banner
banner

معاملات آتی بیت کوین در حالی که گاوها شکست را پذیرفته اند ، خوش بینی کم رنگ را منعکس می کنند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

طی چند روز گذشته بیت کوین با کاهش مداوم روبرو شده و حدود ساعت 1:00 بامداد امروز به 28،792 دلار کاهش یافته است و بیشترین سود خود را از سال جدید تاکنون خنثی کرده است. طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، ارز دیجیتال پیشرو از زمان رسیدن به بالاترین سطح معاملات 41،998 دلار در 7 ژانویه ، حدود 45٪ از ارزش خود را از دست داده است.. 

در Futures Friday هفته گذشته ، ما در بین فعالان بازار احتیاط کردیم و اطلاعات معاملات آتی OKEx این هفته نشان می دهد که گاوها از روز سه شنبه شروع به بستن موقعیت های طولانی خود کردند ، زیرا بیت کوین نتوانست به بالای 38000 دلار برسد. فروش گسترده بازار باعث کاهش بعدی تا صبح جمعه شد.

به همین ترتیب ، حق بیمه معاملات آتی سه ماهه BTC از بالاترین نرخ روز سه شنبه 6٪ تا 3٪ فعلی منقبض شد و این نشان می دهد که تمایل به سرسختی بازار در حال تضعیف است. منافع آزاد BTC در OKEx نیز زیر 2 میلیارد دلار بوده است که در دو هفته اخیر کمترین میزان را نشان می دهد ، و این نشان می دهد که گرما در بازار بیش از حد گرم می شود.

در زمان نگارش مقاله ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – در سطح 31000 دلار با حق بیمه 1000 دلار یا 3.2 درصد نسبت به قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در 22 ژانویه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

بیت کوین با رشد 34000 دلاری و در بازه زمانی یکشنبه تا سه شنبه به 38000 دلار رسید و نسبت کوتاه / کوتاه را از 1.40 به 1.80 رساند. در حالی که قیمت پس از آن پایین ترین سطح را چاپ کرد و به سرعت در حال نزول بود ، نسبت طولانی / کوتاه پیروی نکرد ، نشان می دهد که برخی از بازرگانان خرده فروشی به دام افتاده اند.

با این حال ، پس از روز سه شنبه ، نسبت بلند / کوتاه همزمان با قیمت کاهش یافت ، و احساسات بازار گاوها را مجبور کرد یا موقعیت های طولانی خود را ببندند یا پرچین.

حاشیه متوسط ​​مورد استفاده گاوها هنوز هم زیاد است و شاخص BTC Top Trader Average Margin Used در تصحیح قیمت روز گذشته به بالاترین رقم 40٪ رسید..

زمان جمع آوری اطلاعات: 15/1 6:00 صبح UTC تا 22/1 6:00 AM UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه های آتی سه ماهه در این هفته بی ثبات بود. در هنگام بازگشت زودهنگام ، حق بیمه از 5.3٪ به 6.3٪ افزایش یافت ، اما آخرین اصلاحات آن را به 3٪ کاهش داده است. حق بیمه فعلی حدود 3.2٪ نشان دهنده تضعیف تمایلات صعودی مذکور در مقایسه با هفته گذشته است.

علاوه بر این ، نرخ های بودجه ، یک بار دیگر ، به یک شاخص اصلی موثر در چرخش های بازار تبدیل شده اند. در روز سه شنبه ، نرخ بودجه به بالاترین حد در حدود 0.2٪ رسید ، اما قیمت نمی توانست بالاتر از 38،000 دلار باشد. این باعث بسته شدن موقعیت های طولانی شد و قیمت در پاسخ کاهش یافت.

زمان جمع آوری اطلاعات: 15/1 6:00 صبح UTC تا 22/1 6:00 AM UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

همراه با حق بیمه سه ماهه ، سود باز پس از سه شنبه به شدت کاهش یافته است. OI طی سه روز از بالاترین سطح 2.41 میلیارد دلار به 1.93 میلیارد دلار عقب نشینی کرد و این واقعیت را بیشتر ثابت کرد که گاوها به دلیل عدم اعتماد به نفس ، موقعیت های خود را بسته بودند..

نرخ بهره فعلی ، کمتر از 2 میلیارد دلار ، به وضعیت دو هفته پیش بازگشت. به نظر می رسد این دور با شکست گاوها به پایان رسیده باشد و با شروع بهبودی OI احتمالاً در اینجا شاهد ادغام قیمت خواهیم بود..

زمان جمع آوری اطلاعات: 15/1 6:00 صبح UTC تا 22/1 6:00 AM UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC در بازه زمانی 21 تا 28 در طول هفته بود. با این حال ، به دنبال کاهش قیمت ، این نسبت به پایین ترین سطح اواسط هفته بازگشت و این نیز نشان می دهد که معامله گران بورس اوراق بهادار را کاهش می دهند. اطمینان بازار به وضوح از آخرین اصلاحات ضربه خورده است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 15/1 6:00 صبح UTC تا 22/1 6:00 AM UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

احساسات بازار بعد از روز سه شنبه به شدت بدتر شد. ما متوجه شدیم که موقعیت های طولانی مدت به دلیل عدم اعتماد به چشم انداز کوتاه مدت بسته شده اند.

سودهای بیش از حد در چند ماه گذشته نیز سود جویی را ترغیب کرده است و اکنون که قیمت به زیر 35000 دلار رسیده است ، گاوهای بیت کوین برای بهبودی جدی باید مبارزه سخت کنند.

داهوزی, معامله گر رمزنگاری در TradingView

بیت کوین هنوز هم ممکن است در معرض خطر چاپ الگوی دو پایین باشد. 28،000 تا 29،000 $ طبق قیمت شاخص یا 29،000 تا 30،000 $ در نمودار سه ماهه آینده می تواند در این دور از اصلاح ، کف تشکیل دهد. چشم اندازهای میان مدت همچنان صعودی هستند.

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، 4 ساعت. منبع: TradingView

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me