banner
banner

Bitcoin Bandwagoning: بررسی سرمایه گذاری نهادی در Crypto

اخبار مبنی بر اینکه صندوق سرمایه گذار مشهور پل تودور جونز در بیت کوین (BTC) به عنوان یک پرچین در برابر تورم سرمایه گذاری می کند ، اولین بار در 7 مه جریان اصلی را پیدا کرد. خبر در 11 مه – روز اولین پاداش بلاک سوم و مهمترین ارز رمزنگاری شده پیگیری شد نصف کردن – وقتی جونز به CNBC رفت جزئیات که او بین یک تا دو درصد از دارایی های خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود ، اعتراف کرد که این “محافظه کارانه” بود.

در یک حرف به سرمایه گذاران ، جونز بیت کوین امروز را با طلا در دهه 1970 مقایسه کرد و اظهار داشت که صندوق جهانی BVI وی می تواند “درصد درصد کم قرار گرفتن در معرض یک رقمی” دارایی های خود را در آتی BTC سرمایه گذاری کند. وی همچنین در مورد جزئیات بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش نوپا بحث کرد. علاوه بر این ، جونز استدلال کرد که یک نگاه ساده و عینی به دنیای دیجیتال امروز و سیاست های پولی تورمی ، سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده آزمایش شده را به شرط بندی واضح و ارزشمند تبدیل می کند.

حتی اگر جونز مشخص کرد که این سرمایه گذاری به صورت معاملات آتی بیت کوین (و نه خرید بیت کوین واقعی) ، این خبر صنعت بیشتر ارز رمزنگاری شده را تقویت می کند. توسط بسیاری مشاهده شد که ادامه دارد اعتبار سنجی که بازیگران نهادی بسیار مورد جستجو رسما وارد فضا می شوند.

اما آیا جونز و کسانی که دیر به مهمانی می روند ، شرکت می کنند؟ برای درک بهتر آنچه از سرمایه گذاری نهادی در رمزنگاری رو به جلو انتظار داریم ، بررسی می کنیم که میزان علاقه سرمایه گذاران نهادی به فضای بیت کوین و دارایی های دیجیتال در حال حاضر چیست و چگونه به جایگاهی که امروز رسیده ایم رسیده ایم..

کوتاه کردن بالاترین در 2017: راه اندازی آینده بیت کوین

داستان سرمایه گذاری سازمانی در بیت کوین تا حد زیادی با Grayscale Investments، LLC مستقر در نیویورک آغاز می شود. – که در سال 2013 راه اندازی شد و به عنوان یک پیشرو واقعی در رقابت برای ارائه راه حل هایی برای سرمایه گذاران نهادی که به دنبال قرار گرفتن در معرض کلاس جدید دارایی های دیجیتال هستند ، عمل کرد. با این حال ، تا زمانی که قراردادهای آتی بیت کوین وارد صحنه نشوند ، مورد توجه واقع نمی شود.

در دسامبر 2017 ، هنگامی که هیاهوی تبلیغاتی بیت کوین به تب و تاب افتاد و ارز رمزپایه پیشرو تقریباً در بالاترین سطح خود قرار داشت ، در حدود $ 20،000 ، Cboe Global Markets Inc (CBOE.O) و CME Group Inc (CME.O) اخبار را انداخت که هر دو در حال راه اندازی قراردادهای آتی بیت کوین هستند.

این پیشنهادات به ترتیب در 10 و 17 دسامبر در دسترس قرار گرفتند. قراردادهای CME با 20،650 دلار آغاز شد – در واقع بالاترین نقطه از حباب بیت کوین 2017 است. تا روز دوشنبه ، 18 دسامبر, 2.05 درصد کاهش یافته بود. ماه های بعد با افت چشمگیر قیمت BTC روبرو شد و دوره ای را به نام بسیاری از صنعت رمزنگاری آغاز کرد “زمستان رمزنگاری”.

نمودار قیمت بیت کوین 2018-2020 قیمت BTC از زمان تقریبی عرضه معاملات آتی بیت کوین تاکنون. منبع: CoinMarketCap

2018: ساخت رمپ های بیت کوین سازمانی

اگرچه سال 2018 برای خرده فروشی در بازار ارزهای رمزنگاری شده یک سال سخت بود ، اما موسسات شروع به ورود جدی و بدون مانع به فضای ارز دیجیتال کردند.

Grayscale Investments ، LLC فوق الذکر شروع شد اولین موج علاقه م institutionalسسه در سال 2018 با Grayscale Digital Large Cap Fund LLC در فوریه – تنها دو ماه پس از اوج گرفتن قیمت بیت کوین در حدود 20،000 دلار.

همانطور که از نام Grayscale Digital Large Cap Fund LLC پیداست ، در ابتدا شامل Bitcoin ، Ethereum (ETH) ، Ripple (XRP) ، Bitcoin Cash (BCH) و Litecoin (LTC) بود – سکه هایی که همه دارای معیارهای ساخت صندوق Grayscale در یک سبد سهام با وزن بازار. ” با این حال ، تمام آلت کوین ها در مقابل BTC عملکرد کمتری دارند.

در آن زمان ، Grayscale 1.31 میلیارد دلار تحت مدیریت داشت – همانطور که خواهیم فهمید ، این تعداد طی دو سال آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

نمودار تسلط بیت کوین در مقابل Ethereum ، XPR ، Bitcoin Cash و Litecoin. منبع: CoinMarketCap

خاکستری خاکستری تنها نام موجود در فضای رمزنگاری نهادی در سال 2018 نبود.

در آگوست همان سال ، صندوق هجینگ مستقر در ایالات متحده Morgan Creek Digital با شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Bitwise Asset Management ایالات متحده که در سال 2017 ظهور کرد ، برای راه اندازی صندوق شاخص دارایی دیجیتال همکاری کرد. این محصول به سمت سرمایه گذاران نهادی که خواهان قرار گرفتن در معرض طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال بودند ، قرار گرفت. حداقل سرمایه گذاری صندوق 50،000 دلار بود و شاخص جدید دارایی دیجیتال Morgan Creek Bitwise (MCBDAI) را ردیابی کرد.

در همان ماه ، افسر سرمایه گذاری Morgan Creek Digital مارک یوسکو به CNBC گفت که تقاضای فزاینده ای از اوقاف ، صندوق های بازنشستگی و دفاتر خانواده برای سرمایه گذاری در فضای ارزهای رمزپایه وجود دارد – چیزی که شاهد آن خواهیم بود تایید شده بلافاصله.

2019: موسسات در حال وارد فضای رمزنگاری هستند

در سپتامبر 2019 ، یوسکو برای ابراز احساسات فوق العاده صعودی خود در بیت کوین بار دیگر به CNBC رفت. در حالی که در برنامه “Fast Money” رسانه خبری بود ، پیشکسوت صندوق پرچین است اصرار کرد علاقمندان به سادگی “آن را خریداری کنند” و نگران نوسانات قیمت نباشند. همانطور که مشخص شد ، سرمایه گذاران نهادی قبلاً همین کار را می کردند.

طبق همه حساب ها ، سال 2019 بیشترین ورود پول موسسه به فضای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده را به خود دید.

مقیاس خاکستری – که عمدتا به صندوق های تامینی سنتی ، حقوق بازنشستگی و موقوفات خدمت می کند – اعلام کرد در اوایل سال جاری 607 میلیون دلار در سال 2019 جمع آوری شده بود. هنگامی که به دنبال گسترش سرمایه گذاری تجمعی در بین همه پیشنهادات خود بود ، این رقم به 1.17 میلیارد دلار رسید. در همین حال ، بیت کوین تراست Grayscale که معامله عمومی می کند ، تنها در Q4 2019 190 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. تقریباً یک چهارم این سرمایه گذاری ها از مشتریان جدید حاصل شده است.

مدیر عامل Grayscale ، مایکل سوننشن ، این اعداد را به عنوان نشانه ای از سرمایه گذاران نهادی که از قبل در اینجا فعال هستند ، تفسیر کرد و به فوربس گفت: “آنها اینجا هستند و در اندازه معناداری ظاهر می شوند.”

احساسات Sonnenshein در کنار گزارش سالانه اخیر Elwood Asset Management و PricewaterhouseCoopers (PwC) صادق است ، که ایالت ها که دارایی های صندوق های تامینی تحت مدیریت در سال 2019 دو برابر افزایش یافته است – اکنون مجموعاً 2 میلیارد دلار است.

نمودار otc اعتماد بیت کوین در مقیاس خاکستریGrayscale Bitcoin Trust نمودار یک هفته ای فرابورس. منبع: TradingView

مشتقات Bakkt Bitcoin تبلیغات گسترده ای را ایجاد می کنند

وقتی نوبت به سرمایه گذاری نهادی در بیت کوین می رسد ، Bakkt – که توسط اپراتور Intercontinental Exchange (ICE) بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ایجاد شده است – شاید پس از اولین کالای مورد بحث و تبلیغات بیشتر در دنیای ارزهای رمزنگاری شده باشد فاش شد در آگوست 2018. راه اندازی Bakkt دو بار به تأخیر افتاد و شرکت حدود 13 ماه در بحث با تنظیم کننده ها صرف کرد. سرانجام ، قراردادهای آتی بیت کوین که از نظر جسمی تسویه شده اند ، در اواخر سپتامبر 2019 آغاز شد – یک رمپ قابل اعتماد برای سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده که می خواهند موقعیت های تحت نظارت فدرال را در بازار BTC بگیرند.

اگرچه معاملات آتی Bakkt’s BTC – و سه ماه بعد, گزینه های BTC – در جامعه بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده با هیجان زیادی روبرو شد ، حجم معاملات اولیه ناامید شد. در نیمه دوم ژانویه 2020 – زمانی که قیمت BTC به بالاترین سطح سه ماهه رسیده بود – حتی یک قرارداد گزینه بیت کوین دستان معامله شده همانطور که CoinDesk گزارش داده است ، در طول یک هفته است.

نمودار حجم روزانه BTC Futures جمع شده استحجم روزانه معاملات آتی Bakkt BTC. منبع: کج

با وجود حجم کلی که برخی ممکن است ناامیدکننده باشد ، Bakkt همچنان در فضای بیت کوین نهادینه شده باقی مانده است. با مشخصات بالا همکاری با استارباکس, به عنوان مثال ، فشار مستمر ICE برای تسهیل پذیرش خرده فروشی را نشان دهید. در همین حال, بسته شدن یک دور 300 میلیون دلاری جمع آوری کمک مالی سری B در مارس 2020 ، همراه با یک برنامه تلفن همراه آینده ، نشان می دهد که این شرکت برای تصویب جریان اصلی تلاش می کند.

معاملات آتی باکت بیت کوین با سود و حجم کل باز استمجموع سود باز و حجم معاملات آتی Bitcoin Bakkt. منبع: کج

WisdomTree ETP دسترسی سرمایه گذاران به بیت کوین واقعی را افزایش می دهد

در سال 2019 ، محصول دیگری با معامله در بورس و بیت کوین (ETP) در بورس سهام اصلی سوئیس ، SIX ، از شرکت مدیریت صندوق نیویورک ، WisdomTree ، راه اندازی شد. قابل ذکر است ، WisdomTree ETP (BTCW) که از نظر جسمی پشتیبانی می شود ، به صورت نقدی تسویه نمی شود. نسبتا, در بیت کوین حل شده است و ذخیره سازی درجه نهادی را فراهم می کند.

نمودار بیت کوین urtitreeنمودار یک ساعته WisdomTree بیت کوین. منبع: TradingView

2020: COVID-19 و تغییر به رمزنگاری

در حالی که سال 2019 سال عظیمی برای سرمایه گذاری نهادی در بیت کوین و فضای رمزنگاری کلی بود ، امسال – با توجه به همه حساب ها – قرار است عظیم ترین سال باشد.

ما قبلاً می دانیم که Grayscale سال خوبی را در سال 2019 پشت سر گذاشت اما در Q1 2020 ، میزان عرضه بیت کوین فقط رشد کرد. شرکت فاش شد که اکنون تقریباً 1.7 درصد از کل نیاز بیت کوین را در اختیار دارد – امسال 0.1 درصد رشد کرده است. به همین ترتیب ، در سه ماهه اول امسال ، سرمایه گذاری کلی در محصولات Grayscale دو برابر Q3 2019 و Q4 2019 به طور مشترک بود.

نمودار otc اعتماد بیت کوین در مقیاس خاکسترینمودار OTC چهار ساعته Bitcoin Trust. منبع: TradingView

Grayscale تنها صندوق سرمایه گذاری Crypto hedge نیست که آن را در سال 2020 جمع آوری می کند. سرمایه Blockforce San Diego همچنین از نوسانات اقتصادی جهانی بهره می برد, گفتن CoinDesk در اوایل ماه مه ، بازده 18 درصد افزایش یافته است.

گزارش فوق الذکر PwC که اخیراً منتشر شد همچنین نشان می دهد که تعداد صندوق های سرمایه گذاری رمزگذاری بیش از 20 میلیون دلار به 35 درصد افزایش یافته است – در مقایسه با 19 درصد قبلی.

افزایش علاقه م institutionalسسات البته به دلیل عدم اطمینان اقتصادی و سیاستهای پولی بی سابقه در سطح جهان ، که با گسترش همه گیر COVID-19 صورت گرفته است..

با این حال ، ویروس کرونا تنها دلیلی نیست که شاهد چنین هجوم گسترده ای از پول نقد سازمانی به فضای رمزنگاری هستیم. رمپ های ساخته شده در طی دو سال گذشته نیز اکنون به خوبی مورد استفاده قرار گرفته اند. هانری ارسلانیان ، رهبر رمزنگاری جهانی PwC ، در مکالمه با OKEx Insights در 16 مه توضیح داد:

“دو سال پیش ، یک بازیکن سازمانی که می خواست رمزارز در معرض آن باشد ، باید سفری را آغاز کند و به احتمال زیاد با بازیکنان غیرقانونی سرو کار دارد. امروزه گزینه های آسان بی شماری از صندوق های رمزنگاری گرفته تا ابزارهای تنظیم شده وجود دارد که راه را آسان می کند. “

علاوه بر این ، ارسلانیان معتقد است که دلیل کمی وجود دارد که انتظار داشته باشد سرمایه گذاران نهادی به این زودی ها علاقه خود را به رمزنگاری از دست بدهند. او به OKEx Insights گفت:

“من انتظار دارم که طی ماه های آینده میزان علاقه م interestسساتی به دارایی های رمزنگاری افزایش یابد. این نه تنها به دلیل پیشرفتهای کلان ، از CBDC ها گرفته تا Libra است ، بلکه همچنین ملاحظات مهمی مانند وضوح نظارتی و اتخاذ بهترین روشها را به همراه دارد. “

Fidelity حق حضانت بیت کوین را ارائه می دهد

در همین حال ، غول سرمایه گذاری Fidelity بر اساس نیاز سرمایه گذاران نهادی برای تأمین دارایی های دیجیتالی خود در شرکت هایی که به آنها اعتماد داشتند ، عمل کرد. بازوی ارز رمزپایه Fidelity Investments اعلام کرد در ژانویه سال جاری به عنوان متولی بیت کوین برای شرکت سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده در لندن Nickel Digital عمل می کند.

Fidelity Digital Assets ’Europe ، Chris Tyrer, اشاره شد به رویترز در آن زمان که انتظار دارد روند نهادی ادامه یابد زیرا “ما شاهد افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی هستیم”.

در حال حاضر شرکت خدمات مالی چند ملیتی مستقر در بوستون تقریباً فعالیت دارد 8 تریلیون دلار در دارایی های تحت مدیریت.

Stack Funds حضانت و مواجهه با بازیکنان غیرآمریکایی را باز می کند

پیگیری بازی حضوری Fidelity ، مدیر دارایی مستقر در سنگاپور ، Stack Funds ، بود شروع به تبلیغ کرد صندوق ردیاب بیت کوین کاملاً بیمه شده و راه حل حضانت برای سرمایه گذاران معتبر در آسیا و به طور کلی ، در خارج از ایالات متحده.

CoinMetrics قیمت گذاری صندوق ردیاب را ارائه می دهد و راه حل حضوری توسط BitGo و Silvergate ارائه شده است.

شاید نکته قابل توجه در مورد پیشنهاد Stack Funds این است که فقط موقعیت های طولانی را ارائه می دهد – یعنی معامله گران نمی توانند در مورد ضررها حدس بزنند – با بیت کوین فیزیکی و هزینه مدیریت نسبتاً کمی را حفظ می کنند.

تمرکز Amun AG بر اتصال کوتاه به BTC است

Amun AG همچنین با پیشنهادات مرتبط با بیت کوین برای معامله گران موسسه به سرعت شروع به کار در سال 2020 کرد.

در ژانویه ، آمون راه اندازی شد 21Shares Short Bitcoin ETP (SBTC) on SIX. همانطور که از نامش پیداست ، کالای قابل معامله در بورس عملکرد مخالف بیت کوین را دنبال می کند – برخلاف محصول فوق الذکر Stack Funds – و در معرض دید سرمایه گذارانی قرار می گیرد که به دنبال قیمت بالاترین ارز دیجیتال در هر دو جهت هستند.

قابل ذکر است ، ردیاب SBTC با ساختار ETP اولین محصول کوتاه / معکوس در نوع خود است که بر اساس یک دارایی دیجیتال ساخته شده است و اولین ETP معکوس بیت کوین در محل معاملات تجاری سوئیس است.

نمودار یک دقیقه ای کوتاه Bitcoin ETP 21Shares. منبع: TradingView

Renaissance Technologies به BTC علاقه نشان می دهد

در آوریل 2020 ، معلوم شد که غول صندوق های سرمایه گذاری ، Renaissance Technologies علاقه بالقوه ای به بازار آتی بیت کوین نشان داده است. آ بایگانی تنظیم کننده ماه گذشته نشان داد که این شرکت به “صندوق های مدالیون” مشهور خود اجازه داده “در معاملات آتی بیت کوین” در CME وارد شود. خبر همزمان بود با یک افزایش گزارش شده در حساب های تجاری جدید برای معاملات آتی Bitcoin CME.

Renaissance Technologies یکی از بزرگترین صندوق های تامینی در جهان است که در حال حاضر با اندکی کمتر از آن است 166 میلیارد دلار در دارایی های تحت مدیریت.

نمودار سود خالص CME Bitcoin Futures سازمانی افزایش در آوریل و مه را نشان می دهد. منبع: کج

وقتی Bitcoin ETF?

اگرچه واضح است که محصولات بیشتر و بیشتری در دسترس سرمایه گذاران نهادی قرار می گیرد که به دنبال قرار گرفتن در معرض رمزنگاری (و به ویژه بازار بیت کوین) هستند ، هنوز یک محصول خاص باقی مانده است که تاکنون تلاش کرده است تا نور روز را ببیند – صندوق مورد بحث و گفتگو بیت کوین (ETF).

برنامه های ETF بیت کوین اکنون سابقه طولانی در رد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را دارند که آخرین مورد رد پیشنهاد ویلشایر ققنوس در فوریه 2020. همانطور که در مورد ردهای گذشته اتفاق افتاد ، آخرین متقاضی نتوانست به اندازه کافی ثابت کند که بازار BTC در برابر دستکاری مقاوم است.

آژانس مدافع رمزنگاری معروف, هستر پیرس ، کمیسر SEC ، یک بار دیگر مخالفت خود را ابراز کرد نسبت به تصمیم ، با بیان:

"این خط عدم موافقت من را به این نتیجه می رساند که این کمیسیون تمایلی به تأیید لیست هر محصولی که دسترسی به بازار بیت کوین را فراهم کند ، ندارد و هیچ پرونده ای با استانداردهای همیشه تغییر دهنده ای که این کمیسیون اصرار دارد در مورد بیت کوین اعمال کند مطابقت ندارد. محصولات – و فقط به محصولات مرتبط با بیت کوین. “

از همه قابل توجه تر ، مدیریت Bitwise Asset نیز در سال گذشته موفق به کسب تاییدیه SEC برای Bitcoin ETF خود نشده است. این رد به دنبال مشهورترین شرکت صورت گرفت تلاش کردن برای جلوگیری از “نگرانی های کمیسیون در مورد دستکاری بازار ، نگهداری ، نقدینگی ، قیمت گذاری و آربیتراژ” در بازار بیت کوین در یک ارائه دقیق.

اگرچه Bitcoin ETF مورد تأیید SEC در حال حاضر بعید به نظر می رسد ، اما در سالهای آینده کاملاً دور از ذهن نیست. ممکن است SEC بیشتر به محصول اعتماد کند زیرا صنعت به طور فزاینده ای نهادینه شده است. ارسلانیان از PwC به OKEx Insights توضیح داد:

“ما همچنان شاهد هستیم که متخصصان باتجربه مالی با تکامل و بلوغ صنعت وارد فضای رمزنگاری می شوند. این امر نه تنها به سرمایه گذاران نهادی بلکه به نهادهای نظارتی نیز آسایش بیشتری می بخشد. “

بنابراین در حالی که هیچ کس نباید نفس خود را در انتظار رسیدن Bitcoin ETF به کف معاملات ایالات متحده حفظ کند ، به نظر می رسد – با توجه به افزایش مداوم رمپ ها ، پیشنهادات آتی BTC و پول سازمانی که به هر حال به فضا سرازیر می شوند – ممکن است مهم نباشد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me