banner
banner

Wanchain (WAN) چیست – همه آنچه باید بدانید

وانچین معرفی

وانچین یک زیرساخت مالی توزیع شده است که با اجرای نقل و انتقالات بین زنجیره ای امکان معامله دارایی های دیجیتال در بلاکچین های مختلف را فراهم می کند. با توجه به تعداد گسترده ای از سکه ها و نشانه های دیجیتال که در حال حاضر در فضای رمزنگاری هستند ، هنوز یک راه حل غیر متمرکز کارآمد برای امکان تبادل بین آنها توسعه داده نشده است.

Wanchain به عنوان یک بلاکچین مستقل کار می کند. این حساب های سایر زنجیره های مستقل را به هم پیوند می دهد و شبکه ای را تشکیل می دهد که از طریق آن این دارایی های دیجیتالی مبادله می شود.

اما این پلتفرم علاوه بر انتقال ارز رمزنگاری شده ، کاربردهای بسیاری دیگری نیز دارد. با استفاده از قراردادهای هوشمند ، پروتکل های حفظ حریم خصوصی و رمز Wancoin (WAN) ، می توانید موارد استفاده بیشماری ایجاد کنید.

فناوری پشت Wanchain

این بلاکچین کاملاً جدا از یک چنگال Ethereum ایجاد شده است. بومی آن Wancoin (WAN) همچنین توکن مبتنی بر ERC20 نیست. این پلت فرم از عناصر زیادی تشکیل شده است که به طور یکپارچه با یکدیگر ترکیب می شوند ، اما پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای در هسته Wanchain قرار دارد.

 1. پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای

پروتکل ارتباطی میان زنجیره ای امکان انتقال داده ها بین Wanchain و بلاک چین های دیگر را فراهم می کند. این پروتکل با استفاده از قراردادهای هوشمند امکان تبادل دارایی بین سیستم عامل و زنجیره های دیگر را فراهم می کند. این از ماژولهای عملکردی زیر تشکیل شده است:

 • ماژول ثبت نام: زنجیره ای که معامله از آن ناشی شده است و همچنین دارایی منتقل شده را ثبت می کند.
 • ماژول انتقال داده معاملات بین زنجیره ای: درخواست معاملات متقابل زنجیره ای را به Wanchain راه اندازی می کند ، تشخیص می دهد گره اعتبارسنج موفقیت را برمی گرداند یا خیر و معامله قانونی بین گره اعتبار سنج و زنجیره اصلی را امکان پذیر می کند.
 • ماژول درخواست وضعیت معامله: وضعیت معامله را کنترل می کند.

 1. الگوریتم اجماع گره تأیید

مانند Ethereum ، Wanchain نیز به الگوریتم اجماع Proof-of-Stake (PoS) منتقل خواهد شد. همچنین انتظار می رود راه حلهایی مانند پلاسما و شبکه Raiden نیز استفاده شود. تنظیم PoS شامل سه نوع گره تأیید است که شبکه را به طور کلی حفظ می کنند و هزینه های تراکنش را توزیع می کنند:

 • کوپن: گره های اثبات معاملات بین زنجیره ای هستند که از کارمزد معاملات سپرده امنیتی دریافت می کنند. در عوض ، آنها تراکنش بین حساب اصلی و حساب قفل شده Wanchain را تأیید می کنند. اگر معامله نامعتبر باشد ، سپرده وثیقه از حساب نگهداری کم می شود و کوپن معاملات بیشتری را تأیید نمی کند.
 • اعتبارسنج: گره های تأیید عمومی که داده های معاملاتی را در بلاک چین Wanchain برای سهمی از هزینه معامله ثبت می کنند. در صورت آنلاین ، معاملات همچنان با حداقل تعداد سهام قابل انجام هستند.
 • انبار داران: گره های مدیریت حساب قفل شده که باید آنلاین باشند و سهام اصلی خود را نگه دارند تا بخشی از هزینه خود را دریافت کنند. اگر منابع Wancoin کافی برای اجرای یک گره تأیید ندارید ، هنوز می توانید یک گره عمومی را اجرا کنید.

 1. طرح تولید حساب قفل شده

Wanchain برای تأمین وجوه و کلیدها در هنگام مشارکت بیش از یک طرف ، از طرح ایجاد حساب قفل شده استفاده می کند. این برنامه براساس Sharing’s Secret Sharing Schem طراحی شده است ، که یک کلید را به اشتراک می گذارد و آن را برای همه طرف های درگیر صادر می کند.

این روش توزیع سهام اصلی دارای مزایای کمی از جمله افزایش تمرکززدایی و ثبات است.

هرگونه معامله با یک حساب قفل شده بدون نیاز به اعتبار سنج از طریق زنجیره اصلی انجام می شود.

 1. ناشناس بودن معامله نشانه هوشمند قرارداد

قراردادهای هوشمند Wanchain از جمله اولین قراردادهایی است که شامل حریم خصوصی می شود. برای ارائه ناشناس بودن به کاربران در حین انتقال ، از امضاهای زنگ دار و ایجاد آدرس یکبار مصرف استفاده می کند.

یک امضای زنگ امضای فرستنده شما را با سایر حساب های جعلی مخلوط می کند و ردیابی شما را دشوار می کند. همچنین ، برای هر معامله ، سیستم عامل آدرس جدیدی ایجاد می کند تا از شناسایی الگوهای معامله جلوگیری کند.

درباره Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) رمز Wanchain در سیستم عامل است. معاملات به مقدار مشخصی WAN احتیاج دارند ، زیرا گره های تأیید میان زنجیره ای هنگام انجام معامله به سپرده امنیتی WAN نیاز دارند.

در طول ICO آنها ، 107.1 میلیون نشانه به فروش رسید که تقریباً 120،000 ETH افزایش می یابد. این نشانه ها 51٪ از کل عرضه را نشان می دهد. بودجه فروش توکن بر این اساس توزیع می شود: 60٪ تحقیق و توسعه ، 10٪ توسعه جامعه ، 10٪ بازاریابی ، 10٪ زیرساخت و 10٪ عملیات روزانه.

 • ذخیره سازی Wan

شبکه های WAN را می توان در کیف پول تهیه شده توسط Wanchain ذخیره کرد. با سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux سازگار است. گرچه در حال حاضر فقط از WAN پشتیبانی می کند ، به زودی چندین ارز را می پذیرد. لینک دانلود را می توانید در اینجا پیدا کنید.

 • خرید و فروش WAN

در زمان نوشتن مقاله ، WAN را می توان از طریق آن خریداری کرد بینانس و کوکوئین, اما در آینده مبادلات بیشتری لیست سکه را لیست می کنند. جفت های تجاری موجود در Binance عبارتند از: WAN / BNB, WAN / BTC و WAN / ETH. در Kucoin ، WAN می تواند با آن معامله شود BTC و ETH

 

تیم پشت Wanchain

بنیاد Wanchain یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور است که توسط جک لو تأسیس شد. در گذشته ، لو با تاسیس Factom و راه اندازی Wanglu Tech ، یک شرکت متخصص در توسعه برنامه های بلاکچین.

رئیس Wanchain ، داستین بیینگتون ، همچنین در پروژه های مختلفی شرکت داشت که شامل بلاکچین بود. وی کالج بیت کوین را در سال 2014 تأسیس کرد و همچنین به عنوان یکی از بنیانگذاران Tendermint – نرم افزاری که برنامه ها را در دستگاه ها تکثیر می کند – فعالیت کرد. و Satoshi Talent – بستری که کارآفرینان بلاکچین را با توسعه دهندگان مرتبط می کند.

این تیم فقط شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده و یک نقشه راه بسیار بلند پروازانه برای سال 2018 ارائه کرده است. نسخه 2.0 در ماه ژوئن شامل تجارت بین زنجیره ای Ethereum همراه با کیف پول است که از چندین ارز پشتیبانی می کند. نسخه 3.0 نیز بیت کوین را لنگر می اندازد.

حکم

وانچینهدف این است که صنعت مالی را با استفاده از بهترین پیشرفت های فن آوری در صنعت ، از جمله قراردادهای بین زنجیره ای هوشمند ، غیرمتمرکز کنیم. این امر باعث می شود مشاغل بتوانند برای معاملات ، سرمایه گذاری ها ، پرداخت ها و موارد دیگر برنامه های بلاکچین ایجاد کنند.

اطلاعات تماس Wanchain و اطلاعات اضافی:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me