banner
banner

جی هائو: مقایسه موتورهای تصفیه مبادلات رمزنگاری

در دو سال گذشته ، ما تلاش خود را برای تکمیل موتور مدیریت ریسک برای بازارهای آتی هدایت کرده ایم و هنوز حدود یک و نیم سال است که هرگونه شکست BTC را ثبت کرده ایم. این سیستم برای حفظ مقدار کمی از وجوه کاربر در صندوق بیمه ما طراحی شده است ، به طوری که ما قادر به زنده ماندن هستیم >30٪ افت در بازار در طی نوسانات. من کاملا روشن هستم که افزایش کورکورانه نسبت حاشیه نگهداری برای کاربران ما ضرر دارد.

در 6 ماه گذشته ، OKEx توسط رهبران مبادلات نظیر ما ، مانند FTX و Deribit ، در چندین مورد به طور عمومی شناخته شد. تا 13 مارس ، ما هرگز این فرصت را نداشته ایم که ببینیم چگونه همه چیز کنار هم قرار می گیرد ، یا اینکه اجازه دهیم بازار سیستم مدیریت ریسک ما را آزمایش کند. ما نمی خواهیم این جمعه سیزدهمین سانحه را یک رویداد قو سیاه بنامیم ، زیرا ما قبلاً پیش بینی کرده بودیم که چنین روزی ممکن است هنگام طراحی سیستم هایمان رخ دهد. ما برای آن آمادگی خوبی داشتیم.

منبع: https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1237569751460671491 منبع: https://blog.deribit.com/insights/crypto-derivatives-exchanges-liquidation-pioneers/

به عنوان مدیرعامل OKEx ، یکی از افتخارآمیزترین لحظات من زمانی بود که Huobi (doppelgänger ما) همان چارچوب سیستم مدیریت ریسک را کپی و راه اندازی کرد که همان چند ماه قبل از فروپاشی بازار بود. آنها گفتند که تقلید صادقانه ترین تملق چاپلوسی است – من می خواهم فکر کنم که Huobi با پیروی از قدمهای ما ، که یکی از “کمکهای ویژه” ما به اکوسیستم رمزنگاری است ، توانست در برابر این نوسانات بازار مقاومت کند. ما دست از ابتکارات برنمی داریم. هدف ما تبدیل شدن به نیکولا تسلا در صنعت بلاکچین ، ایجاد زیرساخت های اصلی بلاکچین و زمینه سازی برای موفقیت همه است. من انتظار دارم نزدیکترین دوستان ما که از نوآوریهای ما بهره مند شده اند ، به زودی با بهبود طراحی مبادله و مشتقات خطی خود بر اساس محصولات ما ، از میوه های ما لذت ببرند.

منبع: https://huobiglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/900000297826-Huobi-DM-Huobi-Futures-Reases-Plus– تصفیه-بخشی

مانند اکثر مبادلات مشتقات ، ما در 12 تا 13 مارس وقتی که محصولات مبادله ای ما پنجشنبه شب قبل از افت عمده برای چند دقیقه کاهش یافت ، دچار سکسکه شدیم. تیم فنی ما توانست در مدت زمان کوتاهی عملیات را بالا ببرد و سیستم را دوباره آنلاین کند. تیم OKEx سپس بقیه شب را در حالت آماده باش مراقب بود و هیچ تصادف مهم دیگری برای صرافی اتفاق نیفتاد. از آن زمان برای بازارهای مشتقات ما تقریباً نرم و روان بود و ما هیچگونه عقب گردی نداشتیم.

در مقایسه با سایر رهبران صنعت ، Deribit دچار کاهش بیمه شد ، اما آنها به سرعت اقدام کردند و 500 BTC سرمایه شخصی خود را برای محافظت از تجار تزریق کردند. در تاریک ترین ساعات صبح جمعه ، دقیقاً مانند S&قطع کننده مدار P500 با افت شدید بازار ، BitMEX برای تعمیر و نگهداری پایین آمد و ادامه روند تصفیه صنعت را متوقف کرد.

شایعات حاکی از آن بود که این تعمیر و نگهداری یک حرکت دستی برای جلوگیری از انحلال موتور انحلال BitMEX به همه کاربران در حالی است که نقدینگی آنها نازک است. اگر BitMEX پایین نمی آمد ، تصفیه ها می توانستند به راحتی قیمت های بیت کوین را به سه سطح کاهش دهند ، زیرا این امر معکوس آینده آنها است..

با این حال ، من معتقدم که این کار عمدی نبوده و صنعت باید به خاطر چگونگی پیشرفت خود سپاسگزار باشد. اگر بازار نفس نمی کشید ، واقعاً به یک رویداد سطح سیاه قو تبدیل می شد. فکر بعدی این بود که به احتمال زیاد BitMEX از طریق رقبای خود دچار حمله DDoS شده است ، دقیقاً مانند آنچه برای OKEx اتفاق افتاد.

منبع: https://blog.bitmex.com/site_announcement/system-status-update-13-march-2020/ منبع: https://twitter.com/DeribitExchange/status/123842670889583000018

به نظر می رسید که بدترین وضعیت در مورد Binance رخ داده است که تقریباً رنج می برد. کاهش 50 درصدی صندوق بیمه آنها. صندوق بیمه آنها به طرز جالبی جالب کار می کند. برای اکثر صرافی ها ، مگر اینکه صندوق بیمه به طور کامل تخلیه شود ، صرافی هیچگونه عقب گردی و یا حذف خودکار تصویب نمی کند. اما در پایان ، Binance حدود 6.5 میلیون دلار از سرمایه خود را از دست داد. حتی با 6 میلیون دلار باقی مانده ، آنها موقعیت های معامله گر را با حذف خودکار (ADL) از بین بردند و باعث خشمگین شدن در توییتر همانطور که انتظار می رفت ، شدند. مشخص نبود که اگر سیستم عادلانه بود یا تولیدکنندگان ممتازی در بازار که مکلف به این استفاده از خودکار نیستند ، در این امر دخیل بودند. ADL در این شرایط برای معامله گران ویرانگر است ، اگر کاربری از آینده برای محافظت از موقعیت دیگر استفاده می کرد ، مقدار قابل توجهی را در پای دیگر خود از دست می داد. به عنوان مثال ، هنگامی که بازار جمعه از ساعت 6000 به 5000 سقوط کرد و در صورت حذف سود ، مطمئناً 20٪ ضرر داشتید. در حالی که در OKEx هستید ، همه با همان قوانین بازی می کنند ، clawback فقط در صورت تخلیه صندوق بیمه اعمال می شود.

منبع: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/1 منبع: https://twitter.com/cz_binance/status/1238070877289353217 منبع: https://twitter.com/Fat_macedon/status/12380808894982346753 منبع: https://twitter.com/lionel_tlse/status/1238074058664804352 منبع: https://twitter.com/skewdotcom/status/1238428787865460736

وقتی همه گرد و غبار نشست ، سیستم OKEx در برابر نوسان مقاومت کرد و گردش و نقدینگی ما در 24 ساعت حساس پیش افتاد. ما ممکن است کامل نباشیم و هنوز جای پیشرفت وجود دارد ، اما ما قول می دهیم که به کار خستگی ناپذیر در پشت صحنه برای حفاظت از دارایی کاربران ادامه خواهیم داد.

OKEx را دنبال کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me