banner
banner

Battle of PoS Cryptocurrency – DASH در مقابل PivX

نبرد ارزهای رمزپایه PoS

DASH در مقابل PivX

Dash و PIVX ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که عمدتاً بر روی حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن تمرکز دارند. در این پست ، ما دو سکه محبوب حریم خصوصی را مقایسه می کنیم تا ببینیم کدام یک فرصت خرید بهتری را ارائه می دهد.

خط تیره

خط تیره یکی از پیشگامان در اجرای ارز رمزنگاری شده پروتکل اجماع PoS است. این یک ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد است که بر اساس ویژگی های اصلی نرم افزار Bitcoin’s ساخته شده است. بنابراین ، دش تفاوت زیادی با بیت کوین: این یک روش سریع ، مقرون به صرفه و غیرمتمرکز برای انتقال وجوه از یک شخص به شخص دیگر ارائه می دهد.

آرم داش 2018 rgb برای صفحه نمایش ها

منبع: https://www.dash.org

Dash ادعا می کند یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز P2P است و مانند پول نقد واقعی جریان دارد. توجه داشته باشید که Dash یک PoS واقعی نیست ، اما گره اصلی آن در a کار می کند امتیازات سیستم.

PIVX

PIVX مخفف معامله تأیید شده فوری خصوصی. این یک ارز رمزنگاری شده محرمانه است و یک چنگال DASH است. آن رویداد در اوایل سال 2016 اتفاق افتاد.

رنگ سفید بندر لوگو

منبع: https://pivx.org/

برخلاف Dash ، PIVX یک ارز کامل POS است که به کاربرانش امکان می دهد سکه های PIVX را روی بلاکچین قفل کرده و جوایز کسب کنند..

PIVX از بهترین ویژگی های DASH استفاده می کند و برخی ویژگی های منحصر به فرد را به معماری بلاکچین خود اضافه می کند.

PIVX از یک پروتکل حفظ حریم خصوصی به نام “استدلال دانش غیر تعاملی دانش صحیح دانش صفر” (zk-SNARKs) استفاده می کند ، معروف به اثبات دانش صفر. پروتکل همچنین در Dash ، zCash و Monero استفاده می شود.

اثبات دانش صفر به این معنی است که یک طرف می تواند به طرف دیگر ثابت کند که دارای یک مجموعه اطلاعات خاص است ، بدون اینکه چیزی آشکار کند. به عبارت دیگر ، به معدنچیان اجازه می دهد تا معاملات را بدون شناختن طرفین درگیر در معاملات ، اعتبار سنجی کنند. این با سایر سیستم های اثبات که حداقل یک طرف باید تمام اطلاعات را بداند متفاوت است.

این شبیه ZCoin است که از نسخه سفارشی پروتکل Zerocoin نیز استفاده می کند. از این نظر ، PIVX مخلوطی از DASH و ZCoin است ، از جمله حریم خصوصی و اثبات سهام (PoS).

در حقیقت ، گفته می شود PIVX تنها ارز رمزنگاری شده است که تمام الزامات ذکر شده در روزنامه سفید Zerocoin را برآورده کرده است.

مزایای PIVX چیست?

  • PIVX به دلیل مکانیسم اجماع PoS ، نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده اثبات کار (PoW) از نظر انرژی کارآمدتر است..
  • همچنین یک شبکه گره اصلی وجود دارد که زنجیره بلوک PIVX را حفظ می کند.
  • گره اصلی شبکه را مدیریت می کند و می تواند در مورد تصمیمات حیاتی در مورد پیشرفت های آینده رای گیری کند.
  • همچنین خزانه ای با بودجه شخصی وجود دارد که توسعه بلاک چین PIVX را تأمین می کند.

تفاوت PIVX با DASH چیست?

DASH تا حدی به الگوریتم PoW متکی است ، جایی که ماینرها برای تأیید معاملات مجبورند منابع رایانه ای را صرف کنند. الگوریتم PIVX به سیستم PoS متکی است که قدرت استخراج را به نسبت سکه های نگهداری شده توسط یک ماینر نسبت می دهد. هرچه سکه های PIVX متعلق به یک فرد بیشتر باشد ، قدرت استخراج وی بیشتر است.

PIVX همچنین با سکه های حریم خصوصی دیگر مانند Dash ، Monero (XMR) و ZCash (ZEC) ، زیرا به هیچ وجه به فرآیند استخراج نیاز ندارد. سکه های PIVX جدید به عنوان پاداش شرط بندی کسب می شوند. هرچه سکه بیشتری سهام کنید پاداش شما بیشتر است.

یکی دیگر از مزایای PIVX تمرکز آن بر معاملات سریع با کارمزد فوق العاده کم است.

گره اصلی PIVX چیست?

گره اصلی PIVX به 10000 PIVX نیاز دارد تا به عنوان وثیقه در کیف پول روی سرور قفل شود. گره اصلی با ارائه خدمات به شبکه PIVX پاداش دریافت می کند.

ماهیت مفهوم گره اصلی این است که گره اصلی باید کاملاً توزیع شده (غیرمتمرکز) و بدون اعتماد باشد. برای دارنده گره اصلی ، بازده بالاتر از نگهدارنده کیف پول است (نگه داشتن PIVX). این پاداش ها متغیر است و توسط الگوریتم “اره و اره” تعیین می شود.

Dash همچنین از برنامه master node استفاده می کند. پروتکل گره اصلی مورد علاقه طرفداران Dash است زیرا به گره ها اجازه می دهد تا درآمد کسب کنند و همچنین در سیستم رأی گیری حاکمیت Dash مورد استفاده قرار می گیرد.

معاملات فوری (SwiftTX)

PIVX همچنین ویژگی Dash دیگری به نام SwiftTX را به ارث می برد که در مدت زمان بسیار کوتاهی می تواند تراکنش را تأیید کند.

این کار از طریق شبکه گره اصلی انجام می شود و تراکنش ها قبل از استفاده به چندین تأیید مانند Bitcoin احتیاج ندارند.

چرا PIVX عرضه نامحدود سکه دارد?

حداکثر عرضه سکه بیت کوین 21 میلیون BTC است. PIVX این محدودیت را ندارد. این به دلیل شباهت بیشتر بیت کوین به یک دارایی دیجیتال است در حالی که PIVX مانند یک ارز دیجیتال عمل می کند.

عرضه هر ارز باید افزایش یابد و همچنین باید تحت تأثیر تورم قرار گیرد. در جهان مالی به این امر تخفیف کمی گفته می شود. عرضه PIVX 5٪ افزایش می یابد سالانه. دلیل آن این است که مردم انگیزه خواهند داشت که به جای اینکه PIVX آن را معامله کنند ، تجارت کنند. گران نخواهد بود ، اما مانند یک ارز فیات تورم می یابد.

نتیجه

PIVX یک ارز رمزپایه نسل جدید است که تمرکز زیادی بر تمرکز زدایی ، حفظ حریم خصوصی و پذیرش دنیای واقعی به عنوان یک سیستم پرداخت دارد. برای این منظور ، می تواند معاملات سریع ، امنیت و تحویل خصوصی وجوه را کنترل کند. PIVX همچنین تنها ارز رمزنگاری شده است که zk-SNARK ها یا مدارک اثبات دانش صفر را کاملاً پیاده سازی کرده است.

دش سلف PIVX است و یک رقیب برتر در زمینه ارزهای دیجیتال ناشناس است. این بدان معناست که هر دو سکه اساساً برای اطمینان و حفظ حریم خصوصی معاملات شما طراحی ، ساخته ، بهینه سازی مستمر و توسعه یافته اند. با این حال ، PIVX گزینه بهتری برای DASH است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me