banner
banner

Rebloc – آینده داده های غیر متمرکز املاک و مستغلات

هر پروژه ارز رمزنگاری شده با هدف استفاده از مزایای فناوری بلاکچین یک نکته مشترک دارد – هدف همه آنها حل یک مشکل در دنیای واقعی است. در مورد ReBloc ، از طریق پدیده تمرکززدایی ، هدف اصلی ما ایجاد انقلابی در به اشتراک گذاری داده ها در صنعت املاک و مستغلات است. اساساً ، ما این تسهیلات را فراهم خواهیم کرد تا بستری برای سهامداران املاک و مستغلات فراهم شود تا داده ها را از طریق یک مدل تشویقی مبتنی بر توکن به اشتراک بگذارند. ما به زودی به آن خواهیم رسید – با این حال ابتدا ، بیایید لحظه ای به مشکلی که صنعت با آن روبرو است نگاهی بیندازیم.

مسائل مربوط به داده های املاک و مستغلات

به عنوان جهانی صنعت چند تریلیون دلاری, سهامداران املاک و مستغلات به شدت به داده ها اعتماد می کنند. این می تواند به صورت ارزیابی املاک در یک منطقه خاص ، مقدار خانه های خالی در یک محله خاص ، درصدی از صاحبان خانه که وام خود را به عنوان قصور پرداخت می کنند یا متوسط ​​هزینه زمین به شهر. این داده ها متعاقباً از ذینفعان مربوطه در روند تصمیم گیری تجاری خود پشتیبانی می کند. با این حال ، مشکل اساسی که این ذینفعان با آن روبرو هستند این است که تهیه داده های معتبر بسیار دشوار است.

در حال حاضر ، اگر موجودی به مجموعه داده خاصی احتیاج داشته باشد ، به طور کلی سه راه وجود دارد که می تواند تلاش کند. در مرحله اول ، یک احتمال ناچیز وجود داده ها در دامنه عمومی وجود دارد. موضوعات کلیدی داده های عمومی این است که غالباً غیر قابل اعتماد هستند. هیچ تضمینی برای اطمینان از صحت داده ها وجود ندارد و در بیشتر موارد هیچ انگیزه ای برای ایجاد انگیزه در این سیستم عامل های عمومی برای به روز نگه داشتن آنها وجود ندارد. یکی از این نمونه ها بستر ارزیابی آنلاین املاک است زیلو.

به طور خلاصه ، Zillow بستری را برای میلیون ها املاک مستقر در ایالات متحده فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد ارزیابی تخمینی خود را مشاهده کنند. با این حال ، این داده ها بر اساس یک محاسبه الگوریتمی است که بسیاری معتقدند بسیار نادرست است. در واقع ، با توجه به اخیر واشنگتن پست انتشار ، تخمین های Zillow گاهی اوقات بسیار ناهنجار است ، که اغلب 20-30 too خیلی کم یا زیاد هستند – متعاقبا کاربران را گمراه می کند.

در نتیجه ، اگرچه داده ها رایگان هستند ، اما برخی معتقدند که هیچ ارزشی در دنیای واقعی ارائه نمی دهد زیرا تخمین ها اغلب نادرست هستند.

گزینه دوم که برای متقاضیان داده های املاک و مستغلات در دسترس است ، از طریق ارائه دهنده پرداخت / اشتراک است. اگرچه این مجموعه داده ها می توانند در بعضی مواقع ارزش را فراهم کنند ، اما مشکل اصلی این است که در مورد روشی که برای بدست آوردن داده ها استفاده شده هیچ شفافیتی وجود ندارد. به عبارت دیگر ، خریدار از کجا می داند داده ها معتبر هستند?

سرانجام ، و احتمالاً مهمترین آنها اطلاعاتی است که رهبران صنعت در اختیار دارند. اینها سازمانهایی هستند که در واقع در این صنعت فعالیت می کنند و می توانند شامل آژانسهای املاک ، بانکها ، نقشه برداران ، وام دهندگان وام ، شرکتهای ساختمانی و معماران باشند. دلیل این امر این است که این ذی نفعان داده ها را از یک منبع اصلی به دست آورده اند ، به ویژه به این دلیل که مراکز فعالیت های روزمره آنها را مورد توجه قرار می دهد..

مسئله اصلی در اینجا این است که رهبران صنعت غالباً اطلاعاتی را كه در اختیار دارند ذخیره می كنند زیرا انگیزه ای برای به اشتراك گذاشتن آنها وجود ندارد ، چه در دامنه عمومی و چه با همتایان املاك و مستغلات.

در مجموع ، فاکتورهای فوق الذکر منجر به غیرقابل دسترسی بودن اطلاعات به روز ، دقیق و معتبر صرفاً به دلیل عدم توانایی در تأیید اعتبار اشتراک کننده داده و همچنین عدم انگیزه برای به اشتراک گذاری آن است. در اینجا چگونگی برنامه ریزی ReBloc برای ارائه راه حل ارائه شده است.

https://cdn-images-1.medium.com/max/800/1*xVjOFWTSShdAXU6TCbJMjQ.png

چگونه ReBlock یک سیستم زیست محیطی به اشتراک گذاری تاریخ املاک و مستغلات ایجاد می کند؟?

ربلوك معتقد است كه راه حل مشكلات قبلاً بحث شده ایجاد یك بستر غیرمتمرکز است كه توانایی بهره مندی از جستجوگر داده و ارائه دهنده داده را داشته باشد. به همین منظور ، تیم یک مدل تشویقی را برای پاداش دادن به کسانی که داده های نگهداری شده را به اشتراک می گذارند ، نصب کرد. از آنجا که این امر از طریق پروتکل بلاکچین تسهیل می شود ، ویژگی های تغییرناپذیر آن اطمینان از امنیت بالای داده ها را تضمین می کند.

پس از ذخیره اطلاعات ، داده های آن برای خرید اطلاعات جستجوگرها در دسترس خواهد بود. از آنجا که ReBloc از یک سیستم زیست محیطی توکن استفاده می کند ، خریداران هزینه داده ها را با استفاده از یک رمز بومی ReBloc پرداخت می کنند. با این وجود ، قبل از اینکه جستجوگر داده های درخواستی خود را دریافت کند ، سازوکار اصلی بلاکچین ابتدا سعی می کند در مورد صحت داده ها به توافق برسد. اگر توافق حاصل شود ، ارائه دهنده رمز را دریافت می کند و متعاقباً ، جستجوی داده داده هایی را که برای آنها پرداخت کرده اند دریافت می کند. برعکس ، اگر پروتکل بلاکچین نتواند در مورد صحت داده های ارائه شده به توافق برسد ، هزینه ای برای خریدار دریافت نمی شود. علاوه بر این ، نهادی که مسئول به اشتراک گذاشتن داده های نادرست است ، مجازات کمی دریافت می کند ، به منظور ایجاد انگیزه برای حفظ یکپارچگی سیستم عامل.

برای نشان دادن میزان اشتهای ما به عقیده سهامداران املاک و مستغلات برای چنین مدلی ، ReBloc قبلاً از طرف تعدادی از رهبران برجسته صنعت علاقه شدیدی دریافت کرده است ، از جمله بانک مونترال ، هیئت املاک نیویورک ، هیئت مدیره املاک تورنتو ، MLS Long Island و Canaccord Genuity. این تیم امیدوار است تا جایی که ممکن است ذینفعان املاک و مستغلات را با هدف نهایی ایجاد یک سیستم عامل جهانی برای داده های املاک و مستغلات یکپارچه ، دقیق و بسیار معتبر درگیر کند..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me