banner
banner

راهنمای کامل مبتدیان برای EOS

معرفی

سیستم عامل های مختلف بلاکچین در بازار وجود دارد که یکی از آنها EOS است. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که EOS چیست و چگونه این پروژه در تلاش است انقلابی در مفهوم نحوه مدیریت شبکه های بلاکچین در فضای بلاکچین ایجاد کند..

EOS بستری است که از فناوری دفتر توزیع شده برای میزبانی برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) استفاده می کند

EOS فرزندان فرزندان دان لاریمر است که از بنیانگذاران Steemit و Bitshares نیز هست. دن به دنبال کمک block.one بود ، یک شرکت خصوصی واقع در جزایر کیمن برای توسعه بستر بلاکچین.

هر دو BitShares و Steemit به شبکه های بلاک چین محبوب در بازار تبدیل شدند ، اما EOS توانست برای مدت زمان طولانی در میان 10 ارز بزرگ رمزنگاری شده قرار بگیرد و باقی بماند. این شبکه با ارائه امکان به شرکت ها ، سرمایه گذاران و افراد امکان استقرار dApps در بالای بلاکچین EOS را به دست آورد..

آغاز EOS

EOS برای اولین بار بر روی پلت فرم Ethereum به عنوان رمز ERC-20 راه اندازی شد. با این حال ، این پلت فرم به دلیل محدودیت سرعت ، ایده آل نبود. سپس EOS از ژوئن 2017 تا ژوئن 2018 یک ICO یک ساله انجام داد و بزرگتر از 4 میلیارد دلار.

تیم پشت بلاکچین EOS ادعا می کنند که این پلتفرم به راحتی می تواند یک میلیون تراکنش در ثانیه را مدیریت کند. این سرعت در مقایسه با 25 تراکنش Ethereum در ثانیه فوق العاده است.

EOS قصد دارد با سایر پروژه های بلاکچین به طور خاص ، Raiden و Lightning Network در میان دیگران رقابت کند. هر دو سیستم عامل که به عنوان زنجیره جانبی توسعه یافته اند.

هدف این است که بتوانید مقیاس بندی کنید ، غیر متمرکز بمانید و رویکردی متفاوت برای اداره یک شبکه بلاکچین داشته باشید. در مقایسه با بیت کوین (BTC) و Ethereum ، EOS با وجود متمرکز بودن نسبت به این دو شبکه ، در روش پردازش معاملات بسیار کارآمدتر است.

تفاوت بین EOS و EOS.IO

اکوسیستم کلی EOS دارای دو جز components بهم پیوسته است ، EOS و EOS.IO که با هم همکاری می کنند تا آن را از سایر پروژه های بلاکچین متمایز کند.

به عنوان مثال ، به فکر کنید EOS.IO به عنوان سیستم عامل رایانه و EOS به عنوان برنامه ای که روی آن اجرا می شود. EOS.IO تعریف می کند که چگونه همه چیز ساخته شده بر روی آن تعامل با یکدیگر و جهان خارج است.

این روش اجازه می دهد تا dOS های EOS به صورت افقی یا عمودی مقیاس بندی شوند. سکه بومی EOS را سکه EOS می نامند.

EOS.IO قادر است در حداکثر کارایی خود بدون تأثیر سو on بر عملکرد آن عمل کند. این امر با استفاده از ارتباطات ناهمگام و معیارهای اجرای موازی امکان پذیر است. علاوه بر این ، فرایندهای جداگانه به طور جداگانه اجرا می شوند.

الگوریتم اجماع و عملکرد آن

پلت فرم EOS از a استفاده می کند اجماع اثبات سهام الگوریتم و مجوزهای متمرکز بر نقش را اضافه می کند. این روش امکان بازگشت سریع ، رفع اشکال و سایر تصمیمات را در سریعترین زمان ممکن فراهم می کند. افزودن و تأیید بلوک های جدید توسط تولیدکنندگان بلوک انجام می شود. این افراد به ازای هر بلوک اضافه شده ، نشانه های EOS به دست می آورند.

EOS.IO قبلاً طرح های پایگاه داده ، جعبه ابزار وب و سایر ابزارهایی را که هدف آنها ایجاد آسان توسعه dApps در بستر EOS است ، تعریف کرده است..

پلتفرم EOS به عنوان یک فروشگاه واحد برای برنامه های غیرمتمرکز ارائه دهنده خدمات میزبانی سرور ، احراز هویت و سرویس های ابری عمل می کند. این ویژگی ها اجازه می دهد تا داده ها از زنجیره اصلی در یک ماشین محلی ذخیره شوند.

برخلاف سایر سیستم عامل های بلاکچین ، پلتفرم EOS کارمزد معاملاتی ثابت ندارد. در عوض ، یک برنامه ایجاد شده در سیستم عامل نحوه تأمین هزینه های معاملات توسط کاربران آن را تعریف می کند.

در حال حاضر ، پلت فرم EOS دارای بیش از 100 برنامه غیرمتمرکز است که برنامه اصلی با شش هزار کاربر روزانه در تعامل است.

الگوریتم اثبات کار (PoW) که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه مانند Litecoin (LTC) استفاده می کنند بسیار ناکارآمدتر از الگوریتم های اجماع Proof-of-Stake (PoS) است. از طریق PoW ، ماینرها باید معاملات را با استفاده از توان محاسباتی تأیید کنند. بسیاری از شبکه های بلاکچین مانند بیت کوین یا Litecoin برای انجام این فعالیت ها به ماینرهای متخصص نیاز دارند. 

EOS از الگوریتم Delegated Proof-of-Stake (DPoS) استفاده می کند ، نسخه متفاوتی از PoS که هدف آن حل برخی از مشکلاتی است که Ethereum در حال حاضر با آن روبرو است. DPoS پیاده سازی فناوری است که امکان رأی گیری و فرایندهای انتخاباتی را در یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز خاص فراهم می کند. 

DPoS توسط Dan Larimer ساخته شده است تا بتواند کارایی بهتری را برای پروژه بلاکچین BitShares که اکنون در EOS و Steem اعمال می شود ، ارائه دهد. کاربران فعال در شبکه DPoS با قرار دادن نشانه های خود بر روی نام کاندیدای خود به “شاهد” و “نماینده” رأی می دهند.

EOS با تولیدکنندگان بلوک کار می کند و کاربران می توانند به این تولیدکنندگان بلوک که در این شبکه کار می کنند رای دهند. این تولیدکنندگان بلوک مسئولیت ایجاد و تأیید بلوک در شبکه را دارند و برای تلاش خود پاداش می گیرند. 

به این ترتیب ، این نمایندگان می توانند سیستم را اداره کنند. اگرچه آنها نیازی به تأیید معاملات ندارند ، اما آنها بر هزینه های معاملات ، اندازه بلوک ها ، حقوق شاهد و موارد دیگر نظارت می کنند. علاوه بر این ، انتخاب تولیدکنندگان بلوک یک روند مداوم است که افراد در شبکه انجام می دهند. 

سیستم DPoS به تعداد زیادی از افراد – در واقع همه دارندگان EOS می توانند رأی دهند – اجازه می دهد نامزدهایی را انتخاب كنند كه تولیدكنندگان بعدی بلوك خواهند بود. این سیستم DPoS برای کاربران کوچکتر که به دلیل نداشتن بودجه لازم برای مشارکت قادر به شرکت در سایر بلاک چین های PoS یا PoW نیستند بسیار مثبت است.. 

بنابراین ، مزایای بسیاری از سیستم های DPoS وجود دارد. از آنجا که برای راه اندازی شبکه به مقدار زیادی محاسبات نیاز ندارند ، مقیاس پذیرتر از بلاک چین های دیگر هستند. علاوه بر این ، این سیستم های DPoS تمایل دارند سریعتر از الگوریتم های اجماع PoS و PoW سنتی باشند. 

علاوه بر این ، سیستم های DPoS به کاربران کوچکتر امکان می دهد تا از طریق نمایندگان در تصمیم گیری های کل شبکه شرکت کنند. 

اگرچه کاربران EOS امکان مشارکت در شبکه را دارند اما این بدان معنا نیست که آنها این کار را انجام می دهند. اگر چندین کاربر وجود داشته باشند که در شبکه مشارکت ندارند ، مزایای آن کمرنگ می شود و به جناح های کوچک با علاقه خاص اجازه می دهد تا با مشارکت فعال خود شبکه را در اختیار بگیرند.. 

سرانجام ، چندین متخصص وجود دارند كه سیستم های DPoS را متمركزتر ​​می دانند زیرا سرانجام فقط در چند شاهد قدرت نشان داده می شود. سرانجام ، اگر کاربران با تعداد کمی سکه تشویق به مشارکت نکنند اگر رای آنها مهم نیست.

ارز رمزنگاری شده EOS

شبکه EOS از دارایی دیجیتال EOS استفاده می کند که به افراد و شرکت ها امکان می دهد از قابلیت های مختلف بلاکچین استفاده کنند. دارندگان EOS همچنین مالکان قسمتهایی از شبکه هستند. این بدان معناست که اگر کاربری وجود داشته باشد که 1٪ از منابع EOS را در اختیار داشته باشد ، آنها نیز 1٪ از قدرت محاسباتی مورد نیاز را برای پردازش معاملات دارند. 

همزمان ، سکه های EOS می توانند در dApp های مختلفی که در بالای شبکه EOS مستقر شده اند ، استفاده شوند. 

EOS در بازار ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک دارایی دیجیتال راهی بسیار دست انداز داشت. این ارز مجازی در تاریخ 29 آوریل 2018 به بالاترین حد خود رسید. دارایی دیجیتال در آن زمان از 22 دلار فراتر رفت و سپس در پایان سال 2018 به 1.57 دلار سقوط کرد. افزایش قیمت 29 آوریل مربوط به راه اندازی رسمی EOS بود شبکه اصلی در همین حال ، پایین ترین تجربه دارایی دیجیتال به دلیل بازار خرس بود که بیشتر ارزهای دیجیتال موجود در فضا را تحت تأثیر قرار داد. 

از نظر BTC. ارز دیجیتال نیز در 29 آوریل به بالاترین قیمت خود رسیده است ، زمانی که نزدیک به 0.0023 BTC برای هر سکه معامله شد. پس از بازار نوار در سال 2018 و شروع خوب بیت کوین در سال 2019 ، پایین ترین نقطه از نظر BTC در تاریخ 9 آگوست بود که قیمت ارز دیجیتال به 0.003311 BTC در هر سکه کاهش یافت.. 

رقبا – مقایسه بین Ethereum ، EOS و Tron

EOS در حال حاضر رقیب نزدیک Ethereum (ETH) و همچنین Tron (TRX) است. این دو شبکه ویژگی های مشابه EOS را ارائه می دهند ، به عنوان مثال امکان میزبانی برنامه های غیرمتمرکز. 

از نظر فعالیت dApp ، Everstake a گزارش که در آن آنها استفاده روزانه از dApss را برای هر یک از این شبکه ها اعلام کردند. 

طبق آن گزارش ، EOS ثبت شده 65000 کاربر فعال روزانه (DAU) و پس از آن Ethereum با 19،000 DAU و Tron با 15،000 DAU. این نشان می دهد که توسعه دهندگان dApp از تلاش برای ایجاد در بالای شبکه ای که قادر به ساخت برنامه های غیرمتمرکز سریع و ایمن است استقبال می کنند.. 

گزارش منتشر شده در پایان ماه ژوئن نشان می دهد که EOS حدود 500 dApp مختلف دارد که 200 مورد از آنها فعال هستند. Ethereum دارای 2500 dApp با 300 برنامه فعال غیرمتمرکز است. سرانجام ، Tron 450 dApps با 170 فعال دارد. 

واضح است که انجمن Ethereum تعداد زیادی از همکاران و توسعه دهندگان را در اختیار دارد که به منظور گسترش قابلیت های استفاده از شبکه ها و ویژگی های آنها کار می کند. در همین حال ، EOS و Tron پس از اتریوم آزاد شده اند و در تلاشند تا جوامع خود را ایجاد کنند. با این حال ، لازم به ذکر است که هر دو این شبکه ها در حال حاضر توجه بسیاری از افراد و توسعه دهندگان از کشورهای مختلف را به خود جلب کرده اند. 

این گزارش به شرح زیر است:

“نیاز صنعت به داشتن بلاکچین فوق العاده سریع ، بسیار قدرتمند و توانمند ، توسعه پلتفرم های جدید را ترغیب می کند که با سرعت سرسام آور نسبت به یکدیگر بهبود می یابند”

سرانجام ، این سه شبکه الگوریتم های اجماعی برای اجرای بلاک چین های خود دارند. در حالی که Ethereum با Proof-of-work کند کار می کند ، Tron از DPoS بسیار مشابه EOS نیز استفاده می کند که دارای 27 نماینده فوق العاده (SR) است. 

در حالی که Ethereum دومین دارایی دیجیتال در بازار است با سرمایه بازار 22.77 میلیارد دلار ، Tron در حال حاضر سیزدهمین شبکه بلاکچین با 1.37 میلیارد دلار است ، بر اساس داده های ارائه شده توسط CoinMarketCap.

انجمن EOS

EOS جامعه بسیار فعالی در پشت خود دارد که در یک زمان قیمت خود را به 21 دلار رساند. این بالاترین قیمت از زمان شروع پروژه بوده است. در حال حاضر ، EOS با قیمت 4.45 دلار معامله می شود که بازتابی از وضعیت فعلی نزولی بازار است.

سکه های EOS را می توان در کیف پول های مبتنی بر موبایل ، رایانه و وب نگهداری کرد. EOS را می توان در صرافی های پیشرو ارزهای رمزنگاری شده مانند Huobi ، Bitfinex ، Binance و غیره خریداری کرد. در بیشتر این صرافی ها ، EOS با USDT ، ETH یا BTC جفت می شود.

در پایان ، با توجه به توانایی آن در مقیاس گذاری و تطبیق نیازهای مختلف برنامه های غیرمتمرکز بدون ایجاد خطر در سرعت ، سیستم عامل EOS ناگزیر است در آینده نزدیک به نیرویی برای همکاری تبدیل شود. همچنین ، رویکرد منحصر به فرد آن در حل اختلافات در سیستم عامل ، امتیاز دیگری برای بلاکچین EOS است.

نتیجه

با ادامه رشد و تکامل بازار ارزهای رمزنگاری شده ، پروژه های مختلفی وجود دارد که راه حل های جدیدی به کاربران ارائه می دهند و تلاش می کنند تا با چالش های شبکه های قدیمی روبرو شوند. اگرچه مدتی باید سپری شود تا EOS توسط شرکت ها ، کاربران و شرکت ها تصویب شود ، اما در حال حاضر شبکه اثبات کرده است که توانایی ایجاد انقلابی در بسیاری از صنایع را دارد. 

بیشتر بدانید

اگر می خواهید درباره EOS بیشتر بدانید ، آخرین گزارش اخبار مربوط به عنوان معاملات آن را در هر ثانیه بخوانید. بهترین مکان برای خرید EOS از طریق Binance است ، مراحل آن در راهنمای کامل ما یافت می شود. در آخر ، اگر در مورد قیمت EOS کنجکاو هستید ، این مقاله پیش بینی قیمت EOS را بررسی کنید.

ریحان دارای سه سال تجربه مستقل در زمینه نوشتن در زمینه فن آوری های مخرب است. او بر اخبار و اخبار منتشر شده آموزش و پرورش تمرکز دارد. کمک به گسترش انجیل Blockchain. او امیدوار است که روزی شرکت بلاکچین خود را داشته باشد. کمک به جهان از طریق فناوری نوآورانه دفتر خود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me