banner
banner

بیت کوین ATH جدید را با قیمت 28K دلار تعیین می کند زیرا بازار نشانه هایی از گرم شدن بیش از حد را نشان می دهد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

با پایان یافتن سال ، بیت کوین پس از تسویه حساب های سه ماهه جمعه و گزینه های جمعه موج زد و طبق قیمت شاخص OKEx BTC در روز یکشنبه به بالاترین قیمت خود یعنی 28،365 دلار رسید. به نظر نمی رسد تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد Ripple تاثیری عمده بر ارز دیجیتال پیشرو داشته باشد زیرا هفته گذشته همچنان به ثبت رکوردهای جدید ادامه داد.

با این وجود ، افزایش بیت کوین آلت کوین ها را تقویت نکرد و غلبه کل BTC در بازار روز یکشنبه به 71.57٪ رسید ، و برای اولین بار از مارس 2017 به بالای 70٪ بازگشت. آخرین بار تسلط بیت کوین به مرز 70٪ در 9 سپتامبر بود. ، 2019 ، زمانی که به 69.90 reached رسید.

به طور قابل توجهی ، سود کل معاملات آتی BTC پس از تاریخ تسویه سه ماهه 25 دسامبر کاهش نیافت ، اما در عوض ، با هدایت OKEx ، رکورد دیگر 8.9 میلیارد دلار را ثبت کرد ، طبق هر داده های skew. این بهره باز و سرسام آور همراه با حجم بالایی در بازار آتی ، خوش بینی بازار را نشان می دهد.

معاملات آتی BTC سود باز را جمع می کنند. منبع: کج

این خوش بینی همچنین سه ماهه معاملات آتی BTC را به بالاترین سطح از اواسط فوریه رساند ، زیرا این رقم در بیشتر مبادلات به بالای 20 درصد رسید. حق بیمه آتی فعلی و بالا ، فرصت های آربیتراژ را ارائه می دهد ، جایی که معامله گران می توانند BTC را در بازار معاملات در برابر یک موقعیت کوتاه فروش در بازار آتی خریداری کنند. شایان ذکر است که دو بار قبلی که این شاخص به چنین بالاتری رسیده بود 23 ژوئن 2019 و 14 فوریه 2020 بود که پس از هر دو بیت کوین در طی یک هفته با عقبگردهای اساسی مواجه شد.

معاملات آتی BTC به صورت سه ماهه سالانه نورد می شود. منبع: کج

هیچ نشانی از فصل altcoin نیست

مهمترین آلتکوین ها در هفته گذشته نتوانستند عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشند ، در حالی که Litecoin (LTC) بهترین عملکرد را با 12٪ افزایش ، و Ether (ETH) با 10٪ افزایش در یک رالی عقب افتاده در روز یکشنبه. در حالی که XRP به دلیل اخبار SEC 50٪ سقوط کرد ، بازار هنوز منتظر است تا ببیند که این وضعیت چگونه بیشتر توسعه می یابد.

حتی اگر بیت کوین اوج های جدیدی را به ثبت رسانده است ، به نظر می رسد که آلت کوین ها ممکن است به زمان بیشتری برای شروع موج نیاز داشته باشند ، به خصوص که سرمایه گذاران نهادی عمدتا روی بیت کوین متمرکز هستند. به طور معمول ، آلت کوین ها هنگامی شروع به حرکت می کنند که معامله گران شروع به گرفتن سود از بیت کوین و وارد کردن آنها به بازار alt می کنند.

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 12 / 21–12 / 27. منبع: TradingView

ارزش کل قفل شده در DeFi از مرز 20 میلیارد دلار گذشته است

در فضای DeFi – که تقریباً یک سال طول کشیده است – داده های DeBank نشان می دهد که ارزش کل قفل شده در پروتکل ها برای اولین بار از 22 میلیارد دلار فراتر رفته است. سه پروتکل برتر کنونی از نظر TVL عبارتند از WBTC (3.1 میلیارد دلار) ، سازنده (2.8 میلیارد دلار) و Uniswap (2.1 میلیارد دلار).

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

از نظر بازده ، Synthetix (SNX) برای دومین هفته متوالی در صدر لیست اصلی نشانه های DeFi قرار گرفت و هفته گذشته 37٪ رشد کرد. از سوی دیگر ، yearn.finance (YFI) 10٪ سقوط کرد در حالی که SushiSwap (SUSHI) و Uniswap (UNI) در طول هفته تغییرات ناچیزی داشتند. 

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 12 / 21–12 / 27. منبع: TradingView

با نگاه به جلو در این هفته

سه شاخص اصلی سهام ایالات متحده برای دومین روز متوالی قبل از تعطیلات کریسمس افزایش یافت. در همین حال ، معاملات آتی شاخص سهام امروز پس از امضای بسته محرک جدید 900 میلیارد دلاری رئیس جمهور ترامپ ، شاهد رشد بود و ما می توانیم انتظار داشته باشیم که برخی از این احساسات موجب تقویت بیت کوین نیز شود..

با نگاهی به سال 2020 ، همه گیری COVID باعث شد اقتصاد بدترین انقباض خود را از زمان رکود بزرگ تجربه کند. با این حال ، پس از آنکه بورس سهام در مارس خیلی سریع کاهش یافت ، پس از آن تغییر شکل V داد و سرمایه گذاران که از زمان استفاده کردند ، توانستند بازدهی خوبی را از سهام و بیت کوین بدست آورند..

در حال حاضر ، سیاست های پولی بسیار ضعیف و بازده بسیار کم اوراق خزانه داری پول را به دارایی های پرخطر مجبور کرده است ، و قیمت ها را در سطح بالاتر افزایش می دهد. با ورود به سال 2021 ، سرمایه گذاران باید توجه بیشتری به برنامه انعقاد ترازنامه بانک فدرال و به عقب نشینی احتمالی بازار ناشی از افزایش نرخ بهره داشته باشند..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

سلب مسئولیت:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me