banner
banner

سرمایه گذاری در Polkadot (DOT) – هر آنچه لازم است بدانید

پس از شروع پر از دست انداز که شامل هک 60٪ از بودجه ICO شرکت است ، سرانجام Polkadot آماده استفاده عمومی است. این بلاکچین نسل بعدی قابلیت های جدید و قابلیت همکاری جدیدی را به بازار می آورد. در نتیجه ، Polkadot در حال حاضر یکی از پروژه های مورد انتظار در بخش است. در اینجا برخی از دلایل ادامه پشتیبانی جدید این سیستم عامل برای شما آورده شده است.

Polkadot (DOT) چیست?

Polkadot یک برنامه چند زنجیره ای است محیط که قابلیت همکاری بین زنجیره ای را در سطحی که قبلاً تصور نمی شد ، امکان پذیر می کند. به طور خاص ، Polkadot به کاربران این امکان را می دهد تا چیزی بیش از نشانه در سراسر بلاک چین ارسال نکنند. Polkadot به این شبکه ها اجازه می دهد تا داده های واقعی را برقرار کنند.

Polkadot (DOT) چه مشکلاتی را حل می کند?

Polkadot تلاش می کند تا یکی از مهمترین موضوعات موجود در بخش بلاکچین ، یعنی همکاری را حل کند. در حال حاضر ، بازار در حالت فشرده سازی شدید است. زنجیره بلوک به عنوان جزایر جداگانه داده با کمترین راه استفاده از اطلاعات موجود در شبکه های دیگر عمل می کند. Polkadot با ادغام انواع فن آوری های اختصاصی این نگرانی ها را برطرف می کند. قابل ذکر است ، Polkadot حتی قادر است اطلاعات را از زنجیره بلوکی خصوصی به شبکه های عمومی و بالعکس انتقال دهد.

مزایای Polkadot (DOT)

دلایل بی شماری وجود دارد که شما مایل به اتصال بلاکچین های جداگانه هستید. برای اولین بار ، توانایی ارسال هر نوع داده از طریق هر نوع بلاکچین انقلابی در این بخش ایجاد می کند. می توانید این داده ها را از طریق بلاک چین های عمومی ، باز و بدون مجوز منتقل کرده و از بهترین ویژگی های هر شبکه استفاده کنید.

به این ترتیب ، Polkadot دوره جدیدی را در مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و امنیت معرفی می کند. معماری انعطاف پذیر و سازگار شرکت فناوری ساختمان ، از جمله سیستم عامل های قرارداد هوشمند را تسهیل می کند. به این ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند شروع به ساخت برنامه های نسل بعدی کنند که داده های مجاز را از بلاکچین خصوصی دریافت می کنند و از آنها در بلاک چین عمومی استفاده می کنند. برخی از تحلیلگران این توانایی ها را مطرح می کنند که Polkadot تهدیدی قابل قبول برای تسلط اتریوم است.

Polkadot (DOT) چگونه کار می کند

سیستم Polkadot به روشی منحصر به فرد عمل می کند که شبکه ای از زنجیره های زنجیره ای ناهمگن به نام parachains و parathreads را متحد می کند. این زنجیرها به زنجیره رله Polkadot متصل و ایمن می شوند. همچنین مواردی وجود دارد که این زنجیره ها از طریق پل به شبکه های خارجی متصل می شوند. این طراحی قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را برای Polkadot فراهم می کند. در اینجا اجزای اصلی شبکه وجود دارد.

رله زنجیره ای

هسته اصلی عملکرد Polkadot زنجیره رله است. این پروتکل مسئول امنیت مشترک شبکه ، اجماع و قابلیت همکاری بین زنجیره ای است. قابل ذکر است ، اجماع در مورد زنجیره رله از طریق دو مکانیسم اجماع تک مسئولیت حاصل می شود. مورد اول برای تولید بلوک و دیگری به دستیابی به نتیجه نهایی کمک می کند.

چتربازها

پاراچین زنجیره بلوکی مستقل است. اینها شبکه هایی هستند که نشانه های خاص خود را دارند. در بیشتر موارد ، این شبکه ها برای موارد خاص استفاده بهینه می شوند. خوب ، Parachains در طراحی مکانیسم های حکمرانی خود آزاد هستند ، و حداکثر آزادی را بدون تأثیر بر سایر parachains فراهم می کنند.

پارادایم ها

پاراتردها عملکرد مشابه پاراچین ها را دارند اما با چند تغییر کوچک. این شبکه ها بر اساس مدل پرداخت به عنوان کار شما انجام می شوند. این مدل برای بلاکچین هایی که برای عملکرد صحیح به اتصال پیوسته شبکه نیاز ندارند مقرون به صرفه تر است.

پل ها

ویژگی مهم دیگر پل ها هستند. این پروتکل به parachains و parathreads امکان اتصال و ارتباط با شبکه های خارجی مانند Bitcoin را می دهد. پل ها قابلیت همکاری شبکه را گسترش می دهند.

نشانه DOT

رمز DOT رمز بومی شبکه Polkadot است. به همین ترتیب ، به چند نقش حیاتی در سیستم عمل می کند. این برای مشارکت در تصمیمات حکمرانی ، از جمله ارائه پیشنهادات ، رأی دادن و پیوندها استفاده می شود. همچنین می تواند به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی باشد.

حکومت

Polkadot دارای یک مدل حکمرانی چند لایه است. این مدل امکان بروزرسانی در پروتکل را بدون نیاز به هدایت چنگال های سخت فراهم می کند. این سیستم برای انسجام جامعه رأی گیری شفاف درون زنجیره ای را ادغام می کند. جامعه پولکادوت از دو گروه تشکیل شده است:

اعضای شورا

اعضای شورا به نمایندگی از ذینفعان منفعل انتخاب می شوند. این گره ها دو نقش اصلی را دارند. آنها می توانند همه پرسی های جدید را در شبکه پیشنهاد دهند و می توانند پیشنهادهایی را که خطرناک یا مقرون به صرفه می دانند رد کنند.

کمیته فنی

این شبکه همچنین از کمیته فنی تشکیل شده است. این گروه متشکل از تیمهایی است که به طور فعال Polkadot را می سازند. مسئولیت های آنها شامل پیشنهاد همه پرسی اضطراری است. این سیستم به ردیابی سریع رایانه و اجرای مهمترین نسخه به روز شده در شبکه کمک می کند.

اجماع مادربزرگ

Polkadot رویکرد متفاوتی نسبت به سازوکارهای اجماع دارد. این پلتفرم بازار را به سازوکار اجماع جدیدی موسوم به GRANDPA (توافق نامه پیشوند مشتق بازگشتی مبتنی بر GHOST) معرفی می کند. این سازوکار شبکه امن و مقاوم تری را برای Polkadot فراهم می کند. به طور خاص ، به شبکه ها امکان می دهد امنیت را جمع کنند. سپس محافظت های اضافه شده جمع شده و برای همه اعمال می شود.

پدربزرگ

GRANDPA در مقایسه با ارزهای رمزپایه نسل قبلی مانند Ethereum فوق العاده مقیاس پذیر است. به عنوان مثال ، Ethereum می تواند حدود 12 دور در ثانیه را اداره کند. GRANDPA یک نسخه بزرگ را ارائه می دهد. این سیستم زمان تأیید تقریباً فوری را فراهم می کند. به طور متوسط ​​، در شرایط عادی شبکه ، تراکنش ها زیر یک ثانیه طول می کشد. برای انجام این کار ، GRANDPA چند نقش جدید به سیستم اجماع معرفی می کند.

نام آوران

نام گذاران وظیفه ایمن سازی رله زنجیره ای را بر عهده دارند. این کار به نامزدهای انتخاب نیاز دارد تا اعتبار سنجی قابل اعتماد و نقاطی را در اکوسیستم انتخاب کنند.

اعتبارسنج

اعتبارسنج ها مسئولیت ایمن سازی زنجیره رله را دارند. اعتبارسنجان با جمع کردن نقاط ، تأیید صحت ادعاهای همکاران و شرکت در اجماع با سایر اعتبارسنجان در شبکه ، این کار را انجام می دهند.

سازنده ها

هدف Collators نگهداری خرده ریزها با جمع آوری معاملات خرد از کاربران است. هنگامی که این اطلاعات جمع آوری شد ، همکاران برای معتبران سند اثبات تولید می کنند.

ماهیگیران

این شبکه همچنین از برخی پروتکل های نظارتی منحصر به فرد استفاده می کند که به ماهیگیران معروف هستند. این گره ها شبکه را کنترل کرده و رفتار بد را به اعتبار سنج ها گزارش می دهند. قابل ذکر است ، Collators و هر گره کامل parachain می توانند نقش ماهیگیر را در اکوسیستم Polkadot انجام دهند.

مشخصات فنی

Polkadot برای ساده سازی رایج ترین کارهای برنامه نویسی مرتبط با توسعه Dapp از ابتدا ساخته شد. سکو با ساخته شده است لایه. Substrate در بازار بسیار محبوب است زیرا فرآیند ایجاد ، استقرار ، به روزرسانی و آزمایش انواع مختلف بلاکچین های خاص برنامه را ساده می کند. این یکپارچه سازی به سازندگان DApp اجازه می دهد تا توجه بیشتری به نوآوری ها داشته باشند تا مکانیک ساخت و اجرای بلاکچین.

Polkadot Technical از طریق صفحه اصلی

Polkadot Technical از طریق صفحه اصلی

Polkadot همچنین یک چارچوب شبکه کراس پلت فرم انعطاف پذیر برای برنامه های نظیر به نظیر معروف به libp2p ادغام می کند. وقتی این مورد را با یک محیط زمان اجرا ترکیب می کنید که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به زبانهای مختلف از جمله Rust ، C ++ و Golang کد نویسی کنند ، به راحتی می توانید ببینید که Polkadot چگونه طراحی اولیه Ethereum را بهبود می بخشد.

تاریخچه Polkadot (DOT)

تاریخچه Polkadot در واقع با تاریخ Ethereum آغاز می شود. می بینید که Polkadot توسط شرکت توسعه دهنده Ethereum تاسیس شد, گاوین چوب. وود بنیانگذار ، CTO اولیه و توسعه دهنده اصلی Ethereum بود. او همچنین به عنوان فردی که اختراع کرده است نیز شناخته می شود جامدادی زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند که در هسته اصلی عملکرد Ethereum قرار دارد.

وود تصمیم گرفت برای ساخت یک بلاکچین قابل برنامه ریزی قوی تر در اوایل سال 2016 از Ethereum خارج شود. به طور خاص ، او در مورد چگونگی ایجاد یک نسخه خرد شده از Ethereum فکر کرد. تا اکتبر 2016 ، او جنبه های فنی را بررسی کرد و روزنامه سفید را منتشر کرد.

ICO

دقیقاً یک سال بعد ، Polkadot پیشنهاد اولیه سکه خود را راه اندازی کرد. این رویداد که از 15 تا 27 اکتبر 2017 برگزار شد ، یکی از بزرگترین ICO های آن زمان بود. به طور خاص ، این شرکت حدود 145 میلیون دلار تضمین کرده است. با این حال موفقیت این رویداد کوتاه مدت بود.

کمتر از دو هفته بعد ، Parity Technologies ، در اصل EthCore ، یکی از اصلی ترین تیم های توسعه دهنده Polkadot هک شد. این هک منجر به ضرر 150 میلیون تومانی شد. متأسفانه بودجه ICO Polkadot حدوداً به حساب می آمد 60٪ وجوه منجمد در زمان هک این از دست دادن بودجه سرعت توسعه را در روزهای ابتدایی پروژه کاهش داد.

2018

در سال 2018 ، Polkadot با راه اندازی نسخه قدرتمند بازگشت آزمایشگاه BBQ Birch. از همه مهمتر ، این راه اندازی توانایی ساخت و استقرار یک زنجیره قراردادهای هوشمند Web Assembly با Substrate را نشان داد. در دسامبر همان سال ، بنیاد Web3 از آغاز تلاش های خود برای برنامه بلاعوض برای بهبود اکوسیستم Web3 خبر داد. قابل توجه ، هر دو ChainSafe و Soramitsu کمک های مالی برای اجرای Polkadot Runtime Environment در Go و C دریافت کردند++.

2019

سال گذشته پولکادوت به مسیر خود ادامه داد. این شرکت پس از تکمیل PoC-3 و راه اندازی شبکه آزمایشی الکساندر ، یک مرحله مهم را به دست آورد. تحولات جدید با مکانیزم حکمرانی بهبود یافته و مجموعه ای از ویژگیهای جدید دیگر به ارمغان آورد. در سال 2020 ، Polkadot توسعه خود را بیش از پیش تحت فشار قرار داده است. این سیستم عامل اخیراً انتقال مانده را فعال کرده است.

نحوه خرید Polkadot (DOT)

شما می توانید DOT را در انواع صرافی های معتبر و معتبر موجود در بازار پیدا کنید. بیشتر صرافی ها فیات مستقیم به جفت های معاملاتی DOT ارائه نمی دهند. ابتدا باید ارز فیات را بارگیری کنید ، سپس آن را به ETH یا BTC منتقل کنید. پس از داشتن BTC یا ETH ، می توانید این ارزهای رمزپایه را مستقیماً با DOT معامله کنید.

Poladot (DOT) در دسترس است بینانس.

سرمایه گذاری در Polkadot (DOT) - هر آنچه لازم است بدانید سرمایه گذاری در Polkadot (DOT) - هر آنچه لازم است بدانید سرمایه گذاری در Polkadot (DOT) - هر آنچه لازم است بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

نحوه ذخیره Polkadot (DOT)

چند روش برای ذخیره ایمن Polkadot (DOT) شما وجود دارد. این پلت فرم یک مقام رسمی را ارائه می دهد Polkadot JS Wallet به کاربران به صورت رایگان کیف پول به دو قسمت تقسیم می شود. بخش Controller می تواند سفارشات را در شبکه صادر کند ، در حالی که از ویژگی Stash هنگام ذخیره مقدار زیادی DOT استفاده می شود.

همچنین برای این ارز رمزنگاری شده کیف پول های موبایل بسیار جالب نیز وجود دارد. یکی از محبوب ترین گزینه ها گزینه پولکاو برنامه این Android Dapp به کاربران اجازه می دهد تا DOT را به راحتی و سریع ذخیره کنند. برنامه های تلفن همراه به مراتب راحت ترند اما بیشتر در معرض هک هستند زیرا به صورت آنلاین باقی می مانند.

اگر می خواهید سرمایه گذاری بزرگی در DOT انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدات آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از Polkadot (DOT) پشتیبانی می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me