banner
banner

داده های آتی BTC نشان می دهد خوش بینی میان مدت دست نخورده با وجود تصفیه های بالا است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

هفته گذشته بی ثبات ترین دوره قیمت بیت کوین در این دوره گاو نر بود. پیش از این که سریعاً به 40107 دلار برسد ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، ارز رمزنگاری پیش رو 27.88٪ از بالاترین 41،998 دلار به پایین 30،287 دلار سقوط کرد..

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما متذکر شدیم که کاهش شدید قیمت ها و استفاده از اهرم های اجباری اجباری باعث رشد بازار به شکل پایدارتری شد. داده های آتی OKEx این هفته نشان می دهد که اهرم در بازار آتی به تدریج کاهش یافته است ، در حالی که اهرم در بازار معاملات نیز افزایش چندانی نداشته است ، این نشان دهنده احتیاط در میان فعالان بازار با توجه به نوسانات اخیر است. 

با این حال ، حق بیمه برای معاملات آتی سه ماهه BTC بالای 5٪ باقی مانده است ، که نشان می دهد تمایلات صعودی میان مدت هنوز دست نخورده است ، یک مشاهده همچنین با توجه به علاقه آزاد BTC به OKEx با وجود چندین تصفیه بزرگ همچنان بالای 2 میلیارد دلار اعتبار دارد..

در زمان نگارش این مقاله ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – در سطح 40300 دلار با حق بیمه 1900 دلار یا 5 درصد بیش از قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در تاریخ 15 ژانویه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

الگوی نسبت بلند / کوتاه بر خلاف اقدام قیمت V شکل در هفته گذشته حرکت کرد ، که نشان می دهد سرمایه گذاران خرده فروشی انتظار بهبود سریع را ندارند. در مرحله بازگشت ، قیمت بیت کوین از 33000 دلار به 40،000 دلار افزایش یافت ، اما این نسبت از بالاترین سطح 1.79 به حدود 1.20 کاهش یافت..

نسبت بلند / کوتاه فعلی 1.2 در پایین ترین سطح هفته قرار دارد و نشان دهنده فقدان سرمایه گذاران خرده فروشی است که موقعیت های طولانی دارند. قبل از اینکه دوباره شرکت کنندگان در خرده فروشی خوش بین شوند ، احتمالاً باید قیمت بیت کوین برای کمی ادغام شود.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/1 6:00 صبح UTC تا 15/1 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

اگرچه قیمت نوسانات زیادی را تجربه کرده است ، حق بیمه سه ماهه فعلی – هنوز هم در حدود 5.2٪ – تفاوت چندانی با جمعه گذشته ندارد. این ، یک بار دیگر ، نشان می دهد که آخرین اصلاح روند زیادی در روند صعودی میان مدت بیت کوین ایجاد نکرده است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/1 6:00 صبح UTC تا 15/1 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

با وجود اصلاح شدید در روز دوشنبه باعث می شود در کل 300 میلیون دلار تصفیه, سود باز هنوز به مراتب بالاتر از 2.0 میلیارد دلار است. این نشان می دهد که جریان مداوم سرمایه به بازار مشتقات وجود دارد ، به ویژه هنگامی که شرکت کنندگان در هنگام نوسانات بالا سعی در پایین آوردن ته کوتاه داشتند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/1 6:00 صبح UTC تا 15/1 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC از 26 شنبه گذشته به سطح فعلی حدود 21 کاهش یافته است ، که نشان می دهد هنوز تعدادی از فعالان بازار با استفاده از اهرم فشار در یک محیط با نوسان بالا احساس راحتی می کنند. با این حال ، این نسبت در روزهای اخیر خیلی زیاد نشده است. این احتمال وجود دارد که معامله گران بورس اوراق بهادار منتظر فرصت بعدی باشند تا اهرم بیشتری به موقعیت های خود اضافه کنند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 8/1 6:00 صبح UTC تا 15/1 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

بازار با کمال تعجب به سرعت برگشت ، بیت کوین 70٪ از ضررهای خود را بازیابی کرد. حرکت به جلو ، 38300 دلار در قرارداد سه ماهه یا 36،500 دلار در شاخص spot ، سطح پشتیبانی بسیار مهمی است. وقفه در زیر این الگوی صعودی دو پایین را بی اعتبار می کند. در کوتاه مدت ، بیت کوین برای به چالش کشیدن اوج های قبلی در آخر هفته می تواند به حرکت خود ادامه دهد. سطح پشتیبانی روزانه 40،000 دلار برای قیمت قرارداد سه ماهه یا 38،000 دلار برای شاخص spot قرار دارد.

داهوزی, معامله گر رمزنگاری در TradingView

روند کلی هنوز در حال افزایش است. ممکن است فراخوانی در این محدوده حرکت خوبی نباشد. بیت کوین به احتمال زیاد به نوسان در گوه نشان داده شده در زیر ادامه می دهد تا زمانی که یک شکست واضح جهت بگیرد. 34،250 تا 36،200 دلار محدوده ایده آل برای قدم زدن است.

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me