banner
banner

راهنمای مبتدیان برای HYIP بیت کوین

شما ممکن است تبلیغات چیزی به نام “Bitcoin HYIP” را دیده باشید یا ببینید. زمین معمولاً شامل نوید بازگشت قابل توجه بیت کوین شما در مدت زمان کوتاه می شود – بالقوه از طرف افرادی که ادعا می کنند در حال حاضر در این برنامه سرمایه گذاری می کنند. اما آیا باید به آنها اعتماد کرد?

ما در حال بررسی این هستیم که Bitcoin HYIP چیست و اینکه آیا گزینه های قانونی برای سرمایه گذاران بیت کوین است.

HYIP چیست?

HYIP مخفف برنامه سرمایه گذاری با بازده بالا است. آنها مدتهاست که وجود دارند و برای بیت کوین یا ارز رمزپایه چیز جدیدی نیستند.

HYIP اساساً یک طرح Ponzi است – اغلب کلاهبرداری است. این شامل پرداخت بازده به سرمایه گذاران قبلی با پول سرمایه گذاری شده توسط سرمایه گذاران جدید است. در نتیجه ، اگر برخی زودتر وارد شوند ، با بازگشت مثبت دور می شوند. با این حال ، این یک مدل پایدار نیست. پس از متوقف شدن ورود سرمایه گذاران جدید ، جریان وجه نقد متوقف می شود ، که اغلب تعداد زیادی را با ضررهای قابل توجه روبرو می کند.

برای ایجاد بازده بالا ، HYIPs اغلب شامل سرمایه گذاران سرمایه گذاری شده در ریسک بالا ، مانند سهام معاملات روزانه یا اوراق قرضه یا شرط بندی های ورزشی است. HYIP بیت کوین می تواند همان کار را انجام دهد ، مگر با بیت کوین یا رمزنگاری دیگر به عنوان ارز سرمایه گذاری. کسانی که HYIP دارند از افزایش تمایل به سرمایه گذاری از دارندگان رمزنگاری و همچنین پرداخت های مرزی فعال شده توسط ارز رمزپایه بهره مند می شوند..

یکی از انواع رایج HYIP سنتی در رمزنگاری ، سرمایه گذاری در “استخر استخراج” است. ایده این کار این است که با پرداخت پاداش استخراج به اعضا ، پول در اختیار یک عملیات استخراج ارز رمزنگاری شده قرار دهید. اغلب اوقات این جبهه هایی برای یک طرح Ponzi است ، اگرچه در برخی موارد می تواند واقعی باشد.

آیا Bitcoin HYIP ها قانونی هستند?

سخت است که بگوییم همه HYIP های Bitcoin واقعی هستند یا جعلی ، زیرا باید مورد به مورد گرفته شوند. گرچه اکثر HYIP ها اساساً کلاهبرداری هستند. تمایل Crypto به جذب کلاهبرداران و برنامه های سریع ثروتمند سازی ، آن را برای کسانی که این طرح ها را اجرا می کنند مناسب می کند.

مطمئناً برخی از برنامه ها با یک برنامه سرمایه گذاری واقعی وجود دارد ، مانند بودجه یک عملیات استخراج. از نظر ارزش اسمی ، تمایز بین HYIP قانونی و کلاهبرداری واضح دشوار است. همچنین ذکر شده است که هر HYIP بیت کوین به ثبات بازار رمزنگاری خود نیز وابسته است. سرمایه گذاری در ارز رمزپایه به خودی خود یک خطر محسوب می شود ، بنابراین قرار دادن پول خود در یک سرمایه گذاری با بازده بالا دو برابر خطرناک است. هر پولی که برای این برنامه ها گذاشته می شود باید پولی باشد که شما آماده از دست دادن آن هستید.

چگونه می توانم HYIP واقعی پیدا کنم?

با هر سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده ، مهم است که تحقیقات دقیق خود را انجام دهید. به دلیل افزایش خطر HYIP ، حتی حیاتی تر است. اگر نتوانید دقت کافی را در مورد یک سرمایه گذاری انجام دهید ، می توانید خود را قربانی کلاهبرداری یا به سادگی یک برنامه ضعیف اجرا کنید..

قبل از سرمایه گذاری تا آنجا که می توانید در یک برنامه مطالب پیدا کنید. راه اندازی وب سایتی که به نظر قانونی می رسد ، با داشتن توصیفات جعلی نیز آسان است. اگر نمی توانید اطلاعات مستقل دیگری را در جای دیگری پیدا کنید ، در مورد سرمایه گذاری بسیار محتاط باشید. به همین ترتیب ، به دنبال پرچم های قرمز در وب سایت باشید. ضعف در املا ، اطلاعات ناسازگار یا هر چیزی که به نظر می رسد به سرعت و ارزان در کنار هم قرار گرفته است ، باید نگران کننده باشد.

سرمایه گذاری در کلاهبرداری اغلب بازدهی فوق العاده جذابی را تبلیغ می کند ، که برای صحت آن خیلی خوب است. آنها امیدوارند که وعده بازگشت سریع ، سریع و بدون ریسک ، پشم چشم مردم را بگیرد و بدون تحقیق مناسب سرمایه گذاری را تشویق کند. در مورد این ادعاها بسیار مراقب باشید. اگر طرحی وعده داده باشد که به میزان 5٪ ، 10٪ (یا بیشتر) در روز بازده داشته باشد ، بعید است قانونی باشد. یک برنامه واقعی در مورد خطرات و بازده بالقوه واقع بینانه است. هر چیز قانونی احتمالاً حداکثر 1٪ بازده روزانه دارد.

غالباً افرادی را می یابید که HYIPs خود را به سمت سرماخوردگی مانند ایمیل های سرد یا رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند. کسانی که تماس می گیرند ادعا می کنند که خودشان بازده بالایی داشته اند و اصرار دارند که شما نیز می توانید این کار را انجام دهید. هر چیزی مانند این باید یک هشدار قابل توجه باشد. هرگز به راحتی حرف شخصی را قبول نکنید و قبل از تصمیم گیری ، تحقیق خود را انجام دهید. اگر کسی هنگام جستجوی اطلاعات بیشتر سعی در انحراف داشته باشد ، دور شوید.

HYIP های بیت کوین – به طور خلاصه

به قول قدیمی ها – اگر خیلی درست به نظر برسد درست است ، درست است. مراقب طرح هایی باشید که نوید بازده زیادی را در مدت زمان کوتاه می دهند ، زیرا پیشنهادات “سریع ثروتمند شدن” همیشه شامل درجه بالایی از خطر است.

HYIP ها باید مانند ICO یا هر چیز دیگری در رمزنگاری رفتار شوند. ضروری است که تحقیقات خود را انجام دهید ، و اگر انتظار دارید در یک ماه پول خود را دو برابر کنید ، بدانید که می توانید همه آن را به همین سرعت از دست دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me