banner
banner

تقاضای Tether در انتظار کاهش نصف Bitcoin چیست؟

با نزدیک شدن نصف پاداش بیت کوین (BTC) به سومین پاداش بلوک ، چاپگر Tether (USDT) میلیاردها دلار از ثبات Bitcoin خود را پشتیبانی کرده است.

در حالی که این شرکت و سایرین موج چاپ را ناشی از افزایش تقاضا در زمان بی ثباتی اقتصادی می دانند ، هنوز عدم قطعیت در مورد قانونی بودن و ثبات موقعیت Bitcoin به عنوان یک ارز رمزپایه امن امن واقع شده است. بسیاری از آنها همچنین تعجب می کنند که چرا در وهله اول افسارها بسیار مطلوب هستند.

Tether توضیح داد

Tether یک Bitcoin ثابت است که به قیمت دلار ایالات متحده متصل است. به طور خاص ، این یک ارز دیجیتال است که از تبدیل ارزهای فیات نقدی مانند دلار آمریکا ، یورو و یوان چین خارج از کشور ایجاد می شود.

به همین ترتیب ، شرکت صادر کننده Tether ، iFinex ، ادعا می کند که سکه است 100٪ پشتیبانی می شود توسط ذخایر ارزی سنتی شرکت ، “معادل نقدی” یا “سایر دارایی ها و مطالبات دریافتی از وام های ارائه شده توسط Tether به اشخاص ثالث”

USDT ، با اختلاف زیاد ، ثبات ثروتمند بیت کوین در بازار ارزهای رمزپایه است. در واقع ، این چنین است چهارمین ارز بزرگ رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار, طبق زمانبندی ردیاب بازار ارزهای رمزنگاری شده CoinMarketCap ، از زمان نوشتن این مقاله. 

تسلط بیت کوینTether چهارمین ارز رمزنگاری شده غالب بر اساس ارزش بازار است. منبع: CoinMarketCap

ضرب و شتم مداوم و بی امان USDT آن را بیشتر به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال مورد حمایت فیات تقویت کرده است. سرمایه بازار Tether در حال حاضر 8.28 میلیارد دلار است – به طور قابل توجهی بالاتر از رقبا USD Coin (707.3 میلیون دلار) ، Paxos (244.67 میلیون دلار) و TrueUSD (137.24 میلیون دلار).

تسلط به اینترنتتقاضا برای Tether خیلی زودتر از رقابت پایدار بیت کوین بوده است. منبع: شاخص Stablecoin

با این حال ، تسلط USDT در بازار ارزهای رمزنگاری موجب نگرانی در صنعت می شود – همانطور که Tether ، خواهر صرافی Bitfinex و شرکت مادر iFinex غالباً درگیر اختلافات هستند.

Tether به دستکاری در بازار بیت کوین در سال 2017 متهم شد ، و در حال حاضر درگیر جنگ های حقوقی برجسته ای است که بین iFinex و مقامات مالی ایالات متحده در جریان است.

با نزدیک شدن نصف شدن بیت کوین و افزایش میزان USDT در گردش ، این س ofال که چه چیزی تقاضای Tether را ایجاد می کند حتی بیش از حد معمول مطرح است. یکی از اصلی ترین عواملی که باید در بررسی این تقاضا در نظر گرفته شود ، همبستگی آشکاری بین سرمایه بحث برانگیز بازار ثابت Bitcoin و قیمت BTC است..

Tether به دستکاری در بازار بیت کوین متهم شده است

از زمان ورود بیت کوین به جریان اصلی جریان اصلی – از طریق یک مسابقه چند ساله حماسه گاو که به اوج خود رسید و سکه به قیمت بالاترین قیمت خود رسید – بسیاری از آنها نسبت به Tether و نقش آن در بازار ارزهای رمزپایه شک کرده اند.

در ژوئن 2018 ، تقریباً شش ماه پس از آنکه قیمت BTC در هر سكه حدود 20 هزار دلار به اوج خود رسید ، نیویورك تایمز مقاله ای تحت عنوان “قیمت Bitcoin به طور مصنوعی تورم شد ، محققان می گویند ارزش افزایش ناگهانی دارد” را اجرا كرد – كه در آن Tether در رسانه های جریان اصلی مورد توجه قرار گرفت برای نقش بالقوه غیرمنفظ آن در حمایت از بازار بیت کوین. 

مقاله نیویورک تایمز مقاله ای است که توسط John M. Griffin از دانشگاه تگزاس در بخش مالی آستین و امین شمس از کالج تجارت فیشر دانشگاه ایالتی اوهایو نوشته شده است به نام “آیا بیت کوین واقعاً بدون اتصال است؟” خلاصه مقاله روشن شد نقش مشکوک Tether در حباب ارز رمزنگاری شده 2017, با بیان:

“با استفاده از الگوریتم ها برای تجزیه و تحلیل داده های بلاکچین ، متوجه می شویم که خریدهای Tether به دنبال رکود بازار انجام می شود و منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین می شود. جریان مربوط به یک نهاد است ، خوشه های زیر قیمت دور ، باعث همبستگی های نامتقارن در بیت کوین می شود ، و نشان می دهد ذخایر Tether کافی نیست قبل از پایان ماه. به جای تقاضای سرمایه گذاران نقدی ، این الگوها بیشتر با فرضیه عرضه مبتنی بر تورم پول رمزپایه دیجیتال بدون پشتوانه سازگار است. “

روزنامه نیویورک تایمز تنها مجله اصلی و مشهور نبود که به یافته های بحث برانگیز دست یافت. نیوزویک ، CNBC ، وال استریت ژورنال ، بلومبرگ و دیگران همه قطعات منتشر شده از این مطالعه را منتشر کردند. در جریان اصلی ، مشروعیت کل بازار بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده را در زمانی که بسیاری پیش از این کاهش قیمت 80٪ BTC از اوج خود را بسیار مشکوک می دانستند ، مورد تردید قرار داد..

در مواجهه با مطبوعات بد ، Tether و Bitfinex مرتبا و مکرراً این کار را انجام می دهند هرگونه تخلف یا دستکاری قیمت را انکار کرد. پشتیبان گیری از دفاع Tether ستونی است که اخیراً از UC Berkeley Chief Innovation تهیه شده است & رئیس کارآفرینی Richard K Lyons و استادیار دانشکده بازرگانی Warwick استادیار امور مالی Ganesh Viswanath-Natraj. این مطالعه با عنوان “سکه های ثابت بازارهای رمزنگاری را تورم نمی کنند” با مطالعه گریفین / شمس مغایرت دارد که با نتیجه گیری توجه اصلی را به خود جلب کرد:

“ما هیچ مدرکی منظم در مورد تأثیرگذاری صدور سکه پایدار بر قیمت ارزهای رمزپایه نمی یابیم. در عوض ، شواهد ما از نظرات جایگزین پشتیبانی می کند ، یعنی این که صدور سکه پایدار به طور درون زا به انحراف نرخ بازار ثانویه از نرخ همسان پاسخ می دهد و سکه های پایدار به طور مداوم نقش امن در اقتصاد دیجیتال را دارند.

بدون در نظر گرفتن ، بدبینی پیرامون کل اوضاع Tether بهتر از زمانی نشد که به یک مسئله حقوقی در ایالت نیویورک تبدیل شد.

iFinex هنوز با اتهامات کلاهبرداری در اوراق بهادار و کالا روبرو است

در سال 2019 وقتی دادستان کل نیویورک لتیتیا جیمز آن را به یک جنگ حقوقی کشاند ، Tether مورد انتقادات بیشتری قرار گرفت. NYAG ادعا كرد كه iFinex Inc. در تلاش برای پنهان كردن مسائل نقدینگی ، به دلیل سرپوش گذاشتن بر نقل و انتقالات غیر صحیح 625 میلیون دلاری – وجوهی كه قرار بود از USDT پشتیبانی كنند – برخلاف قانون عمل می كرد. اگر درست باشد, این احتمالاً تقلب در اوراق بهادار و کالا است, مختصر NYAG استدلال می کند. 

با این حال ، وکلای Bitfinex و Tether این ادعاها را رد کرد, ادعا می کند که “تترها اوراق بهادار یا کالاها نیستند” – اظهاراتی که جیمز “به ویژه انحراف” یافت. Tether همچنین در رکورد ثبت شده است یک پاسخ رسمی به NYAG ، نوشتن:

“در پایان روز ، دادستان کل کشور هیچ قربانی را در کل این پرونده شناسایی نکرده است ، زیرا هیچ موردی وجود ندارد. دارندگان تاتر حق دارند که آنها را دقیقاً به همان مبلغی که برای آنها پرداخت کرده اند ، بازپرداخت کنند – نه بیشتر و نه کمتر – و تتر هیچ مشکلی برای تأمین درخواست بازخرید به کسی نداشته است ، حتی پس از پرونده محاکمه دادستان کل نیویورک. “

علیرغم اعتراض به مشکلات نقدینگی گذشته ، یک مقام ارشد Bitfinex اظهار داشت که “اگر سریع عمل نکنیم BTC می تواند به زیر 1k برسد” در ارتباط با یک شریک پرداخت خارجی. طبق اسناد دادگاه ، ارتباطات در حالی گزارش شده است که Bitfinex در اکتبر 2018 با مشکلات عمده ای در رابطه با برداشت مشتری روبرو بود.

اخیراً ، iFinex خود در پی تلاش برای بازگرداندن كمتر از 800 میلیون دلار وجوه كاربردی توقیف شده در چهار كشور مختلف ، پس از مسدود كردن حساب های بانكی پردازنده پرداخت شركت ، خود iFinex دست به یك حمله قانونی زده است. شرکت مادر Tether خواستار احضار احضار شده است بانک سان تراست کارمندان در جورجیا ، بانک کلرادو و ABT & به آریزونا اعتماد کنید.

چرا چاپگر Tether اضافه کار می کند?

در حالی که بیت کوین کمتر از 800 بلوک با نصف شدن پاداش بلوک سوم فاصله دارد ، حداقل ضرب آهنگ های جدید برای تولید بسیار چشمگیر بوده است. همانطور که توسط مدیر تحقیق بلوک ، لری چرمک اشاره شده است, عرضه کل پولهای ثابت به 9.62 میلیارد دلار افزایش یافته است – فقط دو ماه پیش از 5.68 میلیارد دلار. 

جای تعجب نیست که Tether سهم شیر از بازار پایدار بیت کوین را تشکیل می دهد ، با 84٪ از عرضه در USDT. 

تسلط پایدار کوین 2020افسران جدید در سه ماه گذشته بازار پایدار کوین را تحت فشار قرار داده اند. منبع: شاخص Stablecoin

در ماه آوریل ، به تنهایی, شرکت Tether Ltd بیش از 1 میلیارد دلار USDT کسب کرده است. جریان چاپ در رسانه های اصلی جریان مالی و رمز ارزها مورد توجه قرار نگرفت. 

سرمایه بازار Tether طی سه ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. منبع: کوینژکو

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، تقاضای تقریباً بی سابقه USDT نیز ممکن است ناشی از سرمایه گذارانی باشد که در زمان بی ثباتی و بی ثباتی بی سابقه بازار به دنبال عملکرد هستند. قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال با پشتیبانی فیات ، مواجهه بیشتر با بازارهای ناپایدار ارزهای رمزنگاری شده را تسهیل می کند ، جایی که سودها – بدون شک – می توانند به راحتی انجام شوند. 

خود Bitfinex نیز افزایش اخیر USDT را از این طریق توضیح می دهد. استوارت هوگنر ، مشاور عمومی شرکت ، امروز در 7 مه در بیانیه ای برای OKEx Insights اظهار داشت:

“دلایل احتمالی این تقاضا ممکن است شامل کاربرانی باشد که مایل به خرید دارایی های دیجیتال دیگر و استفاده از پول های ثابت به عنوان یک سطح شیب دار با اصطکاک کم هستند.”

با این اوصاف ، همه متقاعد نشده اند که Tether در واقع این مقدار USDT را ضرب کرده است. مفسر صنعت رمزنگاری معروف به CasPiancey در توییتر ، منتقد صریح Tether ، به OKEx Insights توضیح داد که این اعداد در نتیجه API های شکسته مانند CoinMarketCap ، Coingecko و سایر سرویس های داده رمزنگاری مشابه است. طبق CasPiancey ، این مسئله ناشی از عوارض ناشی از این واقعیت است که USDT در بسیاری از بلاک چین ها از جمله Omni ، Ethereum ، TRON و EOS صادر می شود..

آیا Tether بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد?

علی رغم س questionsالاتی که درمورد تعداد واقعی اتصال های اینترنتی در گردش وجود دارد ، تحلیلگران ادعا می کنند وجود رابطه ای بین قیمت بیت کوین و سرمایه بازار Tether غیرقابل انکار است.

تحلیلگر محبوب بازار و مستاجر پایه گذار FilbFilb دارد مطالعه خود را انجام داد نشان دهنده همبستگی بین صدور سکه های ثابت و قیمت بیت کوین. در سال 2019 ، تقریباً 0.8 همبستگی بین سرمایه بازار Tether و قیمت ارز رمزپایه پیشرو وجود داشت. اگر یک تاخیر 30 روزه در نظر گرفته شود ، همبستگی تقریباً به 0.9 افزایش می یابد. 

همبستگی بین قیمت اتصال اینترنت و قیمت btcهمبستگی شدیدی بین سرمایه بازار Tether و قیمت بیت کوین وجود دارد. منبع: FilbFilb در توییتر

در گفتگو با OKEx Insights ، FilbFilb تأکید کرد که Tether فقط برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین استفاده نمی شود. به گفته وی ، USDT همچنین در میان عدم اطمینان اقتصادی جهانی در میان اقدامات قفل برای مبارزه با گسترش COVID-19 به عنوان پرواز به سمت ایمنی استفاده می شود.

همچنین دلیل آن این است که تقاضا برای اتصال به اینترنت در سال 2020 نیز به طور عمده توسط سرمایه چین هدایت می شود. در ژوئن 2019 ، شرکت تحلیل بلاکچین Chainalysis داده هایی را به دیار ارائه داد تقاضای زیاد برای اتصال به اینترنت از چین را نشان داد, در حال حاضر 10 میلیارد دلار از طریق صرافی های سرویس دهی به بازار چین دریافت شده است. در سال گذشته ، این شرکت 16 میلیارد دلار USDT دریافت کرده بود.

این استدلال با حق بیمه بالایی که در بازارهای فرابورس چین مشاهده کرده ایم تقویت می شود. در مارس 2020 ، شاخص حق بیمه معاملاتی Chainext USDT نشان داد که حق بیمه برای ارتباط برقرار در مارس 2020 به 6٪ رسیده است. 

در آخر ، همچنین لازم به ذکر است که تقریبا 65٪ از کل نرخ هش استخراج بیت کوین از چین تأمین می شود – واقعیتی که نباید از گفتگو در مورد تقاضای چینی ها برای اتصال به اینترنت جدا شود.

استخراج بیت کوین چینبیشترین میزان هش بیت کوین از چین حاصل می شود. منبع: دانشگاه کمبریج

آیا نگه داشتن تتر ایمن است؟?

Tether امروزه از نظر بسیاری از افراد همچنان در وضعیت نامناسبی باقی مانده است.

معامله گر مشهور پیتر برندت پایدار بورس کوین را به “نیجریه ای” در سال 2015 تشبیه کرد یک توییت اخیر, نوشتن:

“اتصال کوتاه. اکنون این یک داستان جالب است. محکم نگه داشتن tether تقریباً به اندازه نگه داشتن Trinket نیجریه ایمن است. من فکر می کنم مردم احمقانه برای داشتن ثروت – حتی یک شبه – در اینترنت هستند. وقتی [مردم] دلار آمریکا را فیات محکوم می کنند ، شوخی است ، اما در عین حال افسار خود را حفظ می کنند. “

برانت همچنین نوشت که نگه داشتن افسار شباهت به ذخیره سازی ثروت است که اساساً به معنی “کار پستی از مبادلات غیرمجاز مربوط به مقامات نظارتی است و برای قدرت مالی آنها اطلاعات کمی دارید.” وی همچنین به مخاطبان خود یادآوری کرد که USDT و سایر ارزهای رمزپایه خارج از صلاحیت سرویس درآمد داخلی نیستند.

تقویت اعتقاد برانت این واقعیت است که Tether در گذشته در زمینه حفظ میخ یک به یک خود با دلار آمریکا با مشکلاتی روبرو شده است. قیمت یک اتصال تلفن همراه در اکتبر 2018 به حدود 92 سنت کاهش یافت, طبق CoinDesk. این نوسانات ، مدیر ارشد انطباق لئوناردو رئال را برانگیخت تا اظهار کند “تمام USDT در گردش به اندازه کافی با دلار آمریکا (USD) پشتیبانی می شود و دارایی ها همیشه بیش از بدهی ها بوده اند.” 

با این وجود ، بازار ارزهای رمزنگاری شده در طول تاریخ نشان داده است که ممکن است تلفن های همراه زیر یک دلار معامله کنند. این واقعیت به عنوان یک فرصت آربیتراژ استفاده شده است ، به ویژه هنگامی که اثبات شده است که Tethers در بازارهای چین با حق بیمه بالا در خارج از بورس تجارت می کنند. 

قیمت دلار USDارزش Tether در مبادلات همیشه با دلار آمریکا بسته نشده است. منبع: CoinMarketCap

برانت تنها کسی نیست که نسبت به Tether تردید دارد. کایل اس. گیبسون, منتقد صریح پایدار کوین, به OKEx Insights گفت كه “هر كسی كه سند اصلی NYAG را از آوریل بخواند ، می داند Bitfinex و Tether كلاهبرداری است.” وی همچنین اعتقاد خود را تایید کرد که “امروز آنها هنوز هم یک کلاهبردار هستند”.

در همین حال ، CasPiancey به OKEx Insights گفت که “دوست دارد از ژانویه 2017 تا کنون توسط یک شرکت حسابرسی حرفه ای تأیید صحیح کتاب Tether را درخواست کند.” این نظر تردیدهای تحلیلگر را نشان می دهد – که توسط بسیاری از افراد در صنعت رمزنگاری به اشتراک گذاشته شده است – در مورد موجود Tether “اثبات وجوه” بیانیه. 

این سند از سال 2018 گواهی می دهد که یک شرکت حقوقی مستقر در ایالات متحده ذخایر پشتیبان Tether را بررسی و تأیید کرده است.

Bitfinex در بیانیه خود برای OKEx Insights تأکید کرد که این شرکت “اسناد مختلفی را که اعتبار ذخایر ما را تأیید می کند در طول سالها به صورت عمومی منتشر کرده و تعهد ما به چنین اقدامات ادامه دارد.”

با این حال ، ادعاهای مکرر Tether در طول سالها و مستندات “اثبات وجوه” 2018 آن بسیاری را در دنیای ارزهای رمزپایه شکاک می کند ، خصوصاً که متن حاوی افشای زیر است:

“تأیید فوق مانده بانک و اوراق قرضه نباید به عنوان نتایج حسابرسی تفسیر شود و مطابق با استانداردهای حسابرسی عمومی پذیرفته نشده انجام نشده است.”

Tether همچنان مسلط اما مبهم است

در حالی که برجسته ترین پایدار بیت کوین در جهان در محدوده 11 رقمی به سرمایه بازار نزدیک می شود ، شرکت پشت سر آن همچنان درگیر یک اختلاف حقوقی با دادستان کل نیویورک و مقامات مختلف بانکی است..

در همان زمان ، ارتباط بین قیمت بیت کوین و سرمایه بازار USDT مشهود به نظر می رسد. اینکه آیا این همبستگی به معنای دستکاری است یا خیر ، مورد بحث دانشگاهیان و متخصصان صنعت است.

همچنین مورد بحث است که عامل انگیزشی است که ظاهراً بودجه را به سمت ثبات بورس USD-pegged هدایت می کند. دلیل این امر این است که سرمایه حاصل از چین مانند گذشته باعث ایجاد صدور اینترنت می شود. برخلاف گذشته ، عدم اطمینان اقتصادی فعلی پیرامون قفل شدن مربوط به COVID-19 ممکن است نقش بزرگتری داشته باشد – بسیاری از افراد در سراسر جهان به طور بالقوه مشتاق هستند که در معرض اصطکاک کم قرار بگیرند در برابر ارز دیجیتال وابسته به دلار آمریکا.

این در شرایطی اتفاق می افتد که صنعت تمرکز خود را معطوف به نصف پاداش بلاک سوم بلوک کرده است – رویدادی که بر صنعت استخراج بیت کوین که تحت تأثیر معدن کاران مستقر در چین است ، تأثیر خواهد گذاشت..

سرانجام ، ما شواهد تاریخی را مشاهده کردیم که Tether می تواند به طور موقت پایه خود را در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده یک به یک از دست بدهد – نشان می دهد که به طور بالقوه می تواند مکانی ناامن برای ذخیره ارزش باشد.

علی رغم همه این بحث ها ، USDT همچنان محبوب ترین پایدار کوین در بازار ارزهای رمزپایه است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me