banner
banner

معاملات آتی بیت کوین نشان دهنده خوش بینی است زیرا بازار در انتظار نقض $ 13K است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

پس از شش روز سود متوالی ، قیمت بیت کوین (BTC) از 11200 دلار به حدود 13000 دلار رسیده است ، و طبق مقاومت شاخص 12TC و 12،600 دلار در روز چهارشنبه ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، شکسته می شود. در حال حاضر ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) با حق بیمه 270 دلار نسبت به قیمت شاخص معامله می شوند. 

آخرین دستیابی به موفقیت ناشی از این خبر بود که غول پرداخت PayPal به مشتریان این امکان را می دهد که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را در اختیار داشته و آنها را در شبکه ای با بیش از 25 میلیون بازرگان خرج کنند. با توجه به چگونگی پیگیری این خبر از خرید BTC Square به ارزش 50 میلیون دلار در اوایل ماه ، به نظر می رسد تصویب بیت کوین در حال افزایش است.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، اظهار داشتیم که داده های معاملات OKEx گسترش خوش بینی بازار را نشان می دهد. داده های معاملات این هفته OKEx نشان می دهد که فعالان بازار توجه بیشتری به فشار فروش در سطوح مهم مقاومت دارند. با این حال ، خوش بینی بازار از نظر حق بیمه و افزایش نسبت وام حاشیه BTC دست نخورده باقی مانده است. علاوه بر این ، سود باز نیز نزدیک به یک میلیارد دلار باقی مانده است ، بدون اینکه تعطیل شده است در موقعیت های طولانی.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 8:00 صبح UTC در 23 اکتبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نوسانات نسبت بلند / کوتاه در این هفته افزایش یافت و از 0.66 به 0.93 متغیر بود. جالب اینجاست که بین دوشنبه و چهارشنبه – زمانی که قیمت آتی سه ماهه BTC از 11،600 دلار به 12،300 دلار افزایش یافت – نسبت طولانی / کوتاه به تدریج در حال کاهش بود ، که نشان می داد تاجران خرده فروشی اطمینان نداشتند که این قیمت سطح مهم مقاومت در برابر قیمت 12000 دلار را شکست. با این حال ، هنگامی که قیمت شکست ، احساسات بازار خیلی سریع تغییر کرد و نسبت کوتاه / کوتاه از 0.66 به بالاتر از 0.9 رسید. 

با این وجود ، با افزایش ناگهانی قیمت سه ماهه آتی شب گذشته تا 13،300 دلار ، نسبت کوتاه / کوتاه دوباره در حال کم شدن بود ، نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی انتظار دارند فشار فروش در این سطوح برای تسلط بر حرکت بازار باشد.

زمان جمع آوری داده ها: 10/16 4:00 صبح UTC تا 10/23 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

اساس بین معاملات آتی سه ماهه و بورس در محدوده 2٪ در طول هفته باقی مانده است. در تجمع روز چهارشنبه 2.7٪ رسیده بود و اکنون به 2.1٪ یا تقریبا 270 دلار رسیده است که سالم و پایدار است.

زمان جمع آوری داده ها: 10/16 4:00 صبح UTC تا 10/23 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز در طول هفته به سرعت بالا رفت و به بالاترین میزان بالای 1 میلیارد دلار رسید. این افزایش نرخ بهره سازگار با حرکت صعودی قیمت است. اگر قیمت بتواند در سطح 13،300 دلار پیشرفت کند ، ممکن است شاهد افزایش مجدد OI باشیم.

زمان جمع آوری داده ها: 10/16 4:00 صبح UTC تا 10/23 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC در خلاف قیمت قبل از روز چهارشنبه روند نزولی داشت و از 9.5 به 6.6 کاهش یافت ، که نشان می دهد معامله گرانی که BTC را وام گرفتند پس از کسب سود به تدریج سکه های خود را پس گرفتند.

با این حال ، بعد از چهارشنبه ، این نسبت دوباره به بالای 9.0 افزایش یافت ، که همچنین نشان داد که اعتماد به نفس در بازار اهرم نقطه ای همچنان قوی است.

زمان جمع آوری داده ها: 10/16 4:00 صبح UTC تا 10/23 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از شش روز سود متوالی ، بیت کوین هنوز در یک روند صعودی قوی قرار دارد و احتمال زیادی وجود دارد که تلاش دیگری برای شکستن 13000 دلار پس از ادغام.

اگر بیت کوین بتواند سطح مقاومت اصلی را در 13000 دلار شکست ، ممکن است شاهد معامله گرانی باشیم که صعود قیمت را تا بالاترین قیمت 14000 $ بیت کوین در سال 2019 دنبال می کنند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me