banner
banner

استاندارد کردن قابلیت همکاری Blockchain ، تصویب DCEP منطقه ای و تشخیص چهره در دادگاه ها – دیده بان بازار چین

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ.

OKEx Insights نگاهی می اندازد به مهمترین اخبار رمزنگاری شده این هفته از چین و هنگ کنگ – از جمله تلاش گروه مورچه برای همکاری بین بلاکچین ، پتانسیل Greater Bay Area برای یک خلبان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال و اولین سرویس تحقیقات حقوقی مبتنی بر بلاکچین در گوانگژو.

Ant Group استاندارد سازی قابلیت همکاری بلاکچین را آغاز می کند

Ant Group ، یکی از شرکت های تابعه غول فناوری چینی Alibaba ، اخیراً یک گروه کاری را برای کشف این گروه هدایت کرد استاندارد سازی قابلیت همکاری بلاکچین تحت موسسه مهندسان برق و الکترونیک یا IEEE. استاندارد نامگذاری شده است "P3205 – استاندارد برای قابلیت همکاری Blockchain – احراز هویت داده ها و پروتکل ارتباطات."

بر اساس پروژه, این استاندارد چهار پروتکل را برای تسهیل تأیید اعتبار داده و ارتباط بین زنجیره بلوک فراهم می کند. این پروتکل ها شامل موارد زیر است:

 • یک پروتکل هویت توزیع شده
 • یک پروتکل فراداده
 • یک پروتکل اثبات تبدیل در زنجیره
 • یک پروتکل ارتباطی بین زنجیره ای

غذاهای کلیدی

 • انتظار می رود که تکمیل استاندارد P3205 به عنوان یک استاندارد جهانی برای قابلیت همکاری بلاکچین عمل کند. این استاندارد از ارتباطات موثر و تأیید اعتبار داده در میان چندین مدل و سطح بین زنجیره ای پشتیبانی می کند.
 • علی بابا با داشتن 62٪ از آنها مربوط به زیرساخت های بلاکچین ، رهبر ثبت اختراعات بلاکچین است. در حال حاضر Alibaba بیش از 30 حق اختراع در زمینه همکاری پذیری بلاکچین در اختیار دارد.
 • Ant Group ابتکار عمل پذیری خود در زمینه بلاکچین ، Open Data Access Trusted Service را در سپتامبر 2019 آغاز کرد. ODATS اهداف برای کاهش هزینه های ارتباطی بین بلاکچین های دولتی و خصوصی.

Greater Bay Area می تواند مکانی عالی برای خلبانان اولیه DCEP باشد

بای هکسیانگ ، رئیس شعبه بانک مردم چین در گوانگژو, گفت رسانه های محلی می گویند که بازار تجارت مرزی در منطقه خلیج بزرگ – ملغمه منطقه ای از 9 شهر ، از جمله هنگ کنگ ، ماکائو ، شنژن و گوانگژو – مکانی ایده آل برای آزمایش ارز دیجیتال چین ، پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال است. طبق آمار از شعبه گوانگژو ، بازار پرداخت دیجیتال در استان گوانگدونگ در Q1 2020 به 11.95 تریلیون RMB رسیده است..

بای تأکید کرد که رهبری در پرداخت های دیجیتال ، دسترسی به تجارت بین المللی و تعداد زیادی از جمعیت در منطقه خلیج بزرگ از عوامل مطلوب برای پذیرش مقیاس بزرگ DCEP هستند..

غذای اصلی

 • PBoC نشانه های اولیه حمایت از توسعه زنجیره بلوک Greater Bay در مه 2020 را نشان داد. این کمیسیون با کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین برای انتشار مقاله مشاوره برای تقویت نوآوری در بلاکچین و تصویب ارز دیجیتال در منطقه همکاری کرد.

گوانگژو ابتدا تحقیقات حقوقی مبتنی بر بلاکچین را اجرا کرد

دادگاه مردم میانه گوانگژو از راه حل بلاکچین برای ساده سازی روند تحقیقات قانونی در 12 آگوست خبر داد..

به گفته دادگاه ، تحقیقات حقوقی مبتنی بر بلاکچین در مقایسه با تحقیقات کاغذی چهار مزیت دارند:

 • زمان چرخش سریعتر
 • یک سیستم شناسایی ایمن تر
 • مسیرهای ممیزی قابل ردیابی
 • یک روند کاربردی مناسب

غذای اصلی

 • وکلا در گوانگژو پرونده های قضایی در صنایع مختلف – مانند بانکداری ، مالیات و مدیریت املاک – را بررسی می کنند. بیشتر تحقیقات همچنان مبتنی بر مقاله است. سیستم تحقیق مبتنی بر بلاکچین با درخواست تشخیص چهره برای وکلا و متقاضیان هر پرونده ، رویه های KYC دادگاه را ساده می کند.

وام های جدید RMB و تأمین مالی اجتماعی کمتر از انتظارات بازار است

بازار سهام در چین این هفته اندکی کاهش یافت. Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر با 3،330 و 4،656 معامله می شوند ، به ترتیب با افت جزئی هفتگی 1.67٪ و 2.24٪. شاخص SZSE Blockchain 50 با تغییر ارزش هفتگی -5.3 at ، 3940 ایستاده است. برای هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng در این هفته 1.31٪ رشد کرد و در حال حاضر 25،246 است.

کاهش جزئی در بازار سهام چین تا حدی ناشی از آخرین به روزرسانی های جدید وام های RMB و کل تأمین مالی اجتماعی است. در ماه جولای ، بانک های چین 0.99 تریلیون RMB وام جدید را اعطا کردند – که کمتر از 1.2 تریلیون RMB بود. کل تأمین مالی اجتماعی در کشور ، به عنوان معیار گسترده اعتبار و نقدینگی در اقتصاد ، در ژوئیه به 1.69 تریلیون RMB رسید و انتظار 1.85 تریلیون RMB را برآورده نکرد. این شاخص های اقتصادی با عملکرد ضعیف منجر به کاهش جزئی بازار سهام چین در این هفته شد.

عملکرد شاخص های بازار چین. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me