banner
banner

بیت کوین 35K دلار می زند و آلت کوین در سال جدید زنده می شود

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بیت کوین در آخر هفته سال نو میلادی شاهد افزایش چشمگیری بود و تنها در حالی که 17 روز پس از عبور از 20 هزار دلار در روز شنبه موفق به شکست مارک 30 هزار دلاری شد. این رالی سپس روز یکشنبه ادامه یافت در حالی که BTC بالاترین قیمت خود را در 34788 دلار به عنوان آخرین نرخ شاخص OKEx BTC ثبت کرد. در حالی که هفته گذشته 6843 دلار بزرگترین سود هفتگی بیت کوین بود ، شکستن سطح 30 هزار دلار بیشترین تأثیر را داشت. این رکورد شکنی بازتاب قابل توجهی از رسانه ها را به خود اختصاص داد – مانند صفحه اول بار مالی امروز – برجسته سازی عملکرد عالی بیت کوین در سال جاری.

رالی بیت کوین همچنین به مشارکت کنندگان در بازار دامن زد ، و حجم معاملات مشتقات مشتقات 80 میلیارد دلار را در روز شنبه و یکشنبه لمس کرد ، تنها پشت به بالاترین رقم 17 دسامبر ، سود باز نیز در صرافی ها افزایش یافت و OKEx پیشرو در بازار بود. با سود باز BTC 1.94 میلیارد دلار و به دنبال آن CME 1.79 میلیارد دلار ، به ترتیب داده از کج. حق بیمه قراردادهای آتی سه ماهه نیز تا 1500 دلار یا بیش از 5٪ افزایش یافته است که نشان دهنده احساس خوش بینانه بازار است.

معاملات آتی BTC – حجم روزانه جمع شده منبع: کج

altcoins را انتخاب کنید که به مناسبت مناسب است

سود هفتگی 22 درصدی بیت کوین توسط چندین آلت کوین بزرگ بهتر عمل کرد. اتر (ETH) با افزایش آخر هفته خود آستانه 1000 دلار را شکست و یک جمع هفت روزه 37.78٪ را به دست آورد. ETH اکنون تنها حدود 400 دلار با بالاترین حد خود فاصله دارد. 

چشمگیرترین مجری ، Polkadot (DOT) بود که در هفت روز گذشته قیمت او تقریباً دو برابر شد. سقف فعلی این بازار که تقریباً 10 میلیارد دلار است نزدیک به 10 درصد از اتر است و با توجه به سقف بازار در جایگاه ششم قرار دارد. 

در همین حال ، XRP همچنان تحت تأثیر رانندگی حذف از صرافی های بزرگ قرار دارد و هفته گذشته 19.75٪ از دست داد. سکه های حریم خصوصی ، از جمله Monero (XMR) ، Zcash (ZEC) و DASH نیز تحت تأثیر قرار گرفتند تحولات نظارتی و کاهش چشمگیری را مشاهده کرد.

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 12 / 28–1 / 3. منبع: TradingView

DeFi یک سال رشد چشمگیر را تجربه کرد

ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi در پایان سال 2020 برابر با 23،35 میلیارد دلار بود که نشان دهنده رشد گسترده در مقایسه با TVL آغازین سال 751 میلیون دلار است. سال جدید همچنان شاهد رشد است ، زیرا طبق داده های DeBank ، TVL اکنون به 27.54 میلیارد دلار افزایش یافته است..

سه نام برتر کنونی از نظر TVL عبارتند از: پروتکل وام دهی (MKR) ، توکن WBTC متصل به BTC و تبادل غیرمتمرکز Uniswap (UNI).

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

با نگاهی به بهترین دارایی های DeFi از هفته گذشته ، Loopring (LRC) با بازده 57.13٪ در صدر لیست قرار گرفت و نسبت به سال گذشته 13 برابر افزایش قیمت داشته است. چندین توکن بومی مبادله غیرمتمرکز سودهای بزرگی کسب کردند ، به ترتیب UNI ، Curve (CRV) و SushiSwap (SUSHI) به ترتیب 46.53 ، 39.29٪ و 29.36٪ رشد کردند. 

بازدهی هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 12 / 28–1 / 3. منبع: TradingView

سرمایه گذاران نهادی معتقدند بیت کوین فضای صعودی را باز کرده است

به دلیل تعطیلات کریسمس ، CME به روزرسانی جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (تا 21 دسامبر) را به تأخیر انداخت posiداده های اطلاعاتی تا 29 دسامبر. این دوره گزارش ، شکست تاریخی بیت کوین در بالای مرز 20،000 دلار و افزایش بعدی را پوشش می دهد و همزمان با عقب نشینی پس از افزایش قیمت است.. 

بهره باز از 11،370 به 12603 به شدت برگشت ، و سه هفته قبل کاهش یافت و در نزدیک به هشت هفته مستقیماً به بالاترین حد رسید. این تجمع بدیهی است که اشتیاق نهادی را برانگیخته است ، زیرا موقعیت های بلند مدت مدیران دارایی از 492 به 573 افزایش یافت.

وجوه اهرمی موقعیتهای خود را در دو جهت کوتاه و کوتاه افزایش دادند. موقعیت های بلند از 3،946 به 4،357 رسید در حالی که موقعیت های کوتاه از 8،702 به 10،320 افزایش یافت. علاقه آزاد بی سابقه به وجوه اهرمی را می توان اعتماد به نفس آینده بیت کوین دانست.

با توجه به اینکه بیت کوین در هفته آخر سال 2020 هنوز به سرعت در حال صعود بود ، گزارش بعدی باید دیدگاه های جالب تری را ایجاد کند.

داده های آتی Bitcoin CME – علاقه آزاد. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

روز سه شنبه ، اولین چالش سال 2021 در انتخابات سناتورهای جورجیا پیش بینی می شود ، که تعیین خواهد کرد کدام حزب سنای ایالات متحده را کنترل خواهد کرد. به نظر می رسد بازار ترکیبی از رئیس جمهور دموکرات و مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان را ترجیح می دهد ، که بسته محرک بزرگی را ایجاد می کند در حالی که مالیات بالاتر را مسدود می کند.

برای بیت کوین ، افزایش بیش از 30،000 دلار خیلی سریع اتفاق افتاد و ممکن است قبل از حرکت دیگری شاهد تحکیم بین 32،000 تا 35،000 $ باشیم. آلت کوین ها نیز شروع به ظاهر زنده می کنند و احتمالاً ETH در روزهای آینده راهپیمایی را در آنجا هدایت می کند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me