banner
banner

اینکه چگونه معاملات آتی CME ETH در این هفته راه اندازی می شود با معاملات آتی BTC در سال 2017 متفاوت است

نگاهی دقیق به معرفی معاملات آتی CME’s Ether و تأثیر بالقوه آن بر قیمت ETH

معاملات آتی اتر در بورس کالا در شیکاگو در 7 فوریه 2021 آغاز به کار کرد. این ابزار بسیار مورد انتظار اولین نوع از نوع خود برای سکه بومی شبکه Ethereum است – ناشی از یک بورس معتبر و مشهور در جهان.

در این گزارش OKEx Insights ، محصول جدید CME و پیامدهای آن را برای بازار ETH بررسی می کنیم. با این کار ، اقدامات اخیر ETH را تجزیه و تحلیل کرده و آن را با تاریخچه قیمت BTC قبل ، حین و بعد از راه اندازی معاملات آتی بیت کوین CME مقایسه می کنیم – از آنجا که روندهای قبلی در مورد اخیر ممکن است حرکت احتمالی قیمت ETH آینده را روشن کند.

اما اول ، یک یادداشت سریع – صنعت ارز رمزنگاری شده امروز با اواخر سال 2017 متفاوت است. بنابراین ، قابل اتکایی که تاریخچه قیمت BTC می تواند مسیر خود ETH را آگاه کند ، باید منتظر ماند.

نگاهی دقیق به آینده CME Ether

معاملات آتی EM CME یک ابزار مالی جدید تسویه حساب شده بر اساس قیمت سکه بومی Ethereum است. آنها تحت کد کالا تجارت می کنند "ETH" بین ساعت 11:00 تا 10:00 بعد از ظهر UTC ، یکشنبه تا جمعه. هر قرارداد 50 ETH است و طبق نرخ مرجع دلار اتر-دلار CME CF در قیمت فعلی USD / ETH نقل می شود. مهم این است که قرارداد در آخرین جمعه ماه قرارداد مربوط به پایان می رسد.

CME بزرگترین صرافی مشتقات جهان است. این برنامه به طور معمول حجم روزانه و علاقه قابل توجه ده ها میلیارد دلار را مشاهده می کند. در حالی که مدتی است که OKEx و سایر مراکز معاملاتی قراردادهای آتی ETH خود را ارائه می دهند ، نفوذ CME در بازارهای سنتی مطمئناً کمک زیادی به مشروعیت Ethereum برای طبقه جدیدی از سرمایه گذاران می کند.

از زمان اعلام CME ، تسلط بر بازار ETH افزایش یافته است

طی هفته هایی که CME معاملات آتی ETH را در 16 دسامبر اعلام کرد ، قیمت ETH از حدود 662 دلار به بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی بیش از 1825 دلار رسید. با این حال ، تقریباً در هر دوره ارز رمزنگاری شده بزرگ ، در طول همان دوره ، قیمت قابل توجهی را تجربه کرده اند. بنابراین ، ارزیابی تأثیر واقعی که این ابزار جدید قبلاً بر قیمت دارایی بومی Ethereum داشته ، دشوار است..

گفته می شود ، مقایسه بین کل ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده و BTC و ETH نشان می دهد که تصویب CME باعث شده است خرید نسبتاً بیشتری از ETH تشویق شود. از نظر درصد سود بین اعلام اولیه و راه اندازی در 7 فوریه ، ETH از بازار گسترده تر و BTC پیشی گرفت.

با بیش از 67 میلیارد دلار در 16 دسامبر ، محدودیت بازار ETH به بیش از 192 میلیارد دلار افزایش یافت – تقریباً 186.5 درصد افزایش – با ادامه فعالیت آینده آتی ETH. در همین مدت ، بازار BTC از 365 میلیارد دلار به 725 میلیارد دلار رشد کرده است – تقریباً 98.6 درصد افزایش. بازار ارزهای رمزنگاری شده از 574.1 میلیارد دلار به 1.2 تریلیون دلار یا تقریباً 110٪ افزایش یافت.

از زمانی که CME معاملات آتی ETH را اعلام کرد ، محدودیت بازار ETH تقریبا 186.5 درصد افزایش یافت. منبع: CoinGecko

افزایش تسلط بر بازار در بازار ETH در مقایسه با سایر صنایع همچنین نشان دهنده شور و شوق خاصی برای ETH در پی اعلامیه CME است. با توجه به 11.64٪ از کل صنعت ارزهای رمزپایه در 16 دسامبر ، کل سهم بازار ETH در 5 فوریه به بالای 17.5٪ رسید ، طبق اطلاعات TradingView.

"این بار ، متفاوت است"

در آستانه آینده ETH که به صورت زنده آغاز می شود ، بسیاری از ناظران سریعاً خوشگذرانی ترین اتریشی ها را از اولین BTC در CME یادآوری کردند. به دنبال اعلام مشتق ارز رمزنگاری شده مشابه در 31 اکتبر 2017 ، قیمت BTC / USD از حدود 6،500 دلار افزایش یافت.

در 16 دسامبر ، یک روز قبل از آغاز معاملات آتی بیت کوین CME ، به زیر 20،000 دلار رسید. بلافاصله یک بازار خرس یک ساله دنبال شد که قیمت BTC را تا دسامبر 2018 به پایین ترین سطح 3220 دلار کاهش داد.

قیمت BTC بین دسامبر 2017 تا دسامبر 2018 حدود 83 درصد کاهش یافت. منبع: CoinGecko

مانند BTC در اواخر سال 2017 ، ETH در روزهای بلافاصله قبل از رونمایی از آینده CME به بالاترین رکورد در تاریخ خود رسید. با این حال ، زمینه گسترده تر پیرامون هر دو رویداد کاملاً متفاوت است. معاملات آتی BTC پس از چندین ماه سود سهمی ، معاملات خود را آغاز کردند. ارز رمزپایه پیشرو در 4 ژانویه 2017 بالاترین سطح قبلی خود را شکست – تقریبا یک سال قبل از آغاز معاملات آتی BTC. تا ماه دسامبر ، یک شیدایی سوداگرانه تمام عیار ، که تا حدودی ناشی از دیوانگی اولیه عرضه سکه بود ، بازار را در برگرفته بود. هر چیزی در رابطه با بلاکچین بود دریافت کردن توجه بی مورد سرمایه گذار این هیاهو بیش از 1،600٪ قیمت BTC را به بالاتر از 1130 دلار در اواخر 2013 رساند. با توجه به عقاید ، یک بالابکشی اجتناب ناپذیر بود.

در مقابل ، معاملات آتی ETH در شرایطی آغاز شد که بسیاری معتقدند آغاز یک بازار چند ماهه گاو نر است. هنگامی که CME این ساز را در این هفته راه اندازی کرد ، قیمت ETH اخیراً رسیده بود پیشی گرفت بالاترین قیمت قبلی آن در حدود 1450 دلار است. در واقع ، طی روزهای پس از راه اندازی ، ارز دیجیتال رتبه دوم با سقف بازار صعود خود را ادامه داد – در 10 فوریه به بالاترین قیمت بالای 1825 دلار رسید.

در مورد ETH ، قانونی بودن راه اندازی CME ممکن است مکمل برداشت اخیر از بالاترین حد باشد. پس از سالها معامله در زیر سطح بازار ، اوج های جدید اغلب منجر به صعود بیشتر می شوند – به جای اصلاح اصلاح شده.  

صنعت ارزهای رمزنگاری در سال 2021 بالغ تر است

حمایت از پرونده ادامه روند صعودی ETH ، بلوغ افزایش یافته بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 است. اجرای گاو نر در سال 2017 خرده فروشی بود. در مقابل ، شواهد حاکی از افزایش علاقه م institutionalسسه به BTC و ETH است.

Grayscale ، بزرگترین مدیر دارایی های دیجیتال ، در ماه های اخیر مقادیر زیادی ETH را خریداری کرده است. این شرکت در دارایی های 10 فوریه تحت افشای مدیریت ، شرکت اعلام کرد دارایی های ETH 5.4 میلیارد دلار.

این تخصیص بیش از 200 درصد افزایش نسبت به 1.79 میلیارد دلار آن است اعلام کرد در روزی که CME قراردادهای آتی ETH خود را اعلام کرد. شرکت سرمایه گذاری سازگار با نهاد در گزارشی در ماه فوریه از افزایش خرید خود حمایت کرد جزئیات پیشنهاد ارزش Ethereum برای مشتریان.

تحلیلگران بر این باورند که پتانسیل مالی غیرمتمرکز نیز ممکن است باعث جذب سرمایه گذاران نهادی ETH شود. در حالی که بهره برداری های خاص پروتکل و آسیب پذیری های قرارداد هوشمند همچنان مانعی برای ورود به بزرگترین مدیران پول کره زمین است ، برخی از مفسران ایمان داشتن که موسسات در ETH سرمایه گذاری می کنند تا راهی برای بهره مندی از رشد بخش همچنان پر خطر باشد.

آینده معاملات CME چگونه می تواند بر قیمت ETH تأثیر بگذارد

علی رغم تسویه حساب های نقدی و عدم نیاز به هیچ ETH واقعی برای تغییر کار ، به نظر می رسد که راه اندازی آتی اتر مکمل احساسات صعودی روزافزون Ethereum باشد. در حالی که بعید به نظر می رسد محصول جدید بازار خرس های چند ساله را تحریک کند ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این قراردادها ممکن است قیمت ETH را در بازه های زمانی کوتاه مدت تحت تأثیر قرار دهند..

معرفی قراردادهای آتی به افراد بدبین اجازه می دهد با کاهش فشار بر دارایی اساسی ، روی کاهش ارزش قیمت شرط بندی کنند. مطالعات زیادی انجام شده است اکتشاف رابطه بین قیمت لحظه ای BTC و معاملات آتی. در واقع ، برخی حتی حدس می زنند که پیشنهادات آینده بیت کوین CME تا حدی تلاشی بوده است کنترل قیمت BTC.

معاملات آتی BTC بورس مانند محصول جدید ETH CME در آخرین جمعه ماه قرارداد مربوطه منقضی می شود. تحلیل BTC و سایر بازارها یادداشت افزایش حجم و نوسانات در حوالی تاریخ انقضا آتی.

Equities.com نتیجه گیری می کند که فروش معمولاً قبل از انقضا قرارداد است ، قیمت BTC اغلب در 24 ساعت بلافاصله پس از آن برگشت می یابد. به همین ترتیب ، یک 2019 گزارش توسط Arcane Research در طی روزهای منتهی به انقضا ، افت متوسط ​​قیمت BTC 2.27٪ همراه با افزایش حجم و نوسانات مشاهده شده است. دلیل احتمالی این معیارهای تغییر بازار ، تغییر ناگهانی موقعیت معامله گران با نزدیک شدن انقضا همراه با تلاش بزرگترین فعالان بازار برای تغییر مطلوب قیمت است..

مانند آستانه راه اندازی معاملات آتی BTC ، به نظر می رسد مشتق جدید CME اتر تأثیر مثبتی بر قیمت ETH داشته باشد. پذیرش از یکی از بزرگترین مکانهای تجاری سیاره خرید بیشتر موسساتی را تشویق کرده است ، که با تخصیص ETH در حال رشد Grayscale این امر مشهود است..

با این وجود ، در دوره های کاملاً متفاوتی از چرخه بازار مربوطه آنها ، فروش طولانی مدت ETH در پی راه اندازی آتی بعید به نظر می رسد. شور و شوق برای Ethereum – که بخشی از آن به دلیل رشد بخش DeFi مورد حمایت و بخشی از آن با یک اقدام صعودی قیمت BTC – به نظر می رسد در حال افزایش است اما هیچ کجا نزدیک به تب اواخر سال 2017 نیست.

در پایان هفته اول معاملات ، خیلی زود است که تعیین کنیم آیا مشاهدات حاصل از روند انقضا معاملات آتی BTC CME در مورد قیمت ETH صادق است یا خیر. با این حال ، با توجه به اینکه به نظر می رسد BTC همان روندهای معمول بازارهای سنتی پیرامون تاریخ انقضا آتی را از خود نشان می دهد ، ممکن است منصفانه باشد که نتیجه بگیریم ETH رفتار مشابهی خواهد داشت. روزهای منتهی به جمعه آخر ماه مطمئناً روزهایی خواهد بود که باید تماشا کنید برای کسانی که فعالترین آلت کوین را خرید و فروش می کنند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me