banner
banner

ETH هسته و زیرساخت توسعه در ETH 2.0 نقشه راه ، چالش ها و انتظارات: خلاصه

تصویر ETH 2.0

با راه اندازی Ethereum (ETH) 2.0 در افق ، OKEx در 17 ژوئن میزبان جلسه ای برای درخواست هر چیزی (AMA) بود ، با دعوت از پنج رهبر و سازنده جامعه ETH و یک هیئت روزنامه نگار برای بحث در مورد تغییرات و انتظارات پیرامون نسخه بعدی.

مهمانان شامل توسعه دهنده اصلی ETH 2.0 و بنیانگذار آزمایشگاههای Prysmatic ، رائول جردن ، پیشگام آزمایشگاه های چند مشتری با ETH2 ، Afri Schoedon ، CTO استیو گوو ، مدیر ویرایش EthFans.org ، یک جیان و شریک جامعه Unitimes ، جیسون.

سایر شرکت کنندگان روزنامه نگاران Jinse ، Cointelegraph ، Chainnews و O’Daily ، در کنار Gattina از استخر OKEx و Esther از Ethereum.cn (ECN) بودند..

معرفی از مهمانان

رائول جردن: نام من رائول جردن است ، نام چینی 麥 文 龍 ، و من یکی از بنیانگذاران یکی از تیم های اجرای eth2 ، به نام آزمایشگاه های Prysmatic هستم. من اصالتاً از هندوراس هستم ، کشوری فقیر با نابرابری گسترده و مشکلات سیستمی. من آنقدر خوش شانس بودم که شهر کوچکم را ترک کردم و به دانشگاه هاروارد رفتم ، جایی که در رشته علوم کامپیوتر با هدف ایجاد تغییر تحصیل کردم ، اما از وضعیت موجود راضی نبودم تا اینکه پس از دریافت بورس تحصیلی Thiel ، چند سال Ethereum را کشف کردم پیش.

من کمک کردم تیمی از مهندسین نرم افزار به دنبال ایجاد تغییر در مقیاس پذیری Ethereum باشند ، و اکنون ما یک شبکه آزمایشی عمومی بزرگ برای eth2 در مسیر راه اندازی شبکه اصلی داریم. در اوقات فراغت ، من مطالعات زیادی را به خوشنویسی چینی باستان 書法 و یادگیری زبان اختصاص می دهم.

Afri Schoedon: من یک مهندس نرم افزار هستم و هفت سال تجربه در فناوری بلاکچین دارم. من اصالتاً اهل برلین هستم و در مدیریت پروژه های نرم افزاری ، مدیریت انتشار ، سازمان مخازن ، تریاژ موضوع ، نقشه برداری از جاده ها ، مستندات فنی ، پشتیبانی کاربر و روابط توسعه دهنده تخصص دارم..

پیش از این ، من ابتکار عمل Görli Testnet را تاسیس کردم ، معروف به Gumrli Ethereum Testnet آنها ، که به طور مستقیم در GörliCon-0 در برلین راه اندازی شد. در حال حاضر ، وی در حال هماهنگی تلاش های شبکه آزمایشی چند مشتری Ethereum 2.0 از جمله راه اندازی شبکه های آزمایشی چند مشتری Schlesi و Witti است..

استیو گوا: سلام به همه! من استیو هستم ، CTO از Loopring. پروتکل Loopring به عنوان یک پروژه بلاکچین در آگوست 2017 راه اندازی شد ، فناوری مبتنی بر zkRollup را تصویب می کند که به توسعه دهندگان امکان می دهد مبادلات غیرمتمرکز تراکنش بالا ، کم هزینه ، غیر حضوری و کتابهای سفارش را در Ethereum ایجاد کنند. Loopring Exchange (Loopring.io) اولین DEX است که بر اساس پروتکل Loopring 3.0 ساخته شده است.

بیش از این ، ما Loopring Pay را نیز پشتیبانی کردیم که توسط zkRollup نیز پشتیبانی می شود و انتقال فوری را به صورت رایگان انجام می دهیم ، بنابراین ازدحام و هزینه معامله بالا از جدول خارج است. Loopring اکنون نه تنها یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز با عملکرد بالا بلکه یک پروتکل پرداخت غیرمتمرکز بسیار کارآمد است.

جیان: من یک ژیان هستم من به عنوان سردبیر و مترجم در EthFan.org کار می کنم. از سال 2015 ، EthFan.org یکی از اولین انجمن های مستقر چینی Ethereum بود که مقالاتی را برای ارتقا technology فناوری Ethereum و معرفی موضوعات برتر در مورد فناوری و اکوسیستم Ethereum منتشر می کند.

ETH 2.0 در مقابل ETH 1.0

سوال: آیا می توانید با کلمات ساده توضیح دهید که Ethereum 2.0 چگونه است؟ تفاوت آن با زنجیره اصلی فعلی eth1 چیست?

رائول: برای من ، eth2 یک طراحی کاملاً جدید از بلاکچین Ethereum برای به حداکثر رساندن همزمان برای عدم تمرکز ، مقاومت در برابر سانسور و مقیاس پذیری است. این همه درآمد حاصل از چند سال گذشته را می گیرد و آنها را به یک رویکرد بسیار پایدارتر تبدیل می کند تا به هدف اصلی خود یعنی “یک کامپیوتر جهانی” تبدیل شود.

دنی رایان گفت که eth2.0 برای Ethereum ساخته شده است و در آخر ، خود Ethereum خواهد شد. Ethereum 2.0 برای ایجاد لایه پایه اکوسیستم زنجیره بلوک Ethereum نسل بعدی ساخته شده است. Eth2 از دو جهت با Ethereum فعلی متفاوت است: 1) از الگوریتم PoS (Proof-of-Stake) برای هدایت عملیات بلاکچین استفاده می کند. 2) مقیاس پذیری را توسط بهبود می بخشد "زنجیره فانوس دریایی + زنجیره چند تکه" معماری.

به عبارت ساده ، بلوک های eth2 توسط استخراج کنندگان PoW تولید نمی شوند بلکه توسط استکرهایی که ETH خود را واریز کرده اند تأیید و نهایی می شوند. بعلاوه, "زنجیره فانوس دریایی + زنجیره چند تکه" معماری وضعیت موجود در PoS و معاملات را از هم جدا می کند. به جای اجرای معاملات ، زنجیره چراغ راه حل نهایی را مدیریت و با خرده ریزها ارتباط برقرار می کند. خرده ریزها را می توان بلاک چین های پیچیده ای شبیه به زنجیره فعلی eth1 دانست که تراکنش ها را انجام می دهند.

نقشه راه ETH 2.0

سوال: سالها از آغاز طرح Ethereum 2.0 می گذرد. نظرات و حدس های وحشیانه زیادی در مورد جامعه در مورد زمان رسمی راه اندازی آن وجود دارد. آیا می توانید پیشرفت فعلی توسعه Ethereum 2.0 را با ما به اشتراک بگذارید؟ چالش های اصلی برای حل چیست؟ و چه زمانی انتظار دارید که Ethereum 2.0 به صورت زنده پخش شود?

آفری: می توان گفت 3 ژانویه یا 30 ژوئیه است. اما حقیقت این است که این هر دو تاریخ نخواهد بود. ما نمی توانیم زمان وقوع پیدایش شبکه اصلی را تشخیص دهیم. این به این دلیل است که بسیاری از قطعات متحرک وجود دارد.

اما من می توانم یک دیدگاه واقع بینانه از موضوعات باز و نقاط عطف داشته باشم. اول از همه ، همه مشتریان باید نسخه نهایی مشخصات ، v0.12.1 را پیاده سازی کنند. در حال حاضر ، فقط یک مشتری آزاد شده است ، و چهار مشتری دیگر هنوز در تلاش هستند تا یک آزادی ثابت. ما اولین آزمایشی چند مشتری را با مشخصات نهایی v0.12.1 مشاهده خواهیم کرد که به طور بالقوه در پایان این ماه راه اندازی می شود.

اگر این خوب پیش برود ، ما می توانیم نسخه آزمایشی آزمایشی چند مشتری را در شرایط شبکه اصلی در اوایل ماه جولای آماده کنیم. این نقطه عطفی است که مدتها در انتظار آن بوده و گاهی به اشتباه به آن گفته می شود "رسمی" testnet چند مشتری اما اگر خوب پیش برود ، می توانیم آزمایش عمومی نهایی را در ماه جولای انجام دهیم.

ممکن است در کنار آن چند شبکه آزمایشی توسعه دهنده کوچکتر وجود داشته باشد ، اما تمرکز اصلی باید توجه عمومی باشد. اگر ثابت شود که شبکه آزمایشی چند مشتری عمومی طی دو یا سه ماه پایدار است ، می توانیم کار را برای راه اندازی شبکه اصلی شروع کنیم.

اول از همه ، این نیاز به قرارداد سپرده دارد. لازم است مراسمی برای تعیین قراردادی که به عنوان تنها پل ارتباطی برای سپرده های ETH2 استفاده می شود ، برگزار شود. اینکه چگونه به نظر می رسد هنوز کاملاً مشخص نشده است. من می دانم که کارل آن را آماده می کند. باید به زودی از او س askال کنیم. من انتظار دارم اولین زمان ممکن برای چنین مراسمی اواخر ماه اوت یا بهتر است بگوییم اواسط سپتامبر باشد.

پس از اتمام مراسم و استقرار قرارداد ، از نظر فنی ورود به ETH2 رسماً آغاز شده است. حتی بدون تاریخ رسمی راه اندازی ، افراد می توانند اولین سپرده های اعتبارسنج را در زنجیره ETH1 شروع کنند زیرا این یک فرآیند کاملاً مجاز است.

من پیشنهاد می کنم زمان بندی حداقل زمان پیدایش برای شبکه اصلی زنجیره ای فانوس دقیقاً 90 روز پس از زمان پیدایش آزمایشگاه رسمی چند مشتری باشد. درصورت نیاز به برطرف کردن مشکل ، این 8 هفته آزمایش و 4 هفته زمان بافر به ما می دهد.

صرف نظر از قرارداد سپرده مستقر ، در صورت لزوم ، ما همیشه می توانیم زمان پیدایش شبکه اصلی را به عقب برسانیم. اما با توجه به مراحل ذکر شده در بالا ، اولین زمان ممکن برای پیدایش شبکه اصلی جایی در ماه اکتبر است. این در نظر نمی گیرد که ما قبل از دیدن رویداد پیدایش شبکه اصلی به حداقل 16 هزار سپرده نیاز داریم. علاوه بر این ممکن است چند هفته طول بکشد تا افزایش یابد.

بنابراین ، خلاصه … ماه نوامبر اگر همه چیز خوب پیش برود. اکتبر اگر ما در مورد تاریخ بسیار خوش بین و فشار آور باشیم. با نگاه بدبینانه ، در صورت نیاز هرگونه موردی در مشخصات و تطبیق آن توسط همه مشتریان ، این سال 2021 خواهد بود … من فکر نمی کنم ما در ماه دسامبر راه اندازی کنیم.

قابلیت همکاری ETH 2.0

سوال: قابلیت همکاری یکی از لبه های Ethereum بوده است. هنوز یادم بود "قفل شدن درونی" سپتامبر گذشته ، و من از دیدن ارتباط و همگام سازی مشتریان eth2 با یکدیگر بسیار هیجان زده هستم. سوالی که برای رائول وجود دارد این است که آیا موارد بیشتری در مورد قابلیت همکاری مشتری اتفاق می افتد؟ و اینکه چرا قابلیت همکاری مشتری برای eth2 بسیار مهم است?

رائول: قابلیت همکاری مشتری بسیار مهم است زیرا این راهی است که ما می توانیم اشکالات مهم را در یک پیاده سازی واحد پیدا کنیم. به عنوان مثال ، اگر تمام eth2 با استفاده از پیاده سازی Prysm ما اجرا شود ، هرگز مشكلی اساسی در مورد جوایز اعتبارسنج و مجازات هایی كه به لطف قابلیت تعامل مشتری یافته ایم پیدا نخواهیم كرد..

اهداف آزمایشی چند مشتری

سوال: testnet چند مشتری آخرین مانع در نظر گرفته شده است قبل از اینکه ما شاهد واقعی 2 باشیم. آفري به عنوان آغازگر آزمايشگاه هاي چند مشتري eth2 Schlesi و Witti ، مي تواند اهداف اصلي چند مشتري و وضعيت فعلي Witti را با ما به اشتراک بگذارد?

آفری: فاز اول Ethereum 2.0 ، مرحله 0 ، زنجیره چراغ است. مشتریان قدیمی ETH1 قادر به اجرای یک زنجیره چراغ نخواهند بود. برای اولین بار ، مشتریان مختلفی که به تازگی اجرا شده اند با هم روی یک بلاکچین کاملاً جدید با رویکردی جدید و منحصر به فرد برای ایجاد شبکه و توافق کار می کنند..

قبل از راه اندازی چنین شبکه اصلی ، ما به شبکه های آزمایشی نیاز داریم که تا حد ممکن شرایط شبکه اصلی را تقلید کنند. این امر مستلزم داشتن یک شبکه آزمایشی پایدار ، طولانی مدت و مداوم است که نه تنها توسط یک مشتری بلکه در چندین حالت پشتیبانی می شود ، در حالت ایده آل ، همه مشتری ها از آن پشتیبانی می کنند. آزمایشگاه Schlesi یکی از مراحل بسیاری بود که در آن مسیر انجام شد ، آزمایش Witti نیز مرحله دیگری است و به زودی ما Altona را راه اندازی خواهیم کرد.

Witti نسبتاً پایدار است. در حال حاضر حدود 150k اسلات و نشاط خوب را دیده است. میزان مشارکت اعتبار سنج ها در 71٪ معلق است.

همه مشتریان هنوز اشکالاتی را تجربه می کنند و بهینه سازی های جدیدی را ارائه می دهند. من گمان می کنم که ما هنوز به آزمایش های چند مشتری دیگر نیاز داریم.

سوال: گفته می شود که شبکه آزمایشی نهایی چند کلاینت باید حداقل 2 ماه قبل از انتشار زنجیره چراغ ثابت باقی بماند ، بنابراین چه شاخص هایی برای اندازه گیری پایداری وجود دارد؟ چه زمانی انتظار می رود که شبکه آزمایشی عمومی چند مشتری ارائه شود?

آفری: شاخص های ثبات هستند "بدون اجماع" و "بدون چنگال دائمی" بدیهی است که همه مشتریان باید در مورد زنجیره صحیح توافق کنند. همچنین ، ما باید شبکه مناسب را به سرانجام برسانیم ، لبه های خشن و سکسکه های زیادی بین کلاینت های مختلف وجود دارد. امیدوارم که بتوانیم قبل از راه اندازی ENR را در قسمت عقب مشتری ممنوع کنیم و یک قالب چند آدرس مناسب برای گره های سیم کشی داشته باشیم.

شاخص های دیگر گواهی ها و فعالیت اعتبار سنجی هستند. اگر بیش از 80-90٪ فعالیت را حفظ کنیم و زنجیره در نشاط کامل و با کیفیت بالا باقی بماند ، باید خوب باشیم.

همانطور که قبلاً توضیح دادم ، سریعترین تاریخ ممکن برای راه اندازی یک آزمایشی عمومی با چند مشتری عمومی ، اواسط ماه ژوئیه است.

راه حل های مقیاس پذیری لایه 1 و لایه 2

سوال: با توسعه کامل eth2 ، شاهد راه حل های Layer2 برای دستیابی به آنها هستیم "پایه ای" موفقیت نیز هست. پس از راه اندازی رسمی eth2 ، با پشتیبانی از راه حل های Layer1 مانند PoS و خرد کردن ، Ethereum به یک دوره مقیاس پذیری جدید می رود. استفاده از تکنیک های Rollup به سرعت معامله دامن می زند در حالی که هزینه های تراکنش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و تجربه بسیار بهتری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

به عنوان CTO Loopring ، اولین و همیشه غیرمتمرکز پروتکل دارای ZK-Rollup ، آیا می توانید نحوه طراحی ZK-Rollup برای بهینه سازی تجربه کاربر ما را توضیح دهید.?

استیو: ZK در ZK-Rollup به معنای دانش صفر است. جمع آوری را می توان به عنوان پردازش معاملات بسته بندی شده در نظر گرفت. Loopring zkSnark را به عنوان چارچوب ضد zk خود انتخاب کرد (سالها توسط ZCash آزمایش شده است) ، با کمترین اندازه تأیید داده تاکنون ، که به معنی کمترین هزینه روی زنجیره است. و zkSnark برای تولید اثبات به منابع محاسباتی خارج از زنجیره زیادی احتیاج ندارد.

در ZK-Rollup یک سیستم رله وجود دارد. ابتدا ، رله تمام اطلاعات حساب را خارج از زنجیره به یک درخت مرکل سازمان می دهد که در آن هاش ها به صورت جفت محاسبه می شوند تا زمانی که هش ریشه مرکل را بدست آوریم. با توجه به اینکه هر تغییری در مقدار دلخواه برگ منجر به هش ریشه متفاوت می شود ، هش ریشه تنها نمایشگر وضعیت فعلی کل درخت خواهد بود.

سپس رله یک مجموعه تراکنش را جمع آوری می کند (انتقال یا خرید & فروش) مدارک خارج از زنجیره و تولید zk برای آن معاملات.

فرآیند تولید اثبات: آخرین ریشه ذخیره شده R1 هش؛ هر معامله توسط کاربران امضا می شود. درخت مرکل را با توجه به آن معاملات به روز کنید و تغییرات را تأیید کنید. ریشه به روز شده R2 را دریافت کنید ؛

سرانجام ، رله دهنده اطلاعات مهم (به عنوان مثال تعادل) ، ضد zk و هش R2 ریشه به روز شده را بر روی بلاک چین ارسال می کند. قرارداد هوشمند از قبل مستقر شده معتبر بودن اعتبار را بر اساس هش R1 ریشه ثبت شده و ورودی داده های معامله تأیید می کند. اگر معتبر باشد ، ریشه R2 RH می تواند به روز شود زیرا رله تغییرات صادقانه ای را در درخت مرکل خارج از زنجیره انجام داده است.

در اینجا نکته اصلی این طرح نهفته است ، این امر باعث کاهش مصرف منابع و بهبود عملکرد کلی بلاکچین تنها با نگهداری ذخیره اطلاعات و تأیید صحت zk روی زنجیره و محاسبات خارج از زنجیره می شود. و مهمتر از همه ، امنیت و اعتبار پردازش دارایی خارج از زنجیره را می توان با تأیید داخلی تضمین کرد ، بنابراین برای عملکرد بهتر نیازی به به خطر انداختن امنیت نداریم. از نظر تئوری ، Loopring می تواند 2025 تن بر ثانیه را تحمل کند و هزینه آن 150 دلار در هر میلیون معامله با همان سطح امنیتی Ethernum است..

سوال: آیا استیو و جیسون می توانند دیدگاه شما را در مورد چگونگی بهره مندی اکوسیستم اتریوم از ترکیب مقیاس پذیری لایه 1 + لایه 2 به اشتراک بگذارند؟ و چه نیروهایی بالقوه برای DeFi هستند?

استیو: کاربرد واقعی مقیاس پذیری لایه 2 برای اکوسیستم Ethereum ضروری است. اخیراً برخی از طرح های کلاهبرداری منجر به افزایش قیمت بنزین شده و سرعت شبکه کاهش یافته است ، که برای اتخاذ گسترده Ethereum مضر است. به عنوان مثال ، Reddit قبلاً تصمیم گرفته است که از Ethereum به عنوان بستر توزیع توکن خود استفاده کند. با وجود پایگاه کاربری بسیار زیاد Reddit در Ethereum ، ترافیک بیش از حد برای شبکه قابل کنترل است.

خوشبختانه ، Loopring یک سیستم پرداخت Loopring Pay را بر اساس ZkRollup پیاده سازی کرده است ، که به طور رسمی در 7 ژوئن راه اندازی شد. اکنون از 10+ انتقال رمز در لایه 2 با هزینه های صفر پشتیبانی کرده است ، که به شما کمک می کند مشکلاتی مانند ازدحام شبکه و هزینه های گران را کاهش دهد. در حالی که برای برنامه های DeFi ، اگر بتوانیم انتقال را روی لایه 2 انجام دهیم ، می توان پهنای باند لایه 1 را کاهش داد.

برای شروع ، این یک انتخاب است. راه حل های افزایش مقیاس پذیری لایه 2 ، ضمن جلوگیری از خرابی بالقوه تک لایه 2 ، گزینه های بیشتری به توسعه دهندگان و کاربران می دهد. به عنوان مثال از طرح های ZK-Rollup و Optimistic Rollup استفاده کنید. ZK-Rollup که از معاملات توکن مشاهده می شود ، برای برنامه های DEX و کاربران با سرعت و تسویه حساب سریع تر ، گزینه بهتری است. شاید به همین دلیل است که Loopring ZK-Rollup را پذیرفته است. در حالی که Optimistic Rollup با اجرای منطقی قراردادهای هوشمند ، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های DeFi ظریف تری بسازند ، دوستانه تر است. بنابراین ما Synthetix را با Optimistic Rollup دیدیم. هرچه انتخاب های بیشتری ظاهر شود ، اکوسیستم رونق بیشتری خواهد داشت.

ثانیا ، در سطح بالاتر ، امنیت و مقیاس پذیری Ethereum بهبود می یابد. لایه 1 ، زنجیره اصلی Ethereum ، به عنوان تضمین اصلی امنیت داده ها است. از یک طرف ، لایه مقیاس پذیر 1 پردازش داده های زنجیره ای را بهبود می بخشد در حالی که احتمال حملات هرزنامه را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، با راه حل های بیشتر در لایه 2 ، لایه 1 می تواند بار مقیاس پذیری خود را کاهش دهد و بیشتر روی جنبه امنیتی تمرکز کند. به این معنی که Ethereum با اطمینان از تجربه کاربر ، اطمینان بیشتری پیدا می کند و این باعث ترغیب بیشتر کاربران به ساخت Ethereum می شود ، از جمله برنامه های DeFi ، جایی که امنیت به عنوان اولویت است.

ثالثاً ، من می خواهم در مورد جذب ارزش و جلوه های شبکه صحبت کنم. ترکیب لایه 1 + لایه 2 Ethereum را قادر می سازد تا خواسته های بیشتر برنامه های کاربردی در امور مالی یا سایر فضاها را پوشش دهد. با PoS و رونق DeFi ، دارایی های سهام بیشتری در Ethereum وجود خواهد داشت که ممکن است در نهایت Ethereum را تبدیل به "لایه تسویه حساب". در همین حال ، اثرات شبکه بیشتر همراه با اقتصاد پر رونق همراه خواهد بود که با ایجاد توسعه بیشتر اکوسیستم Ethereum از جمله DeFi بازخورد مثبت خوبی خواهد بود.

اقتصاد در چشم انداز

سوال: شناخته شده است که هنگامی که مرحله 2 et2 اتفاق می افتد ، اثبات کار Ethereum به زنجیره بلوکی Proof-of-Stake تبدیل می شود که در آن اقتصاد سهام نقش اصلی را خواهد داشت. بینش شما درباره اقتصاد سهام چیست؟ چگونه سهامداران مختلف می توانند در مشارکت در eth2 شرکت کنند ، مانند سرمایه گذاران متوسط ​​، استخراج کنندگان ، استخرهای استخراج و خدمات DeFi و غیره.?

جیان: Eth2 staking به دلیل داشتن پروتکل های منحصر به فرد خود را از مدل های staking موجود متمایز می کند. برای تمرکززدایی ، لایه پروتکل بسیاری از محدودیت ها را در مکانیسم های ذخیره قرار می دهد و این دقیقاً همان مکانی است که ارائه دهندگان خدمات می توانند وارد شوند.

اکنون ، وقتی صحبت از Eth2 می شود ، بیشتر در مورد مرحله آینده 0 است ، که یکباره تغییرات مختل کننده ای را در کل اکوسیستم ایجاد نمی کند. بنابراین کاملاً خوب است که به تماشای خود ادامه دهید. من پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در Eth2 staking شرکت کنید ، درک اینکه پروتکل های آن چگونه طراحی شده اند برای ارزیابی شما مفید خواهد بود ، مهم نیست که DIY را انتخاب می کنید یا از خدمات شخص ثالث استفاده می کنید.

جیسون: در سمت بازار ، رفتار اشتراکی منجر به کاهش گردش بازار ETH می شود که قطعاً افزایش قیمت ETH را تحریک می کند. این همان چیزی است که همه دارندگان ETH دوست دارند ببینند. به عنوان قطعات جدایی ناپذیر در اکوسیستم اتریوم ، بیشتر سرمایه گذاران ، معدن کاران و استخرهای متوسط ​​به دلیل درآمد حاصل می شوند. به هر حال ، ذینفعان در وهله اول باید مخارج خود را تأمین کنند و سپس آنها می توانند رشد Ethereum را حفظ کنند.

بنابراین ، بازیکنان در اکوسیستم اتریوم جامعه ای با منافع مشترک تشکیل می دهند. همه انتظار دارند که اتریوم ایمن بازی کند ، که به طور بالقوه باعث قدرت و فشار اتریم می شود.

یک روش ساده تر برای مشارکت متوسط ​​سرمایه گذاران ، خرید ETH یا انباشت ETH آنها از طریق خدمات انباشت ارائه شده توسط صرافی ها یا کیف پول است. اگر می خواهید گره PoS خود را اجرا کنید ، کار چندان دشواری نیست.

این همان چیزی است که سرورهای DeFi می خواهند ببینند ، زیرا اجرای ذخایر کسری کمی مشکل است. یک چیز این است که مدیریت دارایی شما با DeFi هنوز خطرناک است. علاوه بر این ، سایر زنجیره های عمومی حجم نسبتاً کمتری دارند و گاهی اوقات سود سهام با کاهش قیمت قادر به پوشش ضرر نخواهد بود. با این حال ، شاید سرورهای DeFi با در اختیار داشتن دارایی های اضافی در استخرهای خود ، سود خالص را ببینند.

رائول: از نظر من اقتصاد خطرناک امنیت اتریوم را تعریف خواهد کرد. ما می خواهیم برای بیشتر افراد ، از جمله علاقه مندان که می خواهند یک اعتبار سنج را در خانه اجرا کنند ، جمع آوری سهام را آسان کنیم. اگر بیشترین سهام فقط در چند صرافی متمرکز اتفاق بیفتد ، ما معتقدیم که زنجیره به اندازه لازم ایمن و مطمئن نخواهد بود. اکثر شرکت های سازنده می توانند امروز با عضویت در یکی از شبکه های آزمایشی عمومی ، آزمایشات مربوط به eth2 را شروع کنند. در آزمایشگاه های Prysmatic ، ما یک آزمایشی عمومی به نام Onyx اجرا می کنیم که می توانید در اینجا به آن ملحق شوید: https://prylabs.net و در اینجا نظارت کنید: https://beaconcha.in

استیو: شخصاً ، من در مورد افزایش ETH2 در افزایش قیمت ETH خوشبین هستم. و احتمالاً بیش از 10 میلیون ETH قفل شده است. برای سرمایه گذاران متوسط ​​، سه گزینه وجود دارد: برگزاری ETH ؛ در حال اجرا گره های staking؛ انتخاب یک استخر staking.

من فکر می کنم تعداد کمی از کاربران ترجیح می دهند گره های خود را اجرا کنند ، زیرا به برخی از زمینه های فنی و هزینه کار نیاز دارد. گزینه اول یا سوم می تواند بستگی به تعداد ETH موجود تا آن زمان داشته باشد.

Loopring همچنین در حال ارائه مجموعه سهام ما است ، زیرا کاربران با گذاشتن دارایی های خود در قراردادهای هوشمند هیچ درآمد اضافی کسب نخواهند کرد. اما با شرط بندی می کنند. با این حال ، ما قول می دهیم که دارایی های کاربران از طریق قراردادهای هوشمند همچنان غیرقانونی باقی خواهد ماند ، این بدان معنی است که کاربران حق دارند از دارایی های خود مطلع و کنترل شوند.

چالش های گسترش جامعه Ethereum

سوال: مهمانان ما A Jian و Jason نمایندگان جوامع Ethereum چینی EthFans و Unitimes هستند ، که کمک زیادی به آموزش و ارتقا داخلی Ethereum کرده اند.

ما تعجب می کنیم که سازندگان جامعه در آستانه Ethereum 2.0 چه چالش هایی دارند؟ بهترین روشها برای جذب اعضای جامعه یا حتی بیشتر جریانهای اصلی در نسل بعدی Ethereum می تواند باشد?

جیان: یک چالش بزرگ در پیچیدگی و نقشه راه اجباری سیستم Eth2 نهفته است ، که نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد تا بگویید چه چیزهایی در مرحله کنونی واقعاً مهم هستند و چه درازمدت با ارزش هستند. در غیر این صورت ، وقت دیگری برای ما باقی مانده است تا با تلاش دقیق تری سیستم پیچیده Eth2 را رواج دهیم.

من فکر می کنم سازندگان جامعه باید درک کاملی از اکوسیستم در حال تغییر داشته باشند تا بتوانند کارهای جالب و هیجان انگیزی را ارائه دهند. ممکن است فناوری ها خشک باشند ، اما همیشه عجایب و اتفاقات جدیدی در اطراف اکوسیستم اتریوم اتفاق می افتد. اکوسیستم به طور کلی متنوع و جذاب است.

جیسون: بزرگترین چالشی که جامعه Ethereum با آن روبرو است این است که در حال حاضر هنوز تعداد زیادی طرفدار و مشارکت کننده در فناوری منبع باز بلاکچین ندارند..

از یک طرف ، آستانه فنی کمی بالا است ، این بدان معنی است که افراد باید تسلط خوبی در رشته های مختلف داشته باشند تا بلاکچین را بهتر درک کنند. از طرف دیگر ، چنین فناوری بسیار پیشرفته است و نمی تواند رایج شود و حتی برخی هنوز نسبت به آن تعصب دارند. بگذارید بگوییم Ethereum ، با بزرگترین و قوی ترین جامعه توسعه دهنده ، هنوز برای ساختن انجمن Ethereum چینی راه طولانی دارد.

یک چیز این است که در چند سال گذشته ، بیشتر کاربران برای کسب درآمد در بازار ثانویه سرگردان بوده اند و از ساخت اکوسیستم اتریوم دور مانده اند. علاوه بر این ، برای برخی از زبان آموزان بالقوه Ethereum عبور از سد زبان ، فاقد بلوغ جامعه و تکرار سریع فناوری های Ethereum ، کمی سخت است. Eth2 یا Eth1.x ممکن است قبل از اینکه کسی Eth1 را درک کند وجود داشته باشد. و در این حالت ، ما هنوز هم نیاز به ادامه آموزش در مورد Ethereum و ایجاد جامعه توسعه دهنده داریم.

اکنون ما EthFans ، Unitimes ، ECN و EthPlanet داریم که می توانند به عنوان همیاران جامعه چینی کار کنند. Eth2 یک شروع کاملاً جدید است و همچنین فرصتی برای رشد جامعه Ethereum چین است. ما هنوز کارهای زیادی مانند سازماندهی سمینارهای آنلاین یا آفلاین ، کارگاه های آموزشی و توسعه منابع آموزشی داریم.

OKEx را دنبال کنید:

توییتر: https://twitter.com/OKEx

فیس بوک: https://www.facebook.com/okexofficial/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/okex/

متوسط: https://medium.com/@OKEx

گروه تلگرام (انگلیسی): https://t.me/OKExOfficial_English

گروه تلگرام (روسی): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me