banner
banner

بیت کوین همچنان صعودی است زیرا بازار در انتظار بازپرداخت است و معامله گران شروع به جلب سود می کنند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوین (BTC) اکنون در هفتمین هفته پیاپی افزایش قیمت خود قرار دارد ، آخرین تجمع در این هفته از دوشنبه آغاز شده و در روز چهارشنبه به بالاترین قیمت 18،485 دلار رسیده است ، که طبق قیمت شاخص OKEx BTC است. در حالی که شاخص BTC در حال حاضر 18،225 دلار است ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) در حدود 18،475 دلار با حق بیمه 250 دلار یا تقریباً 1.40٪ نسبت به قیمت شاخص معامله می شوند.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما اشاره کردیم که چگونه داده های معاملات OKEx نشان داد که بیت کوین علی رغم ترس خرده فروشی ، هنوز جایی برای افزایش دارد و اگر قیمت بتواند سطح مقاومت 16000 $ را بشکند ، می تواند حرکت صعودی را ادامه دهد..

در این هفته ، اگرچه قیمت تقریباً 2000 دلار افزایش یافته است ، اما هنوز چندین داده معاملاتی OKEx بیش از حد گرم نمی شوند و سرمایه گذاران درمورد نزدیک شدن قیمت به بالای این مرحله محتاط هستند. با شروع سودآوری معامله گران سودآوری ، نسبت وام حاشیه نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت. در همین حال ، سود بالای آزاد همیشگی نیز بازرگانان را مجبور به مقابله با خطر کرده است.

با این وجود خرید قدرت از موسسات همچنان قوی است و عامل اصلی رشد مداوم بیت کوین است. از 18 نوامبر ، دارایی های تحت مدیریت Grayscale Bitcoin Trust از 1.9 میلیارد دلار در ابتدای سال به 10 میلیارد دلار رسیده بود که تقریباً 426 درصد در سال 2020 افزایش یافته است..

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 8:00 صبح UTC در تاریخ 20 نوامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

برخلاف هفته گذشته ، نسبت کوتاه / کوتاه BTC در این هفته تقریباً در راستای حرکت قیمت ، البته با تأخیر ، در حال اجرا بود. این اساساً منعکس کننده این واقعیت است که تاجران خرده فروشی در حال تعقیب موج افزایش و افت قیمت هستند.

این دوشنبه در حالیکه قیمت آتی سه ماهه از 17000 دلار فراتر رفت و در بالاترین سطح هفتگی 0.93 قرار گرفت ، این نسبت در روز دوشنبه به 0.75 رسید. در حال حاضر ، این نسبت هنوز بازتاب دهنده هیچ احساس خرده فروشی FOMO نیست ، که نشانه خوبی برای رشد بیشتر قیمت است.

زمان جمع آوری داده ها: 11/13 6:00 صبح UTC تا 11/20 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

با قرار دادن قراردادهای آتی سه ماهه در حدود یک ماه ، سطح حق بیمه به دلیل تأثیر پوسیدگی زمان شروع به کاهش می کند. با وجود افزایش 2،000 دلاری قیمت BTC در این هفته ، سطح حق بیمه در حال حاضر قابل مقایسه با 250 $ جمعه گذشته یا 1.45٪ است که هنوز هم سالم و بازتاب دهنده احساسات صعودی بازار است.. 

زمان جمع آوری داده ها: 11/13 6:00 صبح UTC تا 11/20 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

روز چهارشنبه ، بیت کوین پس از بالاترین حد ممکن به سرعت 1000 دلار پس گرفت ، که منجر به انحلال تعداد زیادی از موقعیت های طولانی شد. پس از آن ، قیمت با نوسانات کوتاه مدت قابل توجهی به یک مرحله ادغام منتقل شد.

این امر همچنین در تغییر در بهره بازتابی منعکس شد ، با اینكه OI در تاریخ چهارشنبه به بالاترین رقم 1.2 میلیارد دلار رسید و سریعاً به 1.1 میلیارد دلار رسید. با این وجود OI امروز دوباره صعود کرده و اکنون دوباره به 1.186 میلیارد دلار رسیده است.

سود باز جمع شده در همه صرافی ها نیز امروز برابر 6.5 میلیارد دلار به بالاترین حد خود رسیده است داده از کج, که 0.4 میلیارد دلار بالاتر از جمعه گذشته است. OI مربوط به CME نیز به یک میلیارد دلار رسیده است ، به این معنی که فعالیت های سازمانی بی وقفه باقی مانده است.

زمان جمع آوری داده ها: 11/13 6:00 صبح UTC تا 11/20 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC با افزایش قیمت ها کاهش نشان داد ، که ممکن است به دلیل سودآوری در بازار اهرم های محلی باشد. این نسبت در سه روز از 12.0 به 7.7 کنونی کاهش یافته است ، اما سطح پایین تر از اهرم نیز به این معنی است که بازار با این افزایش قیمت بیش از حد گرم نمی شود.

زمان جمع آوری داده ها: 11/13 6:00 صبح UTC تا 11/20 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از هفت هفته کسب سود ، روشن است که همه در حال بررسی خطر بازگشت هستند. این می تواند یکی از دلایلی باشد که داده های تجاری OKEx پس از پمپ 2000 دلار دیگر بیش از حد گرم نمی شوند.

در سمت فنی ، نشانگر ترتیبی TD در حال فراخوانی فاز است. TD 9 یک سیگنال فروش است که در نمودار روزانه پنجشنبه نشان داده می شود و احتمالاً برای نمودار هفتگی و ماهانه دوشنبه نشان داده می شود.

گفته شد ، هنوز مشخص نیست که آیا یک واژگونی عمیق رخ خواهد داد یا خیر. بازار منعکس کننده یک گاو نر است که در تمام بازه های زمانی اجرا می شود ، و در نزولی ، منطقه بین 16،500 تا 17،000 $ به احتمال زیاد پشتیبانی قوی خواهد کرد.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me