banner
banner

چین همچنان بر مناظر رمزنگاری آسیا تسلط دارد

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ – China Market Watch

تصویر دیده بان بازار چین

این یک هفته پر حادثه برای صنعت بلاک چین و ارزهای رمزپایه بوده است.

گزارش اخیر توسط ارائه دهنده تحقیقات Messari نشان می دهد که چین همچنان بر چشم انداز ارز رمزنگاری شده آسیا تسلط دارد. این کشور سلطه نرخ هش بیت کوین خود را حفظ کرده است زیرا بلاک چین ، BSN ، برنامه های خود را برای ادغام ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در شبکه پرداخت ارز دیجیتال پیشنهادی خود اعلام کرد. در همین حال ، دولت چین همچنان از فناوری بلاکچین استفاده می کند. انجمن اوراق بهادار چین بلاکچین اختصاصی خود را برای تسریع در رقمی سازی صنعت اوراق بهادار راه اندازی کرد.

در این هفته همه چیزهایی را که ممکن است در مورد این داستان ها و موارد دیگر از دست داده باشید ، در این هفته از Watch Market China از OKEx Insights آورده اید..

چین همچنان بر مناظر رمزنگاری آسیا تسلط دارد

بر اساس گزارش اخیر مساری ، چین همچنان در زمینه ارزهای رمزنگاری شده آسیا پیشرو است.

تسلط رمزنگاری چین در توزیع نرخ هش استخراج بیت کوین منعکس شده است. این کشور 65٪ از کل نرخ هش بیت کوین را کنترل کرد – این از ایالات متحده و روسیه پیشی گرفت.

غذاهای کلیدی

  • تسلط بر استخراج بیت کوین در چین باعث شکوفایی بنگاه های معدنکاری شده است. Bitmain ، Canaan و Ebang از جمله تک شاخ های مرتبط با رمزنگاری در آسیا هستند که ارزش تقریبی آنها 17 میلیارد دلار است..
  • با وجود تسلط بر بازار ، دولت چین همچنان منع تجارت ارز رمزنگاری شده ، سیستم عامل های وام دهی به همتا را تحت فشار قرار داده و کنترل سرمایه را سخت تر کرده است.

چین در آوریل 2020 بر متوسط ​​سهم ماهانه کل نرخ هش بیت کوین (آخرین اطلاعات ارائه شده توسط شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج) تسلط داشت. منبع: مرکز مالی جایگزین کمبریج

BSN شبکه پرداخت ارز دیجیتال را برنامه ریزی می کند

شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین فاش شد برنامه آن برای ایجاد یک شبکه پرداخت ارز دیجیتال. انتظار می رود نسخه بتا این شبکه در نیمه دوم سال 2021 راه اندازی شود.

طبق گزارش BSN ، پنج سال دیگر شبکه پرداخت به طور کامل راه اندازی می شود. این شرکت با چندین بانک بین المللی همکاری می کند تا از ارزهای دیجیتال و پایدار کوین های بانک مرکزی پشتیبانی کند.

غذاهای کلیدی

  • برای حمایت از CBDC ها در کشورهای مختلف ، BSN در حال گسترش گره های شهرهای عمومی خود در چین و خارج از کشور است. PCN های بین المللی BSN تقریباً 50 عدد است و بیشتر کشورهای پیشرفته را پشتیبانی می کند.
  • با وجود دیدگاه BSN در حمایت از CBDC های مختلف ، اکثر بانک های مرکزی فقط می توانند پول نقد فیزیکی صادر کنند. مطالعه ای از صندوق بین المللی پول فاش شد تقریباً 80٪ از بانکهای مرکزی جهان از نظر قانونی مجاز به ایجاد ارز دیجیتال نیستند یا چارچوبهای قانونی کشورهای زادگاه آنها نامشخص است.

انجمن اوراق بهادار چین بلاکچین را راه اندازی می کند

انجمن اوراق بهادار چین اعلام کرد راه اندازی بلاکچین اختصاصی خود برای تسریع در رقمی سازی صنعت اوراق بهادار در چین.

این اتحادیه شش شرکت اوراق بهادار چینی را به عنوان گره در اختیار دارد ، از جمله: هیتونگ اوراق بهادار (600837.SH) ، گووتای جونان اوراق بهادار (601211.SH) و چین بازرگانان اوراق بهادار (600999.SH).

غذاهای کلیدی

  • پس از راه اندازی بلاکچین ، SAC با کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین همکاری کرد تا استاندارد بلاکچین را برای صنعت اوراق بهادار تنظیم کند. هر دو طرف استانداردهایی را برای حاکمیت درون زنجیره ای و به کارگیری برنامه های غیرمتمرکز توسعه خواهند داد.
  • گزارش اسناد الکترونیکی برای بانک های سرمایه گذاری اولین مورد استفاده برای بلاک چین SAC است. این انجمن معتقد است که زنجیره بلوک آن به ساده سازی روند انطباق با بانک های سرمایه گذاری کمک می کند.

بازارهای سنتی: شاخص Hang Seng در این هفته 6 درصد رشد کرد

بازارهای سهام در چین این هفته نسبتاً افت کردند. تا زمان نگارش این مقاله ، Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر در 3،583 و 5،476 معامله می شوند – به ترتیب با زیان هفتگی 0.43٪ و 1.82٪. در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng 6.12٪ رشد کرد و در حال حاضر 29،963 است.

شاخص Hang Seng در این هفته 6.12٪ افزایش یافت. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me