banner
banner

معاملات آتی بیت کوین منعکس کننده سودآوری پس از 50 هزار دلار است زیرا بازار با احتیاط خوش بین می شود

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

از زمان انتشار خبر خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین توسط تسلا ، بیت کوین به زیر 40000 USD نرسیده است. در هفته گذشته ، رهبر بازار 4000 USDT یا 8٪ اصلاحاتی را در صبح دوشنبه به وقت UTC قبل از راهپیمایی رو به بالا انجام داد ، و عصر چهارشنبه به بالاترین سطح 52،618 USDT رسید. سپس با توجه به قیمت شاخص OKEx BTC ، در یک مرحله ادغام قرار گرفت و در حدود 52،000 USDT متغیر بود.. 

تسلط بیت کوین پس از چهارشنبه شروع به کاهش کرد ، در همین حال ، ارزهای بومی مبادله ای به طور کلی برای سه روز مستقیم افزایش یافت. بازار شاهد چرخش بین بیت کوین بود و نشانه های بومی را مبادله می کرد که توسط OKB و OKT نشان داده شده اند.

اطلاعات معاملات آتی OKEx در این هفته نشان می دهد که افت سریع روز دوشنبه باعث کاپیتولاسیون طولانی شد و سپس قیمت ها دوباره افزایش یافت. با این حال ، پس از افزایش قیمت های جدید در روز چهارشنبه ، احتیاط به بازار بازگشت ، همانطور که در کاهش نسبت کوتاه / کوتاه و حق بیمه آتی سه ماهه منعکس شد. 

در زمان نوشتن قرارداد ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – در 52000 دلار با حق بیمه 2700 دلار یا 5.2 درصد بیش از قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در 22 ژانویه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

سقوط صبح روز دوشنبه باعث شد که نسبت طولانی / کوتاه به سرعت از 1.6 به نزدیک 1.2 کاهش یابد ، در حالی که بسیاری از معامله گران در مسیر نزولی موقعیت های طولانی را بسته اند. قیمت در آنجا تا بالای 50،000 USDT افزایش یافت.

جالب اینکه پس از آنکه قیمت کاملاً بالای مرز 50،000 USDT ایستاد ، نسبت کوتاه / کوتاه به سرعت سقوط کرد ، این نشان می دهد که بازار انتظار افزایش چشمگیر را ندارد. طی دو روز گذشته ، این نسبت بین 1.3 و 1.5 ثابت شده است ، و روند مشخصی وجود ندارد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 2/12 6:00 صبح UTC تا 2/19 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه های آتی سه ماهه در این هفته بی ثبات بود. کاهش روز دوشنبه حق بیمه را از بالاترین سطح 5.8٪ به 3.8٪ کاهش داد. و هنگامی که قیمت ها در روز چهارشنبه رکورد جدیدی ثبت کردند ، حق بیمه دوباره به 5.8٪ بازگشت. این نشان دهنده رفتار بازار از نظر تعقیب فراز و نشیب ها است.

قابل ذکر است ، اوج های جدید روز چهارشنبه با نرخ های بودجه بسیار بالای مبادله های دائمی همراه بود (0.26٪ برای BTCUSD و 0.13٪ برای BTCUSDT). سپس ، بازار با کاهش نرخ بودجه وارد مرحله ادغام شد.

حق بیمه آتی سه ماهه 4.8٪ و نرخ تأمین مالی کمتر از 0.1٪ سالم است و بیت کوین احتمالاً بالاترین قیمت قبلی را در آینده نزدیک آزمایش می کند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 2/12 6:00 صبح UTC تا 2/19 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز روز چهارشنبه به بالاترین رقم 2.8 میلیارد دلار رسید اما پس از آن به تدریج پایین آمد و به حدود 2.6 میلیارد دلار رسید. نرخ بالای بودجه برخی از افراد را مجبور به بستن موقعیت های خود با سود می کند ، اما OI ممکن است در آینده نزدیک به سطح بی سابقه ای همراه با قیمت برگردد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 2/12 6:00 صبح UTC تا 2/19 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

پس از آنکه بیت کوین از مرز 50،000 USDT عبور کرد و از 15.3 به 11.5 سقوط کرد ، نسبت وام حاشیه BTC با کاهش سریعی روبرو شد. این نشان دهنده سودآوری در بازار اهرمی نقطه ای است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 2/12 6:00 صبح UTC تا 2/19 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت فعلی حدود 52،000 USDT برای افزایش بیشتر قیمت به پول جدید بیشتری نیاز دارد. فعالان بازار همچنین از خطرات احتمالی آگاه هستند و طی روزهای اخیر سودهایی را از بازار خارج کرده اند. همانطور که گفته شد ، اخباری از جمله انتشار MicroStrategy بدهی قابل تبدیل 900 میلیون دلاری دیگر با گزینه ای اضافی برای 150 میلیون دلار برای خرید بیت کوین بیشتر ، احتمالاً ادامه حرکت در بازار را دارند. کوتاه شدن بیت کوین هنوز یک پیشنهاد خطرناک است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me