banner
banner

سرمایه گذاری در Tezos (XTZ) – همه آنچه باید بدانید

Tezos (XTZ) چیست?

Tezos (XTZ) یک شبکه بلاکچین نسل چهارم است که با استفاده از پروتکل های پیشرفته میزبان قابلیت های مختلف را فراهم می کند. در درجه اول ، سکو از توسعه برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و کدگذاری قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.

Tezos یک شبکه غیر متمرکز منبع باز برای دارایی ها و برنامه ها است. امروزه ، جامعه Tezos متشکل از محققان ، توسعه دهندگان ، اعتبارسنجان و گروه های پشتیبانی مختلف است. همه این احزاب هدف مشترک گسترش اکوسیستم Tezos را دارند.

History of Tezos (XTZ)

تاریخچه Tezos از سال 2014 و زمانی که بنیانگذاران مشترک آن فعالیت می کنند آغاز می شود, آرتور بریتمن و کاتلین بریتمن توسعه در بلاک چین نسل بعدی خود را آغاز کرد. به طور خاص ، Breitman’s سعی در ساده سازی توسعه Dapp و ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز منحصر به فرد برای پاسخگویی به نیازهای اقتصاد دیجیتال دارد..

Tezos رسماً در سپتامبر 2018 در سوئیس راه اندازی شد. مانند بسیاری دیگر از پروژه ها ، Tezos از رویکرد دو شرکت استفاده کرد. به طور خاص ، شرکت تأسیس Tezos Dynamic Ledger Solutions (DLS) است.

آرتور بریتمن و کاتلین بریتمن

آرتور بریتمن و کاتلین بریتمن

بعلاوه ، این گروه از بنیادی برای اهداف جمع آوری کمکهای مالی خود استفاده می کند. این موسسه غیرانتفاعی به عنوان بنیاد Tezos شناخته می شود. نکته مهم ، بنیاد Tezos شرکتی است که کلیه وجوه عملیاتی ، از جمله وجوه جمع آوری شده در طول ICO را در اختیار دارد.

Tezos در حال اجرا در بازار است. این شرکت میزبان یک ICO بدون رکورد بدون رکورد در سال 2018 بود. این رویداد یک موفقیت بزرگ بود. امن شد 232 میلیون دلار در کمتر از دو هفته در بیت کوین و اتر. موفقیت در این رویداد خبرساز بین المللی شد. همچنین به رانندگی Tezos در مرکز توجه کمک کرد.

سرمایه گذاران XTZ را بابت Bitcoin و Ethereum دریافت کردند. XTZ ، که tez یا tezzie نیز نامیده می شود ، یک توکن مفید برای اکوسیستم Tezos است. کاربران می توانند با استفاده از XTZ هزینه خدمات را پرداخت کنند و قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. هم اکنون 741،546،948 XTZ در گردش است.

Tezos هرگز مقدار کل XTZ پلتفرمی را که قصد دارد منتشر کند اعلام نکرد. توسعه دهندگان برای اطمینان از اینکه سیستم عامل آنها هرگز به ظرفیت خود در بازار نمی رسد ، این کار را باز گذاشتند. با این حال ، برخی در فضا استدلال می کنند که این کمبود کمبود به ارزش کلی سکه آسیب می رساند.

مشکلات مدیریتی

موفقیت Tezos در ICO کوتاه مدت بود. در عرض چند هفته ، رئیس بنیاد Tezos ، یوهان گرورها, و بریتمن ها در مورد وجوه جمع آوری شده به نزاع عمومی برخاستند. به طور خاص ، گورس از پرداخت وجه به بریتمن ها خودداری کرد.

موضوع بسیار بزرگی بود افتضاح که باعث شد سرمایه گذاران ایمان خود را به پروژه از دست بدهند. این امر منجر به افت موقتی ارزش XTZ شد. سرانجام ، Geverrs ترک کرد این پروژه ، و بودجه آن را به مقصد خود رساند. با این حال ، گورس اطمینان حاصل کرد که برای مشکلات خود یک بسته 400000 دلاری جدا کرده است.

نحوه کار Tezos (XTZ)

به دلایل مختلف Tezos در بازار بی نظیر است. برای اولین بار ، از مکانیزم اجماع اثبات منافع مایع استفاده می کند. همچنین ، این بستر نرم افزاری بومی و سخت گیرانه ای را معرفی می کند که به عنوان Network Shell شناخته می شود. این استراتژی توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از ماژول ها در هنگام ساخت برنامه ها استفاده کنند.

رویکرد چند زبانه

Tezos به معنای دو زبانه است و از هر دو زبان اجباری و کاربردی استفاده می کند. زبانهای اجباری مانند Solidity از نظر انعطاف پذیری برای برنامه نویسی قرارداد هوشمند ایده آل هستند در حالی که ، زبانهای تابعی مهارت بیشتری در استدلال ریاضی دارند و باعث امنیت بیشتر آنها می شود.

Tezos برای اطمینان از قوی و ایمن بودن قراردادهای هوشمند خود از این ترکیب استفاده می کند. قابل توجه ، اکوسیستم Tezos به آن اعتماد دارد اوکامل برای برنامه نویسی بلاکچین و میکلسون برای رمزگذاری قراردادهای هوشمند. این استراتژی همچنین سرعت تراکنش را در سراسر شبکه بهبود می بخشد.

در حال حاضر ، XTZ قادر به انجام حدود 1000 تراکنش در ثانیه (tps) است. این حداکثر بر اساس حداکثر گاز مجاز در هر معامله است. این میزان همچنین می تواند در آینده از طریق رای گیری در مورد تغییرات پروتکل مانند راه حل های مقیاس خارج از زنجیره افزایش یابد.

چرا Tezos (XTZ) مهم است

Tezos برخی از ویژگی های موجود در زنجیره بلوک های قبلی را به کاربران ارائه می دهد. برای انجام این کار ، Tezos پروتکل های معامله و اجماع خود را با هم ترکیب می کند. این استراتژی روندهای خود را ساده می کند. بسیار مهم ، این ترکیب به ارتباط بین پروتکل شبکه و پروتکل بلاکچین کمک می کند.

اثبات مایع از سهام – Tezos (XTZ)

سازوکار اجماع PoS مایع یک سیستم ارتقا to یافته Proof-of-Stake است که در بلاک چین های نسل سوم مانند EOS و NEO وجود دارد. در یک DPoS ، انجمن رأی می دهد که چه کسی به عنوان یک گره تفویض شده عمل خواهد کرد.

نکته مهم ، گره های نمایندگی بلوک ها را تأیید می کنند و تراکنش ها را به بلاکچین اضافه می کنند. علاوه بر این ، آنها چند حق و مسئولیت بیشتر در شبکه دارند. از اهمیت اساسی ، تعداد نمایندگان مجاز به حداقل نیاز اندازه اوراق بستگی دارد. در حال حاضر ، این محدودیت حدود 70،000 نماینده مجاز است.

مکانیسم LPoS در این زمان منحصر به Tezos است. ثابت شده است که LPoS در Tezos بسیار موفق است. در حال حاضر ، نرخ بهره این شبکه تقریباً 80٪ در 450 اعتبار سنج و 13000 نماینده است. این امر Tezos را به یکی از غیر متمرکزترین بلاک چین ها در این بخش تبدیل می کند.

کنترل بیشتر

Liquid PoS در مقایسه با سیستم های DPoS کنترل بیشتری به کاربران می دهد. برای یک کاربر ، هر کاربر رأی می آورد. این استراتژی به اطمینان از اجتماع منسجم تر کمک می کند. کاملاً واضح است که کاربران می توانند مستقیماً رأی دهند یا مسئولیت های رأی خود را به حزب دیگری تفویض کنند.

بعلاوه ، این نمایندگان می توانند آرا a خود را به نمایندگان دیگر از طریق فرآیندی موسوم به انتقال پذیری واگذار کنند. قابل ذکر است ، کاربران می توانند در هر زمان حق رای خود را به دست آورند. آنها حتی می توانند رای نماینده خود را تغییر دهند هر زمان موضوعی وجود دارد که در آن با تصمیم خود مخالف باشند.

مزایای PoS مایع

سازوکار اجماع Liquid PoS یک رویکرد متعادل و فراگیر برای امنیت غیرمتمرکز شبکه فراهم می کند. هر شخص رأی دارد که در تأیید نهایی تغییرات شبکه به حساب می آید. از همه بهتر ، هرکسی می تواند به طور رایگان نماینده شود. شما فقط باید احترام جامعه را کسب کنید.

برای شرکت در روند کار ، کاربر به سادگی باید XTZ خود را در یک کیف پول شبکه قرار دهد. در اکوسیستم Tezos ، این فرآیند “پخت” نامیده می شود. هرچه XTZ بیشتری تهیه کنید ، احتمال افزودن بلوک بعدی بیشتر می شود.

پس از پخت موفقیت آمیز بلوک ، شبکه 32 نانوای دیگر را به صورت تصادفی تکرار خواهد کرد. پس از اتمام این روند ، نانوا پاداش دریافت می کند. از همه بهتر ، نانوایی توانایی شارژ هزینه معامله در تمام معاملات درون بلوک را دارد.

دفتر اصلاح خود با حاکمیت بر روی زنجیره

سیستم Tezos با استفاده از این مکانیزم رای گیری غیرمتمرکز ، شانس فورک ها را کاهش می دهد. توسعه دهندگان بیشتر مراقبت کردند تا اطمینان حاصل کنند که شبکه قابلیت ارتقا pass منفعلانه به صورت غیرمتمرکز از طریق اصلاحات خود را دارد. از این طریق ، Tezos در تلاش است تا جامعه خود را بر روی همان اهداف متمرکز نگه دارد.

روند رای گیری Tezos (XTZ)

فرآیند رأی گیری از زمانی که توسعه دهنده ای پیشنهاد ارتقا خود را ارائه می دهد ، آغاز می شود. این پیشنهاد باید جنبه های فنی ارتقا را داشته باشد. همچنین ، این باید شامل غرامت مورد نیاز توسعه دهنده برای تلاش های خود باشد.

Tezos - CoinMarketCap

Tezos – CoinMarketCap

از اینجا ، پروتکل قبل از انجمن ارسال می شود. انجمن پروتکل را آزمایش کرده و در مورد شایستگی آن بازخورد ارزنده ای ارائه خواهد داد. قابل توجه است که هر پروتکل چندین دوره آزمایش را طی می کند. به این ترتیب ، Tezos اطمینان حاصل می کند که فقط کدگذاری با کیفیت بالا آن را به بلاکچین تبدیل می کند.

پس از اتمام دوره آزمایش ، دارندگان رمز Tezos می توانند به طور مستقیم در مورد نسخه ارتقا دهند. در صورت تأیید ، ارتقا protocol پروتکل از طریق پروتکلی به نام “hot swap” در شبکه ادغام می شود. علاوه بر این ، توسعه دهنده برای تلاش های خود در این زمان از بنیاد Tezos غرامت دریافت خواهد کرد.

انواع حساب Tezos (XTZ)

اکوسیستم Tezos این امکان را برای شما فراهم می کند که تحت دو نوع حساب مختلف کار کنید. این حساب ها با نام ها انجام می شوند حسابهای ضمنی و حسابهای مبدأ. از نظر انتقادی ، این حساب ها اهداف مختلفی را در زیرساخت های Tezos ارائه می دهند. در بیشتر موارد ، یک حساب ضمنی برای ویژگی های اساسی کار می کند.

حسابهای ضمنی

حساب های ضمنی نوعی حساب است که اکثر کاربران در اختیار دارند. عملکرد این آدرس ها مشابه حساب های رمزنگاری شده سنتی است. هر حساب ضمنی شامل هر دو کلید عمومی و خصوصی است. کاربران می توانند موجودی خود را بررسی کرده و وجوه خود را به و از این آدرس انتقال دهند.

حسابهای مبدا

حسابهای مبدا همان مواردی است که توسعه دهندگان برای قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. آنها از چند طریق با حساب های ضمنی متفاوت هستند. برای اولین بار ، این حساب ها همیشه با KT1 در مقابل tz1 شروع می شوند. همه حسابهای مبدأ شامل گزینه های مدیر ، مقدار ، نمایندگی و نمایندگی می باشد.

خرید Tezos (XTZ)

Tezos امروز در بیشتر صرافی های بزرگ در دسترس است. بینانس, بزرگترین صرافی جهان ، چندین جفت معاملاتی Tezos ارائه می دهد. برای شروع فقط باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. پس از پایان دوره تأیید حساب ، می توانید حساب خود را با ارز فیات تأمین کنید.

هنگامی که حساب شما وجهی در اختیار داشت ، انتقال این وجوه به بیت کوین یا Ethereum تنها یک ثانیه طول می کشد. از اینجا می خواهید با XTZ مبادله کنید. کل مراحل را می توان در کمتر از ده دقیقه پس از اتمام تأیید حساب خود انجام داد.

سرمایه گذاری در Tezos (XTZ) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Tezos (XTZ) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در Tezos (XTZ) - همه آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

نحوه ذخیره Tezos (XTZ)

ذخیره Tezos آسان است. اگر تازه وارد فضا شده اید ، می توانید در عرض چند ثانیه کیف پول قابل اعتماد تلفن همراه را بارگیری کنید. برترین کیف پول های موبایل این سکه هستند کوکای Tezos Wallet و TezBox کیف پول. هر دو برای بارگیری و ارائه رابط کاربری آسان برای شما رایگان هستند.

اگر می خواهید یک سرمایه گذاری عمده در XTZ انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو Tezos (XTZ).

Tezos – خارج از طوفان

اکنون که Tezos بر موضوعات مرتبط با شرکت داخلی خود غلبه کرده است ، این شرکت آماده است تا سیستم عامل اصلی خود را وارد بازار کند. امروزه Tezos یکی از بزرگترین پیروان بازار را به خود اختصاص داده است. در نتیجه ، شما می توانید انتظار داشته باشید که Tezos را در بین بیست ارز رمزپایه برتر برای سالهای آینده ببینید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me