banner
banner

پائولو آردوینو ، CTO از Bitfinex & Tether – سری مصاحبه

پائولو آردوینو مدیر CTO است Bitfinex & اتصال به اینترنت.

Bitfinex یک پلت فرم تجارت دارایی دیجیتال است که خدمات پیشرفته ای را برای معامله گران ارز دیجیتال و ارائه دهندگان نقدینگی جهانی ارائه می دهد.

اتصال به اینترنت پرکاربردترین پایدار کوین در جهان است. آنها اخیراً راه اندازی کرده اند Tether Gold.

شما در حال حاضر CTO دو از موفق ترین شرکت های بلاکچین در فضای ارزهای رمزپایه ، Bitfinex و Tether هستید. چگونه خود را در چنین موقعیتی غبطه برانگیز دیدید?

من از سال 2012 تا 2013 در فضای رمزنگاری بیت کوین شروع کردم ، نه خیلی زود ، نه خیلی دیر. من توانستم از دویدن در فضا لذت ببرم. در آن زمان من در بخش مالی سنتی در لندن کار می کردم. من راه اندازی خودم را داشتم و تخصص من در ساخت برنامه های بسیار مقیاس پذیر به عنوان بخشی از سیستم های محاسباتی و توزیع شده بود. مطمئناً ، برنامه های مالی و مقیاس پذیر و آنچه که سیستم می بیند برای بیت کوین کاملاً منطبق است. بنابراین به محض شروع به خواندن بیت کوین ، عاشق شدم.

من داشتم در مورد بیت کوین بیشتر و بیشتر هیجان زده می شدم. و سپس در پایان سال 2014 ، من این فرصت را داشتم که به Bitfinex بپیوندم. آنها با موتور مطابقت مشکل داشتند. با توجه به تخصصم ، من کمک کردم تا موتور سازگار را بسط دهی کنم ، بنابراین ما توانستیم 1000 برابر تعداد معاملات قبلی در ثانیه را انجام دهیم.

سپس ، با شرکت خود در لندن که درگیر امور مالی سنتی بود ، کمی خسته شدم. پروتکل های قدیمی و قدیمی دیگر جالب نبودند و من می خواستم کاری انجام دهم که مربوط به بیت کوین و فضای رمزنگاری باشد. من این فرصت بزرگ را برای انجام کاری می دیدم که در طولانی مدت مهم است – برای کمک به تغییر سیستم مالی خود و استفاده از فن آوری های پیشرفته مبتنی بر بلاکچین.

در اواسط سال 2016 من CTO Bitfinex شدم و سخت تلاش کردم تا سیستم عامل را به آنچه امروز است برسانم. رابط کاربری زیبا ، با دقت طراحی شده و کاملاً مقاوم ، موتور منطبق با API ها و همچنین همه را بسیار مقیاس پذیر در اولویت قرار داده است. این اساساً هنوز هم نقش من است. جدا از مدیریت تیمم ، من همچنان روی هسته اصلی سیستم عامل کار می کنم. در سال 2017 ، من CTO Tether شدم. Tether بزرگترین پایدار بیت کوین با استفاده از سرمایه بازار است. این واقعاً یکی از شگفت انگیزترین ایده ها در این بخش است. امروز همه در مورد Tether صحبت می کنند ، اما واقعاً توسط گروهی از بینندگان و دوستداران بیت کوین در سال 2014 ایجاد شده است. آنها این ایده عالی را برای حل مشکل آربیتراژ ، به ویژه آربیتراژ کارآمد در بورس های رمزنگاری داشتند. فرصت های آربیتراژ واقعاً زیاد بود ، اما مشکل این است که برای بهره برداری از آن ، باید سیم ها را در صرافی های مختلف جابجا کنید. این واقعاً دردناک و واقعاً کند بود – ممکن است روزها طول بکشد! Tether راه حل آن بود و به زیبایی کار کرد.

Tether Gold یک توکن (XAU) است که به طلای فیزیکی متصل می شود. این طلای فیزیکی در کجا واقع شده است و یک سرمایه گذار برای استفاده از توکن های خود باید روند بازخرید را انجام دهد?

طلای فیزیکی در سوئیس واقع شده است و به دلایل امنیتی نمی توانم محل دقیق آن را بیان کنم. برای استفاده از Tether Gold ، یک دارنده باید نشانه کافی برای یک میله طلای کامل داشته باشد. به منظور شروع روند بازخرید ، به طور معمول از مشتری می خواهیم حداقل 430 نشان طلای Tether داشته باشد. ما این کار را انجام می دهیم زیرا شمش های طلای 400 اونس در واقع 400 اونس ریز نیست – اندازه آنها از 385 اونس خوب تروا و 430 اونس تروای خوب متفاوت است..

وقتی دارنده ای می خواهد از آن استفاده کند ، ما الگوریتمی را اجرا می کنیم که نشانه های Tether Gold آنها را روی یک یا چند میله طلای کامل “تلفیق” می کند. سپس این میله ها در محل انتخاب خود در سوئیس در اختیار دارنده رمز قرار می گیرد. از آنجا ، آنها می توانند طلا را با توجه به قوانین سفر و مکانیسم های حمل و نقل و قوانین مختلف سوئیس و حوزه قضایی خود ، به هر کجا که می خواهند بیاورند. روش دیگر ، دارنده رمز می تواند از ما بخواهد که سعی کنیم شمش طلای خود را به یک خریدار در سوئیس بفروشیم. اگر بتوانیم آن را بفروشیم ، دارنده رمز به جای نوار طلای فیزیکی ، درآمد حاصل از آن فروش را دریافت می کند ، هزینه های ما را نیز کاهش می دهد.

چرا شما معتقدید ثبات های طلا برای سرمایه گذاران ضروری است?

ما شاهد یک دوره عدم اطمینان در بازار هستیم. بنابراین ، طلا جایگزین جالبی برای پول نقد فیات است. وقتی عدم اطمینان زیادی در بازارهای مالی وجود دارد ، معمولاً صندوق های تامینی به پول نقد می روند ، بنابراین آنها دارایی های خود را می فروشند و سعی می کنند نوسانات را به حداقل برسانند. آنها معمولاً از پول نقد برای آن استفاده می کنند ، اما طلا نشان دهنده نوعی حد وسط بین کامل نگه داشتن سرمایه گذاری است – بیایید بگوییم سهام ، سهام ، ارز رمزنگاری شده – هر چه باشد – بسیار بی ثبات هستند و چیزی بیشتر از پول نقد احساس نوسان می کنند ، البته بیشتر رمان. طلا این حد وسط است و همچنین یکی از دارایی هایی است که در صورت عدم اطمینان از نظر ژئوپلیتیکی شاهد فعال شدن آن هستیم.

Tether Gold اخیراً با 21 میلیون دلار سرمایه در بازار رشد کرد. آیا شما معتقدید این مسئله بر اساس ترس از ویروس کرونا است؟ چه چیز دیگری باعث علاقه مندی این افزایش موج می شود?

این رقم به 21 میلیون دلار رسید ، اما برای من این فقط یک شروع است. من معتقدم طی چند ماه آینده شاهد رشد بیشتری خواهیم بود. همانطور که گفتم ، طلا فقط یک مکانیسم محافظتی واقعاً مفید برای بازرگانان نیست. وقتی دارایی های خود را تحت مدیریت دارید طلا روش خوبی برای جلوگیری از بخشی از خطر است. Tether Gold روش خوبی برای نگهداری طلا است زیرا براساس سالیانه شما از Tether Gold هزینه سالانه از شما دریافت نمی شود. من معتقدم که 21 میلیون دلار Tether Gold هنوز مبلغ کمی است. چشم انداز ما این است که Tether Gold به یک روش ترجیحی برای نگهداری طلا تبدیل خواهد شد. از آنجایی که طلا به عنوان مکانیزم پوشش برای سرمایه های کلان استفاده می شود ، انتظار داریم که Tether Gold به محبوبیت خود ادامه دهد. در نتیجه نیاز به Tether Gold بیشتری وجود خواهد داشت. بنابراین باید شاهد باشیم که کاربران بیشتری Tether Gold را به دست می آورند.

آیا می توانید برنامه های فعلی ادغام Tether (USDT) را با ما به اشتراک بگذارید شبکه رعد و برق?

Bitfinex و Tether پروژه ای به نام RGB Spectrum را هدف قرار می دهند كه هدف آن توسعه پروتكلی برای انتشار دارایی های دیجیتالی در بالای شبكه لایتنینگ است. من معتقدم که لحظه ای که پروتکل زنده ، پایدار و آزمایش شده است Tether یکی از اولین مواردی است که از این پروتکل جدید استفاده می کند. به این دلیل که Bitfinex و Tether معتقدند که شبکه Bitcoin و Lightning واقعاً فناوری های مهمی هستند و این شبکه واقعاً مقیاس پذیر است ، کاملاً نظیر به نظیر. آنطور که باید پروتکل غیرمتمرکز برای پرداخت های خرد است. پروتکل RGB برای راه اندازی Tether در بالای آن آماده خواهد بود زیرا این کار دیدگاه ما را برای داشتن ریزپرداخت های نظیر به نظیر توسط Tether کامل می کند..

طی سال گذشته شاهد بسیاری از ثبات های جدید USD هستیم. چرا سرمایه گذاران باید از Tether برای برخی از این گزینه های جدید استفاده کنند?

من معتقدم دلیل آن این است که Tether دارای اولین مزیت حرکت دهنده است. این در سال 2014 آغاز شد و اولین رقیب بزرگ در سال 2018 آغاز شد. Tether چهار سال پیشرفت تکنولوژی و مزیت تجاری داشت. یکی از ویژگی های کلیدی پایدار کوین باید قابلیت همکاری بین زنجیره ای باشد. رقبای اصلی ما عمدتا روی Ethereum کار می کنند ، در حالی که برای ما مهم است که تلاش کنیم و به بیشترین جوامع خدمت کنیم. Ethereum دارای یک جامعه بزرگ است ، EOS دارای یک جامعه بزرگ است. بلاک چین های دیگری که ما از آنها پشتیبانی می کنیم مانند Algorand و Liquid و Tron دارای جوامع بزرگی هستند ، بنابراین درک کنید که برای کامل شدن یک پایدار بیت کوین و واقعا مفید بودن آن باید زمینه مشترک بلاکچین های مختلف باشد. این یک مزیت بزرگ است که ما معتقدیم رقابت ما هنوز تحقق نیافته است.

Bitfinex اخیراً جایگزین IEOs با Bitfinex Token Sales شده است که دارایی های دیجیتال است و راه حل پروژه های رمزنگاری با کیفیت بالا را ارائه می دهد. آیا می توانید این پلتفرم را دقیقاً با ما در میان بگذارید و اینکه چرا کارآفرینان باید از آن در مقابل راه اندازی IEO استفاده کنند بینانس, KuCoin, یا سایر رقبا?

اول از همه ، می بینید که Bitfinex IEO زیادی راه اندازی نکرد. آنها پروژه های زیادی را راه اندازی نکردند زیرا ما می دانیم که اکثر پروژه هایی که راه اندازی شده بودند عملکرد بسیار بدی داشتند. ما نمی خواهیم خطاهای ایجاد شده توسط سیستم عامل های دیگر را تکرار کنیم. ما بیشتر مراقب هستیم و قبل از تصمیم برای راه اندازی پروژه از طریق بستر فروش توکن Bitfinex ، مقدار زیادی احتیاط را انجام داده ایم. من معتقدم که رویکرد ما حرفه ای تر و دقیق تر است. پروژه هایی که راه اندازی خواهیم کرد بخشی از یک پلتفرم کاملاً انحصاری خواهند بود و کاملاً به عنوان یک پروژه با کیفیت بالا در نظر گرفته می شوند فقط به این دلیل که توانستیم روند ارزیابی دقیق خود را به پایان برسانیم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که هر آنچه را که لیست می کنیم یک پروژه با کیفیت است که به ارزیابی منصفانه احترام می گذارد و از کاربرد بالایی برخوردار است تا از مشتریان Bitfinex که علاقه مند به شرکت در این پیشنهاد هستند محافظت شود. برای دستیابی به این هدف ، ما در حال حاضر کارهای زیادی را برای آنها انجام داده ایم.

چه نوع پروژه هایی در این پلتفرم نمایش داده می شوند?

طیف گسترده ای از پروژه ها وجود دارد. پروژه های مربوط به هوش مصنوعی وجود دارد. بازی ها وجود دارد نشانه هایی وجود دارد که هدف آنها ارائه بانکداری به بانکهای غیر بانکی در یک منطقه فقیر است. بلاکچین های جدیدی وجود دارد که علاقه مند به گرفتن فرزندخواندگی و اثبات خود در این روند هستند. این واقعاً طیف گسترده ای از پروژه ها است.

آیا پروژه های هیجان انگیز جدیدی در Bitfinex یا Tether در دست اجرا است که باید از آنها آگاه باشیم?

در Bitfinex ، ما در حال کار بر روی بسیاری از ویژگی های جدید هستیم که برای مشتریان ما واقعاً مهم هستند. ما وقتی به سیستم عامل مشتقات خود می رسیم ، روی گزینه ها تمرکز می کنیم. ما در آینده نزدیک در مورد اعطای وام ادغام جدید با ارائه دهندگان شخص ثالث را آغاز کرده ایم. و ما قصد داریم نسخه پیشرفته ای از پلتفرم معروف وام برای حاشیه همتا به نظیر خود ایجاد کنیم که از سال 2013 به پلت فرم تجارت حاشیه ما کمک می کند. بنابراین پروژه های زیادی وجود دارد که ما روی آنها کار می کنیم ، به علاوه راه اندازی پروژه های آزمایشی اضافی ساخته شده در بالا از شبکه رعد و برق برای کمک به سازندگان بازار برای آزمایش نحوه بهبود استراتژی های تجاری خود ، بهره برداری از شبکه های پرداخت سریع شبکه زنده.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Bitfinex یا Tether به اشتراک بگذارید?

به عنوان یک فکر کلی ، Bitfinex یکی از شرکتهای کلیدی در فضای رمزنگاری است که سالها جنگید و اجازه داد صنعتی که همه ما عضوی از آن هستیم به صورت ثابت رشد کند. Bitfinex از بسیاری از مشکلات صنعت رمزنگاری محافظت می کند ، به ویژه اینکه می تواند کمک مالی کند و کمک مالی می کند. Bitfinex بسیاری از پروژه های جالب را ایجاد کرد ، یک بستر تجاری کاملاً محکم که میزبان بسیاری از معامله گران است. Experiment برای اولین بار از شبکه Lightning پشتیبانی کرد ، بنابراین اساساً Bitfinex عشق زیادی به بیت کوین نشان می دهد. ما بر این باوریم که Bitfinex بیش از استفاده از بیت کوین برای ایجاد سود فقط برای بیت کوین کار می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me