banner
banner

بررسی موانع نظارتی Bitcoin ETF و اهمیت آن برای جریان اصلی سرمایه گذاری

بررسی موانع نظارتی Bitcoin ETF و اهمیت آن برای جریان اصلی سرمایه گذاری

به دنبال آخرین گزارشات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) طرد شدن یک برنامه صندوق قابل معامله با بیت کوین (ETF) از Wilshire Phoenix در فوریه 2020 ، مدیر دارایی مستقر در نیویورک ثبت شده برنامه جدیدی برای اعتماد عمومی کالای بیت کوین در هفته گذشته.

در همان زمان ، جامعه ارزهای رمزپایه ابراز هیجان در اطراف مناطق مختلف کرد اعلامیه اولین کالای قابل معامله ارز رمزنگاری شده ETC Group مستقر در لندن در اواخر ماه ژوئن در بورس سهام دیجیتال Xetra آلمان لیست خواهد شد.

با وجود تحولات مثبت پیرامون ETP ارزهای رمزنگاری شده ، جامعه رمزنگاری هنوز منتظر راه اندازی اولین ETF بیت کوین است. با در نظر داشتن این موضوع ، OKEx Insights ضمن بحث در مورد موانع اصلی جلوگیری از تأیید دوم از SEC ، تفاوت های اساسی بین ETP Bitcoin و ETF Bitcoin را بررسی می کند.

تفاوت ETP بیت کوین با Bitcoin ETF چیست?

ETP که در بورس های بورس اوراق بهادار موجود است ، وسیله نقلیه سرمایه گذاری است که اوراق بهادار اساسی ، شاخص یا سایر ابزارهای مالی را ردیابی می کند.

سه نوع اصلی ETP وجود دارد:

  • وجوه قابل معامله در بورس
  • اسکناس های قابل معامله در بورس (ETN)
  • کالاهای قابل معامله در بورس (ETC)

ETF رایج ترین نوع ETP است و شامل سبدی از اوراق بهادار – شامل سهام ، اوراق قرضه یا کالاها است. آنها در صرافی ها ذکر شده اند و ممکن است سرمایه گذاران مانند سهام عادی با آنها معامله کنند.

در عین حال ETN اوراق بهادار بدهی ناامن هستند که شاخص اساسی اوراق بهادار را ردیابی می کنند. سرمایه گذاران در ETN بازده خود را از شاخص پیگیری شده در تاریخ سررسید دریافت می کنند.

سرانجام ، ETC کالاهای منفرد یا سبد کالایی – مانند انرژی و دام را ردیابی می کند.

ریچارد کری ، بنیانگذار Global ETF Advisors LLC ، برای OKEx Insights تفاوت بین ETF ، ETN و ETC را توضیح داد:

“صندوق قابل معامله در بورس ، کالایی است که قابل معامله در بورس است. بیشتر ETF ها بر اساس یک شاخص هستند ، جایی که سایر محصولات مانند ETN در ایالات متحده یا ETCs در اروپا بیشتر از نظر جسمی پشتیبانی می شوند – مانند Crypto جدید معاملاتی Bitcoin Exchange (BTCE) که در آلمان راه اندازی می شود – و به عنوان ETP و بعضاً به عنوان ETF. “

در مورد Bitcoin ETP و ETF ، هر دو قیمت بیت کوین (BTC) را به عنوان دارایی اصلی پیگیری می کنند. آنها بدون خرید مستقیم بیت کوین از صرافی های ارز رمزنگاری شده برای بازرگانان و سرمایه گذاران علاقه مند به ارزهای رمزپایه در معرض دید قرار می گیرند. پس از تأیید تنظیم کننده ها ، هر دو ETP Bitcoin و ETF در بورس اوراق بهادار معامله و نقل قول می شوند.

همه چیز در مورد تنظیم است

تفاوت اصلی بین ETP بیت کوین و ETF بیت کوین مربوط به چگونگی تنظیم ETF در حوزه های قضایی خاص است.

در ایالات متحده ، مقایسه ETP برای ETFs در مقایسه با ETP مورد نیاز است. این دسته دوم اگر یک شرکت سرمایه گذاری تحت این سازمان باشند به عنوان ETF طبقه بندی می شوند قانون شرکت سرمایه گذاری از سال 1940. از آنجا که ETF ها به عنوان شرکت های سرمایه گذاری باز یا صندوق های سرمایه گذاری متقابل فعالیت می کنند ، ناشران برای راه اندازی ETF های خود باید از SEC تخفیف معاف بگیرند..

SEC به تصویب رسید قانون 6c-11 برای ارائه معافیت های تخفیف معافیت در سال 2019 ، و ETF های واجد شرایط لازم است هنگام مقایسه با ETP ، روش های اضافی را رعایت کنند. رویه های انطباق شامل گزارش های شفافیت روزانه نمونه کارها ، سیاست های مکتوب در مورد سبدهای سفارشی دارایی و افشای اطلاعات سرمایه گذاری تاریخی مانند حق بیمه ، تخفیف ها و اسپرد پیشنهادات.

سوئیس چی؟?

در سوئیس ، ETF با ساختار صندوق از ETP متمایز می شود.

طبق SIX Swiss Exchange ، ETF ها در سوئیس وجوهی هستند که مشمول پرداخت آنها می شوند قانون طرح سرمایه گذاری جمعی (CISA) و توسط سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) نظارت و تنظیم نمی شوند.

از طرف دیگر ، ETP های بیت کوین اوراق بهادار بدهی هستند که توسط یک وسیله نقلیه مخصوص (SPV) صادر می شوند. SPV یک شرکت تابعه است که توسط یک شرکت مادر ایجاد شده است که دارای یک وضعیت حقوقی جداگانه است و هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات مالی شرکت مادر ندارد..

تفاوت اضافی بین ETP و ETF در سوئیس ذخیره وثیقه است. در حالی که هر دو ETF و ETP وثیقه دریافت می شوند ، وثیقه موجود در ETF در یک مجموعه دارایی جداگانه ذخیره می شود که مشمول مقررات FINMA است. از طرف دیگر وثیقه در ETP هاست سپرده شده در شخص ثالث.

در SIX Swiss Exchange ، ETP های موجود در بازار به عنوان ETN یا ETC نامگذاری می شوند.

تفاوت های کلیدی بین ETF و ETP در سوئیس. منبع: شش بورس سوئیس

سلطه ETF ایالات متحده

در حالی که تعدادی ETP در ایالات متحده و اروپا ذکر شده است ، انجمن رمزنگاری هنوز منتظر تأیید اولین ETF بیت کوین است.

مدتهاست که ایالات متحده رهبر تجارت ETF است. طبق ارائه دهنده داده ETF ETFdb.com ، 60 درصد از 30 ETF برتر دارایی های تحت مدیریت ، مستقر در ایالات متحده.

تسلط سنتی ETF در بازار ، ایالات متحده را به مکان اصلی لیست کردن ETF بیت کوین تبدیل کرده است. با این حال ، تاکنون همه برنامه های موجود در کشور توسط SEC رد شده است ، که اطمینان ندارد که ETF های پیشنهادی بیت کوین در برابر دستکاری بازار مقاوم هستند.

برنامه های کلیدی Bitcoin ETF در ایالات متحده منبع: SEC

متقاضیان باید ثابت کنند که بازار بیت کوین از دستکاری در امان است

SEC آخرین انکار برنامه Wilshire Phoenix’s Bitcoin ETF در تاریخ 26 فوریه سال 2020 ، درست مانند پیشنهادهای قبلی ، به این دلیل بود که توانایی تطابق با قانون دستکاری بازار را که تحت بخش 6 (ب) (5) قانون مبادله اوراق بهادار از سال 1934.

طبق این قانون ، صرافی هایی که ETF های بیت کوین را فهرست می کنند ، باید اقدامات پیشگیرانه ای را در برابر اقدامات جعلی و دستکاری برای محافظت از سرمایه گذاران تنظیم کنند. این قانون همچنین به مبادلات نیاز دارد تا یک توافق نامه مشترک نظارت بر نظارت با “یک بازار تنظیم شده با اندازه قابل توجه مربوط به دارایی های اساسی” را نشان دهد – چیزی که بسیار ضروری به نظر می رسد ، زیرا چنین توافق نامه هایی اشتراک اطلاعات را تسهیل می کنند ، مانند فعالیت تجاری بازار فعالیت پاکسازی و هویت مشتری.

SEC با اشاره به وجود حداقل یک بازار قابل توجه و تنظیم شده در معاملات آتی کالای اساسی در چنین مواردی ، به ETP های مورد اعتماد کالا که در گذشته تصویب شده بود ، اشاره کرد. علاوه بر این ، صرافی هایی که ETP ها را فهرست می کنند ، توافق نامه هایی برای اشتراک نظارت یا عضویت گروه نظارت بر بازار (ISG) با بازارهای تنظیم شده را منعقد کرده اند. بنابراین SEC به این دلیل است که باید همین استاندارد در ETF های بیت کوین نیز اعمال شود.

در آخرین رد برنامه Wilshire Phoenix’s Bitcoin ETF ، SEC اظهار داشت که متقاضیان قبلی برای جلوگیری از دستکاری در بازار اقداماتی غیر از توافق نامه های نظارت بر نظارت را انجام داده اند. به عنوان مثال ، برنامه های کاربردی برای اعتماد بیت کوین Winklevoss و بیت کوین Bitcoin ETF Trust ادعا کرد که بازار بیت کوین “منحصر به فرد” و “ذاتاً” در برابر دستکاری بازار مقاوم است. SEC این ادعاها را رد کرد و تأکید کرد که بسیاری از بازارهای spot بیت کوین توسط یک سازمان دولتی تنظیم و نظارت نمی شوند و خاطرنشان کرد که در سیستم عامل های ارائه دهنده تجارت نقطه BTC عدم حمایت مشتری وجود دارد.

اگر متقاضیان بیت کوین ETF بتوانند مقاومت در برابر دستکاری بازار را فراتر از حمایت های موجود در بازارهای کالاهای سنتی یا سهام عدالت نشان دهند ، SEC معافیت قراردادهای اشتراک نظارت را ارائه می دهد..

وجوه بیت کوین لزوماً ETF نیستند

صندوق استراتژی بیت کوین NYDIG با معاملات آتی تسویه حساب نقدی معامله می کند

با وجود رد های متعدد برنامه های ETF بیت کوین ، SEC صندوق استراتژی بیت کوین NYDIG (BTCNX.US) را تأیید کرده است ثبت شده توسط Stone Ridge Trust VI در دسامبر 2019. این صندوق مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری نمی کند. در عوض ، این شرکت در قراردادهای آتی بیت کوین تسویه حساب شده در بورس های ثبت شده در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) سرمایه گذاری می کند.

صندوق استراتژی بیت کوین NYDIG یک ETF نیست. همانطور که در پرونده خود به صراحت گفته شد ، “سهام صندوق در لیست نیست و صندوق در حال حاضر قصد ندارد سهام خود را برای تجارت در هر بورس اوراق بهادار ملی فهرست کند.”

خرید و فروش بیت کوین تراست خاکستری در بورس خرید و فروش می شود

در حالی که پیشنهاد Bitcoin Trust Winklevoss و VanEck SolidX Bitcoin Trust توسط SEC پس گرفته شده یا رد شده است ، اما نباید آنها را با Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) که در سال 2013 راه اندازی شده اشتباه گرفته شود. در حالی که این محصولات به عنوان “Bitcoin Trusts ، “توجه به این نکته مهم است که Grayscale Bitcoin Trust یک ETF نیست.

تمایز اصلی بین Grayscale Bitcoin Trust و ETF های پیشنهادی بیت کوین این است که مورد اول از طریق بورس (OTC) معامله می شود و فقط برای سرمایه گذاران معتبر در دسترس است. Grayscale Bitcoin Trust به صورت عمومی در OTCQX بازار OTC معامله می شود که تحت استاندارد گزارش دهی جایگزین است. بنابراین ثبت نام در SEC الزامی نیست.

برای ایجاد شفافیت بیشتر ، اعتماد بیت کوین Grayscale به دست آمده تأیید از SEC به عنوان یک شرکت گزارش دهنده در ژانویه 2020 ، و سهام شرکت تحت کمیسیون تحت بخش 12 (g) قانون مبادله اوراق بهادار از 1934 ثبت شده است.

نماینده کمیسیون امنیت اقتصادی ، هستر پیرس – که در میان بسیاری از صنایع ارز رمزنگاری به عنوان “مادر رمزنگاری” شناخته می شود – اظهار داشت که یک Bitcoin ETF تنظیم شده به قیمت عادلانه تر قیمت بیت کوین اعتماد Grayscale کمک می کند. او گفت در طول سال مصاحبه بلومبرگ:

“اخیراً ، من مخالفت دوم را صادر کردم و گفتم: به نظر من ، کمیسیون فعلی علاقه ای به تصویب هیچ کالای قابل معامله در بورس ندارد که در دسترس مخاطبان خرده فروشی است که مبنای رمزگذاری آن است. […] تحلیلی که ما برای جلوگیری از تجارت این محصولات در ایالات متحده اعمال کرده ایم ، یک تحلیل منحصر به فرد است که به نظر می رسد ما فقط برای این نوع محصولات استفاده می کنیم ، که به من پیشنهاد می کند یک استاندارد برای رمزنگاری داریم محصولات و سپس استاندارد دیگری برای انواع دیگر محصولات. و من فکر نمی کنم این درست باشد. “

“صندوق بیت کوین” کانادایی به طور فعال مدیریت می شود

مدیر سرمایه گذاری کانادایی 3iQ Corp از 9 آوریل صندوق بیت کوین (QBTC.U) را در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) فهرست کرده است. صندوق بیت کوین بدست آمده تصویب از کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) در تاریخ 29 اکتبر 2019 – که نشان داد OSC به ظاهر از کلاس دارایی های در حال ظهور حمایت می کند.

در حالی که QBTC.U در TSX فهرست شده و معامله می شود ، برخلاف ETF ، یک صندوق بسته است. یکی تمایز عمده بین صندوق بسته و ETF فعالیت در مدیریت صندوق است. ETF منفعلانه مدیریت می شوند و برای ردیابی عملکرد یک شاخص طراحی شده اند. این صندوق برخلاف QBTC.U است فعالانه مدیریت می شود توسط 3iQ Corp.

FSA ژاپن ارزهای رمزنگاری شده را برای ETF بسیار بی ثبات می داند

به نظر نمی رسد که یک ETF بیت کوین در ژاپن موجود باشد.

آژانس خدمات مالی (FSA) در ژاپن “دستورالعمل های جامع نظارت بر مجریان مشاغل ابزارهای مالی و غیره.”در 27 دسامبر 2019 – که بیان می کند ایجاد و فروش صندوق های سرمایه گذاری فقط برای دارایی های مشخص شده تأیید می شود. FSA ادعا کرد که ارزهای رمزپایه به عنوان دارایی های مشخص شده تعریف نمی شوند.

علاوه بر این ، FSA نوسان بیش از حد قیمت ارزهای رمزپایه را ذکر کرد و نتیجه گرفت که سرمایه گذاری در وجوه با مetلفه های دارایی رمزنگاری برای سرمایه گذاران معتبر یا نهادی مناسب نیست. این بدان معناست که بعید است سرمایه گذاران در آینده نزدیک شاهد ETF Bitcoin تایید شده در ژاپن باشند.

آیا ETP های بیت کوین احتمال تأیید Bitcoin ETF را بهبود می بخشند?

راه اندازی معاملات آتی بیت کوین Bakkt و ETC Group Bitcoin ETP که به تازگی اعلام شده است به عنوان دروازه ای برای سرمایه گذاران نهادی هستند که قصد سرمایه گذاری در BTC را دارند – اما آیا این محصولات ما را به یک ETF بیت کوین تایید شده نزدیک می کند؟?

ETP های بیت کوین با 18 ETP ارز رمزنگاری شده تقاضای شدید سرمایه گذاران اروپایی را دیده اند ذکر شده در SIX Swiss Exchange از سال 2018. کری به OKEx Insights گفت که بازارهای آتی BTC به افزایش تعداد ETP های بیت کوین کمک می کند:

“احتمال بهبود راه اندازی ETP بیت کوین از بازارهای آتی ناشی می شود. سازندگان بازار ETP باید توانایی محافظت از ETP را داشته باشند ، که معمولاً از طریق قرارداد آتی انجام می شود. هرچه نقدینگی در محصولات آتی بیشتر باشد ، احتمال راه اندازی ETP بیشتر است. “

با این حال ، کری معتقد است که ETP های بیت کوین لزوماً احتمال تأیید Bitcoin ETF را بهبود نمی بخشد ، به دلیل سیستم های مختلف نظارتی در اروپا و ایالات متحده. وی توضیح داد:

“ایالات متحده یک رژیم نظارتی بسیار متفاوت از اروپا دارد. تنظیم کننده های ایالات متحده نگران هستند که نتوانند معاملات بیت کوین را به سفارش اصلی ردیابی کنند و بنابراین نگران خطرات ذاتی در معاملات بیت کوین هستند – زیرا ممکن است مبادلات دستکاری قیمت وجود داشته باشد و تنظیم کننده ها نمی توانند به هیچ وجه آن را شناسایی یا پلیس کنند عدم نظارت بر بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مانع اصلی محصولات رمزنگاری شده با پشتیبانی فیزیکی است که در ایالات متحده راه اندازی می شود. “

نظر کری توسط Lanre Ige ، محقق در 21 سهام و آمون توکن به اشتراک گذاشته شده است ، که به OKEx Insights گفت که ، با توجه به نظرات شخصی او و نه نظرات شرکت ها ، ETP های بیت کوین در درجه اول در اروپا ذکر شده اند و مربوط به هیچ بیت کوین بالقوه نیستند. ETF در ایالات متحده توضیح داد:

“ETP با ETF متفاوت است زیرا در اتحادیه اروپا ، ETF به طور کلی UCITS است و بنابراین نیاز به تنوع دارند که باعث می شود برای چیزی مانند طلا یا BTC به تنهایی نامناسب باشند. با توجه به اینکه بیشتر ETP ها در سوئیس و اروپا ذکر شده و در دسترس هستند ، این به طور مستقیم به تلاش برای لیست کردن ETF بیت کوین در ایالات متحده مربوط نمی شود. “

چه زمانی Bitcoin ETF وجود دارد?

ETF های بیت کوین از سال 2018 به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته اند – و SEC تعدادی از متقاضیان برجسته را رد کرده است. در حالی که راه اندازی معاملات آتی بیت کوین در سال 2019 کانون توجهات را به خود جلب کرد ، انجمن رمزنگاری هنوز در سال 2020 منتظر تایید اولین ETF بیت کوین است.

برای سرمایه گذاران خرده فروشی ، Bitcoin ETF با اجازه خرید ارزهای رمزپایه از حساب بازنشستگی ، دسترسی مستقیم تری نسبت به معاملات آتی بیت کوین Bakkt’s فراهم می کند. در همین حال ، Bakkt در درجه اول هدف سرمایه گذاران نهادی است. رئیس جمهور باکت ، آدام وایت ، اما, ادعا کرد که معاملات آتی BTC آن از طریق کارگزاری های خرده فروشی در دسترس سرمایه گذاران خرده فروشی قرار دارد.

در ایالات متحده ، تصویب Bitcoin ETF توسط SEC به این معنی است که هر شخصی با Roth IRAs ، 401 (k) حساب بازنشستگی و حساب های کارگزاری سرمایه گذاری می تواند مستقیماً BTC را خریداری کند. با اجازه دادن به سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین از طریق حساب های سرمایه گذاری و بازنشستگی ، وجوه نگهداری شده در این حساب ها تحت حمایت از شرکت حمایت از سرمایه گذاران (SIPC) ، یک شرکت فدرال با نظارت تحت نظارت SEC قرار می گیرند.

ایج به OKEx Insights گفت که او معتقد است سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق ETP یا ETF مزایای مالیاتی را امکان پذیر می کند و پیچیدگی های بازداشت و اجرای تجارت را برای کاربران برطرف می کند ، توضیح می دهد:

“ETPs / ETF به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از طریق کارگزار در بیت کوین سرمایه گذاری کنند و از مزایای حساب های سرمایه گذاری بازنشستگی یا مالیاتی خود در هر حوزه قضایی که محصول در آن قرار دارد استفاده کنند. علاوه بر این ، بیشتر سرمایه گذاران سازمانی مجوز سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین فیزیکی را ندارند و نمی خواهند با دردسر بازداشت و اجرای تجارت مقابله کنند. از طرف دیگر ، ETP یا ETF سرمایه گذاری بیت کوین را به آسانی خرید سهام برای اینگونه سرمایه گذاران آسان می کند. “

ETF های بیت کوین می توانند سرمایه گذاران را راحت کنند ، زیرا آنها می توانند از حساب بازنشستگی با مزیت مالیاتی برای سرمایه گذاری استفاده کنند. چنین مزایای مالیاتی سرمایه گذاری گسترده را تشویق می کند ، که به بیت کوین این امکان را می دهد تا در صنعت مدیریت دارایی عظیم که به گفته PwC تخمین می زند ، استفاده کند رسیدن 145.4 تریلیون دلار تا سال 2025. ایج توضیح داد:

“ETP و ETF برای بیت کوین این توانایی را دارند که به طور گسترده سرمایه موجود برای سرمایه گذاری در بیت کوین را افزایش دهند – که تا این لحظه به سختی در دسترس سرمایه گذاران نهادی و بسیاری از سرمایه گذاران خرد قرار گرفته است. این مهم است ، زیرا وجود ETP و ETF در حوزه های قضایی ، به ویژه در ایالات متحده ، احتمالاً انگیزه اصلی افزایش آینده قیمت Bitcoin است و به نهادینه سازی بیشتر صنعت کمک می کند. “

از نظر رهبران جهانی دارایی تحت مدیریت ، BlackRock با 6.5 تریلیون دلار در صدر جدول قرار گرفت – پس از آن Fidelity ، JPMorgan Chase و Goldman Sachs ، که مشارکت فعال در راه اندازی خدمات مربوط به دارایی های دیجیتال را دیده اند.

2019: رهبران جهانی دارایی تحت مدیریت. منبع: Statista

کری به OKEx Insights گفت که ETF های بیت کوین دامنه سرمایه گذاران بالقوه بیت کوین را گسترش می دهد. وی همچنین تأکید کرد که وقتی بازار سهام بسیار بی ثبات است ، چنین ETF می تواند به عنوان یک پرچین عمل کند ، توضیح داد:

“از دیدگاه سرمایه گذاران ، اهمیت ETF این است که راهی برای خرید یا سرمایه گذاری در بیت کوین بدون نیاز به گرفتن کیف پول یا گذراندن یک استخراج کننده است. این می تواند دامنه سرمایه گذاران را در BTC گسترش دهد. این مهم است زیرا برخی از سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک مکان امن هنگام بی ثباتی بازارهای سهام و / یا رفتن به یک فضای بازار خرس ارزیابی می کنند. ETF بیت کوین راهی آسان و ارزان برای جلوگیری از شرایط مختلف بازار است. ”

Ige همچنین اشاره کرد که Bitcoin ETPs / ETFs سرمایه گذاران را قادر می سازد حق بیمه کمتری را برای قرار گرفتن در معرض دارایی رمزنگاری پرداخت کنند ، خاطرنشان کرد:

“مهم است که به یاد داشته باشید که در حال حاضر اعتبارات سرمایه گذاری بیت کوین و اتر در ایالات متحده موجود است که ، به دلیل ساختار محصول پایین تر ، به این معنی است که سرمایه گذاران خرده فروشی که چنین کالاهایی را دارند ، برای مواجهه با دارایی های رمزنگاری شده بیش از حد پرداخت می کنند. A ، ETP یا ETF وسیله ای کاملاً برتر برای سرمایه گذاران برای مواجهه با دارایی های رمزنگاری شده بدون پرداخت حق بیمه زیاد است. “

____________________________________________________________________________

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me