر فضای ذخیره سازی شبکه را با SiaCoins خریداری می کند ، هزینه معامله رخ می دهد. این هزینه ها بین دارندگان توکن تقسیم می شود و 3.9٪ از هزینه های قرارداد را نشان می دهد.

با روی آوردن به روشی مانند این ، تیم SIA قادر به جلوگیری از ساخت و نگهداری مزارع سرور پرهزینه است. از همه مهمتر ، مسئله سانسور مورد توجه قرار گرفته است. از آنجایی که این شبکه یک سرویس غیرمتمرکز است و هیچ شخص دیگری جریان اطلاعات را کنترل نمی کند ، کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که به هیچ وجه مورد جاسوسی قرار نمی گیرند یا دستکاری نمی شوند.

تیم?

David Vorick – مدیر عامل ، بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی

Luke Champine – بنیانگذار و توسعه دهنده هسته

Chris Shinerral – توسعه دهنده اصلی

زک هربرت – معاون عملیات

استیو فانک – رئیس پشتیبانی

بعدی چیست?

SIA با موفقیت یک پیشنهاد امنیتی در آوریل 2018 برگزار کرد. به عنوان حراج هلندی اصلاح شده برگزار شد. در حراج ، 750 نشان SiaFund به سرمایه گذاران فروخته شد.

اکنون که این فروش انجام شده است ، شرکت بودجه ای را برای ادامه مسیر خود تهیه کرده است. این شرکت قصد دارد برای دستیابی به هدف خود ، تبدیل شدن به راه حل ذخیره سازی ستون فقرات اینترنت ، به توسعه خود ادامه دهد.

مانند هر رمز امنیتی ، یک نقدی بزرگ نقدینگی مرتبط با دارایی های دیجیتال است. به دنبال این نشانه ها باشید تا در آینده در سیستم عامل های تجارت امنیتی ظاهر شوید.

به روز رسانی های هفتگی را می توان در تلویزیون SiaT.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه ، لطفاً صفحه لیست سیا توکن ما را مشاهده کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me