banner
banner

راهنمای تجارت ارز رمزنگاری شده برای مبتدیان

معرفی جامع تجارت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده

با حجم معاملات 24 ساعته به طور متوسط ​​در حدود 50 میلیارد دلار در سال جاری و اغلب عبور از 100 میلیارد دلار ، بازارهای ارز رمزنگاری از سالهای اولیه رشد قابل توجهی داشته اند. امروزه ، فعالان بازار رمزنگاری ترکیبی از بازرگانان خرده فروشی و نهادی را شامل می شوند و دارایی های دیجیتال – به رهبری Bitcoin (BTC) – به طور گسترده ای به عنوان یک کلاس سرمایه گذاری جایگزین در نظر گرفته می شوند..

اگر در بازارهای رمزنگاری تازه وارد هستید ، این راهنما اصول تجارت رمزنگاری را به شما معرفی می کند ، به شما این امکان را می دهد که با اطمینان تجارت رمز ارز را شروع کنید.

مقدمه معاملات: کم خرید ، فروش بالا

در هسته اصلی خود ، تجارت شامل خرید و فروش دارایی در تلاش برای کسب سود است. در حالی که امروزه معاملات شامل ابزارهای مختلف و نسبتاً پیچیده ای (معاملات آتی ، گزینه ها ، مبادله ها و غیره) و استراتژی ها (پوشش ، کوتاه کردن ، دلخواه و غیره) است ، اصل اساسی خرید کم و فروش بالا در کل مربوط است.

هدف اصلی یک تاجر خرید ابزار با قیمت مشخص و فروش آن پس از آن با قیمت بالاتر (در آنچه به عنوان تجارت طولانی شناخته می شود) ، تفاوت را به عنوان سود به جیب می زند. ترتیب معاملات می تواند تغییر کند – همانطور که در یک تجارت کوتاه اتفاق می افتد ، در آن معامله گر سعی می کند ابتدا بالا بفروشد و بعدا کم بخرد – اما هدف همان است.

در حالی که از نظر تئوری ، این یک مفهوم ساده به نظر می رسد ، اما در عمل شامل ارزیابی قیمت بازار این ابزار است و اینکه آیا ارزش آن در هر زمان خاص کم شده یا بیش از حد ارزش گذاری شده است. از این گذشته ، تنها در صورتی می توانید ساز را با قیمت بالاتر بفروشید که شخص دیگری معتقد باشد ارزش آن بیشتر است و مایل است هزینه آن را پرداخت کند.

سود و زیان تحقق یافته و تحقق نیافته

ورود به یک معامله – چه طولانی و چه کوتاه می روید – به عنوان موضع گیری نیز شناخته می شود ، و اگر بازار به نفع شما حرکت کند می توانید ببینید که موقعیت شما سود می برد. با این حال ، هر دستاوردی که در برابر موقعیت خود می بینید ، منفی است "تحقق نیافته" (معروف به "سود کاغذی") تا در واقع از موقعیت خارج شوید. خروج از موقعیت به معنای فروش ابزاری است که در دست دارید (در برابر یک تجارت طولانی) یا خرید مجدد آن (در برابر یک تجارت کوتاه).

به عنوان مثال ، اگر در انتظار سقوط در آینده در سقوط مارس 2020 ، یک BTC را با 5000 دلار خریداری کرده باشید ، عملاً مدت طولانی را سپری کرده اید. اگر هنوز آن سکه را در دست دارید که در حال حاضر چیزی در حدود 18،250 دلار ارزش دارد ، 13.250 دلار (به عنوان مثال 18،250 – 5000 دلار) سود غیرقابل تحقق دارید.

با این حال ، اگر در ساعت آینده قیمت بیت کوین به 17000 دلار کاهش یابد ، سود بالقوه شما نیز به 12000 دلار کاهش می یابد. این مثال نشان می دهد که سود واقعی شما تنها زمانی محقق می شود که آن سکه را بفروشید و از موقعیت طولانی خود خارج شوید. تا آن زمان ، شما فقط می توانید به سودهای بالقوه ، یا تحقق نیافته نگاه کنید.

به همین ترتیب ، تغییرات نامطلوب قیمت منجر به "زیان کاغذ" که فقط هنگام خروج از موقعیت تحقق می یابد. در هر صورت ، به عنوان یک معامله گر ، مهم است که تمایز را بین سود و زیان تحقق نیافته و تحقق یافته ، یا P&الف. سود و زیان فقط در صورت تحقق واقعی است.

تجارت یا سرمایه گذاری

تجارت و سرمایه گذاری دو فعالیت متفاوت هستند ، حتی اگر اهداف آنها تا حدودی همسو باشد. سرمایه گذاران و معامله گران به دنبال سود هستند اما طرز فکر ، استراتژی و تعهدات آنها بسیار متفاوت است.

هنگامی که شما در یک دارایی مانند BTC سرمایه گذاری می کنید ، اساساً در حال خرید ایده و حتی فرهنگ موجود در آن هستید. شما احتمالاً متعهد می شوید که موقعیت خود را حفظ کنید – یا "هودل" BTC شما – اگر سالها نباشد ، برای سالها. در مقابل ، هنگامی که شما فقط BTC را معامله می کنید ، چنین تعهدی ندارید و فقط به قیمت و رویدادهای کوتاه مدت بازار مربوط می شوید.

حتی اگر مدت زمان مشخصی وجود نداشته باشد که معاملات را از سرمایه گذاری متمایز کند ، معامله گران عموماً در چارچوب های زمانی کوتاه تر و خاص تر فعالیت می کنند. به عنوان مثال معامله گران روز ، ساعت ها در یک روز موقعیت خود را حفظ می کنند ، اما اسکالپرها (زیرمجموعه ای از معامله گران روز) می توانند در عرض چند دقیقه ، اگر چند ثانیه نباشد ، وارد و خارج شوند.

انتخاب بین تجارت و سرمایه گذاری به اهداف مالی شخصی شما و ارزیابی قیمت ، ارزش و چشم انداز ابزار انتخابی شما ، چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت بستگی دارد..

درک بازارهای رمزنگاری

در حالی که تجارت به شدت به بازار نیاز ندارد ، داشتن یک مزیت قابل توجه دارد. حتی اگر از نظر تئوری ، می توانید با خرید مستقیم آن از یک فروشنده و فروش آن به شخص دیگر (با فرض کنید از همسایه و سپس به شخصی که می شناسید) هر چیزی را معامله کنید ، این سناریو مقیاس پذیر نیست.

بازارهایی مانند صرافی های رمزنگاری دارای مزایای بسیاری هستند ، اما شاید اساساً توانایی تأمین نقدینگی باشد ، به این معنی که معامله گران می توانند به سرعت معاملات همزمان را در چند دقیقه انجام دهند بدون اینکه جستجو کنند یا منتظر خریداران و فروشندگان باشند. نقدینگی بازار اصطلاحی برای سهولت و سرعت خرید یک دارایی در برابر سفارشات موجود در بازار است ، بدون اینکه تجارت شما به شدت روی قیمت بازار دارایی تأثیر بگذارد..

به طور کلی ، دارایی نقدینگی سرمایه ای است که بسیاری از مردم به تجارت آن علاقه مند هستند – به این معنی که حجم معاملات آن دارایی زیاد است و قیمت دارایی از تجارت به تجارت به شدت متفاوت نیست. بازارهایی مانند مبادلات تقاضا برای یک دارایی مشخص در یک مکان متمرکز ، بنابراین خریداران و فروشندگان می توانند راحت تر و سریعتر مطابقت داشته باشند.

با توجه به نیاز به نقدینگی ، شاخص های قابل اعتماد قیمت ، معاملات امن و سایر ویژگی ها ، تقریباً همه معاملات ارزهای رمزنگاری شده امروز در مبادلات اختصاصی مانند OKEx یا از طریق کارگزاران تخصصی انجام می شود.

به عنوان مثال ، با استفاده از OKEx ، می توانید BTC و تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده پشتیبانی شده را تقریباً بلافاصله ، 24 ساعت در روز و هفت روز هفته خریداری و یا با پرداخت هزینه بسیار ناچیز در ازای هر معامله ، خریداری کنید..

لکه یا مشتقات

بازارهای رمزنگاری تا حد زیادی از همان قالب های مشابه خود پیروی می کنند و به انواع و مشتقات تقسیم می شوند. بازار لحظه ای جایی است که می توانید یک ارز رمزنگاری شده را فوراً بخرید یا بفروشید و سکه ها / توکن های واقعی را که معامله می کنید دریافت کنید. بازار مشتقات با قراردادهایی معامله می کند – مانند قراردادهای آتی ، گزینه ها و مبادله ها – که ارزش آنها را از یک ارز رمزپایه اساسی ردیابی یا استخراج می کند. معاملات شامل قراردادهای مشتقه همیشه سکه ها / نشانه های واقعی را به معامله گر تحویل نمی دهند.

ذاتاً ، مشتقات محصولات تجارت پیچیده تری هستند و در مقایسه با معاملات بورس اغلب ریسک بالاتری دارند. در حالی که این راهنما در وهله اول به مبانی معاملات نقدی متمرکز است ، بسیاری از اصول کلی تر در معاملات مشتقات نیز قابل استفاده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر نوع و نحوه کار آن می توانید به راهنمای ما برای مشتقات رمزنگاری مراجعه کنید.

جفت معامله

بازارهای ارزهای رمزنگاری شده ، مانند بازارهای سنتی ، دارای جفت های مختلفی هستند که برای معامله ذکر شده اند (هر یک نشان دهنده یک بازار است) ، که با ترکیبی از دارایی های دارایی مانند BTC / USDT ، ETH / BTC یا LTC / BTC مشخص می شوند. هر جفت بازار به طور مناسب به دو ارز اشاره دارد. این ارزها همیشه رمزپایه نیستند ، زیرا برخی صرافی ها از جفت های معاملاتی فیات پشتیبانی می کنند – یعنی تجارت بین ارز رمزنگاری شده و فیات یا ارز صادرشده توسط دولت است – مانند BTC / USD ، BTC / EUR یا BTC / GBP. این جفت ها قیمت ها یا نرخ ارز را منعکس می کنند. اولین ارز در این جفت ارز است "پایه" ارز ، و دوم آن است "نقل قول" واحد پول.

جفت های تجاری نحوه منعکس شدن قیمت ارزهای رمزنگاری شده به ویژه در مبادلات هستند. به عنوان مثال ، معامله جفت BTC / USDT با 18،250 USDT به معنای 1 BTC برابر با 18،250 USDT یا تقریباً 18،250 دلار است. به طور مشابه ، ETH / BTC در 0.03 به معنای 1 ETH برابر با 0.03 BTC یا در حدود 550 دلار در زمان نوشتن است.

متشکل از رمزنگاری

همانطور که در بالا بحث شد ، جفت معاملات شامل ارزهای پایه و قیمت است. در حالی که ارزهای پایه می توانند هر یک از ارزهای رمزپایه ذکر شده در صرافی باشند ، ارزهای پیشنهادی معمولاً محدودتر هستند.

در فضای رمزنگاری ، BTC ارز دیجیتال پیشرو است و همچنین ارز اصلی قیمت در جفت های معاملاتی رمزنگاری شده است. Tetcoincoinherher (USDT) و altcoin پیشرو ، Ether (ETH) ، دیگر ارزهای رایج رایج هستند. OKEx رمز علامت گذاری ویژه خود را دارد ، OKB ، که به عنوان ارز رمزنگاری شده در بورس نیز استفاده می شود.

دارای فیات

در مقایسه با جفتهای ارز رمزنگاری شده ، جفتهای رایج فیات برای معامله گرانی که حسابهای خود را در ارزهای فیات مربوطه خود متعادل می کنند ، شهودی تر است. به عنوان مثال ، یک معامله گر با دلار آمریکا ممکن است ترجیح دهد که BTC / USD یا جفت های معادل آن معامله کند تا قیمت BTC را به دلار مشاهده کند.

با این حال ، اکثر صرافی های رمزنگاری (از جمله OKEx) به جای ارزهای واقعی فیات از زنجیره های پایدار برای نشان دادن جفت های رایج فیات استفاده می کنند. USDT تا کنون متداول ترین پایدارترین قیمت دلار در بازار است که با قیمت USD ثابت می شود ، اما برخی دیگر شامل TrueUSD (TUSD) ، USD Coin (USDC) ، USDK و دیگران هستند..

انتخاب جفت معاملاتی

هر دو جفت معاملاتی با ارز رمزنگاری شده و دارای فیات دارای مزایا و معایب خود هستند و انتخاب شما به اهداف و اهداف تجاری شما بستگی دارد.

به عنوان مثال ، معامله گرانی که می خواهند سهام BTC خود را حفظ کرده و به طور بالقوه افزایش دهند (صرف نظر از اینکه قیمت بیت کوین با ارزش فیات خود تغییر می کند) جفت های BTC را ترجیح می دهند. با این حال ، کسانی که در نهایت برای سود فیات معامله می کنند و می خواهند با حرکات قیمت ارز ارز سودشان تغییر نکند ، جفت های رایج فیات را انتخاب می کنند.

درک قیمت و فعالیت بازار

اکنون که جفت و قیمت معاملات را پوشش دادیم ، در مورد چگونگی این قیمت ها – که از لحاظ تئوری قیمت های بازار هستند – بحث خواهیم کرد..

اگر جفت BTC / USDT 18000 USDT نقل شود ، این بدان معناست که نرخ حرکت 1 BTC در بازار 18000 USDT است. با این حال ، در واقعیت – و به خصوص در بازارهای رمزنگاری ناپایدار – این یک توصیف بسیار ساده از قیمت 1 BTC است ، زیرا قیمت دقیق ذکر شده قابل تغییر است و لزوماً از هر دو روش استفاده نمی کند (شما همیشه نمی توانید خرید و فروش با همان قیمت).

این رقم (18000 USDT) صرفاً آخرین قیمتی است که در آن معاملات هرچند اندک در بازار انجام شده است. اگرچه این از نظر فنی آن را به قیمت بازار تبدیل می کند ، اما بعید است قیمتی باشد که در واقع برای سفارشات خرید یا فروش خود در بازار دریافت خواهید کرد.

در عوض ، قیمت واقعی موجود در بازار با نشان داده می شود "می پرسد" و "پیشنهادات," جایی که س asksال می شود سفارشات فروش است (به عنوان مثال ، من می خواهم BTC را با قیمت مشخص بفروشم) و پیشنهادات سفارش خرید است (به عنوان مثال ، من می خواهم BTC را با قیمت مشخص بخرم).

درخواست و پیشنهاد ، سازنده و گیرنده

همانطور که در بالا بحث شد ، بین آخرین قیمت معامله شده و قیمت واقعی بازار تفاوت وجود دارد. مورد دوم به عوامل مختلفی از جمله گسترش بین س asksالات و پیشنهادات و عمق آنها بستگی دارد.

به سادگی ، س asksال ها سفارشات فروش و پیشنهادات پیشنهادهای خرید هستند که در حال حاضر در یک بازار خاص ذکر شده اند (به عنوان مثال در OKEx). هر پرسش و پیشنهاد شامل یک قیمت و مقدار است. به عنوان مثال ، یک سوال می تواند 0.5 BTC را با قیمت 18000 دلار برای هر BTC خریداری کند – این بدان معنی است که قیمت کل سفارش 18000 0.5 0.5 BTC = 9000 دلار است. به همین ترتیب ، یک پیشنهاد می تواند با 0.25 BTC با قیمت 17،500 دلار برای هر BTC باشد ، به این معنی که پیشنهاد دهنده مایل است 0.25 BTC را با قیمت 4،375 دلار خریداری کند (به عنوان مثال ، قیمت کل سفارش 17،500 x 0،25 BTC = 4،375 دلار باشد).

هر دو درخواست و پیشنهادات برای گرفتن یا پر کردن توسط هر کسی در بورس موجود است (مگر اینکه قبل از پر شدن درخواست یا پیشنهاد توسط معامله گر لغو شود). با این حال ، در هر دو مورد ، نیازی به پر کردن کل مبلغ درخواست یا پیشنهاد نیست. می توانید هر مقدار کمتر از مبلغ ذکر شده را انتخاب کنید. با نگاهی به مثالهای پرسش و پیشنهاد بالا ، این بدان معناست که دامنه شما از 0.001 BTC (حداقل مقدار BTC قابل معامله در OKEx) تا 0.5 BTC برای مثال ask و 0.001 BTC تا 0.25 BTC برای مثال پیشنهاد است..

هنگام معامله در هر بازاری ، دو گزینه پیش رو دارید. یا می توانید پر کنید ، یا "گرفتن," هر یک از درخواست ها و پیشنهادات موجود (همانطور که در بالا توضیح داده شد) یا "ساختن" خودت با انجام این کار ، شما نیز انتخاب می کنید که به یک تبدیل شوید "سازنده" یا "گیرنده," و سفارشات شما در هر مورد هزینه های متفاوتی دارند. سازندگان با کارمزد کم تر تشویق می شوند ، زیرا با پیشنهاد فعالانه معاملات نقدینگی به بازارها اضافه می کنند ، در حالی که متصدیان هزینه های کمی بیشتری را پرداخت می کنند زیرا با پر کردن و مصرف سفارشات موجود (مثلاً پیشنهادهای سازندگان) نقدینگی را از بین می برند.

به عنوان مثال ، اگر نگاهی به بازار BTC / USDT در OKEx بیندازید و ببینید که کمترین درخواست خود را با 18،050 USDT و بالاترین پیشنهاد خود را با 17،800 USDT دارد ، این بدان معنی است که کمترین قیمت هر کسی در OKEx مایل به فروش 1 BTC است در آن لحظه 18،050 USDT است و بالاترین قیمت هر کسی که مایل به خرید 1 BTC با آن است 17،800 USDT است. می توانید یکی از این سفارشات را انتخاب کنید و یا سفارش خود را انجام دهید.

بیایید بگوییم شما تصمیم می گیرید درخواست خود را انجام دهید (به عنوان مثال ، سفارش فروش): شما آماده اید BTC خود را (هر مقدار) با قیمت 17000 USDT به ازای هر BTC بفروشید. در این صورت ، سفارش فروش شما به عنوان بالاترین درخواست در بازار نشان داده می شود ، زیرا حتی کمتر از درخواست قبلی است که 17،050 USDT برای هر BTC می خواهد.

تا زمانی که هیچ کس دیگری نرخ BTC با نرخ پایین تر از شما (17000 USDT به ازای هر BTC) نمی فروشد ، س askال شما اولین س lineالی است که در بازار پر می شود.

با توجه به اینکه چگونه بازارهای آزاد شامل خریداران و فروشندگان استناد می کنند قیمتهای مورد نظر خود را – مهم نیست چه زیاد و چه کم – بازار با انتخاب کمترین درخواست (یعنی فروشندگانی که کمترین قیمت را دارند) و بالاترین پیشنهادات (یعنی خریدارانی که بالاترین قیمت را دارند) تعادل برقرار می کند. پیشنهادات) ، زیرا آنها مطلوب ترین قیمت ها هستند.

عمق و گسترش بازار

گرچه برای فعالیت در بازار بسیار مهم است ، اما درخواست ها و پیشنهادات به تنهایی کل تصویر را منعکس نمی کنند. همانطور که در بالا ذکر شد ، یک درخواست یا پیشنهاد می تواند برای هر مبلغی باشد ، حتی تا 0.001 BTC (تقریبا 18 دلار ، در زمان نوشتن مقاله).

اگر کسی بخواهد فقط 0.001 BTC بفروشد و فرض کنید این س askال در راس بازار باشد (یعنی در آن زمان پایین ترین قیمت را برای 1 BTC در بازار ارائه می دهد) ، اگر می خواهید بیشتر بخرید بیش از 0.001 BTC ، شما به طور خودکار س topال اصلی را می گیرید. با این حال ، مقدار سفارش باقی مانده شما (بالاتر از 0.001 BTC) در صف است که توسط بهترین سوال بعدی پر می شود ، تا زمانی که سفارش شما تکمیل شود.

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که همیشه بین کمترین درخواست و بالاترین پیشنهاد تفاوت قیمت وجود خواهد داشت – همانطور که در مثال بالا مشاهده کردیم ، جایی که برای کمترین درخواست 17،000 USDT و برای بالاترین پیشنهاد 17،800 USD بود. این اختلاف قیمت به عنوان بازار یا اسپرد پیشنهاد قیمت شناخته می شود. بدون وجود این گستردگی ، هیچ انگیزه ای برای سازندگان بازار برای تأمین نقدینگی با درخواست یا پیشنهاد وجود ندارد ، زیرا آنها نیز می خواهند کم بخرند و فروش بالایی داشته باشند. با این وجود ، در بازارهای بسیار نقدینگی ، این گسترش بسیار محدود است – به این معنی که تفاوت کمی بین قیمت خرید و فروش وجود دارد – در حالی که بازارهای با نقدینگی پایین اغلب بازه های گسترده تری دارند.

با درک گستردگی پیشنهاد خرید ، اکنون تصور کنید که اگر بیشترین درخواست ها یا پیشنهادات در بازار مقادیر بسیار کمی است ، بیایید بگوییم تقریباً 0.002 BTC. با توجه به اینکه چگونه ترتیب درخواست ها و پیشنهادها در ترتیب های صعودی و نزولی قرار می گیرند ، با حرکت در هر ستون (درخواست یا پیشنهاد) ، قیمت خرید یا فروش شما مطلوب تر نمی شود ، زیرا گسترش پیشنهاد قیمت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بازار BTC / USDT در OKEx در حالت اصلی ما مشاهده می شود. منبع: OKEx

تصویر بالا داشبورد نقطه ای اولیه را برای بازار BTC / USDT در OKEx نشان می دهد. فلشهای سبز رنگ به سمت بخش کتاب سفارشات هدایت می شوند ، جایی که س asksالات ذکر شده قرمز است و پیشنهادات سبز است. توجه داشته باشید که کمترین درخواست 17،920.9 USDT به ازای هر BTC است در حالی که بالاترین درخواست قابل مشاهده (بیشتر از آنچه در اینجا نمایش داده می شود) 17،927.0 USDT به ازای هر BTC است – اختلاف تقریبا 6 USDT.

به همین ترتیب ، در حالی که بالاترین پیشنهاد 17،920.8 USDT به ازای هر BTC و کمترین پیشنهاد قابل مشاهده 17916.6 USDT به ازای هر BTC است ، اما در مجموع اندازه این پیشنهادات حتی به 0.5 BTC نمی رسد. این بدان معناست که یک فروشنده با 0.5 BTC یا بیشتر در پایان تمام این پیشنهادات و بیشتر را پر می کند ، اما با مصرف ستون پیشنهادات ، قیمتی که فروشنده برای BTC خود دریافت می کند کاهش می یابد.

با سفارشات اندک (به ازای هر 0.002 BTC) به مثال قبلی خود برگردیم ، اگر می خواهید 1 BTC در چنین بازاری بفروشید ، باید 500 پیشنهاد (از هر 0.002 BTC) را با قیمت های مختلف قبل از سفارش خود انجام دهید. کاملا پر شده این امر باعث می شود که هنگام سفارش ، قیمت نهایی نهایی شما از بهترین قیمت بازار مطلوب نباشد ، زیرا گسترش (یا تفاوت قیمت) در آن 500 پیشنهاد بسیار زیاد بود.

این یک نمونه ساده از آنچه در بازاری رخ می دهد که عمق کافی ندارد ، است. عمق بازار اندازه گیری توانایی بازار در رسیدگی به سفارشات بزرگ است بدون اینکه تغییر عمده ای در گسترش پیشنهاد قیمت داشته باشد.

در نهایت ، درک این مفاهیم برای اجرای استراتژی های معاملاتی و پر کردن سفارشات خود با قیمت های مطلوب بسیار مهم است.

OKEx ، به عنوان یکی از بزرگترین مبادلات ارزهای رمزنگاری شده جهان از نظر حجم معاملات ، دارای نقدینگی و عمق بازار پیشرو در صنعت است – و در نتیجه ، اسپردهای بسیار محدودی که منجر به قیمت های مناسب تجاری حتی برای سفارشات بسیار زیاد می شود..

سفارش کتاب

در هر صرافی ، کلیه پیشنهادات و درخواستهای فعال در بازار در آنچه به عنوان دفتر سفارش شناخته می شود ، ذکر شده است که در زمان واقعی به روز می شود و بازتاب دهنده عمق و نقدینگی بازار است. کتاب های سفارش همچنین با نمودارهای تاریخ معاملات همراه است که آخرین معاملات با موفقیت انجام شده را فهرست می کند.

با این حال ، لازم به ذکر است که پیشنهادات و س asksالاتی که در دفترچه سفارش نشان داده می شوند ، توسط بازرگانانی که آنها را ارسال کرده اند ، قابل لغو هستند و تا زمانی که در واقع پر نشوند ، ضمانت آنها وجود ندارد.

OKEx به کاربران این امکان را می دهد تا با سفارشات دسته ای که در بازه های قیمتی خاص ارز پیشنهادی قرار دارند ، نمایش کتاب سفارشات خود را سفارشی کنند.

انواع سفارشات تجاری و کاربردهای آنها

با پرداختن به بسیاری از مفاهیم کلیدی فوق ، اکنون می توانیم روی ارسال سفارشات تجاری تمرکز کنیم. هر بار که می خواهید معامله ای را انجام دهید ، باید یک سفارش در بازار ارسال کنید. باز هم ، شما می توانید درخواست و پیشنهادات موجود را بگیرید یا خودتان بسازید.

بسته به اهداف و استراتژی های تجاری خود ، می توانید از انواع سفارشات تجاری موجود در صرافی هایی مانند OKEx استفاده کنید. در این راهنما ، ما انواع متداول سفارشات و معنی آنها را برای معامله گران مرور خواهیم کرد.

سفارشات را محدود کنید

سفارش محدود رایج ترین نوع سفارش تجاری است و برای معامله گران مبتدی و باتجربه مناسب است. همانطور که از نام آن مشخص است ، یک سفارش محدود به شما امکان می دهد برای سفارش خرید یا فروش خود محدودیت قیمت مشخصی تعیین کنید و بازار فقط آن را با قیمت دقیق یا بهتر شما مطابقت می دهد.

به عنوان مثال ، اگر یک سفارش خرید محدود برای 1 BTC با قیمت 17123 دلار قرار دهید ، تنها درصورتی پر می شود که در بازار فروشنده ای بخواهد 17123 دلار یا کمتر از 1 BTC بخواهد. به همین ترتیب ، سفارش فروش محدود با همان مشخصات فقط زمانی پر می شود که در بازار خریدار حاضر باشد 17،123 دلار یا بیشتر برای 1 BTC شما بپردازد.

OKEx همچنین دارای یک گزینه سفارش پیشرفته تر است که به طور مناسب آن را می نامند "سفارش محدود پیشرفته," که به شما امکان می دهد پارامترها یا شرایط بیشتری را تعریف کنید – از جمله "فقط ارسال," "پر یا بکش" و "فوری یا لغو."

این شرایط اضافی کنترل بیشتری به معامله گران با استراتژی های خاص می دهد ، به آنها اجازه می دهد فقط به عنوان سازندگان بازار سفارشات خود را ارسال کنند (به عنوان مثال نه گیرنده) ، اطمینان حاصل کنید که سفارشات آنها به طور کامل پر شده یا کشته شده اند (در مقابل پر کردن جزئی) ، یا بلافاصله پر می شوند یا لغو می شوند (بر خلاف انتظار از گیرندگان).

با توجه به اینکه سفارشات محدود چگونه به معامله گران اجازه می دهد حداقل های قابل قبول خود را تعیین کنند و اساساً محدود هستند "یا بگیرش یا ولش کن" پیشنهادات ، مدیریت آنها آسان است و محاسبات ساده تر سود و زیان را امکان پذیر می کند.

سفارشات بازار

در مواردی که سفارشات محدود به بازرگانان اجازه می دهد قیمت های خود را تعیین کنند ، حتی اگر این به معنای انتظار برای پر شدن سفارشات باشد ، سفارشات بازار بلافاصله با هر نرخی که بازار مایل به ارائه باشد ، پر می شوند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید 1 BTC را با سفارش بازار بفروشید ، بورس بلافاصله سفارش شما را با بهترین قیمت موجود پر می کند.

سفارشات بازار در ازای اجرای سریع کنترل مشخصات قیمت را از دست می دهند و معامله گرانی که به دنبال مبادلات فوری هستند ، صرف نظر از انحراف در قیمت ، مورد علاقه آنها هستند..

در اینجا توجه به این نکته ضروری است که معاملات با سفارشات بازار به دلیل گستردگی پیشنهاد خرید ، در بازه های زمانی کوتاه تر سودآوری ندارند. اگر به خرید و فروش متوالی خود با قیمت بازار ادامه دهید ، در اصل خرید بالا و کم فروش و در نتیجه از دست دادن پول خواهید داشت..

توقف سفارشات

سفارشات متوقف شده از نوع پیشرفته ، به معامله گران اجازه می دهد شرایطی مانند "قیمت ماشه" و "قیمت سفارش," که در صورت برآورده شدن ، سفارشات خرید یا فروش را به طور خودکار در بازار ارسال می کنند. OKEx از دو نوع دستور توقف پشتیبانی می کند, "مشروط" و "یکی لغو می کند" یا دستورات توقف OCO.

اگرچه ممکن است سفارشات متوقف در ابتدا برای مبتدیان بسیار پیچیده به نظر برسد ، اما اگر فهمیدید که چگونه کار می کنند بسیار مفید و منطقی هستند.

به عنوان مثال هنگام ارسال سفارش توقف مشروط ، شما با تعریف قیمت ماشه شروع می کنید. همانطور که از نامش پیداست ، قیمت ماشه آستانه قیمت است که سفارش شما را تحریک یا فعال می کند. با این حال ، قیمت ماشه قیمتی نیست که سفارش شما در آن اجرا شود. برای این منظور ، باید یک پارامتر دوم ، قیمت سفارش ، تعیین کنید که همان قیمت واقعی سفارش خرید یا فروش شما است. متناوباً ، برای اطمینان از اجرای فوری ، می توانید سفارش خود را با هر قیمت بازار پس از تحقق شرط قیمت ماشه انتخاب کنید..

سفارش توقف مشروط در بازار BTC / USDT در OKEx. منبع: OKEx

سفارش توقف OCO به همان روش اما با دو مجموعه شرط (دو شرایط محرک و قیمت سفارش) برعکس فقط یک عمل می کند. این نوع سفارش در صورتی مفید است که بخواهید سفارشاتی را پوشش دهید که هم موج افزایش و هم افت قیمت بازار را شامل می شوند.

توقف OCO در بازار BTC / USDT در OKEx. منبع: OKEx

به عنوان مثال ، اگر بیت کوین با 18000 دلار معامله می شود و استراتژی معاملاتی شما شامل فروش 1 BTC به قیمت 19000 دلار در صورت رالی یا فروش آن با 17،500 دلار در صورت افت است ، می توانید از نوع سفارش OCO برای اجرای این معاملات استفاده کنید. شما یک سری قیمت ماشه و سفارش را برای صعودی و مجموعه دیگر را برای نزولی تعریف می کنید. در تجارت OCO ، هر یک از این شرایط که در ابتدا رعایت شده باشد ، اجرا می شود ، در حالی که دیگری به طور خودکار لغو می شود.

با توجه به برخی از مفاهیمی که قبلاً در این راهنما توضیح داده شد ، می توانیم استفاده از دستورات توقف مشروط و OCO را با تحقق به موقع سود و همچنین کاهش ریسک با تحقق زودهنگام زیان ، در سطوح قابل قبول تعریف شده توسط شما مرتبط کنیم..

در حالی که چند نوع سفارش پیشرفته دیگر در OKEx در دسترس کاربران است ، مواردی که در بالا بحث شد برای اکثر مبتدیان و معامله گران متوسط ​​کافی است.

مراحل بعدی: تجارت را شروع کنید

هدف از این راهنما معرفی مفیدی برای تجارت ارزهای رمزپایه است ، پس از آن باید بتوانید فعالیت بازار را مشاهده و درک کنید. در نهایت ، می توانید یک شرکت کننده در بازار شوید – یعنی تجارت ، شروع به آزمایش و آزمایش ابزارها و استراتژی های گفته شده در بالا.

با این حال ، شناخت خطرات موجود برای مبتدیان نیز بسیار مهم است ، زیرا بازارهای رمزنگاری نسبت به بازارهای سنتی خطرناک تر و بسیار ناپایدارتر هستند. معامله گران موفق همیشه درست نیستند ، اما آنها همیشه یک برنامه و استراتژی خروج مطابق با اهداف و اشتهای خود برای خطر دارند.

OKEx دارای ویژگی های بی شماری است که هدف آن آموزش و تسهیل مبتدیان تجارت رمزنگاری است. اگر هنوز حساب OKEx ندارید ، امروز برای یکی ثبت نام کنید. شما همچنین می توانید Demo Trading را شروع کنید – این بدان معناست که شما می توانید در OKEx بدون خطر از دست دادن پول واقعی تجارت کنید – و با استفاده از OKEx و دعوت دیگران برای عضویت در رمزنگاری تا 80 دلار ادعا کنید.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me