banner
banner

Bitcoin Wrapped (wBTC) چیست و چرا بسیار مهم است

تا اواخر ، صحبت های زیادی در مورد نشانه های بسته بندی شده وجود دارد. به طور خاص ، Wrapped Bitcoin (wBTC) همچنان به عنوان یکی از نمونه های اصلی این که چرا بسته بندی نشانه ها برای همه مفید است ، ظاهر می شود. مفهوم wBTC در تلاش برای بهبود عملکرد و قابلیت استفاده Bitcoin ظاهر شد. در نتیجه ، این نشانه ها به ارائه خدمات مالی پیچیده تر به دارندگان BTC سنتی کمک می کند.

Wrapped Bitcoin wBTC چیست?

WBTC نوآوری جدیدی است که به طور موثر BTC را به بلاکچین Ethereum می آورد. این ابزار مالی منحصر به فرد ، ضمن برقراری ارتباط با بیت کوین ، به بازرگانان ، م institutionsسسات و Dapps پلی به شبکه Ethereum می دهد. هدف این است که ارزش قیمت Bitcoin را وارد عمل کرده و آن را با قابلیت برنامه ریزی Ethereum ترکیب کنید.

هر wBTC یک رمز ERC-20 است که بیت کوین (BTC) را بر اساس 1: 1 نشان می دهد. قابل توجه است ، شما می توانید هر Bitcoin را به wBTC با استفاده از شبکه های مختلفی که امروز در دسترس عموم است تبدیل کنید. هر زمان که بخواهید می توانید wBTC خود را به BTC سنتی تبدیل کنید. این انعطاف پذیری به کاربران امکان می دهد تا با توجه به استراتژی سرمایه گذاری خود ، بین wBTC و BTC به راحتی تلاش کنند.

مزایای نشانه های بسته بندی شده

با اطلاع از wBTC ، ممکن است تعجب کنید “چرا می خواهم BTC خود را به wBTC تبدیل کنم؟” خوشبختانه دلایل زیادی وجود دارد که یک سرمایه گذار می خواهد BTC های خود را بسته بندی کند. در درجه اول ، آن را فراهم می کند ادغام در اکوسیستم Ethereum. اتریوم بزرگترین اکوسیستم را در بین ارزهای رمزنگاری شده دارد.

بسترهای برتر wBTC از طریق Coindesk

بسترهای برتر wBTC از طریق Coindesk

این شبکه گسترده شامل کیف پول های انحصاری ، Dapps ، DEX ها ، بازی ها و قراردادهای هوشمند است. کاربران پیچیده بیت کوین حتی می توانند به شبکه های وام دهی و قرض DeFi دسترسی پیدا کنند بدون اینکه واقعاً از بیت کوین خود صرف نظر کنند یا معامله کنند این دلیل اخیر است که اخیراً باعث چنین هیاهویی در بازار شده است.

نقدینگی

یکی دیگر از مزایای قابل توجه wBTC به بازار ، نقدینگی بیشتر است. اکوسیستم اتریوم متنوع و گسترده است. این توزیع وجوه می تواند سناریویی را ایجاد کند که DEX (مبادلات غیرمتمرکز) و سایر سیستم عامل ها فاقد نقدینگی لازم برای عملکرد بهینه باشند. نقدینگی کم باعث می شود که مبادله اثربخشی کمتری داشته باشد زیرا کاربران نمی توانند به سرعت و با توجه به مبلغ مورد نظر خود ، معاملات خود را انجام دهند. wBTC نقدینگی BTC را در انعطاف پذیری اکوسیستم اتریوم ادغام می کند. به این ترتیب ، wBTC حلقه نقدینگی بین بسیاری از محصولات CeFi و DeFi را می بندد.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری یکی دیگر از مزیت های مهم حاصل از بسته بندی بیت کوین است. از آنجا که نشانه های بسته بندی شده به جای مستقیم بیت کوین در بلاکچین Ethereum وجود دارد ، معاملات انجام شده با wBTC سریعتر و هزینه کمتری دارند. علاوه بر این ، شما گزینه های تراکنش و ذخیره سازی بیشتری دارید.

عملکردهای جدید

Wrapped BTC در مقایسه با BTC معمولی قابلیت بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهد. به عنوان مثال ، wBTC می تواند از قراردادهای هوشمند قوی Ethereum استفاده کند. قراردادهای هوشمند پروتکل های از پیش برنامه ریزی شده خود اجرا می شوند. آنها یک فن آوری اصلی در بخش بلاکچین محسوب می شوند. با این حال ، آنها تا زمانی که Ethereum سال ها پس از BTC وارد بازار نشد ، چنین نبودند. در نتیجه ، BTC فاقد قابلیت های کامل قرارداد هوشمند در شکل واقعی خود است.

DeFi BTC

می توان ادعا کرد که گسترش DeFi (مالی غیرمتمرکز) باعث تولد wBTC شد. حداقل این جرقه ای است که آتش wBTC را روشن کرد. برنامه های DeFi به دنبال تبدیل خدمات مالی متمرکز سنتی به نسخه غیرمتمرکز هستند. برنامه های معروف مانند Compound به کاربران امکان می دهد بانک ها را جایگزین کنند و در ازای دریافت پاداش نقدینگی ارائه دهند.

Staking WBTC

Staking یکی از محبوب ترین ویژگی های DeFi است. در حال حاضر نسخه های مختلفی از پروتکل های staking در حال اجرا هستند. بیشتر آنها به یک کاربر نیاز دارند تا رمز ارز خود را در یک قرارداد هوشمند در ازای پاداش ، در یک قرارداد هوشمند قفل کند. کاربرانی که BTC خود را به wBTC تبدیل می کنند می توانند از این پروتکل های نسل بعدی استفاده کنند. به عنوان مثال ، سیستم عامل هایی مانند CoinList به شما امکان می دهند با قرار دادن wBTC در کیف پول شبکه خود به طور خودکار پاداش کسب کنید.

عملکرد محصول BTC

Yield Farming یکی دیگر از پروتکل های DeFi است که همچنان در این بخش حرکت می کند. کشاورزی از چند جهت متفاوت با اشتیاق است. به طور خاص ، پروتکل های کشاورزی دارای دوره قفل کوتاه تر هستند. بسیاری از سیستم های کشاورزی به کاربران شبکه اجازه می دهد رمزنگاری خود را با علاقه وام دهند. مثلا, ترکیب به هر کسی اجازه می دهد تا از طریق استخرهای کشاورزی ، درآمد منفعلانه ای را که وام wBTC به کاربران دیگر در شبکه داده است ، تأمین کند.

wBTC در حال افزایش است

برخی از مزایای جدی که هنگام بسته بندی BTC به دست می آورید وجود دارد. این مزایا به تخریب بخش جدیدی در صنعت بلاکچین کمک کرده است. امروزه سرمایه گذاران بیشتری می خواهند از خدمات wBTC استفاده کنند. یک سپتامبر گزارش این رشد را به شکلی چشمگیر برجسته کرد. به گفته محققان ، هم اکنون بیش از 1.1 میلیارد دلار wBTC در جهان استفاده می شود.

آمار DeFi

آمار DeFi

مدل های مختلف wBTC

جالب اینجاست که چند مدل مختلف بسته بندی BTC در بخش مورد استفاده وجود دارد. هر یک از این استراتژی ها اندکی متفاوت است اما همان نتیجه را ایجاد می کند – BTC در زنجیره بلوک ETH. در اینجا سه ​​پروتکل محبوب ترین بسته بندی مورد استفاده امروز وجود دارد.

متمرکز

در یک استراتژی بسته بندی BTC متمرکز ، شما برای حفظ ارزش دارایی خود به یک شرکت اعتماد می کنید. در این سیستم ، شما BTC خود را به یک واسطه متمرکز ارائه می دهید. از آنجا ، آنها رمزنگاری شما را در یک قرارداد هوشمند قفل می کنند و یک رمز ERC-20 مربوطه را صادر می کنند. نقطه ضعف این روش این است که شما کاملاً به شرکت وابسته هستید تا BTC خود را با خیال راحت و در محل نگهداری کند. پلت فرم BitGo نمونه بارز این استراتژی در حال استفاده است.

بی اعتماد

روش دوم و پیشرفته تر برای بسته بندی بیت کوین از طریق سیستم غیرمتمرکز است. شبکه Keep خدمات پیچیده BTC را به صورت tBTC به کاربران ارائه می دهد. در این سناریو ، مسئولیت بازداشت متمرکز به قراردادهای هوشمند منتقل می شود. BTC شما در یک قرارداد شبکه قفل شده است که سیستم عامل نمی تواند بدون تأیید شما تنظیم کند. این استراتژی سیستمی قابل اعتماد و خودمختار را در اختیار کاربران قرار می دهد.

دارایی های مصنوعی

شکل دیگری از شتاب گرفتن wBTC در بازار استفاده از دارایی های مصنوعی است. در این طراحی ، BTC خود را در یک قرارداد هوشمند قفل می کنید و یک دارایی مصنوعی با ارزش برابر دریافت می کنید. برخلاف دو سناریوی دیگر ، این رمز به طور مستقیم توسط BTC پشتیبانی نمی شود. در عوض ، سیستم عامل از دارایی با نشانه های بومی پشتیبانی می کند.

Synthetix DEX در این استراتژی پیشگام است. قابل ذکر است ، wBTC پلتفرم ، sBTC نامیده می شود ، توسط BTC پشتیبانی نمی شود ، بلکه 800٪ از ارزش BTC در SNX است. SNX رمز اصلی مدیریت پلت فرم برای شبکه Synthetix است. این مجموعه توسط استخرهای نقدینگی پشتیبانی می شود.

Wrapped BTC (wBTC) بی خطر است?

مفهوم wBTC از لحاظ سالم بودن فناوری کاملاً ایمن است. با این وجود هنوز خطرات زیادی وجود دارد که باید قبل از تبدیل BTC به wBTC از آنها آگاه باشید. یکی از نگرانی های اصلی ناشی از مدل های مبتنی بر اعتماد سیستم عامل های اولیه wBTC است. در این سناریو ، همیشه این خطر وجود دارد که پلت فرم بتواند به نوعی قفل BTC واقعی را باز کند و دارندگان رمز را با wBTC جعلی باقی بگذارد.

تمرکز

مسئله دیگری که قابل ذکر است تمرکز زدایی است. هر زمان که متولیان شخص ثالث را درگیر کنید که مقادیر زیادی بیت کوین را نگهداری می کنند ، علائم جدیدی را ضرب می کنند و ارزش وثیقه بیت کوین را کنترل می کنند ، برای تمرکز قدرت بازار کاملاً رسیده اید.

نحوه بسته بندی BTC

هنگامی که خطرات مربوط به wBTC را درک کردید ، آماده ادامه کار و امتحان این نشانه های جدید هستید. سیستم عامل هایی مانند لیست سکه ها, بسته بندی BTC را آسان می کند. به ویژه Coinlist یک تبادل ارز تضمین شده 1: 1 با نرخ پخش صفر و هزینه ثابت 0.025٪ ارائه می دهد..

اطلاعات Bitcoin در صفحه Coinlist پیچیده شده است

اطلاعات Bitcoin در صفحه Coinlist پیچیده شده است

اولین قدم رفتن به Coinlist و ثبت نام است. پس از ورود به سیستم ، می توانید بر روی دکمه “بسته بندی” از داخل کیف پول BTC کلیک کنید. در مرحله بعد ، شبکه یک درخواست دریافت می کند که از شما می خواهد مقدار BTC را که می خواهید به WBTC تبدیل کنید وارد کنید. پس از تصمیم گیری ، می توانید روی دکمه “تأیید بسته بندی” کلیک کنید تا معامله انجام شود. به همین راحتی.

از کجا بخریم Bitcoin WBTC Wrapped

خرید wBTC آسان است. شهرت و طول عمر این رمز در بیشتر صرافی ها آن را در دسترس قرار می دهد. بینانس انواع جفت های معاملاتی wBTC را فراهم می کند. برای شروع ، باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. ثبت نام سریع و سریع انجام می شود. با این حال ، قبل از شرکت در معاملات ، باید هویت خود را تأیید کنید.

Bitcoin Wrapped (wBTC) چیست و چرا بسیار مهم است Bitcoin Wrapped (wBTC) چیست و چرا بسیار مهم است Bitcoin Wrapped (wBTC) چیست و چرا بسیار مهم است
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

آینده Bitcoin پیچیده wBTC

با توجه به سودمندی کلی و مقرون به صرفه بودن بسته بندی BTC ، تعجبی ندارد که یاد بگیریم توسعه دهندگان در تلاشند این مفهوم را گسترش دهند. در حال حاضر ، شما یک فشار برای معرفی Bitcoins پیچیده در مفاهیم پیچیده تر DeFi را مشاهده می کنید.

شبکه های پیچیده DeFi به کاربران این امکان را می دهند که امتیازهای خود را دو برابر کنند. به عنوان مثال ، تصور کنید که wBTC خود را بچرخانید و سپس ، بلافاصله ، جوایز خود را دوباره در یک استخر جداگانه ذخیره کنید. همچنین استراتژی هایی وجود دارد که در آن توسعه دهندگان می خواهند پاداش های سهام خود را مستقیماً به جای رمزهای DeFi با رمزنگاری پرداخت کنند. در این شرایط ، شما wBTC را درگیر می کنید اما ETH را مستقیماً به عنوان پاداش دریافت می کنید.

سایر بلاکچین ها

در حال حاضر ، بخش DeFi تحت سلطه Ethereum است. با این حال ، وقتی دیگر بلاک چین ها برای ورود به بخش DeFi تلاش می کنند ، این سلطه کمی تغییر می کند. در نتیجه ، مطمئناً خواهید دید که wBTC در آینده نزدیک در سایر بلاک چین ها ظاهر می شود. همانند Ethereum ، wBTC عملکرد کاملی از شبکه ای را که در آن قرار گرفته است بدست می آورد.

پیچیده BTC یک انقلاب جدید فناوری

مفهوم wBTC به دلایل زیادی همچنان در بازار حرکت می کند. در درجه اول ، هیچ کس نمی خواهد BTC خود را معامله کند ، به خصوص که این ارز رمزنگاری شده در بالاترین حد خود است. Bitcoin پیچیده به این HODLers بلند مدت اجازه می دهد تا بدون انصراف از مالکیت این دارایی های ارزشمند دیجیتال ، پاداش منفعل کسب کند. به همین دلایل ، می توانید انتظار داشته باشید که در هفته های آینده تعداد بیشتری wBTC وارد بازار شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me