banner
banner

راهنمای مبتدی برای هستی شناسی (ONT)

Ontology یک بستر بلاکچین است که برای جا دادن سایر بلاکچین ها ، در بخشهای خصوصی و دولتی ساخته شده است تا شرکتها بتوانند از نوآوری های فناوری آن استفاده کنند. این راهنما برای هستی شناسی راه هایی را برای برنامه ریزی پروژه برای دستیابی به این هدف معرفی می کند.

با هدف قرار دادن بلاک چین ONT ، به مشاغل این امکان را می دهد که یا داده ها را بصورت خصوصی یا عمومی ذخیره کنند. این پلتفرم توسط مشترک تاسیس شد دا هنگفی و اریک ژانگ که بنیانگذاران انجمن هستند بلاکچین NEO.

چرا هستی شناسی?

هستی شناسی برای ایجاد قابلیت همکاری بین بلاکچین ها ایجاد شده است. از آنجا که تجارت نمی خواهد تمام اطلاعات خود را در مورد بلاکچین عمومی جمع کند ، با بلاکچین Ontology ، آنها انتخاب می کنند که چه چیزی را خصوصی نگه دارند و چه چیزی را برای رقبای خود باز کنند..

به عنوان مثال ، یک مشتری ممکن است بخواهد یک حساب کاربری با یک تجارت خاص باز کند. آنها می توانند از زنجیره بلوکی عمومی استفاده کنند که سپس با زنجیره بلوک Ontology برای ذخیره خصوصی اطلاعات شخصی ارتباط برقرار می کند.

تاریخچه مختصر هستی شناسی

هستی شناسی در سال 2017 توسط OnChain متولد شد. یک شرکت چینی است که توسط اریک ژانگ و دا هونگفی تاسیس شده است. با کمال تعجب ، این پروژه پیشنهاد اولیه سکه صادر نکرد اما نشانه های Ontology را اوایل سال جاری بر روی سیستم عامل میزبان خود ، بلاکچین NEO ریخت..

در حین پرواز ، تیم Ontology 1000 علامت ONT به مشترکین خبرنامه خود اعطا کرد در حالی که کسانی که رمزهای NEO را در اختیار داشتند با 0.01 نشانه ONT به ازای هر رمز NEO پاداش می گرفتند. علاوه بر این ، کسانی که در رویداد NEO DevCon 500 نشانه ONT را به اشتراک گذاشت.

در ژوئن سال جاری ، هستی شناسی به شبکه اصلی خود مهاجرت کرد که به دنبال آن یک سری قطرات هوایی به وجود آمد. بعد از مهاجرت ، پلتفرم Ontology همانطور که در مورد بلاک چین NEO وجود دارد ، یک سیستم دو سکه ای معرفی کرد.

پلتفرم هستی شناسی یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد به نام تحمل عیب بیزانس (VBFT). الگوریتم ویژگی های دیگر الگوریتم های اجماع را ترکیبی می کند. یعنی الگوریتم Proof of Stake (PoS) و الگوریتم عملکرد تعداد قابل تأیید (VRF) به همراه ویژگی های الگوریتم تحمل خطای بیزانس (BFT) را ترکیبی می کند..

این ترکیب موتور اجماع هستی شناسی (OCE) را که وظیفه تضمین آن را دارد ، تأمین می کند “تصادفی و عادلانه بودن تولید جمعیت مورد توافق ، و اطمینان حاصل شود که به سرعت وضعیت نهایی می رسد.”

سیستم دو سکه ای

سیستم عامل Ontology دارای دو نشانه بومی است ، به عنوان مثال نشانه های ONT و ONG. عملکرد دو نشانه متفاوت است.

رمز ONT هنگام تصمیم گیری در مورد موضوعاتی که شبکه Ontology را تحت تأثیر قرار می دهد ، به دارندگان خود صدا می دهد. دارندگان آن نیز نشانه های Ontology Gas (ONG) را که به صورت سیستم تولید می شوند دریافت می کنند. ONG برای تأمین قدرت اجرای قراردادهای هوشمند ، ذخیره سازی شبکه و سایر برنامه های کاربردی موجود در سیستم عامل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تولید ONG به مدت 22 سال با درصد های مختلف تولید در سال انجام می شود. تمام نشانه های ONG استفاده شده در سیستم عامل به کسانی که توکن ONT دارند توزیع می شود.

در زمان ایجاد بلوک پیدایش یک میلیارد نشانه ONT در سیستم عامل معرفی شد. بعلاوه ، پس از 22 سال ، یک میلیارد نشانه ONG تولید می شود.

سیستم دو سکه ای مشابه سیستم ایجاد شده توسط NEO کار می کند. سکه NEO رمز ارز اصلی اکوسیستم NEO است در حالی که رمز GAS برای پرداخت هزینه های شبکه استفاده می شود. سکه های NEO همیشه از GAS ارزش بیشتری دارند و هر دو دارایی دیجیتال را می توان در صرافی های مختلف خریداری یا فروخت. 

خیلی زود است که بررسی کنیم آیا یک سیستم دو سکه ای راهی موثر برای اجرای شبکه بلاکچین است یا خیر. NEO در دو سال گذشته عملکرد ضعیفی داشته است ، به استثنای بازار گاو در سال 2017. هر دو Ontology و NEO باید نشان دهند که با توجه به اینکه بسیاری دیگر از پروژه ها به جلو حرکت می کنند و آزاد می شوند ، می توانند پیشنهاد و خدمات خود را گسترش دهند. ویژگی های جدید. 

به عنوان مثال ، تراولا اخیراً اعلام کرده است که از شبکه NEO به Binance Chain منتقل می شود. ارز دیجیتالی آن AVA که اکنون به ارز NEP5 تبدیل شده است در آینده نزدیک به دارایی دیجیتال BEP5 تبدیل خواهد شد. هدف جستجوی راه حل های بهبود یافته و افزایش قابلیت استفاده و عملکرد دارایی دیجیتال AVA است ، چیزی که نمی توان از طریق NEO – در این مورد خاص – اما از طریق سایر سیستم عامل ها به آن دست یافت..

تحولات فعلی و آینده Ontology

کارهای در دست انجام شامل مشارکت های خدماتی ، برنامه های اکوسیستم ، همکاری اکوسیستم و گسترش جامعه در میان دیگران است.

قبل از پایان سال جاری ، تیم Ontology در تلاش است تا تمرکز خود را از بهینه سازی زنجیره اصلی که اخیراً راه اندازی شده گسترش دهد و همچنین بر روی سیستم درخواست اعتماد مبتنی بر ONT تمرکز کند. هدف این سیستم کمک به افراد و مشاغل برای ایجاد هویت دیجیتالی در بلاک چین ONT است.

در نتیجه ، رمز ONT را می توان در صرافی های معروف رمزنگاری مانند بینانس, Huobi ، OKEx ، Bibox و دیگران. با این حال ، رمز ONT را نمی توان با فیات خریداری کرد و شما باید قبل از مبادله فیات با یک سکه رمزنگاری شده ، آن را تبدیل کنید..

همچنین ، پروژه Ontology موارد بسیار خوبی در دنیای واقعی دارد که ممکن است کسب و کارهایی را ببیند که از فناوری بلاکچین در کارهای روزمره خود استقبال می کنند.

هستی شناسی نیز بوده است کار کردن با NEO به منظور ایجاد یک بستر باز زنجیره ای برای اینترنت نسل بعدی. از جولای 2018 آنها در حال کار بر روی این پروژه هستند که به آنها امکان می دهد یک پروتکل قابلیت همکاری کارآمد و جامع را که مبتنی بر موقعیت های رهبری هر دو طرف در بازار است ، ارائه دهند.. 

برخی از ویژگی های کلیدی این مشارکت شامل ایجاد یک رویکرد دوستدار محیط زیست به زنجیره های عضو ، مانع ورود کم ، اتمی بودن معاملات و ایجاد امنیت بیشتر برای شرکت کنندگان است.. 

بنیانگذار NEO و مدیر عامل و بنیانگذار Onchain ، اظهار نظر کردند:

“این همکاری نشان دهنده گام بعدی نه تنها NEO و Ontology بلکه آینده صنعت بلاکچین است که ما یک روش مشترک برای حل مشکلات سخت را پیشگام می کنیم. با ایجاد بنیادی برای یک پلت فرم بین زنجیره ای جهانی ، ما می توانیم راه حل های واقعی و استفاده از بلاکچین را با غلبه بر چالش ها و مسائل با هم ارائه دهیم. “

لی جون ، بنیانگذار هستی شناسی ، توضیح داد که با ایجاد یک سیستم متقابل زنجیره ای باز و جهانی ، NEO و Ontology تبادل ارزش بین زنجیره ای را ارتقا می بخشند. این امر به وضوح به ایجاد زیرساخت های بنیادی برای نسل بعدی اینترنت در سراسر جهان کمک خواهد کرد. 

از کجا می توان ONT خریداری کرد?

صرافی های رمزنگاری مختلفی وجود دارد که به شما امکان می دهد سکه های ONT را خریداری کنید. با این وجود ، یکی از محبوب ترین صرافی ها برای خرید این ارز دیجیتال ، Bibox است. این پلت فرم دارای سه جفت تجاری مختلف است ، از جمله ONT / USDT ، ONT / BTC و ONT / ETH که بیش از 25٪ از کل حجم معاملات ONT را در سراسر جهان تشکیل می دهند.. 

این بدان معناست که Bibox نقدینگی لازم را برای ارائه بهترین تجربه تجارت در زمان خرید ONT به کاربران دارد. برای مقابله با این سیستم عامل ، کاربران باید USDT ، BTC یا ETH را به حساب های خود بفرستند و آنها را با ONT مبادله کنند. 

یکی دیگر از صرافی های ارز رمزنگاری شده شناخته شده که در حال حاضر به کاربران امکان خرید سکه های ONT را می دهد Binance است. Binance یکی از بزرگترین مبادلات بازار است و 2.76٪ از کل معاملات ONT را نشان می دهد. Binance شش جفت تجاری مختلف شامل ONT / USDT ، ONT / BTC ، ONT / ETH ، ONT / BNB ، ONT / PAX و ONT / USDC ارائه می دهد.. 

مزیت اصلی داشتن Binance به عنوان یک بستر تجاری این واقعیت است که صرافی به عنوان یکی از رهبران altcoins شناخته شده است. چندین ارز مجازی وجود دارد که بیشترین نقدینگی خود را در Binance دارند. اگرچه روش سنتی خرید دارایی های دیجیتال در Binance شما را ملزم به ارسال وجوه (USDT ، BTC ، ETH ، BNB ، PAX یا USDC) به صرافی می کند ، اما سیستم جدیدی وجود دارد که به شما کمک می کند این فرآیند را بسیار ساده تر کنید.. 

کاربران علاقه مند می توانند به سادگی با یک کارت اعتباری خرید کرده و سکه های BTC ، ETH یا BNB را خریداری کنند. پس از آن ، به محض واریز وجه می توان آنها را با ONT در بازار مبادله کرد. این یکی از سریع ترین راه های کسب ONT از طریق مبادلات ارزهای رمزپایه است. 

پس از خرید ONT ، بهترین کار این است که بودجه را به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده که کلیدهای خصوصی از آن دارید ، استخراج کنید.. 

از کجا می توان ONT را ذخیره کرد?

صرافی های رمزنگاری بهترین مکان برای ذخیره وجوه نیستند. این سیستم عامل ها می توانند تحت تأثیر مسائل مختلفی از جمله حملات هک یا تحت تأثیر قرار گیرند. این می تواند روی وجوهی که کاربران در این صرافی ها ذخیره می کنند تأثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال ، Binance در اوایل سال 2019 7000 BTC را از دست داد و Coincheck در اوایل سال 2018 با 500 میلیون دلار هک شد. اگرچه Binance قادر به بازپرداخت کاربران بود ، Coincheck مجبور شد عملیات خود را ببندد. 

قانون طلایی در بازار ارزهای رمزپایه “کلیدهای شما نیست ، سکه های شما نیست.” این اشاره به کلیدهای خصوصی دارد که مربوط به ارزهای رمزپایه ای است که یک کاربر مالک آن است. بهترین راه برای ذخیره دارایی های دیجیتال استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S یا Trezor است. با این حال ، همه ارزهای مجازی توسط این دو کیف پول سخت افزاری پشتیبانی نمی شوند. 

طبق تیم Ontology ، چندین کیف پول وجود دارد که به شما امکان می دهد ONT و ONG را ذخیره کنید ، از جمله Anypay ، AToken ، Atletic Wallet ، Banko Wallet ، BitKeep ، Buntoy ، Clay ، Cobo ، Cloudwallet ، Cyano ، Exodus Wallet ، Guarda Wallet ، Huobi کیف پول ، بی نهایت ، ریاضی ، پیاز ، OWallet و بسیاری دیگر. 

بسیاری از این کیف پول ها برای کار به عنوان کیف پول رومیزی یا دستگاه های تلفن همراه ساخته شده اند ، که ممکن است برای کاربران آسان تر باشد اما از نظر امنیت ایده آل نیستند ، با وجود اینکه ایمن تر از مبادلات سنتی هستند. 

Ledger Nano S به کاربران اجازه می دهد تا نشانه های ONT و ONG خود را با استفاده از برنامه OWallet که توسط انجمن Ontology توسعه یافته است ، در این دستگاه ذخیره کنند. این بهترین راه حل برای کاربرانی است که می خواهند دارایی های دیجیتالی خود را برای مدت طولانی ذخیره کنند و می دانند که همیشه از آنها محافظت می شود و آماده استفاده هستند. اگر می خواهید درباره Ledger Nano S و نحوه ذخیره سکه های ONT و ONG بیشتر بدانید ، می توانید به Ledger’s مراجعه کنید سایت رسمی

ONT قیمت

ONT الگوی قیمتی مشابه بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر در بازار دارد. این ارز مجازی در ماه مه 2018 به بالای 10.5 دلار رسید. از آن لحظه ، این ارز دیجیتال وارد یک بازار خرس شد که تاکنون باقی مانده است. به عنوان مثال ، در پایان دسامبر 2018 ، ارز مجازی به 0.45 دلار در هر سکه کاهش یافت ، و کاهش قیمت 95 ering را ثبت کرد. 

امروزه ارز مجازی در حدود 0.724 دلار با سرمایه بازار 386 میلیون دلار معامله می شود. این نشان می دهد که ارز مجازی در ماه های گذشته بیش از 60٪ رشد کرده است ، مطابق با سایر altcoins ، اما به دور از 200٪ ثبت شده توسط بیت کوین (BTC). 

از نظر بیت کوین ، ONT در ژوئن 2018 هنگامی که در حدود 0.00115634 BTC معامله شد به بالاترین قیمت خود رسید. سرانجام ، ONT چند ساعت پیش به 0.00006769 سقوط کرد ، پایین ترین نقطه تاکنون. این نشان می دهد که بیت کوین همچنان قدرتمند است و ONT همان روند دیگر آلت کوین های موجود در بازار را دنبال می کند. در حال حاضر ، Ontology بیست و ششمین دارایی دیجیتال بزرگ در بازار است.

راهنمای مطالعه های اضافی هستی شناسی

آیا می خواهید بیشتر بیاموزید؟ پیش بینی قیمت Ontology و تجزیه و تحلیل فنی را بررسی کنید تا ببینید عملکرد سکه ONT در سال 2019 چگونه است. برای کسانی که به دنبال اخبار مربوط به پذیرش هستند ، راهنمای برنامه های غیرمتمرکز هستی شناسی را بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me