banner
banner

در حالی که DeFi به رشد خود ادامه می دهد ، بیت کوین از دارایی های سنتی بهتر عمل می کند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

در حالی که سه روز معاملات تا پایان این ماه باقی مانده است ، اکنون بازارهای مالی بیشتر از سیاست های جهانی بانک مرکزی هدایت می شوند تا اصول. خطر صعودی افزایش قیمت دلار باعث فشار بر قیمت بسیاری از دارایی ها و در نتیجه تولید S می شود&شاخص P 500 چهارمین هفته متوالی کاهش را ثبت می کند. در همین حال ، قیمت طلا نیز از قیمت افتتاحیه هفته گذشته 1950 دلار به 1860 دلار سقوط کرد. در مقایسه ، بیت کوین (BTC) در هفته گذشته فقط 0.61٪ سقوط کرد و پس از تجمع در آخر هفته ، مطابق قیمت OKEx BTC به بالای 10،800 دلار بازگشت..

به طور کلی ، سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده پس از فروش 23 سپتامبر برای چهار روز مستقیم افزایش یافت و طبق سطح زیر به 350 میلیارد دلار بازگشت. داده های CoinGecko.

نمودار OKEx BTC Spot 1w – 28/9/28. منبع: OKEx ، TradingView

در حالی که بیت کوین قوی بود ، هفته گذشته آلتکوین های بزرگ یک کیف مخلوط بودند. Cardano (ADA) با سود هفتگی 15.09٪ پیش افتاد و Chainlink (LINK) و Bitcoin SV (BSV) حدود 10٪ سود به دست آوردند.

Polkdot (DOT) هفته گذشته 7٪ دیگر از دست داد و از 4.70 دلار به پایین ترین سطح 3.90 دلار رسید تا اینکه دوباره به 4.30 دلار برسد. قیمت اتر (ETH) به دلیل فروش در اواسط هفته در بخش مالی غیر متمرکز سقوط کرد و به اندازه بیت کوین برگشت نکرد و 4.46٪ در هفته سقوط کرد. قابل توجه ، نوسانات یک ماهه اتر در حال حاضر به شدت افزایش یافته و به 112٪ رسیده است ، در حالی که نوسانات ضمنی یک ماهه به 61٪ کاهش یافته است ، که بیانگر نوسانات قیمت در بازارها است.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 9 / 21–9 / 27. منبع: TradingView

CME همچنین جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (از 22 سپتامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در تاریخ 26 سپتامبر. قیمت بیت کوین در این دوره گزارش ضربه بزرگی را متحمل شد و بهره باز از بالاترین رقم 9383 به 8،426 سقوط کرد که در آن موقعیت های طولانی مدت حساب های مدیر دارایی از 717 به 285 کاهش یافت. این نشان می دهد که اصلاح کوتاه مدت قیمت به طور قابل توجهی بر خوش بینی بازار تأثیر می گذارد.

بر اساس این گزارش ، حساب های صندوق اهرمی با کاهش موقعیت های طولانی خود از 2،819 به 2،280 ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 5،224 به 4،480 کاهش یافته است. در همین حال ، از نظر سایر حساب های گزارش پذیر ، موقعیت های طولانی از 1،653 به 1،580 کاهش یافت و موقعیت های کوتاه از 2،766 به 2،062 کاهش یافت. کاهش زیاد شلوارک احتمالاً به دلیل فعالیتهای سودآوری ایجاد شده است.

به طور کلی ، می توانیم ببینیم که اصلاح شدید قیمت در آخرین دوره گزارش ، اقدامات کنترل ریسک توسط سرمایه گذاران نهادی را برانگیخت و تعداد زیادی از موقعیت های طولانی تعطیل شدند. ما همچنان خواهیم دید که م institutionsسسات در دوره گزارش بعدی به افزایش قیمت آخر هفته پاسخ می دهند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد دیگر بلندهای قابل گزارش در مقابل شورت ها. منبع: کواندل

علاوه بر این ، داده های Bybt نشان می دهد Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) طی هفت روز گذشته 17،100 BTC خرید و موقعیت کل بیت کوین خود را به 449،900 افزایش داد BTC. این انباشت تا حدی توضیح می دهد که چرا قیمت بیت کوین علیرغم انتظارات شدید نزولی هفته گذشته در بازار افت نکرد.

موقعیت های بیت کوین سرمایه گذاری Grayscale. منبع: Bybt

بخش DeFi نیز هفته گذشته پس از رونق Uniswap (UNI) خنک شد و در حالی که پس از فروش متوسط ​​در هفته دوباره رشد کرد ، بسیاری از نشانه ها بیش از 10 درصد ارزش خود را از دست دادند. UNI 9.92٪ افت داشت ، در حالی که پروژه انشعابی آن ، SushiSwap (SUSHI) ، 18.34٪ سقوط کرد. با این وجود بدترین عملکرد ، نشانه های اکوسیستم TRON (TRX) بود که Jackpool.finance (JFI) و SUN به ترتیب 32.22٪ و 31.60٪ افت داشتند. این نشان می دهد که مقدار اساسی TRON به اندازه Ethereum قابل اعتماد نیست.

هفته گذشته در میان استفاده از راه حل های مقیاس لایه 2 ، Synthetix (SNX) 27.44٪ افزایش یافت. این پروتکل برای اجرای دیگری از پیشنهادی به نام Deneb در تاریخ 29 سپتامبر برنامه ریزی شده است. در همین حال ، yearn.finance (YFII) 10.85٪ افزایش یافت.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 9 / 21–9 / 27. منبع: TradingView

مطابق با دبانک, صرافی غیرمتمرکز Uniswap از امروز صبح ، پیش از Maker (MKR) و Curve (CRV) ، ارزش قفل شده با ارزش 2.2 میلیارد دلار را رکورد زد..

TVL تمام پروتکل های DeFi امروز به بالاترین رقم 14.74 میلیارد دلار رسید که نشان می دهد رونق DeFi با وجود فروش متوسط ​​در هفته ادامه دارد.

مقدار کل قفل شده در پروتکل های DeFi – 28/9/9. منبع: DeBank

با نگاه به جلو در این هفته

رویدادهای مهم این هفته شامل اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در روز سه شنبه و رای گیری در مجلس نمایندگان درباره پیشنهاد حزب دموکرات برای دور دوم محرک همه گیر قبل از تعطیلات مجلس در روز جمعه است. برای دارایی های جهانی ، هنوز هم در مورد الگوهای فنی و هم اصول اساسی عدم اطمینان قابل توجهی وجود دارد.

در فضای رمزنگاری ، "نعناع راش" این رویداد برای Flamingo در جریان است ، پروتکل جدیدی از DeFi که توسط تیم توسعه Neo Global (NGD) برای بلاک چین Neo در حال توسعه است. کاربران OKEx می توانند با کسب OKB خود از طریق Jumpstart Mining برای کسب FLM در این رویداد شرکت کنند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me