banner
banner

دولت تایلند از Blockchain در انتشار اوراق قرضه استفاده می کند

یکی دیگر از تحولات جزئی ، اما قابل توجه در زمینه امنیت دیجیتال در تایلند در حال وقوع است ، جایی که دفتر مدیریت بدهی عمومی (PDMO) قرار است اوراق قرضه پس انداز دولت را منتشر کند که با کمک بلاکچین توزیع می شود.

این یک آزمایش اولیه است که توسط PDMO ، که بخشی از وزارت دارایی کشور است ، برای استفاده از فناوری بلاکچین در انتشار و توزیع اوراق قرضه دولتی به مردم انجام شده است..

براساس گزارش های محلی ، این دفتر در حال انتشار اوراق قرضه با ارزش کل حدود 6.5 میلیون دلار (200 میلیون بات) است. یکی از ویژگی های خاص فناوری بلاکچین در حال حاضر به وضوح قابل مشاهده است ، زیرا اوراق قرضه با ارزش اسمی 1 بات فروخته می شوند – کمترین میزان برای اوراق قرضه دولتی که معمولاً 1000 بات قیمت دارند..

چرا مهم سازی باند مهم است

بازار اوراق قرضه یکی از قدیمی ترین و مورد اعتمادترین طبقات دارایی است که بودجه کلیدی را برای دولت ها ، شرکت ها و سرمایه گذاران فراهم می کند. علی رغم محبوبیت بازار در بین سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی ، رقمی سازی به طرز باورنکردنی کندی انجام شده است.

انتشار اوراق بهادار به طور کلی یک فرآیند طولانی است که شامل چندین واسطه می شود ، هزینه های زیادی را متحمل می شود و خطر خطاهای انسانی را در پی دارد. اینها نقاط درد مشترک در بازار اوراق بهادار مالی است که امید است نوآوری های فناوری بتواند آنها را حل کند. 

این جایی است که سودآوری اوراق قرضه با هدف کاهش هزینه های مختلف مرتبط با انتشار اوراق قرضه آغاز می شود. استفاده از فناوری بلاکچین می تواند با افزایش دید داده ها ، کاهش ریسک طرف مقابل و بهبود کارایی عملیاتی ، به طور کلی به بازار اوراق قرضه سود برساند..

هنگام خرید و فروش اوراق قرضه ، خریداران می توانند بلافاصله بررسی کنند که فروشندگان با دیدن زنجیره بلوک صاحب این اوراق هستند. این نیز بلافاصله نیاز به داشتن واسطه ها را از بین می برد زیرا این پیوند در یک دفتر بی اعتماد و تغییرناپذیر زندگی می کند.

بلاکچین همچنین روند انتشار اوراق قرضه را با شرایط و ضوابطی از جمله مبلغ اصلی ، نرخ کوپن و تاریخ سررسید ، در کد رمزگذاری می کند. در نتیجه ، فرآیند پرداخت می تواند به صورت خودکار انجام شود: ناشران می توانند پرداخت سود را مستقیماً به آدرس کیف پول دارنده اوراق قرضه توزیع کنند. 

با فناوری نوین ، ناشران اوراق بهادار این امکان را دارند که دارایی های مالی را به همان اندازه که لازم است ، نمایان کنند. از آنجا که راستی آزمایی ها ، معاملات و تسویه حساب ها در یک دفتر بلاکچین انجام می شود ، در مقایسه با روش های سنتی تضمین و توزیع دارایی ، هیچ گونه دردسر یا اسناد اضافی برای انجام وجود ندارد.

این مزیت بزرگی است که فناوری ارائه می دهد و مدیر کل PDMO پاتریشیا Mongkhonvanit ، تصدیق می کند که این امر همچنین فرصت های جدیدی را برای همه برای خرید اوراق قرضه دولتی ایجاد می کند:

“این باید افراد بیشتری را در سطح پایه قادر به خرید اوراق پس انداز دولت کند”

تایلند با امنیت دیجیتال به جلو فشار می دهد

اوراق پس انداز دولتی برای خرید از طریق بستر بلاکچین Krung Thai Bank (KTB) در دسترس خواهد بود که کاملاً دولتی است و توزیع آن از طریق کیف پول الکترونیکی انجام می شود. اگرچه این روشی کاملاً جدید برای انجام انتشار اوراق قرضه دولتی است ، اما برای بسیاری تجربه ناآشنایی نیست.

اگر کوچکترین پارتیشن اوراق بهادار 1 بات باشد ، حداقل حد تملک 100 اوراق قرضه برای هر خریدار و با سقف سرمایه گذاری 500000 بات تعیین شده است – طبق PDMO.

عرضه اولیه از طریق کانال های دیجیتال انجام می شود ، اما PDMO همچنین قصد دارد کانال های توزیع اوراق قرضه پس انداز را به شعب بانک ، خودپردازها و بانکداری سیار گسترش دهد..

به منظور سنجش منافع عمومی و انتشار پیام ، دولت قبلاً به مردم اجازه داده بود از طریق کیف پول الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین مشترک شوند. پیشنهاد اوراق پس انداز 200 میلیون باته یک آزمایش اولیه است و کسانی که علاقه مند به شرکت در آن هستند باید در KTB حساب داشته باشند و از طریق کیف پول الکترونیکی بانک اقدام کنند.

PDMO تایلند اخیراً فروش اوراق پس انداز به ارزش 50 میلیارد بات را که بخشی از برنامه 1 تریلیون بات دولت برای کاهش خسارت اقتصادی پس از بیماری همه گیر COVID-19 بود ، بسته کرده بود..

علاقه روزافزون دولت تایلند به دنبال روشهای کارآمدتر برای انتشار اوراق قرضه ، تأیید بیشتر در مورد گسترش نقش فناوری بلاکچین برای اوراق بهادار سازی دارایی دیجیتال است. در صورت موفقیت در انتشار نسخه آزمایشی بلاکچین ، این احتمال وجود دارد که اوراق قرضه دولتی بیشتری از این طریق توزیع شود.

تایلند نیز یکی از کشورهایی است که مشتاق گام برداشتن با آزمایش های خود در زمینه بلاکچین برای تأمین مالی است. به عنوان مثال ، در سال 2019 انجمن باند تایلند اعلام کرد که برای ثبت اوراق بهادار زنجیره بلوکی را اتخاذ می کند. لیزینگ محلی تویوتا در این کشور اوراق قرضه بلاکچین صادر کرده است. علاوه بر این ، بورس اوراق بهادار همچنین برنامه هایی برای راه اندازی یک بستر دارایی دیجیتال مبتنی بر بلاک چین دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me