banner
banner

نیک بهارگاوا ، بنیانگذار GROUNDFLOOR – مجموعه مصاحبه ها

طبقه همکف یک بازار وام املاک و مستغلات آمریکایی است. از زمان عملیاتی شدن این مقررات از طریق قانون کار ، این اولین شرکت سرمایه گذاری سرمایه گذاری املاک و مستغلات بود که با استفاده از مقررات A + صلاحیت SEC را بدست آورد. GROUNDFLOOR بطور هدفمند ساخته شده است تا به جای سرمایه گذاران نهادی ، به سرمایه گذاران خودگردان خدمت کند

شما هم مدیر هستید و هم یکی از بنیانگذاران GROUNDFLOOR. چه انگیزه ای برای راه اندازی این بستر سرمایه گذاری گسترده بود?

بنیانگذار من ، برایان دالی ، سالها تجربه داشت تا خدمات مخابراتی را در دسترس افراد روزمره قرار دهد. در همین حال ، من تجربه زیادی در زمینه اوراق بهادار و صنایع نظارتی داشتم. ما می خواستیم نقاط قوت خود را به گونه ای ترکیب کنیم که فرصت های سرمایه گذاری با بازده بالا را برای همه فراهم کند ، نه فقط 1 درصد. ما سرانجام کار خود را با مسکن مسکونی تک خانواده آغاز کردیم زیرا اکثر مردم از این که خود صاحب خانه هستند با این نوع دارایی آشنا هستند.

وقتی ایده به ذهن متبادر شد ، تصوری از وجود بازاری برای آن نداشتیم. ما ابتدا باید یک چارچوب نظارتی در دسترس پیدا کنیم که به آنها امکان می دهد مفهوم تجارت را آزمایش کنند. ما معافیت Invest Georgia (IGE) را کشف کردیم که در سال 2011 برای کمک به دسترسی سرمایه های مشاغل کوچک ایجاد شده است. به عنوان یک قاعده پیشنهاد متقابل ، این فقط برای شرکت های جورجیا در دسترس بود ، بنابراین هر دوی ما برای راه اندازی GROUNDFLOOR این کار را انجام دادیم و به آتلانتا نقل مکان کردیم. به دلیل IGE ، ما توانستیم 2 میلیون دلار وام در جورجیا تأمین کنیم ، که به وضوح تقاضا برای سیستم عامل GROUNDFLOOR را نشان می دهد.

با گذشت زمان ، GROUNDFLOOR رشد چشمگیری داشته است و هم اکنون پذیرای سرمایه گذاران در 50 ایالت است.

آیا می توانید نحوه ارتباط GRUNDFLOOR با سرمایه گذاران با توسعه دهندگان املاک و مستغلات را توضیح دهید?

ما در ارائه فرصت های سرمایه گذاری با بازده بالا به سرمایه گذاران خرده فروشی متمرکز هستیم. وام گیرنده املاک و مستغلات ، کسی که برای امرار معاش املاک و مستغلات را توسعه می دهد ، وام خود را از طریق GROUNDFLOOR به جای یک بانک سنتی یا وام دهنده پول سخت برای تأمین مالی یک پروژه املاک و مستغلات مسکونی تأمین می کند. این وام گیرنده درخواست وام را ارسال می کند ، و ما فرد و پروژه را بررسی می کنیم تا تعیین کنیم که آیا باید وام بگیریم. پذیره نویسی ما براساس تجربیات گذشته ، میزان پوست در بازی و بسیاری از عوامل دیگر است. در صورت تصویب ، به وام درجه A تا G و نرخ متناظر اختصاص داده می شود که در آن وام های درجه A کم خطرترین ، با کمترین نرخ بازده و وام های درجه G با بالاترین نرخ بازده ، بیشترین ریسک را دارند..

ما ثبت کرده ایم ارائه با کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) که از طریق آن اوراق بهادار می فروشیم. عواید این اوراق بهادار برای تأمین اعتبار وامهایی که منشا می گیریم استفاده می شود. عملکرد این اوراق بهادار و نرخ بازده مربوط به وام اساسی گره خورده است. سرمایه گذاران می توانند انتخاب کنند که در کدام اوراق بهادار و در نتیجه در کدام وامهای اساسی سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاران می توانند برای تأمین اعتبار وام حداکثر 10 دلار افزایش سرمایه گذاری را انتخاب کنند. پس از تأمین اعتبار کامل وام ، وام گیرنده طبق برنامه زمانبندی پول می گیرد و پروژه ساخت ، بازسازی یا بازسازی جدید را به پایان می رساند. سپس ملک به طور معمول برای فروش ذکر می شود. وقتی پروژه می فروشد یا مجدداً تأمین مالی می شود ، که معمولاً 6-12 ماه از زمان سرمایه گذار می گذرد ، وام بازپرداخت می شود. سرمایه اصلی سرمایه گذار ، بعلاوه تمام سود متعلق ، به حساب سرمایه گذار GROUNDFLOOR واریز می شود. مانده پول نقد در حساب سرمایه گذار GROUNDFLOOR یک فرد قابل برداشت یا سرمایه گذاری مجدد در پروژه های دیگر است.

آیا برای اطمینان از بازپرداخت وام های سازندگان املاک و مستغلات انواع محدودیت ها یا کنترل کیفیت وجود دارد?

هنگامی که وام گیرنده درخواست وام را ارائه می دهد ، تیم پذیره نویسی ما برای بررسی پروژه ها و وام گیرنده از نزدیک کار می کند. ما همچنین در بازار محلی املاک و مستغلات فاکتور داریم. ما در بازارهایی که دوست نداریم وام نمی دهیم. هنگامی که وام منشا، می گیرد ، ما به طور منظم با وام گیرنده در ارتباط هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که پروژه مهلت را رعایت می کند و به روز رسانی های منظم را با سرمایه گذاران به اشتراک می گذاریم. اگر وام گیرنده پیشرفت کافی نداشته باشد یا از برنامه خارج شده باشد ، قرعه کشی انجام نمی شود. اگر فکر می کنیم ممکن است تأخیرهایی رخ دهد یا وام گیرنده شرایط توافق نامه را نقض کند ، می توانیم تصمیم بگیریم که وام را به طور پیش فرض به عنوان پیش فرض قرار دهیم ، که می تواند نتیجه قوی تری برای سرمایه گذار ایجاد کند زیرا ما از سود جریمه عبور می کنیم. اکثر وام های طبقه زیرین به عنوان وام اول هستند ، بنابراین وام توسط یک دارایی فیزیکی پشتیبانی می شود ، یعنی زمین و ساختار.

انواع بازدهی که می تواند مورد انتظار سرمایه گذاران باشد کدام است?

برای شش سال گذشته ، شرکت کنندگان در وام های املاک و مستغلات GROUNDFLOOR بازده سالانه به طور متوسط ​​10 تا 12 درصد در بازه زمانی 6 تا 12 ماه به دست آورده اند.

آیا همه سرمایه گذاری ها در حال حاضر در ایالات متحده است؟ آیا اولویت برای شهرها یا ایالت های خاص وجود دارد؟ اگر بله ، می توانید اینها را توصیف کنید.

در حالی که هر کسی در کشور می تواند در GROUNDFLOOR فقط با 10 دلار سرمایه گذاری کند ، این شرکت وام خود را در 30 ایالت متمرکز کرده است.

شما مدافع اولیه قانون شغل بودید ، از نحوه نگارش قانون شغل راضی بودید؟ آیا چیزی وجود داشت که باید کنار گذاشته می شد?

من به طور کلی از نحوه وقوع عمل خوشحالم. مفاد مختلف برای کمک به شرکت ها در اندازه های مختلف طراحی شده اند و هر یک ارزش شرکت هایی را در موقعیت های مختلف فراهم می کنند. من فکر نمی کنم باید پیش بینی خاصی کنار گذاشته می شد.

 

دوست دارید چه چیزی را در نسخه بعدی قانون شغل تغییر دهید?

Reg را دیده ایم. توسط انتشارات املاک و مستغلات به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. من فکر می کنم فراتر از این مورد استفاده ، به ویژه برای شرکت های خصوصی متوسط ​​که می خواهند به سرمایه های بازار عمومی دسترسی پیدا کنند ، ارزشی وجود دارد. سقف مقررات A به زودی به 75 میلیون دلار تغییر خواهد کرد که بیشتر مورد توجه شرکت هایی با این اندازه قرار خواهد گرفت. من فکر می کنم ما می توانیم پیشنهادهای جدیدی را در آن فضا ببینیم.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد GROUNDFLOOR به اشتراک بگذارید?

هیچ شرکت دیگری ارائه نمی دهد آنچه GROUNDFLOOR برای سرمایه گذاران و وام گیرندگان منفرد انجام می دهد. ما دسته جدیدی ایجاد کرده ایم و محصولات کاملاً جدیدی ارائه می دهیم.

چرا کسی ما را کپی نکرده است؟ یک دلیل این است که نوآوری نظارتی است. تأمین سرمایه گذاری مستقیماً مرتبط با این نوع کیفیت بالا ، اعتبار املاک و مستغلات با بازده بالا کاری نیست که برای سرمایه گذار خرده فروشی انجام شده باشد. GROUNDFLOOR اولین شرکتی بود که توسط اوراق بهادار واجد شرایط شد & کمیسیون صرافی برای ارائه این نوع سرمایه گذاری از طریق Reg A برای سرمایه گذاران غیر معتبر و معتبر ارائه می دهد ، و به دلیل زیرساخت های زیادی که ایجاد کرده ایم ، می توانیم محصولات خود را در جایی که دیگران نمی توانند تکرار کنیم ، ادامه دهیم..

من واقعاً از یادگیری در مورد شرکت شما ، خوانندگان و / یا سرمایه گذاران که مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستند ، بازدید می کنم طبقه همکف.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me