banner
banner

راهنمای مبتدیان برای NEO

معرفی

در این راهنما ، ما در حال تجزیه و تحلیل خواهیم بود که NEO (NEO) چیست ، چگونه کار می کند ، ویژگی های آن چیست و چه کسی پشت این پروژه جالب در بازار ارزهای رمزپایه است. برای کسانی که نمی دانند ، NEO در میان 20 شبکه برتر ارز رمزنگاری شده در بازار است و از آگوست 2019 چندین سال است که فعالیت می کند.

NEO بستری است که از فناوری دفتر کل توزیع شده برای ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند. این پلتفرم قبلاً با نام Antshares شناخته می شد و اولین بلاکچین منبع باز در چین بود.

NEO قصد دارد با به حداکثر رساندن قدرت قراردادهای هوشمند ، قابلیت انتقال دارایی برای دارایی های غیر دیجیتالی را فراهم کند.

این شبکه دارایی دیجیتال و شبکه بلاکچین همچنین به عنوان Ethereum چینی شناخته می شود ، زیرا این شبکه همکاری های بسیاری را در این کشور بسته است و از زمان راه اندازی تاکنون در بازار چین کار می کند. همانطور که گفته شد ، NEO در سراسر جهان در حال گسترش است و پروژه های زیادی به جای فقط چین در کشورهای مختلف جهان وجود دارد و این چیزی است که تیم در تلاش است. 

در حقیقت ، بنیانگذار NEO ، Da Hongfei اشاره کرد که اگر کاربران NEO را با بیت کوین مقایسه کنند ، متوجه می شوند که مورد اول متمرکزتر است. دلیل این امر این است که این امر باعث می شود کارایی بسیار بیشتری نسبت به اجرای پروتکل های غیرمتمرکز داشته باشد. 

NEO نیز مورد استقبال دولت چین قرار گرفته است ، که موضع بسیار منفی نسبت به ارزهای مجازی در سراسر جهان دارد. با این وجود ، این حمایت دریافت شده توسط چین می تواند به پلتفرم NEO مشروعیت بخشد. 

با این وجود ، با توجه به آخرین نتایج این دارایی های دیجیتال ، بیش از مشروعیت بخشیدن به شبکه ، این واقعیت که آنها با چین همکاری نزدیک دارند جنبه منفی برای ارز دیجیتال است. 

چرا NEO?

NEO دارای چهار مورد استفاده خاص است. یکی ، دارایی های دیجیتال در این سیستم عامل با استفاده از گواهینامه های مجازی از قانون محافظت می کند.

دو ، NEO با هدف ایجاد هویت دیجیتالی سازمان ها ، افراد و اطلاعات و به کارگیری عوامل مختلف برای تأیید اعتبار دسترسی است. مانند اثر انگشت ، تشخیص چهره و صدا در میان دیگران.

سه ، این پلت فرم زبان های برنامه نویسی مختلفی را در توسعه قراردادهای هوشمند جای خواهد داد. Neo Virtual Machine (NeoVM) امکان مقیاس گذاری دقیق و همزمانی را فراهم می کند.

چهار ، بلاکچین NEO بر توسعه برنامه های غیرمتمرکز مانند مبادلات ارز رمزنگاری غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند قانونی پشتیبانی شده از هوش مصنوعی متمرکز شده است..

NEO به روشی مشابه Ethereum کار می کند ، با توجه به اینکه به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز خود را در بالای شبکه خود منتشر کنند و دارای اکوسیستم خاص خود است که در آن برنامه ها و شرکت های مختلف با یکدیگر تعامل و ارتباط برقرار می کنند..

چگونه دو علامت بومی در عملکرد پلت فرم NEO

پلتفرم NEO دارای دو رمز ارز مجازی بومی ، NEO و GAS است. این دو علامت از نظر کاربرد تفاوت چشمگیری دارند.

رمز NEO جنبه سرمایه گذاری در بستر NEO را تشکیل می دهد. این توکن یک سرپوش سخت 100 میلیون توکن است که می تواند برای مدیریت شبکه و تغییرات استفاده شود. با این حال ، رمز NEO ، برخلاف سایر ارزهای مجازی ، مانند بیت کوین ، نمی تواند به واحدهای کوچکتر تقسیم شود.

به این دلیل که توسعه دهندگان پلت فرم نماد NEO را به عنوان سهمی مشاهده می کنند که فقط می تواند یک عدد کامل باشد. به عنوان مثال ، اگر قیمت یک رمز NEO 100 دلار باشد ، برای خرید یک رمز NEO باید 100 دلار داشته باشید. اما با سکه های دیگر مانند بیت کوین ، اگر قیمت هر بیت کوین 100 دلار باشد و فقط 20 دلار داشته باشید ، می توانید کسری از ارز را خریداری کنید.

رمز GAS را می توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد و برای تأمین عملیات مانند اجرای برنامه های غیرمتمرکز در میان سایر فعالیت ها در بلاک چین NEO استفاده می شود..

تاریخچه NEO

این پلتفرم در سال 2014 با عنوان AntShares متولد شد. بنیانگذاران آن دا هنگفی و اریک ژانگ بودند که بعداً بنیانگذار OnChain شدند. در ژوئن 2017 ، AntShares به NEO تغییر یافت.

در اوایل سال جاری ، شرکت م foundسس NEO ، OnChain ، رمز دیگری به نام Ontology (ONT) را عرضه کرد ، که به گفته آن در صورت نیاز به ارتقا block بلاکچین NEO یا حل مشکلات مدیریتی در سیستم عامل ، می توان از آن به عنوان قدرت رای گیری استفاده کرد. هر رمز ONT با پنج نشانه NEO مبادله شد.

در طول ایجاد بلوک پیدایش ، 100000000 نشانه NEO ایجاد شد که 50 درصد به سرمایه گذاران فروخته می شد. 15 میلیون از 50،000،000 باقیمانده هر ساله از قرارداد هوشمند آزاد می شود تا از تحولات موجود در سیستم عامل پشتیبانی کند.

برای الگوریتم اجماع ، بلاکچین NEO از یک الگوریتم تفویض شده بیزانسی خطا استفاده می کند که توانایی پذیرش 10 هزار تراکنش در ثانیه را دارد. با استفاده از این نوع الگوریتم ها ، پلت فرم NEO را نمی توان به دو زنجیره مختلف تقسیم کرد یا چنگال زد.

با استفاده از الگوریتم اجماع تحمل گسل بیزانسی ، این سیستم عامل هیچ گره خاصی برای اعتبار سنجی معاملات استفاده نمی کند. گره ها به طور تصادفی انتخاب می شوند.

برنامه های آینده NEO

NEO با همکاری کرده است ADEx برای ایجاد اولین برنامه غیرمتمرکز بر روی سیستم عامل. یک پلت فرم به اشتراک گذاری تحقیق با پشتیبانی از بلاکچین NEO همچنین در حال آماده سازی است.

NEO همچنین محل NEST ، صندوق هوشمندی است که از قراردادهای هوشمند در بستر NEO استفاده می کند. صندوق هوشمند به دنبال از بین بردن خطرات و ناکارآمدی های موجود در واسطه های صندوق سنتی است.

Qlink پروژه دیگری است که از قدرت پلت فرم NEO برای تمرکززدایی از شبکه تلفن همراه استفاده می کند. هدف این پروژه امکان اجاره پهنای باند شبکه و پاداش دهی به آن است نشانه های QLC.

ماهیت اقتصادی هوشمند بلاکچین NEO از طریق پروژه ای به نام محافظت از کارهای خلاقانه را امکان پذیر کرده است زیپین.

علاوه بر این ، از سیستم عامل NEO برای تأمین ارز مبادله ای رمزنگاری استفاده می شود که ترکیبی از کیفیت های مبادله متمرکز با مبادلات غیرمتمرکز است..

NEO 3.0

NEO 3.0 به روزرسانی است که شبکه در آن تجربه می کند و در آن برخی از ویژگی ها تغییر می کنند یا پیشرفت می کنند. هدف در پشت آن این است که بتوانیم بهبود عملکرد و ثبات را با استفاده از شبکه قدیمی بلاکچین امکان پذیر نکنیم. 

با این پیشرفت ها ، NEO آماده کار به عنوان یک شبکه تجاری خواهد بود که از برنامه های مختلف شرکت ها و کاربران خرده فروشی پشتیبانی می کند. هدف این است که رهایی این شبکه به محض سه ماهه دوم سال 2020 است. 

یکی از ویژگی های اصلی NEO 3.0 مربوط به تحمل گسل بیزانسی (dBFT) است. در dBFT 2.0 هدف ارائه مکانیزم های بازیابی جدید است که بتواند ثبات کلی الگوریتم اجماع فعلی dBFT را بهبود بخشد. این بدان معناست که در صورت خرابی شبکه یا گره ، امکان بازیابی سریع وجود دارد. 

علاوه بر این ، یک مدل جدید قیمت گذاری وجود دارد. در حال حاضر ، اجرای و استقرار یک قرارداد هوشمند در شبکه NEO بسیار گران است ، که منجر به عدم تمایل در استفاده و توسعه قرارداد هوشمند می شود. در NEO 3.0 ، تیم پشتیبان NEO قصد دارد با کاهش هزینه های استقرار و اجرای قراردادهای هوشمند و گسترش سناریوهای برنامه برای گاز و افزایش تعداد برنامه های غیرمتمرکز ، به این مسئله بپردازد.. 

علاوه بر این ، NEO 3.0 همچنین دارای یک دستورالعمل داخلی است که به قراردادهای هوشمند امکان دسترسی به منابع اینترنت را در زمان اجرا می دهد. توسعه دهندگان این امکان را دارند که سخنان پیچیده ای را براساس NEO تهیه کنند. 

علاوه بر این ، NeoVM یک ماشین مجازی سبک وزن خواهد بود که به توسعه دهندگان کمک می کند تا قراردادهای مختلف هوشمند را اجرا کنند. ویژگی اصلی NeoVM این است که مصرف منابع بسیار کمی دارد. همچنین از زبان های مختلف برنامه نویسی پشتیبانی می کند تا هرچه بیشتر توسعه دهندگان در شبکه داشته باشند. 

به روزرسانی جدید NEO 3.0 دارای یک پلتفرم ذخیره سازی غیرمجاز شی object توزیع شده جدید به نام NeoFS خواهد بود این سیستم عامل قرار است توسط dApp های مختلف برای ذخیره سازی داده ها و همچنین به عنوان یک شبکه تحویل محتوا استفاده شود. 

این راه حل جدید NeoFS همچنین شامل یک روش قرار دادن داده مقیاس پذیر است. این پلتفرم همچنین از روش اعتبارسنجی اطلاعات دانش صفر استفاده می کند که مبتنی بر هش کردن همومورفیک است و دارای اثر مثبتی برای به حداقل رساندن هزینه های محاسباتی است.. 

سرانجام ، یکی از جالب ترین ویژگی هایی که این شبکه شامل خواهد شد NeoID است ، یک هویت دیجیتالی که مربوط به افراد ، سازمان ها و نهادهای دیگری است که فقط به صورت الکترونیکی وجود دارند. این راه حل NeoID قرار است در سیستم عامل NEO پشتیبانی شود و به کسانی که از آن استفاده می کنند امکان کنترل بهتر هویت خود و ارائه درجه بالاتری از اعتماد و امنیت به کل اقتصاد هوشمند را می دهد.. 

تیم پشتیبان NEO در سه ماهه آخر 2018 کار بر روی این به روزرسانی های جدید را آغاز کردند و انتظار می رود که قبل از نیمه دوم سال 2020 تکمیل شود. لازم به ذکر است که انتقال dApps و کاربران از NEO 2.x به NEO 3.0 اجتناب ناپذیر است در آینده ، ممکن است یک برنامه اولیه تشویقی برای جذب تعداد بیشتری از کاربران به سیستم عامل جدید NEO 3.0 وجود داشته باشد. 

قیمت NEO

قیمت NEO در بازار رمزنگاری تاریخ بی ثباتی دارد. در دسامبر 2016 ، هر قطعه سکه NEO در حدود 0.102 دلار یا نزدیک به 0.000734 BTC معامله شد. در ژوئن 2017 با افزایش قیمت دارایی دیجیتال برای اولین بار از 10 دلار و رسیدن به 0.0042 BTC برای NEO ، اوضاع تغییر کرد.. 

در ماه آگوست ، NEO به 52 دلار در هر سکه یا 0.0128 BTC رسید تا اینکه در اوایل سال 2018 به بیش از 190 دلار در برخی از صرافی ها برسد. چند روز بعد ، در پایان ژانویه 2018 ، قیمت NEO از نظر BTC به 0.01525 BTC در هر سکه رسید. 

پس از آن عملکرد عظیم ، NEO در ژانویه امسال به 5.85 دلار در هر سکه کاهش یافت. این نشان دهنده کاهش بیش از 96 درصدی قیمت است. همین چند روز پیش ، NEO به پایین ترین سطح از نظر BTC در سالهای گذشته رسیده بود و به 0.000869 BTC رسید. 

در زمان نوشتن این مقاله ، NEO با سرمایه بازار 666 میلیون دلار و قیمت هر سکه 9.44 دلار ، بیستمین دارایی دیجیتال بزرگ بازار است. اگر می خواهید یک سکه NEO برای BTC خریداری کنید ، باید همانطور که توسط CoinMarketCap گزارش شده است ، 0.000947 را پرداخت کنید.. 

به همین دلیل برای NEO بسیار مهم خواهد بود که نسخه جدید شبکه خود را منتشر کند ، کاربران بیشتری را به خود جلب کند و به ارز دیجیتال کمک کند تا از بازار خرسی که صنعت را در 2018 و آلت کوین ها را در 2019 تحت تأثیر قرار داده است ، بازیابی کند. 

از کجا می توانم NEO بخرم?

بسیاری از مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در بازار در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد NEO را خریداری کنند. یکی از آنها CoinEgg با دو جفت تجاری مختلف NEO / USDT و NEO / BTC است. این صرافی بیشترین نقدینگی را برای NEO در کل صنعت ارزهای رمزپایه ارائه می دهد. در واقع ، این مبادله بیش از 27٪ از کل حجم معاملات NEO را در بازار تشکیل می دهد. 

با این وجود ، یکی از بهترین سیستم عامل ها برای به دست آوردن NEO ، Binance است ، یکی از بزرگترین مبادلات در جهان از نظر حجم معاملات. خرید NEO با استفاده از Binance بسیار آسان است. صرافی رمزنگاری 7 جفت تجاری مختلف شامل NEO / BNB ، NEO / BTC ، NEO / ETH ، NEO / PAX ، NEO / TUSD ، NEO / USDC و NEO / USDT را ارائه می دهد.. 

علی رغم این واقعیت که Binance فقط 1.3٪ از کل معاملات NEO را در فضا تشکیل می دهد ، این سیستم عامل به کاربران امکان خرید برخی ارزهای رمزپایه را با استفاده از کارت اعتباری می دهد. به این ترتیب امکان مبادله این وجوه با NEO در بازار برای آنها امکان پذیر است. 

سایر مبادلات شامل CoinBene ، DragonEX ، LBank ، IDCM ، EXX ، Bibox و BitMart و غیره است.. 

گاز چگونه کار می کند?

یکی از تفاوت های اصلی با سایر ارزهای رمزپایه در بازار این است که NEO با دو رمز مختلف کار می کند. ما تحلیل کرده ایم که سکه NEO چیست و چگونه کار می کند ، اما رفتار GAS را ندیده ایم. سکه های GAS به کاربران و افراد موجود در شبکه NEO امکان می دهد که از بلاکچین استفاده کنند. 

در حالی که نماد NEO قابل تقسیم نیست ، GAS را می توان به کسرهای کوچکتر تقسیم کرد. GAS با نرخ 8 GAS در هر بلوک تولید می شود و این میزان تولید در هر 2 میلیون بلوک 1 رمز کاهش می یابد ، به این معنی که قبل از سال 2040 ، تمام نشانه های GAS ایجاد می شود و به 100 میلیون می رسد. 

سود سهام GAS به کاربرانی که سهام NEO دارند پرداخت می شود. از این ارز مجازی می توان برای پرداخت هزینه ها و قراردادهای هوشمند نیز استفاده کرد. 

GAS طی چند سال گذشته قیمت های بسیار نوسانی داشته است. در واقع ، ارز مجازی در ژانویه 2018 به بالای 95 دلار رسید. از نظر BTC ، در آگوست 2017 به بالاترین رقم 0.0089 BTC رسید. این دارایی دیجیتال در حال حاضر نزدیک به پایین ترین نقطه در بیش از 2 سال مورد معامله قرار می گیرد. 

طبق CoinMarketCap ، GAS در حال حاضر با ارزشیابی 15 میلیون دلار ، 171 مین بزرگترین رمزنگاری است. هر گاز را می توان با قیمت 1.57 دلار خریداری کرد. 

تبادل این ارز مجازی در DragonEX ، P2PB2B ، BKEX ، Huobi Global و BitMax و سایر سیستم عامل ها امکان پذیر است.. 

کاربرانی که رمزهای NEO را در اختیار دارند ، به دلیل ایجاد بلوک های بیشتر در شبکه ، به طور خودکار GAS تولید می کنند. تفاوتی بین پاداش هایی است که کاربران از بلاکچین بیت کوین دریافت می کنند و کسانی که از دارایی دیجیتال NEO استفاده می کنند. در حالی که استخراج کنندگان بیت کوین سکه های BTC را دریافت می کنند ، سازندگان NEO GAS دریافت می کنند که قیمت کاملا متفاوتی نسبت به NEO دارد. 

درباره NEO بیشتر بدانید

اگر می خواهید درباره NEO بیشتر بدانید ، می توانید آخرین اخبار مربوط به اکوسیستم رمزنگاری NEO را بخوانید.

برای کسانی که از نظر سرمایه گذاری به NEO علاقه مند هستند ، شما می خواهید توجه خود را به پیش بینی قیمت NEO و راهنمای تجزیه و تحلیل فنی ما معطوف کنید (همیشه قبل از سرمایه گذاری تحقیق خود را انجام دهید). اگر آماده خرید یا معامله با NEO هستید ، می توانید راهنمای خرید ما از طریق Binance (توصیه می شود) را دنبال کنید یا از این راهنما برای صرافی Bittrex استفاده کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me